Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: AnimusAleonis »

A propos hitów z beznadziejną relacją ceny do zawartości: Trial By Trolley

Gdzie za jedyne $65 ($55 early bird) plus przesyłka dostajemy talie kart i plastikową figurkę drezyny kompletnie bezużyteczną w rozgrywce :P
Nazywam to hitem, bo w pierwszych 18 około godzinach zebrał koło $750 000 (w przeliczeniu, prawie 3 miliony złotych) i nie widać by tempo spowalniało.
Po prostu KS par excellence :lol:

Śmiech śmiechem, ale się tak zastanawiam czy KS ma, lub miał, wpływ na zmianę relacji zawartości do ceny, i jeśli to w którą stronę? Co myślicie?

Odruchowo chciałem odpowiedzieć że miał i to na niekorzyść, ale po zastanowieniu może i jednak jest odwrotnie, bo w sumie to KS przyzwyczaił nas to super dobrze wydawanych tytułów (co nie znaczy że dobrych gier :lol:) z duża ilością plastiku, pięknych ilustracjach, dodatkach, ładnych planszach itd itp, więc może co by o jakości gier wypuszczanych na KS nie mówić to te kampanie przyczyniły się do pozytywnej zmiany jakości/wartości wydania/komponentów w grach.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 482
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 406 times
Been thanked: 338 times

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: cactusse »

Eeee tam, za 65/55$ dostajemy planszę, 500+ kart, dosyć dużą figurkę drezyny z mordercą na pokładzie i errr... wyjątkowo unikalny koncept gry ;-)

Jak ktoś chce popłakać na korelacją zawartość-cena, to wystarczy spojrzeć na promocyjne elementy do różnych gier. Rekordzistą jest chyba mini-dodatek do Great Western Trail - dwa malutkie tekturowe kafelki o łącznej powierzchni mniejszej niż jeden element z Carcassonne, za ~30-35 PLN ;-)
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: feniks_ciapek »

Promosy są jeszcze droższe, niż dodatki, więc może ich też nie bierzmy pod uwagę :)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: AnimusAleonis »

feniks_ciapek pisze: 09 lip 2019, 20:09 Promosy są jeszcze droższe, niż dodatki, więc może ich też nie bierzmy pod uwagę :)
Prawda. Nie ma co promo brać w ogóle pod uwagę, już nawet abstrahując od rynku wtórnego (ktoś zainteresowany kafelkiem do Flamme Rouge za 10 euro, czy dwa kafle i 4 znaczniki do Azula za 20 euro? :lol:), to ich ceny i tak są przegięte, ile przecież dla przykładu kosztuje taki Kalendarz Adwentowy, i co tam tak naprawdę się dostaje. Tak jak dodatków, a nawet bardziej, nie ma co ich brać w ogóle pod uwagę, z góry wiadomo że relacja jest tragiczna a płaci się za.... kurcze sam nie wiem za co.. za małą ich dostępność... za poczucie kompletności tytułu... sam nie wiem, bo rzadko dodają one coś naprawdę wartościowego do samej gry/rozgrywki.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: Halloween »

Rok minął. Czas na aktualizacje.
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: toblakai »

Halloween pisze: 23 cze 2020, 11:55 Rok minął. Czas na aktualizacje.
Spoiler:
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: MsbS »

Co jest gorsze: pudełko za duże w stosunku do zawartości, czy za małe by pomieścić podstawkę i dodatki?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: Gizmoo »

MsbS pisze: 23 cze 2020, 17:12 za małe by pomieścić podstawkę i dodatki?
Zdecydowanie to. :D
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: SmallFighter »

Najgorsza relacja ceny do zawartości mają:
- dodatki do gier, zwłaszcza do Wsiąść do pociągu: plansza i kilka kart np. Zjednoczone Królestwo albo Japonia są w cenie podstawki.
- gry karciane: np eksplodujące kotki, gry z serii timeline, muza
- quizowe gry z ograniczoną pulą pytań - quizowanie, postaw na milion, milionerzy. Takie gry potrafią kosztować około 100zł, a w pudełku znajdujemy tylko kilkadziesiąt kart z pytaniami. Regrywalność zerowa.
Ostatnio akurat rozmawiałam ze znajomymi na temat relacji ceny do jakości i zawartości pudełka. Porównywaliśmy Marco Polo, 5 klanów oraz Grand Austria Hotel. Najmarniej w tym zestawieniu wypada GAH. W GAH-u mamy zwykłe plansze, talię kart i zwykłe kostki zamiast surowców. W porównaniu do Marco Polo gdzie są odwzorowane figurki wielbłądów, jedwabiu czy pieprzu. Gry mechanicznie są super i to jest najważniejsze, ale przyjemne dla oka są gry, w którym mamy coś więcej prócz zwykłych kosteczek.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: scarletmara »

Co jest gorsze: pudełko za duże w stosunku do zawartości, czy za małe by pomieścić podstawkę i dodatki?
Najgorsze to jest pudełko za duże w stosunku do zawartości a i tak nie mieszczące dodatków :roll: ewentualnie pudełko nie mieszczące nawet zawartości jak juz sie rozpakuje bo misternie ułożone i sprasowane elementy jakos tak zwiększaja swopją objetośc po rozpakowaniu (o koszulkaowaniu kart nie wspominając)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: Ardel12 »

scarletmara pisze: 29 lip 2020, 12:44
Co jest gorsze: pudełko za duże w stosunku do zawartości, czy za małe by pomieścić podstawkę i dodatki?
Najgorsze to jest pudełko za duże w stosunku do zawartości a i tak nie mieszczące dodatków :roll: ewentualnie pudełko nie mieszczące nawet zawartości jak juz sie rozpakuje bo misternie ułożone i sprasowane elementy jakos tak zwiększaja swopją objetośc po rozpakowaniu (o koszulkaowaniu kart nie wspominając)
Nic mnie bardziej nie irytuje niż podstawka z genialnym insertem od wydawcy(Five Tribes/Seasons/7CŚ:P), która nie jest przygotowana na dodatki. Co w takim razie nam pozostaje? Trzymać dodatki osobno, czy wywalić insert? Oba rozwiązania mi się wybitnie nie podobają. Pierwsze utrudnia rozkładanie gry, drugie zajmuje więcej miejsca na półce niż potrzeba. Na szczęście część tytułów bierze pod uwagę możliwe dodatki i pozostawia trochę przestrzeni. W Five Tribes czy Seasons z powodzeniem udało mi się zmieścić dodatki, choć zajmują one przeważnie przestrzeń przeznaczoną na "resztki", czyli elemnty, które nie znalazły swego prawowitego miejsca w insercie, więc twórca dorzucił jedną wielką dziurę :D Nie idealne, ale dla mnie wystarczające rozwiązanie. Nie psuje rozkładania/chowania podstawki, a umożliwia schowanie w jedno pudło też dodatków.

Z kolei część wydawnictw zaczyna oferować tzw big boxy, które oferują duże pudełka wraz z insertem do przechowywania całego zestawu. Niech wspomnę o TM, Trickerionie czy Anachrony. Zawsze jakieś rozwiązanie, gdy jesteśmy wciągnięci na maxa w dany tytuł i chcemy ułatwić sobie zycie a zwiększyć jego prezencję(wielkość pudła od Anachrony mnie powala).
slawecio cezetka
Posty: 14
Rejestracja: 08 cze 2019, 12:29
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hity z najgorszą relacją cena do zawartość

Post autor: slawecio cezetka »

Dla Mnie tu absolutne mistrzostwo osiągnęło kilka wydawnictw: FFG, gry od Lacerty i Scythe. Jednak zauważa się w tym przypadku lawinowy przyrost praktyk. Im gra osiągnie większy sukces tym większą otrzymuje liczbę dodatków. A czy są one konieczne? Warto sobie odpowiedzieć indywidualnie. :D
ODPOWIEDZ