Last Night on Earth: The Zombie Game (Jason C. Hill)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: assurbanipal »

Filippos pisze:(...) w środę kupiłem, w weekend zacząłem malowac figurki
Ja swoje też pomalowałem, zacząłem zaraz po pierwszej partii. Najpierw bohaterowie:
Obrazek
A potem zombie:
Obrazek
Obrazek
Figurki jeszcze nie skończone ale już blisko - muszę prysnąć na nie matowy lakier bo się świecą za bardzo i trochę popracować nad twarzami (oczy) bohaterów i będzie git :mrgreen:

Jeszcze odniosę się do poruszonej już kwestii gry dwuosobowej. Ja osobiście wolę grać w dwie osoby. Owszem weselej jest w większym gronie, ale przy dwóch graczach praktycznie nie występują przestoje o których wspomniał Don Simon.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Odi »

Czy ktoś "koszulkował" karty do LNoE? Czy one w ogóle tego wymagają? A jeśli tak, to jakie są ich rozmiary?
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: assurbanipal »

Karty standardowe - 63x88mm. Ja po 15 grach nie stwierdziłem jednak żadnego uszczerbku na kartach spowodowanego tasowaniem, więc póki co dla własnej wygody nie wrzucam ich do protektorów.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: kwiatosz »

Ja zakoszulkowałem karty przed pierwszą grą - za dobrej jakości są żeby pozwolić im się niszczyć :) Koszulki pasują zwykłe, czyli te po 5zł za 100.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Lucf »

WItam wszystkich :) przeczytałem cały wątek, bom zainteesowany tematyką Zombie. Mall of horror znalazłem intrukcję na wargamerze po polsku, ale z tego co piszecie, rzeczywiście Last night on earth (tytuł jak świetnej piosenki U2 z płyty "POP") jest ciekawsza , pomimo, że czynnik losowy ma tak duży wpływ na grę.
Ale w sklepach netowych jakie udało mi się przejrzeć sprzedają tylko dodatek. [mówię o PL sklepach] Może ktoś sprzedaje używaną? Bo chyba można tylko z dalekich krajów zamówić... Jako , że jestem początkującym graczem, nie wiem czy wydałbym aż 170zł na jedną, taką {zapewne fajną} gierę.
Tydzień temy grałem jednąpartięw Wiedźmina..i znudził mocno. Zamówiłęm już Zombiaki karciane [ i Banga, ale to nie zw. z zombi]

czy jest może gdzieś intrukcja w j.PL do LNoE ? Gierka wygląda ładnie, jak oglądam screeny na game geek coś tam :) to przypomina mi się stara gra firmy SPI, którą odkryłem jakieś 3 miesiące temu : "Dawn of dead" na zagranicznym blogu maniaków horrorow. W wersji angielskiej - oczywiście ściągnąłem i szukam teraz dobrego papieru żeby to wydrukować. Znalazłem też [dzięki BGG] REMEJK tej gierki! SZOK! Że też tacy maniacy istnieją! Miodzio! Pomimo, że angielska wersja remejku też wydrukuję.
No a na stronce Magii i Miecza znalazłem polską wrsję Dawn of dead! ależ mi się szczęka rozwarła!
Maniacy chyba korzystając z angielskich skanow, ręcznie nanieśli poslkie napisy. Miodzik! Jaki papier polecacie do drukowania w atramentowej drukarce takich gier?? Czy może w xerach mają jakieś specjalne techniki ?

Wracając do LNoE - jej plansza - widok z GÓRY - przypomina ów widok na DOtD - widok z góry na centrum handlowe. Jeśli ktoś jest maniakiem tego filmu i G.A.Romero nie może odpuścić tej tematyki w innych dziedzinach rozrywki!

A , że jako młodszy grałem w MiM i Wojnę o pierścień [miałem też Bitwę na polach pellenoru, ale nie objąłem jej mózgiem :)] to wracają sentymenty! :)


PS
i jeszcze ważne pytanie:
czy są jakieś ine dostepne w polsce, najpiej w wersji polskiej gry zwiazane z Zombiakami? [może też z Residen Evil?]
choć z tego co widzę dużo gier jest wydanie ANG, ale z PL intrukcją - no tylko zależy czy na kartach jest dużo napisane w innym języku - wtedy za dużo tłumaczenia moim potencjalnym graczom :)

czy do Dawn of dead SPI są jakieś dodatki (fanowskie?) do ściągnięcia/kupienia? Do MiMa "tego" jest chyba dużo

pozdrawiam
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: waffel »

Niezły referat, ale odpowiem tylko na pytanie które zrozumiałem i które jest mniej więcej na temat: w Wargamerze powinni jeszcze mieć podstawkę LNoE. Wczoraj były chyba dwie ostatnie sztuki w stacjonarnym więc raczej mogą też wysłać.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Odi »

AAAAAA!!!! Właśnie przywiozłem sobie z REBELa zamówionego wcześniej LNoE!

Rany, ta gra mnie zniszczyła, zanim jeszcze w nią zagrałem....
Kilka gierek już posiadam, kilka innych widziałem, ale LNoE jest z nich wszystkich ABSOLUTNYM LIDEREM pod względem wrażenia 'out of box'! Gra miażdzy jakością wykonania. Niedawno pomstowałem na cieniutkie kartoniki plansz w 'Manouvre' od GMT - porównywalne z nimi wielkością karty postaci i scenariuszy w LNoE, są tak grube, że z jednej byłoby pewnie ze 4-5 plansz w Manouvre.
Niech Bóg błogosławi wydawcę LNoE, że wpadł na pomysł zatrudnienia aktorów i okraszenia gry tymi kapitalnymi zdjęciami - LNoE dzięki temu ocieka klimatem, niczym zanurzony w lukrze pączek.
Kapitalnej jakości jest wszystko - od figurek, przez karty, plansze (no, może szkoda, że te ostatnie nie są dwustronne... :twisted: ), instrukcję aż po żetony (na "Lights out" mógłbym się gapić godzinami :wink: )

Reasumując - LNoE to wszystko co najlepsze w grach 'American Style'. I jeszcze więcej! :D
Może i to jest losowa gierka o prostej mechanice, ale fun jaki będzie dawac (zwłaszcza graczom, którzy na co dzień w planszówki nie grają) będzie naprawdę WIELKI - już to czuję :wink:

Luc - w sierpniu będzie dodruk LNoE i gra będzie dostępna w polskich sklepach, już z tymi jaśniejszymi planszami dopasowanymi do tych z dodatku 'Growing Hunger'. Teraz plansze sa nieco ciemniejsze, ale - moim zdaniem - bardziej klimatyczne (widać po prostu, że to noc jest...).
Moim zdaniem warto kupić - chyba nie ma sensu zamawiać w USA (przesyłka dojdzie mniej więcej wtedy, kiedy gra będzie dostępna w polskich sklepach - na jedno wyjdzie), ale fundusze na LNoE trzymać i cierpliwie czekać
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Klos »

Odi pisze:Rany, ta gra mnie zniszczyła, zanim jeszcze w nią zagrałem....
Mowilismy ;-) Namowilismy ;-) Cieszymy sie z Toba :D

PS. Poczekaj az zagrasz, to dopiero bedzie klima :D
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: assurbanipal »

Odi pisze:Może i to jest losowa gierka o prostej mechanice, ale fun jaki będzie dawac (zwłaszcza graczom, którzy na co dzień w planszówki nie grają) będzie naprawdę WIELKI - już to czuję :wink:
Dobrze czujesz :wink: Ja pierwszy raz zagrałem w LNoE 1 maja i do wczoraj (ostatnia gra) nic a nic nie straciła na atrakcyjności (a gram w to naprawdę często). Jeden z najlepszych wyborów jakie dokonałem (w temacie planszówek oczywiście) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Odi »

No namówiliście :) I nie żałuję.

Co gorsza, mam ochotę na dodatki, już choćby po to, by zobaczyć jak wyglądają inne karty. Straszne
Abiger
Posty: 268
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Abiger »

waffel pisze:Niezły referat, ale odpowiem tylko na pytanie które zrozumiałem i które jest mniej więcej na temat: w Wargamerze powinni jeszcze mieć podstawkę LNoE. Wczoraj były chyba dwie ostatnie sztuki w stacjonarnym więc raczej mogą też wysłać.
Dzisiaj już nie ma ani jednej :mrgreen:
Nie mogłem się oprzeć i ostatni egzemplarz trafił na moją półkę, ta gra coś w sobie ma. Zaraz sobie zaserwuję nocne słuchanie soundtracka.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: waffel »

Odi pisze: Niech Bóg błogosławi wydawcę LNoE, że wpadł na pomysł zatrudnienia aktorów i okraszenia gry tymi kapitalnymi zdjęciami - LNoE dzięki temu ocieka klimatem, niczym zanurzony w lukrze pączek.
Z tego co słyszałem na BGG to nie są aktorzy ani modele tylko krewni i znajomi autora gry :) oczywiście mocno wyfotoszopowani.
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Lucf »

@Odi - chyba ciemniejsza wersja lepsza. A w sierpniu ma być w Polsce angielska wersja wznowiona, czy polska wersja ?


@Aibeger: jak ten soundtrack? Przypomina muzykę Goblina z filmów Romero? Albo Fabio Frizziego z filmów Fulci'ego? Można tego gdzieś na necie posłuchać?
A może być udostępnił nam 30 sekundowe próbki chociaż ? :)

PS
Ktoś wcześniej pisał , że soundtrack przeciętny - to ja polecam zarzucić muzykę, ktorą wcześniej wymieniłem, znakomita i klimatyczna! W końcu wprost z filmów o zombi!!!
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Klos »

Lucf pisze:Ktoś wcześniej pisał , że soundtrack przeciętny - to ja polecam zarzucić muzykę, ktorą wcześniej wymieniłem, znakomita i klimatyczna! W końcu wprost z filmów o zombi!!!
Bo jest przecietny, Nie jest to do horroru soundtrack, tylko do filmu klasy B jakiegos takiego... wiec sie na zbyt duzo nie nastawiajcie ;-)
Abiger
Posty: 268
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Abiger »

Klos pisze: Bo jest przecietny, Nie jest to do horroru soundtrack, tylko do filmu klasy B jakiegos takiego... wiec sie na zbyt duzo nie nastawiajcie ;-)
Potwierdzam. Nic specjalnego, można sobie wrzucić jako tło do rozgrywki i nie powinno przeszkadzać :)
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Wladek »

Na widok soundtracku w pudełku muszę przyznać, że zdębiałem. Ale rzeczywiście, nie wybija się niczym szczególnym i dla mnie to plus- zapewnia należyty klimat rozgrywki i nie odciąga uwagi graczy od planszy. Ot, czasem wywołuje głupawki, gdy muzyka synchronizuje się z sytuacją- np. strzał z pistoletu kiedy gracz wyrzuci jedynkę podczas desperackiej próby ustrzelenia zombie czy brzdęk tłuczonego szkła gdy 4+ zombie wchodzą przez okna do budynku z bohaterami :twisted: Dla takich chwil naprawdę warto puszczać tę płytę w tle =]
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Odi »

Niestety, szkoda że kawałków z odgłosami (tłuczenie, strzał etc) jest tak mało. Soundtrack naprawdę rozczarowujący
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Wladek »

Zależy kto się czego spodziewał. Ja po spojrzeniu na listę autorów bałem się toto włożyć do odtwarzacza ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Odi »

Nie spodziewałem się muzyki w wykonaniu Alana Silvestri, ale nagranie 'klimatycznych odgłosów' (krzyki, szkło, strzały, dźwięk piły łancuchowej) chyba nie przekraczało możliwości wydawców gry?

Cóż, niby to taki tylko bonusik, i nie powinniśmy "patrzeć w zęby" temu bonusikowi, ale... No można było się jeszcze bardziej postarać
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Zonkul »

http://www.boardgamegeek.com/file/info/33659

Tłumaczenie kart do LONE.
Jeśli komuś się spodoba, poproszę o kciuka:)

Pozdro
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: waffel »

Chyba masz literówkę w nazwie pliku (LONE -> LNOE).
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Zonkul »

Fakt - poprawione:P

Dzięki.

Pozdro
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: el2prezesso »

Jeśli ktoś ma ochotę zapraszam do przeczytania mojej recenzji gry:
Recenzja :wink:
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: macike »

Niestety nie dotrwałem do końca pierwszego akapitu. Ale dam radę, zacisnę zęby i spróbuję jeszcze poczytać.

EDIT:
Don Simon mnie ubiegł, ale faktycznie zabrakło mi wrażeń z rozgrywki. Jako, że jestem posiadaczem, przewinąłem opis zawartości i znalazłem się praktycznie na końcu artykułu.

Lekturę (o ile można to tak nazwać) zakończyłem z wrażeniem, że gra jest dwuosobowa - zombie vs ludzie (sic!).
Ostatnio zmieniony 16 lip 2008, 14:15 przez macike, łącznie zmieniany 1 raz.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Don Simon »

Chyba jest to bardziej opis gry niz recenzja. Przejrzalem ja na szybko, ale wrazen z gry jest tylko jeden akapit, a reszta to szczegolowy opis wygladu i zawartosci pudelka.

Proponuje w przyszlosci wiecej o wrazeniach z gry, a mniej o tym, co kazdy moze znalezc w srodku.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ