Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Bary »

wirusman pisze:Takie oto gdybanie:

Teraz wchodzą na rynek amerykański z Robinsonem to, po co się spieszyć z marsem? Nie widzę sensu wydawać dwóch "takich samych" gier na jednym rynku.
Dokładnie o tym samym pomyślałem. Nie tylko na rynek amerykański, europejski też. W tej chwili mają premierę Robinsona, więc nie trzeba się spinać z Marsjanami. Dobra decyzja, produkt będzie bardziej dopracowany.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: rattkin »

jax pisze: I kolejne przechwałki i megalomania... :roll: Czyżby przypadkiem nie był to aby jeden z powodów anty-Trzewiczkowego/Portalowego hate'a? ;)
Bez przesady, Ignacy ma po prostu taki styl, bezpośredni i podkreślający, że trzeba być "szczerym" i "living the dream". Jak pisze po angielsku, to pewna część tego komunikatu mu umyka i zmienia charakter, z racji pewnej nieporadności w użyciu języka. Jedyne to co tam chciał przekazać (niezależnie od tego, czy faktycznie takie są prawdziwe pobudki), to że quality first, a nie skok na kasę. Z drugiej strony, Portal zamienia się w większą operację i komunikacja PR powinna wyglądać już trochę inaczej. Przy takiej skali, takie sentymentalne wywody, to strzał w stopę i podkładanie się niepotrzebne, w przypadku jakichś późniejszych problemów. Przy takiej skali ocenia się już tylko i wyłącznie po efektach i jakości produktów/obsługi, a nie górnolotnych ideach.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: mauserem »

rattkin pisze:
jax pisze: I kolejne przechwałki i megalomania... :roll: Czyżby przypadkiem nie był to aby jeden z powodów anty-Trzewiczkowego/Portalowego hate'a? ;)
Bez przesady, Ignacy ma po prostu taki styl, bezpośredni i podkreślający, że trzeba być "szczerym" i "living the dream". Jak pisze po angielsku, to pewna część tego komunikatu mu umyka i zmienia charakter, z racji pewnej nieporadności w użyciu języka. Jedyne to co tam chciał przekazać (niezależnie od tego, czy faktycznie takie są prawdziwe pobudki), to że quality first, a nie skok na kasę. Z drugiej strony, Portal zamienia się w większą operację i komunikacja PR powinna wyglądać już trochę inaczej. Przy takiej skali, takie sentymentalne wywody, to strzał w stopę i podkładanie się niepotrzebne, w przypadku jakichś późniejszych problemów. Przy takiej skali ocenia się już tylko i wyłącznie po efektach i jakości produktów/obsługi, a nie górnolotnych ideach.
Kryzys tożsamości - wizja romantyczna kontra wizja pragmatyczna - ot taka dolegliwość szybko rosnących firm (bywa "śmiertelna" ale chyba nie w tym przypadku) ostatecznie duże struktury w swojej strategii komunikacji/wizerunku przyjmują opcję "monolit" (one body, one spirit, one voice) Bez nerwowej dychotomii w przekazie jaka jest teraz...
Z pewnością Ignacy znajdzie w tym wszystkim nowe miejsce dla swojego ego i to będzie dobre miejsce.
Na razie życzę mu owocnych prac nad tym tytułem, niech robi swoje, tak jak mu najwygodniej, najwyraźniej jeszcze to działa.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: sqb1978 »

Trochę przesadzacie. Ignacy ma po prostu taki jankeski styl. Na zachodzie jest on dużo lepiej odbierany niż u nas, gdzie posiadanie bardzo dobrego zdania o sobie jest widziane co najmniej jako pycha, żeby nie powiedzieć arogancja. Jak dla mnie gość jest wizerunkowo spoko (nie znam osobiście) i nie rozumiem tej nagonki. I jeszcze te przytyki do gier Portalu, które to gry w większości są bardzo dobre. Znam dużo bardziej skopane polskie instrukcje niż ta w Robinsonie ;)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamron6 »

sqb1978 pisze:Trochę przesadzacie. Ignacy ma po prostu taki jankeski styl. Na zachodzie jest on dużo lepiej odbierany niż u nas, gdzie posiadanie bardzo dobrego zdania o sobie jest widziane co najmniej jako pycha, żeby nie powiedzieć arogancja. Jak dla mnie gość jest wizerunkowo spoko (nie znam osobiście) i nie rozumiem tej nagonki. I jeszcze te przytyki do gier Portalu, które to gry w większości są bardzo dobre. Znam dużo bardziej skopane polskie instrukcje niż ta w Robinsonie ;)
Dokładnie, ten dysonans można zobaczyć w wielu przypadkach np. jak ktoś ma znajomych mieszkających w usa. Pokora byłaby bardziej samo-użalaniem się, natomiast takie chwalenie się czy autopromocja to norma. W Polsce jak nawet jak coś polecasz to z pewną rezerwą, żeby nie uznali Cię za naciągacza / naiwniaka.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Trolliszcze »

Chyba raczej chodzi o pewien rozdźwięk tego, co Trzewiczek robi i co mówi.
My wydajemy gry tylko wtedy, gdy są gotowe! (Po czym wychodzi kolejna gra Portalu, którą przydałoby się jeszcze ciut dopieścić.)
My nie wydajemy setek gier, jak inni wydawcy - wydajemy tylko dobre tytuły! (Po czym na Portalconie rekordowy rok pod względem zapowiedzi, kilkadziesiąt tytułów.)
I tak dalej... Przykłady można by mnożyć.

Myślę, że ci, którzy znają Portal i Trzewiczka dłużej, myślą sobie po prostu: "Chłopie, skończ już się przechwalać i po prostu wydaj ten super dopracowany tytuł". Żeby nie było - ja tam ich gry bardzo lubię, mimo niedopracowania. Ale jednak jak czytam te teksty, to się pod nosem ironicznie uśmiecham. Uwierzę, jak zobaczę...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: jax »

Tu nie chodzi o żaden amerykański styl.

Jeśli ktoś przy stole by mi sypał tekstami:
"Every day I am reminded that I am right."
- nieważne czy by miał na myśli swój gust planszówkowy, życie zawodowe, rodzinne czy cokolwiek innego -
to z pewnością bym nie pomyślał: 'świetnie chłopie, ależ jesteś amerykański, ależ pozytywny, ależ cool, normalnie miodzio, spijam słowa z twych ust'
a raczej 'ty bufonie, widzimy się/gramy ostatni raz'.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: rattkin »

No właśnie. A tak mogło by wyglądać, po wygładzeniu przez PR i/lub "nejtiwa":

"So many times my hunches proved to be correct, that I'm convinced I must be doing *something* right. Hopefully, this time would be no different.".

albo bardziej w kontekście tej powracającej karmy na konwentach:

"The positive reaction I constantly get from people when we meet in person always makes me feel good about this choice.".
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2016, 00:51 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: jax »

Humor i ironia to sprawdzona recepta prawie na wszystko :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Banan2 »

Trolliszcze pisze:Myślę, że ci, którzy znają Portal i Trzewiczka dłużej, myślą sobie po prostu: "Chłopie, skończ już się przechwalać i po prostu wydaj ten super dopracowany tytuł". Żeby nie było - ja tam ich gry bardzo lubię, mimo niedopracowania. Ale jednak jak czytam te teksty, to się pod nosem ironicznie uśmiecham. Uwierzę, jak zobaczę...
+1
No dokładnie :) Poza tym te porównania: cały świat wydaje euro (swoją drogą bardzo dobre euro) a ja idę pod prąd :roll: Brakuje jeszcze pozy Rejtana :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: elayeth »

Ignacy Trzewiczek prowadzi całkiem dynamicznie rozwijającą się firmę. Rozwój to wypadkowa wielu czynników (głównie dobrego produktu), ale też dobrego marketingu. A marketing ma to do siebie, że ma zachwalać produkt. W wielu branżach przekaz marketingowy jest na granicy śmieszności (np: zwykłe mieszkania to przestronne i słoneczne apartamenty). Także mi to w ogóle nie przeszkadza i sądzę, że będzie nabierać na sile jeśli Portal będzie się dalej rozwijał. Do tego widać, że portal sporo w marketing inwestuje ... więc często tego typu przekazy będą do nas trafiać.

A co do mentalności. To cóż - jest uwarunkowana kulturowo. Mi dużo bardziej odpowiada ta anglosaska, gdzie równa się do lepszego i jego stawia za wzór (nawet lekko infantylnie), a nie tak jak u nas... marudzi, w bogatym widzi złodzieja, a najlepsi kumple z podstawówki, to ci co olewali naukę... ;)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Pan_K »

elayeth pisze: a najlepsi kumple z podstawówki, to ci co olewali naukę... ;)
Ciekawe, bo to jest model właśnie anglosaski. W Polsce dobry uczeń jest szanowany przez kolegów - w Ameryce traktowany jak ktoś gorszy...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: elayeth »

Pan_K pisze:
elayeth pisze: a najlepsi kumple z podstawówki, to ci co olewali naukę... ;)
Ciekawe, bo to jest model właśnie anglosaski. W Polsce dobry uczeń jest szanowany przez kolegów - w Ameryce traktowany jak ktoś gorszy...
Trochę specjalnie przerysowałem, ale mam dokładnie odwrotne doświadczenia i wiedzę, choć ja w podstawówce byłem głównie w latach 80tych... a w USA byłem tylko rok w liceum... ;)
Podam Ci inny przykład: w USA ściąganie jest niemile widziane również wśród uczniów...
Są nawet takie badania: cultural awareness się nazywają...
Kończę off-top.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2016, 10:42 przez elayeth, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: crsunik »

Pan_K pisze:
elayeth pisze: a najlepsi kumple z podstawówki, to ci co olewali naukę... ;)
Ciekawe, bo to jest model właśnie anglosaski. W Polsce dobry uczeń jest szanowany przez kolegów - w Ameryce traktowany jak ktoś gorszy...
Do jakiej Ty szkoły chodziłeś? ;P
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Bary »

crsunik pisze:
Pan_K pisze:
elayeth pisze: a najlepsi kumple z podstawówki, to ci co olewali naukę... ;)
Ciekawe, bo to jest model właśnie anglosaski. W Polsce dobry uczeń jest szanowany przez kolegów - w Ameryce traktowany jak ktoś gorszy...
Do jakiej Ty szkoły chodziłeś? ;P
Spoiler:
;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Pan_K »

crsunik pisze:
Pan_K pisze:
elayeth pisze: a najlepsi kumple z podstawówki, to ci co olewali naukę... ;)
Ciekawe, bo to jest model właśnie anglosaski. W Polsce dobry uczeń jest szanowany przez kolegów - w Ameryce traktowany jak ktoś gorszy...
Do jakiej Ty szkoły chodziłeś? ;P
Chodziłem do kilku ;)
Mój syn, na ten przykład, też już ma więcej niż jedną na koncie. I na razie moja teoria się zgadza ;P
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Pan_K »

elayeth pisze:
Podam Ci inny przykład: w USA ściąganie jest niemile widziane również wśród uczniów...
.
A to już kwestia koleżeństwa i braku egoistycznego "kitrania" wiedzy i ocen tylko dla siebie ;) Nie przekonasz mnie. Anglosaski model edukacji aż do uniwersytetu uważam za poroniony. Dobry uniwerek - to inna kwestia. :) EOT
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Karit »

Co tu się k**** dzieje??
Szukam specjalnie wątku aby poczytać o grze a wkraczam w jakiś żałosny offtopowy rynsztok. Cala strona dziwnego bełkotu, nic o grze.

Może ktoś coś więcej napisać o tej grze, jakieś wieści z Esen?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Tycjan »

Karit pisze:... Może ktoś coś więcej napisać o tej grze, jakieś wieści z Esen?
Oprócz zdjęć gry za szybką stoiska Portalu i ustalonej daty premiery (styczeń), nic więcej chyba nie ma.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamron6 »

Dla leniwych:
Spoiler:
Spoiler:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Marx »

Rozumiem, ze to wczesny prototyp? Wizualnie bez szału, chociaż łaziki budują klimat ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 275
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Malibu »

Tycjan pisze:i ustalonej daty premiery (styczeń)
Gdzie podali, że styczeń? FB?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2496
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 438 times
Been thanked: 126 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Coen »

Kasuje post.

Teraz to ja pomyliłem Marsy [emoji53]
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1310 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: rastula »

Dajcie spokój już z tymi psychoanalizami Trzewiczka. To jest forum o grach a nie o ego autorów.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: pattom »

Z tych dwóch zdjęć to nie zachwyca, koło, tabelki, kostki, zero klimatu, plansza schematyczna, jak to będzie kotlet Robinsona w nowej szacie graficznej to ja dziękuję i wybieram Terraformacię Marsa i Martians: A Story of Civilization. dodanie plastiku nie zrobi gry.
ODPOWIEDZ