SUPERHOT the Card Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

Rafal_Kruczek pisze:To nie jest droga gra i bezwarunkowe wydrukowanie polskiej wersji nie jest wielkim ryzykiem.
To wydrukuj. Załóż wydawnictwo i drukuj polskie gry dla 79 odbiorców. Niskie ryzyko, pewny zysk!

Rynek gier planszowych jest stosunkowo niewielki. Sztuczne zawężanie go do mikroskopijnego segmentu tylko w imię idei jest wątpliwym pomysłem na biznes. Jak widać (po stronie community na KS) - 75% sprzedanych kopii to US/CA/UK. Kiedy jesteś niewielkim startującym wydawnictwem, to idziesz tam, gdzie są pieniądze, minimalizując koszty. W takim tempie rozwoju kampanii i przy przedstawionych założeniach, polskiej wersji nie będzie i trzeba się z tym pogodzić. Chyba że chłopaki ugną się pod naporem vox populi, posiedzą dwa wieczory, przetłumaczą i dopłacą, by mieć spokój i sprzedać te 100 kopii po kosztach.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: TTR_1983 »

rattkin pisze:
Rafal_Kruczek pisze:To nie jest droga gra i bezwarunkowe wydrukowanie polskiej wersji nie jest wielkim ryzykiem.
To wydrukuj. Załóż wydawnictwo i drukuj polskie gry dla 79 odbiorców. Niskie ryzyko, pewny zysk!

Rynek gier planszowych jest stosunkowo niewielki. Sztuczne zawężanie go do mikroskopijnego segmentu tylko w imię idei jest wątpliwym pomysłem na biznes. Jak widać (po stronie community na KS) - 75% sprzedanych kopii to US/CA/UK. Kiedy jesteś niewielkim startującym wydawnictwem, to idziesz tam, gdzie są pieniądze, minimalizując koszty. W takim tempie rozwoju kampanii i przy przedstawionych założeniach, polskiej wersji nie będzie i trzeba się z tym pogodzić. Chyba że chłopaki ugną się pod naporem vox populi, posiedzą dwa wieczory, przetłumaczą i dopłacą, by mieć spokój i sprzedać te 100 kopii po kosztach.
Bardzo się mylisz. Wiele osób nigdy nic nie wspierało KS, nawet może nie wie o jego istnieniu. Natomiast w sklepie by kupiło po polsku.
To, że jest tylko 79 osób z PL to tylko i wyłącznie wina tego, że kampania jest na KS.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

Czas pokaże.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kamron6 »

Wystarczy spojrzeć że w zamówieniu zbiorowym (z dwadzieścia osób) tylko jedna osoba pochwaliła się możliwością ogarnięcia KS. Te 80 osób na KSie to już waga ciężka klientów (z kosmicznymi kolekcjami, blogerzy, youtubowcy, sklepy, autorzy gier etc.). Będzie ich na pewno więcej, ale nie jestem pewien czy dobije 300, choć jeśli się sklepy włączą masowo to na pewno tak. Natomiast szczerze wątpię by zainteresowanie tą grą ograniczało się tylko do nich. Nie wiem jak było z Mistfallem dokładnie (nie kojarzę ogłoszenia polskiej wersji w trakcie KS), ale na KS nie było polaków, na wspieram to dużo kopii się sprzedało.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Kisun »

Nie rozumiem czemu wydawca jeszcze nie założył wątku w dziale finansowania społecznościowego z linkiem i opisem kampanii?
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: maciejo »

Żeby chociaż można było zapłacić paypalem :? byłoby nas więcej pewnie,no ale to już dodatkowa prowizja niestety.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2017, 09:20 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: ramar »

Kisun pisze:Nie rozumiem czemu wydawca jeszcze nie założył wątku w dziale finansowania społecznościowego z linkiem i opisem kampanii?
Gdyby wydawcy zależało na polskim kliencie, to zabiegałby o pewien rozgłos na polskich forach i portalach. Jedno ogłoszenie na znadplanszy.pl to nie jest akcja informacyjna.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: TTR_1983 »

ramar pisze:
Kisun pisze:Nie rozumiem czemu wydawca jeszcze nie założył wątku w dziale finansowania społecznościowego z linkiem i opisem kampanii?
Gdyby wydawcy zależało na polskim kliencie, to zabiegałby o pewien rozgłos na polskich forach i portalach. Jedno ogłoszenie na znadplanszy.pl to nie jest akcja informacyjna.
Dokładnie. Potem nie ma się co dziwić, że niecałe 100 osób wspiera na Ks.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Rafal_Kruczek »

rattkin pisze:
Rafal_Kruczek pisze:To nie jest droga gra i bezwarunkowe wydrukowanie polskiej wersji nie jest wielkim ryzykiem.
To wydrukuj. Załóż wydawnictwo i drukuj polskie gry dla 79 odbiorców. Niskie ryzyko, pewny zysk!

Rynek gier planszowych jest stosunkowo niewielki. Sztuczne zawężanie go do mikroskopijnego segmentu tylko w imię idei jest wątpliwym pomysłem na biznes. Jak widać (po stronie community na KS) - 75% sprzedanych kopii to US/CA/UK. Kiedy jesteś niewielkim startującym wydawnictwem, to idziesz tam, gdzie są pieniądze, minimalizując koszty. W takim tempie rozwoju kampanii i przy przedstawionych założeniach, polskiej wersji nie będzie i trzeba się z tym pogodzić. Chyba że chłopaki ugną się pod naporem vox populi, posiedzą dwa wieczory, przetłumaczą i dopłacą, by mieć spokój i sprzedać te 100 kopii po kosztach.
PO pierwsze mój cytat wyrwany z kontekstu. Pisałem, też że to jest ryzyko ludzi z Board And Dice i ich decyzja. Zła decyzja jesli chodzi o rozwój na polskim rynku. I samospełniająca się przepowiednia, "jeśli wydawcy brakuje wiary w jakosć i powodzenie gry żeby wydać 300 sztuk po polsku, to pewnie gra nie jest na tyle dobra żeby ją kupic, wiec po co mam wspiera". Nakład może byłby większy niż minimum, ale 300 sztuk małej/taniej karcianki ma szanse sprzedać się na rynku w ciągu roku w normalnym obrocie.
A jeśli patrzeć na "comunity na KS" to US/CA jest tam mocno reprezentowane ogólnie, wiec przekłada sie to na poszczególne projekty.
Po drugie w połowie kampanii mają 79 użytkowników na AMERYKAŃSKIM serwerze. Ten amerykański serwer jest barierą psychologiczną i finansową (amerykańska cena, wyrażona w USD , płatność w walucie), ale przede wszystkim barierą językową .
Wiem że to jest lekkie uproszczenie, ale Superhot podejrzewam w większości będzie grany jednoosobowo i kupowany dla siebie.
Więc NA LOGIKE:
Jeśli ktoś potrzebuje polskiej wersji prostej gry SOLO - to nie zna angielskiego na tyle dobrze, żeby używać Kickstartera.
To nie jest może zawsze prawdziwe, ale pokazuje słabość założeń pomysłu uzależniania wydania polskiej wersji od popytu na Kickstarterze. Kierowanie oferty do niewłaściwego odbiorcy to jest błąd marketingowy
Kisun pisze:Nie rozumiem czemu wydawca jeszcze nie założył wątku w dziale finansowania społecznościowego z linkiem i opisem kampanii?
I to jest niezaprzeczalne zaniedbanie. Taki watek powinien być i ta dyskusja w takim wątku powinna się toczyć. A jest tylko wzmianka w przypiętym wątku z lista kampanii.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2017, 09:48 przez Rafal_Kruczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Daquan »

Rafal_Kruczek pisze: PO pierwsze mój cytat wyrwany z kontekstu. Pisałem, też że to jest ryzyko ludzi z Board And Dice i ich decyzja. Zła decyzja jesli chodzi o rozwój na polskim rynku. I samospełniająca się przepowiednia, "jeśli wydawcy brakuje wiary w jakosć i powodzenie gry żeby wydać 300 sztuk po polsku, to pewnie gra nie jest na tyle dobra żeby ją kupic, wiec po co mam wspiera" (no nakład może byłby większy niż minimum) 300 sztuk małej/taniej karcianki ma szanse sprzedać się na rynku w ciągu roku.
A jeśli patrzeć na "comunity na KS" to US/CA jest tam mocno reprezentowane ogólnie, wiec przekłada sie to na poszczególne projekty.
Po drugie w połowie kampanii mają 79 użytkowników na AMERYKAŃSKIM serwerze. Co jest barierą psychologiczną i finansową (amerykańska cena, wyrażona w USD , płatność w walucie) .
A przede wszystkim barierą językową .
Wiem że to jest lekkie uproszczenie, ale Superhot podejrzewam w większości będzie grany jednoosobowo i kupowany dla siebie.
Więc NA LOGIKE:
Jeśli ktoś potrzebuje polskiej wersji prostej gry SOLO - to nie zna angielskiego na tyle dobrze, żeby używać Kickstartera.
To nie jest może zawsze prawdziwe, ale pokazuje słabość założeń pomysłu uzależniania wydania polskiej wersji od popytu na Kickstarterze. Kierowanie oferty do niewłaściwego odbiorcy to jest błąd marketingowy
Czasy gdzie "dobre/przywoite" gry sprzedawały się same z siebie dawno minęły. Nikogo nie interesuje druk 1k nakładu, żeby sprzedać 300 sztuk w pierwsze pół roku. Cykl życia produktu znacząco się skrócił.

Wydawca zdecydował się na takim sam ruch jak producenci This War of Mine. Tam nie było takiego jojczenia.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: ramar »

Daquan pisze:Wydawca zdecydował się na takim sam ruch jak producenci This War of Mine. Tam nie było takiego jojczenia.
TWoM będzie wydawane w Polsce przez Galaktę. Jeszcze w trakcie kampanii podano oficjalnie tę informację, a autorzy zapewniali, że starają się by polską wersję wydać.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: DarkSide »

Daquan pisze: Wydawca zdecydował się na takim sam ruch jak producenci This War of Mine. Tam nie było takiego jojczenia.
To chyba sledzilismy 2 różne kampanie. Przecież rozpętał się shitstorm roku wokół kampanii TWoM na KS i kwestii braku polskiej wersji językowej.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Daquan »

DarkSide pisze:
Daquan pisze: Wydawca zdecydował się na takim sam ruch jak producenci This War of Mine. Tam nie było takiego jojczenia.
To chyba sledzilismy 2 różne kampanie. Przecież rozpętał się shitstorm roku wokół kampanii TWoM na KS i kwestii braku polskiej wersji językowej.
Ale moment moment. O ile dobrze pamiętam, to właśnie wydawca informował, że jeśli zbierze się X wsparć z PL wtedy będzie wersja PL?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kamron6 »

Daquan pisze:
DarkSide pisze:
Daquan pisze: Wydawca zdecydował się na takim sam ruch jak producenci This War of Mine. Tam nie było takiego jojczenia.
To chyba sledzilismy 2 różne kampanie. Przecież rozpętał się shitstorm roku wokół kampanii TWoM na KS i kwestii braku polskiej wersji językowej.
Ale moment moment. O ile dobrze pamiętam, to właśnie wydawca informował, że jeśli zbierze się X wsparć z PL wtedy będzie wersja PL?
I wszyscy "jojczeli" na ten temat na ileś tam stron wątku (że nikt nie będzie brał w ciemno, a sytuację "uratowało" wsparcie galakty i obniżenie progów), plus wielka wojna czy język polski jest komuś potrzebny bo "angielskiego się przecież uczy od przedszkola".
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Wincenty Jan »

ramar pisze:
Kisun pisze:Nie rozumiem czemu wydawca jeszcze nie założył wątku w dziale finansowania społecznościowego z linkiem i opisem kampanii?
Gdyby wydawcy zależało na polskim kliencie, to zabiegałby o pewien rozgłos na polskich forach i portalach. Jedno ogłoszenie na znadplanszy.pl to nie jest akcja informacyjna.
Racja. Ale nadal mam nadzieję na polską edycję. szkoda, że chłopaki po ostatnim niepowodzeniu Piwnego Imperium zrezygnowali z rodzimej edycji. Kilka znanych mi osób po zobaczeniu grafik Piwnego Imperium raczej reagowało śmiechem niż zainteresowaniem. Natomiast Superhot to aż wstyd, że nie będzie po polsku. To tak pół żartem , pół serio. Bo doskonale rozumiem ewentualne ryzyko finansowe.
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kmd7 »

Ja na przykład mocno zastanawiałem się nad wsparciem i postanowiłem poczekać. Na SuperHot zareagowałem entuzjastycznie, co widać w jednym z pierwszych postów tego wątku. W pierwszym odruchu po starcie KS chciałem wesprzeć. Z angielską wersją pewnie bym sobie poradził, ale jeśli chciałbym komuś wytłumaczyć, to wolę wersję polską. Pewnie na taką okoliczność przetłumaczyłbym tekst. Tylko, że to kolejna u mnie gra, która czeka na takie domowe tłumaczenie, ze względu na brak czasu i inne obowiązki. A jednocześnie na rynku są/pojawią się inne gry, które chę kupić, już w wersji polskiej - czy to na wspieram.to czy w normalnej sprzedaży, które wolę kupić, bo mogę od razu usiąść i grać, a nie co chwilę tłumaczyć współgraczom co jest napisane na karcie. Nie mówiąc o tym, że na półce stoi kilka niegranych tytułów. Trochę żałuję, ale jednak poczekam, czy polska wersja się ufunduje. Zdając sobie w pełni sprawę, że przez taką postawę jak moja, być może do tego nie dojdzie.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: ramar »

Tak do podgrzania atmosfery: pomyślałem sobie o Amerykanach, którzy pieklili się, że mamy ładną wersję "Zamków...", i to tak mocno, że dodatku w Polsce nie będzie. Oni podstawkę mieli, dodatek też mają. Co by było, gdyby jakaś proponowana im gra miała wersję powiedzmy polską, a angielskiej nie? Albo co by powiedzieli, że angielska wersja zostanie wydana, gdy wspierających uzbiera się przynajmniej, dajmy na to 3500 osób (Ameryka kraj większy o jakieś 50x od Polski, to może powinno być i 50 x 300) ?
To byłby dopiero bojkot i awantura. :lol:
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kwiatech »

kmd7 pisze:Ja na przykład mocno zastanawiałem się nad wsparciem i postanowiłem poczekać. Na SuperHot zareagowałem entuzjastycznie, co widać w jednym z pierwszych postów tego wątku. W pierwszym odruchu po starcie KS chciałem wesprzeć. Z angielską wersją pewnie bym sobie poradził, ale jeśli chciałbym komuś wytłumaczyć, to wolę wersję polską. Pewnie na taką okoliczność przetłumaczyłbym tekst. Tylko, że to kolejna u mnie gra, która czeka na takie domowe tłumaczenie, ze względu na brak czasu i inne obowiązki. A jednocześnie na rynku są/pojawią się inne gry, które chę kupić, już w wersji polskiej - czy to na wspieram.to czy w normalnej sprzedaży, które wolę kupić, bo mogę od razu usiąść i grać, a nie co chwilę tłumaczyć współgraczom co jest napisane na karcie. Nie mówiąc o tym, że na półce stoi kilka niegranych tytułów. Trochę żałuję, ale jednak poczekam, czy polska wersja się ufunduje. Zdając sobie w pełni sprawę, że przez taką postawę jak moja, być może do tego nie dojdzie.
Pledge możesz w każdej chwili trwania akcji wycofać (Kasę przecież ściąga po zakończeniu kampanii). Wspierając wcześniej wydawca i my gracze wiemy przynajmniej ilu potencjalnie chętnych jest z PL. :)
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kwiatech »

Ja właśnie tego nie rozumiem (w sumie to blondyn jestem). Nie ponosi się żadnego ryzyka wspierając wcześniej, nawet jak gra się jeszcze nie ufundowała a wszyscy czekają na sam koniec. Gdyby tak każdy podchodził do sprawy to żaden projekt na KS by się nie ufundował.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kamron6 »

kwiatech pisze:Ja właśnie tego nie rozumiem (w sumie to blondyn jestem). Nie ponosi się żadnego ryzyka wspierając wcześniej, nawet jak gra się jeszcze nie ufundowała a wszyscy czekają na sam koniec. Gdyby tak każdy podchodził do sprawy to żaden projekt na KS by się nie ufundował.
Przecież nie będę się męczył, jedna osoba różnicy nie robi ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: RunMan »

Tymczasem kampania uzbierała 50k$, tym samym odsłaniając ostatni z obecnie znanych celów, najpewniej niedługo pojawią się kolejne.
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kwiatech »

kamron6 pisze:
kwiatech pisze:Ja właśnie tego nie rozumiem (w sumie to blondyn jestem). Nie ponosi się żadnego ryzyka wspierając wcześniej, nawet jak gra się jeszcze nie ufundowała a wszyscy czekają na sam koniec. Gdyby tak każdy podchodził do sprawy to żaden projekt na KS by się nie ufundował.
Przecież nie będę się męczył, jedna osoba różnicy nie robi ;)
No w sumie masz rację. To tak samo jak z pójściem na wybory :lol:
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kmd7 »

@kamron6 - masz rację, ale tylko w połowie, tej pierwszej połowie ;). Co do drugiej połowy Twojego zdania - ja tak nie myślę, spodziewam się, że nie jestem sam.

@kwiatech - jeśli coś wsparłem, to albo w EB, albo w zbiorówce. Na KS wsparłem tylko raz i w dodatku było to PNP. Natomiast w tym przypadku zastosowałem swój model biznesowy :). Nie wykluczam, że wesprę, aktualnie przyglądam się zamówieniom zbiorowym, bo gra cały czas mnie kusi.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Rafal_Kruczek »

kwiatech pisze: Pledge możesz w każdej chwili trwania akcji wycofać (Kasę przecież ściąga po zakończeniu kampanii). Wspierając wcześniej wydawca i my gracze wiemy przynajmniej ilu potencjalnie chętnych jest z PL. :)
No nie do końca to jest taka wiedza.
Wiadomo ilu uzytkowników z PL wsparło projekt.
Ale są 2 problemY:
1. użytkopwnicy z Polski rzadziej korzystają z KS - o czym pisano.
2. A jak już ktoś z Polski uzywa KS do wsparcia gry to celują raczej w gry w zupełnie innego kalibru. Bardzo nieliczni kupują na KS małe i tanie gry , a raczej "kobyły" z masa figurek.
Są nieliczne wyjątki potwierdzajace regułę :)
Ja na przykład :)
I jak jestem na KS i szuka jakiejs gry SOLO/dwuosobowej, to widzę całą masę innych gier, i dla mnie potencjalna wersja polska nie jest argumentem za wsparciem. Więc w kategorii małej gry solo SH przegrywa z One Deck Dungeon,którego jednak nie wsparłem KS z powodu kosztów wysyłki z USA, ale liczę na polską wersję na wspeiram.to ( chyab juz jest zapowiedziana).
Skoro Board & Dice zdecydowalo sie podejść do wydania polskiej wersji z czysto ekonomicznym rachunkiem, ja nie widzę powodu żeby stosować taryfę ulgową. Musza udowodnić mi że ich gra jest lepsza, niż zagraniczna konkurencja. A obecnie nie jestem przekonany że gra jest lepsza od One Deck Dungeon , a z Piętaszkiem to nawet nie ma co porównywać.
Jedyny pozostały argumnet za wsparciem własnie sie odblokował - specjalna edycja Agent Decker przy 50000 USD jako print and play.
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kwiatech »

Pytanie do B&D: Czy ten plastikowy insert pomieści karty w koszulkach?
ODPOWIEDZ