Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Aduanath »

Vandal pisze:Gorzej jak się będą kostki ścierać.
W quarriorsie się nie ścierają, to tutaj też nie powinny... ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Gabrys
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gabrys »

Witam wszystkich.
Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego zainteresowania Marvel Dice Masters...
Grą interesuję się od dawna - a i tak dowiedziałem się z Waszych wpisów całkiem sporo ;)

Do rzeczy - pojawiłem się tu głównie jako fan wszelakiego superbohaterstwa (co w kontekście tego miejsca znaczy Heroclix i najpewniej niedługo Dice Masters) - ale też jako głos firmy ISA...
Chętnie odpowiem na Wasze pytania - choć od razu podkreślę, że nie wiem wszystkiego - ale będę się starał... :D

Na szybko - to co wiem:
- 7 maja pojawią się w Polsce startery.
Dlaczego tylko one? Bo nie załapaliśmy się w pierwszym rzucie na więcej.
Ale bez obaw - ok. 10 dni później powinny być już w dystrybucji również boostery z drugiego rzutu (które ponoć już płyną do Europy).
- ceny 'zgrubsza' znacie - tu nie powinno być niespodzianek.
- polska instrukcja? rozważamy na poważnie. pytanie czy ją chcecie - i jak bardzo :P

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania - piszcie... Ale uprzedzam, że następny raz pojawię się zapewne dopiero jutro wieczorem.
(Organizujemy jutro turniej Heroclix w Warszawie, więc cały dzień będę niedostępny)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

Gabrys pisze:Do rzeczy - pojawiłem się tu głównie jako fan wszelakiego superbohaterstwa (co w kontekście tego miejsca znaczy Heroclix i najpewniej niedługo Dice Masters) - ale też jako głos firmy ISA...
Chętnie odpowiem na Wasze pytania - choć od razu podkreślę, że nie wiem wszystkiego - ale będę się starał... :D
Czy ty jesteś jakimś niedzielnym pracownikiem ISA czy niedoświadczonym forumowiczem...??
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

Karit pisze:
Gabrys pisze:Do rzeczy - pojawiłem się tu głównie jako fan wszelakiego superbohaterstwa (co w kontekście tego miejsca znaczy Heroclix i najpewniej niedługo Dice Masters) - ale też jako głos firmy ISA...
Chętnie odpowiem na Wasze pytania - choć od razu podkreślę, że nie wiem wszystkiego - ale będę się starał... :D
Czy ty jesteś jakimś niedzielnym pracownikiem ISA czy niedoświadczonym forumowiczem...??
Gabryś to wiarygodna osoba, jak coś pisze, to tak jest i możesz go spokojnie traktować jako informacyjnego przedstawiciela ISA.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: mig »

Gabrys pisze: - polska instrukcja? rozważamy na poważnie. pytanie czy ją chcecie - i jak bardzo :P
A w jakiej skali? :roll:

Skoro przedstawiciel potencjalnego wydawcy polskiej wersji pisze, że tylko "rozważają" zrobienie polskiej instrukcji, to chyba na polskie wydanie specjalnie nie ma jednak co liczyć.
A instrukcja PL oczywiście by się przydała.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Christoforos »

Karit pisze:
Gabrys pisze:Do rzeczy - pojawiłem się tu głównie jako fan wszelakiego superbohaterstwa (co w kontekście tego miejsca znaczy Heroclix i najpewniej niedługo Dice Masters) - ale też jako głos firmy ISA...
Chętnie odpowiem na Wasze pytania - choć od razu podkreślę, że nie wiem wszystkiego - ale będę się starał... :D
Czy ty jesteś jakimś niedzielnym pracownikiem ISA czy niedoświadczonym forumowiczem...??
Gabrys jest doświadczonym forumowiczem tylko z innego forum :) http://heroclix.pl/forum/

A do tego nieoficjalnym konsultantem Board Times do spaw Heroclix :). A resztę napisał już Kuba więc nie ma potrzeby się powtarzać :)
Gabrys
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gabrys »

Karit pisze: Czy ty jesteś jakimś niedzielnym pracownikiem ISA czy niedoświadczonym forumowiczem...??
Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie.... ;)

Gdy napisałem, że "rozważamy", znaczy to dokładnie tyle - prosiłem tez o opinie, czy jest Waszym zdaniem potrzebna....
Ja sam jestem za (wręcz uważam, że jest niezbędna) - ale nie ja jestem decyzyjny. Za to duża ilość głosów mówiących, że "jest potrzebna" daje mi do ręki poważny argument do dyskusji z osobami, które tę decyzję podejmą.

(Kuba, Krzysztof - dziękuję i pozdrawiam)
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: magneticzero »

Myśle że zdecydowanie jest duzo graczy którzy nie tykaja gier które nie sa spolszczone, mysle wiec, że spolszczenie chociaż instrukcji przyciagneło by troche graczy.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Też myślę, że polska instrukcja jest więcej niż przydatna. Zwłaszcza jeżeli celowalibyście w target jak WizKids, tzn. żeby produkt wyszedł poza lokalne i internetowe (ale jednak hobbystyczne) sklepy. Polskie karty też byłyby świetne, ale to chyba już za duże marzenie :) Poza tym, zawsze wychodzą niuanse do wytłumaczenia w trakcie gry, więc to dodatkowy argument, w którym polska instrukcja pomaga i wychodzi na przeciw osobom nie znającym języka.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

Gabrys pisze:
Karit pisze: Czy ty jesteś jakimś niedzielnym pracownikiem ISA czy niedoświadczonym forumowiczem...??
Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie.... ;)
Zawsze na nowego użytkownika z 1 postem patrze trochę podejrzliwym okiem i tak mi coś nie pasowało :)
Ale że chłopaki potwierdzili, o nie ma tematu.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Rune »

Viking otwiera dwa pudła boosterów :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=-tqL3hL5gtg
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Rune pisze:Viking otwiera dwa pudła boosterów :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=-tqL3hL5gtg
Trafiasz na moją listę ludzi, których nienawidzę :) Przez Ciebie idę domówić boostery. Jakby 30 było za mało.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: NTomasz »

nigdy nie widzialem niczego fajnego w takich filmikach :D tak samo jak unboxingach... bezsensowne spamofilmiki nie wnoszące nic do tematu absoluutnie
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Rune »

Gambit pisze:
Rune pisze:Viking otwiera dwa pudła boosterów :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=-tqL3hL5gtg
Trafiasz na moją listę ludzi, których nienawidzę :) Przez Ciebie idę domówić boostery. Jakby 30 było za mało.
Każdy innych Twój ruch uznałbym za zdradę miłości do kostek zaszczepionej pudłami Quarriors ;) i nie marudź tylko nagraj, jak będziesz otwierał boostery. Wyraz twarzy przy kolejnej paczce z taką samą zawartością może być bezcenny :mrgreen:
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Ja też nie lubię unboxingów, ale po tym miałem identyczną reakcję jak Gambit (swoją drogą Gambit jest spoko postacią :) ). A teraz tak z innej beczki, nie wiem czy widzieliście zawartość starterów, ale woreczki na kości jakie tam są, są lekko mówiąc... no badziewne. Mam zamiar zrobić swoje 2 sakiewki, aktualnie czekam na materiał z gotowym własnym nadrukiem, jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podrzucić linka do strony gdzie tanio robią nadruki na różnego rodzaju materiałach, po przystępnej cenie. Panie tam potraktowały mnie bardzo miło, jaki będzie efekt zamówienia dowiem się pewnie w tym tygodniu :) Oraz, w oczekiwaniu na przesyłkę, do której jeszcze szmat czasu, myśleliście w czym przechowywać kostki i karty? Myślałem o pudełkach na narzędzia/wędkarskich, tanie, duża ilość przegródek, dość mobilne, ale może macie pomysł na coś co nie tylko będzie funkcjonalne ale też będzie się dobrze prezentować?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pan_satyros »

Jest gdzieś podana dokładna zawartość startera? Z listą kart i postaci?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

kudlacz135 pisze:Oraz, w oczekiwaniu na przesyłkę, do której jeszcze szmat czasu, myśleliście w czym przechowywać kostki i karty? Myślałem o pudełkach na narzędzia/wędkarskich, tanie, duża ilość przegródek, dość mobilne, ale może macie pomysł na coś co nie tylko będzie funkcjonalne ale też będzie się dobrze prezentować?
Ja mam problem rozwiązany. Mam puste pudełka po Quarriorsach, w których są te specjalne przegródki na kości. Trochę się tego w nich zmieści. Karty też wejdą.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Gambit pisze:
kudlacz135 pisze:Oraz, w oczekiwaniu na przesyłkę, do której jeszcze szmat czasu, myśleliście w czym przechowywać kostki i karty? Myślałem o pudełkach na narzędzia/wędkarskich, tanie, duża ilość przegródek, dość mobilne, ale może macie pomysł na coś co nie tylko będzie funkcjonalne ale też będzie się dobrze prezentować?
Ja mam problem rozwiązany. Mam puste pudełka po Quarriorsach, w których są te specjalne przegródki na kości. Trochę się tego w nich zmieści. Karty też wejdą.
Widziałem je na bgg szukając rozwiązania dla siebie, coś takiego właśnie byłoby super, dobrze organizuje kostki i jak patrzyłem na zdjęcia to 300-330 kostek by do tego weszło. Ale kupowanie Quarriors Quarrmagedon by przechowywać MDM to byłoby jednak lekkie przegięcie xD

Odnośnie zawartości startera, na pewno widziałem coś takiego. Jak za chwilę poszukam i znajdę to wrzucę, chyba że mnie ktoś ubiegnie :)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 22:37 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Radeku »

kudlacz135 pisze:Ja też nie lubię unboxingów, ale po tym miałem identyczną reakcję jak Gambit (swoją drogą Gambit jest spoko postacią :) ). A teraz tak z innej beczki, nie wiem czy widzieliście zawartość starterów, ale woreczki na kości jakie tam są, są lekko mówiąc... no badziewne. Mam zamiar zrobić swoje 2 sakiewki, aktualnie czekam na materiał z gotowym własnym nadrukiem, jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podrzucić linka do strony gdzie tanio robią nadruki na różnego rodzaju materiałach, po przystępnej cenie. Panie tam potraktowały mnie bardzo miło, jaki będzie efekt zamówienia dowiem się pewnie w tym tygodniu :) Oraz, w oczekiwaniu na przesyłkę, do której jeszcze szmat czasu, myśleliście w czym przechowywać kostki i karty? Myślałem o pudełkach na narzędzia/wędkarskich, tanie, duża ilość przegródek, dość mobilne, ale może macie pomysł na coś co nie tylko będzie funkcjonalne ale też będzie się dobrze prezentować?

Jak możesz to napisz :)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

pan_satyros pisze:Jest gdzieś podana dokładna zawartość startera? Z listą kart i postaci?
Z instrukcji:
• 44 custom dice
- 12 basic action dice (3 each in 4 ink colors)
- 16 character dice (2 each of 8 types)
- 16 sidekick dice (white)
• 38 cards
- 24 character cards (3 variants each for 8 characters; sidekicks have no cards)
- 10 basic action cards
- 4 color reminder cards
• Two dice bags
Wszystkie kości odpowiadające danej postaci można stosować z różnymi wariantami karty.
Dostępne postacie to Captain America, Iron Man, Hulk, Thor, Spider-Man, Human Torch, Beast i Storm.
W starterze są po trzy wersje common i po dwie kości do nich. W boosterach jest jeszcze po jednym uncommonie tych postaci (to jedyne, które mają cztery różne karty, a nie trzy). Na BGG w plikach jest już kilka spisów, chyba kompletnych. Karty akcji w starterze to wszystkie, jakie są dostępne, w boosterach nie ma żadnych. Do numeru 34 to karty ze startera, każdej po jednej sztuce.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Więc to link do sklepu co robi nadruki:
http://cottonbee.pl/
Mogę poświadczyć miłą obsługę, szybki i rzeczowy kontakt z klientem, ale jeszcze sam nie dostałem nic do ręki, więc o tym się nie będę rozpisywać.

W boosterach są karty Mjolnira i Vibranium Shield, które są kartami akcji, ale kładzie się je na polach bohaterów.


EDIT▼:
Kolejarz pisze:Basic actions są wspólne dla obu graczy i pod tym względem się różnią. Pewnie kolejne startery będą miały więcej kart tego typu, a w boosterach nie będzie ich odpowiedników. Przedmioty jak Vibranium Shield i Mjolnir mają podobne zasady działania, ale są przypisane do jednego gracza i są związane tylko z jednym typem energii. Swoją drogą nie widzę w nich większego potencjału.
Ale przez rozróżnienie na basic action cards i non-basic(ta druga z głowy), jednak są kartami akcji, co nie zmienia faktu, że w zupełności się z tobą zgadzam i też jakoś do mnie nie przemawiają specjalnie, ale tarcza np. gdy ktoś lubi grać defensywnie, lub w talii blokerów i jakiś bezpośrednich obrażeń, może mogłaby się sprawdzić. Chociaż jakoś nie pasuje mi używanie tarczy czy Mjolnira bez ich prawowitych właścicieli.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 23:17 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 2 razy.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Basic actions są wspólne dla obu graczy i pod tym względem się różnią. Pewnie kolejne startery będą miały więcej kart tego typu, a w boosterach nie będzie ich odpowiedników. Przedmioty jak Vibranium Shield i Mjolnir mają podobne zasady działania, ale są przypisane do jednego gracza i są związane tylko z jednym typem energii. Swoją drogą nie widzę w nich większego potencjału.
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: przemoo99 »

Wy świnie wredne jesteście!!! Broniłem sie rekami i nogami i nic...
Właśnie zamówiłem starter i 60 boosterów ;)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: zioombel »

przemoo99 pisze:Wy świnie wredne jesteście!!! Broniłem sie rekami i nogami i nic...
Właśnie zamówiłem starter i 60 boosterów ;)
ja sie jeszcze trzymam ;-)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

zioombel pisze:
przemoo99 pisze:Wy świnie wredne jesteście!!! Broniłem sie rekami i nogami i nic...
Właśnie zamówiłem starter i 60 boosterów ;)
ja sie jeszcze trzymam ;-)
Już wkrótce... W Wołominie... "Zioombel: Człowiek, który przestał się trzymać!"

Tak się przypadkiem złożyło, że mój youtube znowu pokazał mi coś ciekawego:
https://www.youtube.com/watch?v=IMxs3oivfXM
ODPOWIEDZ