Kakao / Cacao (Phil Walker-Harding)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Kakao / Cacao (Phil Walker-Harding)

Post autor: bobule »

Pytałem G3 na fb w sprawie dodruku Kakao. Oto odpowiedź:
Dzień dobry, niestety dodruk ze względu na sytuacje musieliśmy przenieść na jesień.
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Kakao / Cacao (Phil Walker-Harding)

Post autor: michcic »

Dzięki za informację. Na szczęście udało mi się pozyskać grę z wymiany na ostatnim Mathandlu. :)

Wcześniej jakoś gra umknęła mojej uwadze. Jednak po Sushi Go (Party), Parku niedźwiedzi i Gizmosie stałem się dużym fanem pana Walkera-Hardinga. Czuję, że Kakao też dobrze siądzie do rodzinnego grania. :)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Kakao / Cacao (Phil Walker-Harding)

Post autor: paracelsus444 »

I jak z dodrukiem? Ktoś coś słyszał kiedy w końcu się pojawi? Bo jest kolejna wiosna :D
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4128
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2689 times
Been thanked: 2608 times

Re: Kakao / Cacao (Phil Walker-Harding)

Post autor: Gizmoo »

Otworzyłem sobie dzisiaj świeżo zakupiony dodatek do Kakao - Diamenty. No i mam dwa problemy.

1. Okazało się, że wewnątrz brakuje żetonów masek. Pierwszy raz przytrafia mi się taka sytuacja, żeby produkt zakupiony w sklepie był niekompletny. I teraz zastanawiam się, jak te żetony były spakowane? Były punchboardy, czy wrzucone to było luzem do pudełka? W każdym razie muszę napisać do G3, bo mam teraz dodatek, który "nie działa". :lol:

2. "Maszyna losująca" diamenty jest strasznie rachityczna. Ani tego nie ma jak zmieścić do pudełka, ani to specjalnie użyteczne, a do tego karton jest tak cienki, że łatwo to uszkodzić. Ktoś próbował czymś to zastąpić? Może macie jakiś dobry patent? Mam wrażenie, że pudełko od zapałek bardziej spełniałoby funkcję, niż "wynalazek", który dostaliśmy wewnątrz pudełka. :lol:
Hrosskar
Posty: 357
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Kakao / Cacao (Phil Walker-Harding)

Post autor: Hrosskar »

Gizmoo pisze: 28 lip 2022, 11:30 Otworzyłem sobie dzisiaj świeżo zakupiony dodatek do Kakao - Diamenty. No i mam dwa problemy.

1. Okazało się, że wewnątrz brakuje żetonów masek. Pierwszy raz przytrafia mi się taka sytuacja, żeby produkt zakupiony w sklepie był niekompletny. I teraz zastanawiam się, jak te żetony były spakowane? Były punchboardy, czy wrzucone to było luzem do pudełka? W każdym razie muszę napisać do G3, bo mam teraz dodatek, który "nie działa". :lol:

2. "Maszyna losująca" diamenty jest strasznie rachityczna. Ani tego nie ma jak zmieścić do pudełka, ani to specjalnie użyteczne, a do tego karton jest tak cienki, że łatwo to uszkodzić. Ktoś próbował czymś to zastąpić? Może macie jakiś dobry patent? Mam wrażenie, że pudełko od zapałek bardziej spełniałoby funkcję, niż "wynalazek", który dostaliśmy wewnątrz pudełka. :lol:
Ja zrobiłem swój insert z płyty piankowej i elegancko mieszą mi się oba dodatki razem z podstawką w pudełku od podstawki, ze specjalnym miejscem na ten wagonik. Niestety najlepszy to on nie jest, myślałem kiedyś nad jakimś małym woreczkiem z materiału :)

viewtopic.php?f=61&t=51771&start=475
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4128
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2689 times
Been thanked: 2608 times

Re: Kakao / Cacao (Phil Walker-Harding)

Post autor: Gizmoo »

Hrosskar pisze: 28 lip 2022, 12:00 myślałem kiedyś nad jakimś małym woreczkiem z materiału :)
O! Woreczek z materiału to świetne rozwiązanie! :D Tym bardziej, że zostały mi jeszcze bieda woreczki z kampanii Klanów Kaledonii. :lol:
feniks_ciapek
Posty: 2310
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1616 times
Been thanked: 941 times

Re: Kakao / Cacao (Phil Walker-Harding)

Post autor: feniks_ciapek »

Gizmoo pisze: 28 lip 2022, 11:30 1. Okazało się, że wewnątrz brakuje żetonów masek. Pierwszy raz przytrafia mi się taka sytuacja, żeby produkt zakupiony w sklepie był niekompletny. I teraz zastanawiam się, jak te żetony były spakowane? Były punchboardy, czy wrzucone to było luzem do pudełka? W każdym razie muszę napisać do G3, bo mam teraz dodatek, który "nie działa". :lol:
O ile dobrze pamiętam, to były punchboardy.

Polecam woreczek, chociaż my dajemy radę z tym wózkiem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4128
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2689 times
Been thanked: 2608 times

Re: Kakao / Cacao (Phil Walker-Harding)

Post autor: Gizmoo »

feniks_ciapek pisze: 28 lip 2022, 12:32 O ile dobrze pamiętam, to były punchboardy.
Dzięki wielkie, już rozkminiłem co się wydarzyło! Dostałem dodatkowy punchboard z kafelkami pracowników, a zamiast tego zabrakło punchboardu z maskami. Czyli ilość punchboardów się zgadzała, ale pomylono zawartość. :lol:
ODPOWIEDZ