War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: polwac »

alxndr pisze: 07 paź 2020, 21:44 To prawda. Dlatego mnie zastanawia dlaczego wspieram.to a nie zagramw.to Tam potrafią zrobić rozgłos ;)
Widocznie nie chcieli zapłacić więcej zagramw.to (w tym właśnie za ich porządny marketing) i dlatego wybrali wspieram.to.

Jak dla mnie zamiany graficzne zdecydowanie na plus, aczkolwiek to chyba jednak nie jest gra dla mnie, wiec odpuściłem.
Końcówka tego roku to ciężki okres na kampanie(sporo dobroci teraz jest na KS).
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

Hej, dokonaliśmy uatrakcyjnienia nagród na wspieram.to/warwithgoblins2, jeśli gra zostanie ufundowana, każdy ze wspierających otrzyma Drugą Planszę! Jest to największy bonus jaki mogliśmy Wam dać! Inne dodatki to już tylko po ufundowaniu.
Z kolei w nagrodzie Władca zostały na stałe włączone dwa dodatki miniaturek: Lochy oraz Magiczne Przedmioty, a wysyłka jest darmowa!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: BOLLO »

WWG pisze: 08 paź 2020, 10:20 Hej, dokonaliśmy uatrakcyjnienia nagród na wspieram.to/warwithgoblins2, jeśli gra zostanie ufundowana, każdy ze wspierających otrzyma Drugą Planszę! Jest to największy bonus jaki mogliśmy Wam dać! Inne dodatki to już tylko po ufundowaniu.
Z kolei w nagrodzie Władca zostały na stałe włączone dwa dodatki miniaturek: Lochy oraz Magiczne Przedmioty, a wysyłka jest darmowa!
A co z moimi pytaniami?
polwac pisze: 08 paź 2020, 09:50 To prawda. Dlatego mnie zastanawia dlaczego wspieram.to a nie zagramw.to Tam potrafią zrobić rozgłos ;)

Widocznie nie chcieli zapłacić więcej zagramw.to (w tym właśnie za ich porządny marketing) i dlatego wybrali wspieram.to.
A skąd taka pewność ze Wookie ma lepszy zasięg i możliwości?
Dla mnie laika jakoś bardziej znane jest właśnie wspieram.to
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 995
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 244 times
Been thanked: 243 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: Moonday »

Np. stąd że jest osobą znaną w naszym hobby i ma
kanał na YT, ze sporą grupą odbiorców.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 568
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: Bartoszeg02 »

Ciekawe jaka jest marża Wookiego. Co nie zmienia faktu że reklamę chłopaki robią super. W przypadku WwG ja słyszałem o wznowieniu kampanii tylko z tego forum i to jest największy problem. Więc bierzcie się za informowanie ludzi o zbiórce a zamiast poprawiać nagrod!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: BOLLO »

Bartoszeg02 pisze: 08 paź 2020, 15:03 Ciekawe jaka jest marża Wookiego. Co nie zmienia faktu że reklamę chłopaki robią super. W przypadku WwG ja słyszałem o wznowieniu kampanii tylko z tego forum i to jest największy problem. Więc bierzcie się za informowanie ludzi o zbiórce a zamiast poprawiać nagrod!
Planszowe newsy tez informowały...
bobiaczek
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 141 times
Been thanked: 111 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: bobiaczek »

Wydaje mi się, że problem tej gry nie leży w braku wystarczającej reklamy.

Rynek gier planszowych nasyca się. Oferowane są naprawdę dobre tytuły w bardzo atrakcyjnych cenach. Idziesz do sklepu i masz. Większość graczy posiada gry o dość podobnym charakterze, więc nie mają zbytniego ciśnienia kupowania kolejnego tytułu, by wystawić go na stół z raz czy dwa, bo wszak półki uginają się od masy innego dobra. Gracz, który nie ma pozycji o podobnej konfrontacyjnej mechanice raczej postawi na sprawdzony, dostępny od ręki Kemet (w bardzo podobnej cenie). Potencjalna wartość odsprzedaży może być żadna.

Więc ta kampania też się nie uda.

Mogło by być lepiej gdyby autorzy podążyli ścieżką obraną przez autorów Lumerii, gdzie przekonali niską ceną podstawki. Nie poszło to jakoś szaleńczo, ale wielokrotne przebicie progu wspierania to jednak coś. Ja wsparłem podstawkę bardziej z ciekawości niż faktycznej potrzeby (odbiłem się z niechęcią od "wzorca", czyli Summonersów).
Mogło by być lepiej gdyby autorzy podążyli ścieżką Heroes of Tenefyr czy Ruins: Death Binder, gdzie autor srzedaje wersję PnP. Za 150 ziko można mieć od ręki naprawdę dobre gry.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 789
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 536 times
Kontakt:

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: VivoBrezo »

Jedną sprawa, Wookie kiedyś powiedzial, że proces startu kampanii leży u nich po obu stronach i zdarza się, że zgłaszają się do nich ludzie, którym on odmawia.
Czy tak było w przypadku WwG? Nie wiem :).

A wracając do tematu. Gra może i ciekawa, podoba mi się koncept braku figurek, szata graficzna lepsza, ale za chiny ludowe nie mogę wzbudzić w sobie zainteresowania grą.
Dla ludzi, którzy lubią się zagłębiać w grę, brak innowacyjnych mechanik, dla estetow, brak bodźców wizualnych, a osoby mniej doświadczone, raczej nie zaglądają na wspieraczki.
Gra dla nikogo? Niekoniecznie, jako rodzinną pykanka, z wygladzonymi zasadami, coś ala ryzyko, czy Small World, sprzedawana sklepowo, mogłaby się obronic. Jako projekt, ciężka sprawa.

Bardzo Tobie kibicuje, ale niestety mój czas jest ograniczony, a na półce masa świetnych tytułów.

Powodzenia, nie poddawaj się, szukaj innych ścieżek.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

BOLLO pisze: 08 paź 2020, 14:24 A co z moimi pytaniami?
Dziękuję za miły post! Wybacz, jednak nie mam aktualnie głowy do tych pytań!
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

https://www.youtube.com/watch?v=Ivs0GfNy1IY

A tu można zobaczyć krótką wizualizację WWG z zamkami, wioskami i lochami.
ODPOWIEDZ