The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kwiatosz »

Jak można mieć nadzieję na coś w rodzaju Relica, a jednocześnie narzekać na zbyt mało zajmujące mechaniki w grach Portalu? I jak w ogóle można mieć nadzieję na coś w rodzaju Relica kiedykolwiek i gdziekolwiek? Poważni ludzie, znający dobre gry, a Relic im się podoba, nie umiem ogarnąć umysłem tego zjawiska ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wajar »

Może za rzadko grasz pod wpływem... Imperatora oczywiście. :D
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Dabi »

Jak można mieć nadzieję na coś w rodzaju Relica, a jednocześnie narzekać na zbyt mało zajmujące mechaniki w grach Portalu? I jak w ogóle można mieć nadzieję na coś w rodzaju Relica kiedykolwiek i gdziekolwiek? Poważni ludzie, znający dobre gry, a Relic im się podoba, nie umiem ogarnąć umysłem tego zjawiska ;)
Bo rozumujesz zbyt zero-jedynkowo i stąd nieporozumienie.
Na grę gdzie Geraltem wyzywalsz Jaskra na ubitą ziemię nie wierzę a nie widzę aby ktoś miał tu grać złego. Więc mam nadzieje że to będzie coś w rodzaju idei zawartej w Relicu - każdy walczy o zwycięstwo swoje a nie dla dobra wspólnego pomimo braku bezpośredniej interakcji w stylu bij zabij.

Natomiast mechanicznie oczywiście, że oczekuję czegoś zdecydowanie lepszego i bardziej dopracowanego. Aczkolwiek mając do wyboru idealnie policzalne oderwane od klimatu przesuwanie drewnianego klocka a nieco mniej eleganckie podejmowanie decyzji, szacowanie ryzyka i rzucanie kośćmi w tego typu grach to wybiorę zawsze to drugie.
? O ile w kwestii jakości produktu, wykonania, marnej instrukcji i wielu rzeczy mogę się zgodzić, że Portal miał na bakier, to o tyle w kwestii mechaniki będę go bronił ;)
Mechaniki czego? Stronghold miał fajną ideę zwaloną przez bezsensowne opcje w trakcie gry (totalnie nieopłacalne) i zepsute warunki zwycięstwa wynikające trudno powiedzieć z czego nawet, 51 Stan miał liderów i brak interakcji co zostało poprawione w Nowej Erze (tą mam i fajna gra). Na bitewniak spuszczę zasłonę milczenia z grzeczności.
Podobno Pret-a-Porter jest w porządku - możliwe nie wiem w to nie grałem bo ani rodzaj gry ani przede wszystkim temat mnie odstrasza.
A tak wielbiona Neuroshima Hex to też nie jest 6 cud świata chociaż gra jest przyjemna - ale tą zrobił Michał Oracz.
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: mafiafb »

O ludzie ... Wiedźmin, Firefly, dodatek do BSG, Gamedec :( Ktoś naprawdę chce, żebym sprzedał nerkę, bo jak inaczej będzie mnie stać na te wszystkie pozycje :( A co do samego wiedźmina to za mało pokazali (specjalnie) żeby coś konkretnego powiedzieć. Chciałbym się nie zawieźć na tej grze, bardzo bym chciał. Wiedźmina czytałem jak połowa moich znajomych na chleb mówiła 'bep' a na muchy 'tapty' więc czekam z niecierpliwością i trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
drapichrust7
Posty: 79
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: drapichrust7 »

Mi to wygląda na Arkham w świecie Wiedźmina. Potwory losowo pojawiają się na planszy a gracze kooperacyjnie muszą je łupać.
Zamiast trofeów za bramy będą trofea za potwory (lub punkty XP wymieniane na skille). Może w grze znajdzie się system produkowania ekwipunku z padliny potworów (te symbole na kartach potworów mogą oznaczać surowce). A na koniec tury graczy do gry będzie wchodzić karta mitów - z czaszką (modyfikator rozgrywki na kolejną turę lub kilka tur). Największą zagadką są dla mnie symbole pod nazwami lokacji...
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wajar »

Bardzo ładny artykuł.
No i zdjęcia w jednym miejscu. :-)

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Mianowicie, na kartach potworów, pojawia się mechanika podobna do tej z Robinsona. Po czymś nieudanym kładziemy czarny znacznik na jakimś polu (będzie kara, albo opanowanie regionu)
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
pioro
Posty: 117
Rejestracja: 05 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Poznań

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pioro »

Panowie o czym my tu pitu-pitu? :)
Ta gra jest skazana sukces. Myślę, że większość fanów Sapa kupi ją w ciemno. W zasadzie w półciemno bo Trzewik i RED-si swoim blaskiem te ciemności dosyć mocno rozświetlają :D
Jakby był preorder to mój przelew już by się księgował w banku :)
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sipio »

jax pisze:Tak jak pisał Odi, najlepsza byłaby gra przygodowo-polityczna.
Czyli co taka Gra a Tron (planszowa) z bohaterami???
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: metyu »

Ja taką chętnie bym kupił :)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: skolo »

czemu CDP nie dalo planszówki The Witcher do zrobienia FFG? :)
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: JAskier »

Jaram się jak wieczny ogień. Trzewik + Wiedźmin = must have. Genialnym 51st state Ignacy wyrobił sobie u mnie status jednego z ulubionych autorów. Gdy do tego spojrzy się na moją ksywkę sprawa staje się jasna. Wie ktoś kiedy to ma wyjść?
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Christoforos »

Nikt nic nie wie, a z tego co się dowiedziałem informacji może udzielać tylko Wydawca od Trzewika nic nie wyciągniemy.
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: yanoo »

djedi gamer pisze:Czy jest juz FAQ?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sirafin »

Na fotce wrzuconej przez Wajara w końcu coś naprawdę widać :)
Obrazek

Mam dziwne wrażenie, że te pola z symbolem dłoni będziemy zakrywać żetonami w odpowiednim kolorze, po rozpatrzeniu/zagraniu karty w tym samym kolorze. Na niektórych polach mamy wybór jednego z dwóch kolorów. Ciekawe, czy kolory kart postaci mają coś wspólnego z kolorami talii "dłoni". Różne rodzaje wyzwań, w których dana postać będzie radzić sobie lepiej niż inne? To by sugerowało, że Zoltan jest najmniej wyspecjalizowany/najbardziej uniwersalny. Kości za to skojarzyły mi się z Mice and Mystics :lol:

Fajnie sobie tak poteoretyzować na podstawie samych zdjęć :D
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 435 times
Been thanked: 126 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Coen »

JAskier pisze:Gdy do tego spojrzy się na moją ksywkę sprawa staje się jasna. Wie ktoś kiedy to ma wyjść?
Też jestem mocno zainteresowany tą grą i również mój nick jest powiązany z wiedźminem :D
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: skolo »

czy to coop? bo na to mi wyglada.
kostki z q-workshop?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sirafin »

Stawiałem na rywalizację sugerując się "torem punktów zwycięstwa", ale ostatnia fotka mocno podkopała to przekonanie, nie ma śladu żadnych znaczników graczy liczących punkty. Tak więc to może być tor liczący coś kompletnie innego niż punkty, np. jak ktoś sugerował wcześniej, taki zegar odliczający czas do końca gry.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: MattCarnall »

Brakowało takiej pozycji na rynku, a ma ona szanse wydostać się ze świata planszówkowego i zachęcić do gry fanów pctowego Wiedźmina. Mam nadzieje, że jej potencjał nie zostanie zmarnowany, bo Wiedźmin w wersji PC, to coś więcej niż gra rpg i nie tylko w naszym kraju.

Ciekawe jakie specjalne umiejętności będzie posiadał Jaskier i dlaczego będzie zdobywał PZ za uwodzenie i chę**żenie dzierlatek? :twisted:

Już czekam z niecierpliwością na Dzikiego Gona, a tu taka niespodzianka.

I mam nadzieję, że planszowy Wiedźmak nie będzie bardzo ugrzeczniony w stosunku do swojego pierwowzoru z książki. :lol:
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Solmath »

[conspiracy mode on]
A co, jeżeli Trzewik zrobi świetną grę, odda ją do wydawcy, tam ktoś uzna, że jest zbyt skomplikowana (ergo nie sprzeda się wystarczająco dobrze) po czym bez pytania autora przerobią ją na wiedźmińskiego chińczyka (oczywiście zostawiając nazwisko na pudełku)? Koniec końców, Trzewik wyprze się gry jak Sapkowski filmu :!:
[conspiracy mode off]
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: wis »

Strasznie lubicie się martwić na zapas.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 176 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: lacki2000 »

Ja podejrzewam, że to coś zupełnie nowego, coś w stylu, że każdy gracz prowadzi jedną postać jako członka jury, które objeżdża miejsca na planszy i ocenia występy trzech grup artystycznych utworzonych przez lokalne potwory (śpiewacy, tancerze, muzycy). Każdy gracz ma ukryty cel, który określa jaki typ grupy artystycznej ma faworyzować w głosowaniu by wygrać. Potwory dostają punkty za swoje występy, plus modyfikatory z kostek, plus tajne oceny graczy i zagrane karty. Wygrywa ten gracz którego grupa artystyczna potworów wg ukrytego celu zdobyła najwięcej punktów.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

oficjalny profil fb Wiedźmina 3 udostępnił właśnie zdjęcie gry i dominują komentarze w stylu:
http://noobplay.pl/sites/default/files/ ... -orens.png
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Furia »

Co by nie było. Ja kupuję. Już od dawna czekam na planszówkę w świecie Wiedźmina. I miejmy nadzieję, że to będzie coś dużego. Jak dla mnie gra spod ręki Trzewika zła być nie może, ale czas pokaże.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Tycjan »

http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... z-wydawca/
A tutaj wywiad z przedstawicielem wydawnictwa CD Projekt RED – Rafałem Jaki, jako uzupełnienie tego tekstu :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
ODPOWIEDZ