Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Golfang »

BOLLO pisze: 22 sty 2021, 13:55
pavel pisze: 22 sty 2021, 12:26
Hardkor pisze: 20 sty 2021, 12:04 Nie wiem komu się tutaj bardziej dziwie. Tobie, ze za jakimiś dodatkami deluxe latasz na policję, gdzie w większości są to pierdołowane skórki, które często potem na allegro latają za parę złotych (no chyba, ze to byl season pass czy wiekszy dodatek to w pelni rozumiem walke) czy gosciowi, ze zamiast dogadac sie, ze "panie zapomnialem ze go uzylem, oddam czesc kwoty" to sie bawi w takie cos.
I właśnie przeważnie taki sam tekst słyszałem w naszych instytucjach. To jest najgorszy sposób wytłumaczenia, w ten sposób robi się ”widełki” do dalszych oszustw i nadużyć. Nawet najmniejsza kradzież powinna być rozpatrywana. Nie chodzi o sam wymiar kary, ale o podejście osób zajmujących się sprawą. Wiadomo z jakich powodów tak nie jest.
Autentyk. Wczoraj nakryłem jak kobiecina lat 70+ ukradła 1 cebule ze spożywaczaka swojej znajomej... zwróciłem uwagę , wytłumaczyłem. Straciłem czas, nerwy i jeszcze wysłuchałem od innych w sklepie "Panie daj pan spokój...to TYLKO cebula".....niby tak jakieś 0,30gr ale chodzi o sam fakt. Kradzież to kradzież i czuję się bohaterem nie dlatego że ją złapałem ale że miałem odwagę się odezwać (choć wewnętrznie sumienie podpowiadało mi "daj se siana").

A po co to pisze? Bo nie można być obojętnym na znieczulice która jest dookoła nas. Jesteś albo zimny albo ciepły. Jeżeli nie będziemy pobłażać to malutkimi krokami będziemy z przodu. Na 5spraw (pewniaków) w sądzie 1przegrałem po odwołaniu do wyższej instancji. Straciłem ok 1500pln + czas nie do oszacowania i stres. Jest przykro i żal bo wiesz że miałeś racje ale nie oznacza to że już nie będe walczył o słuszność i prawdę.
Walczcie bo inaczej oszuści będą czuli się bezkarni...ale co tam zaraz i tak będzie na mnie lincz że frajer jestem bo walczę z wiatrakami.
A więc Hardkor nie masz racji
Masz rację kradzież to kradzież - i nic tego nie zmienia. Jednak trzeba też czasem brać pod uwagę inne czynniki. Tutaj myślę o tym, że może ta kobiecina na prawdę NIE MA tych 30gr. Wiem mogła poprosić, zapytać czy może wziąć jedną cebulę - bo nie ma kasy. Niestety czasem ludzie zamiast "się poniżać" wolą ukraść (poniżać piszę w cudzysłowiu - bo ja tak nie uważam, że prośba o pomoc finansową jest poniżaniem, jednak sporo ludzi tak właśnie ją odbiera).
Kradzieży dla zysku i kradzieży do nie ma ktoś na jedzenie nie wolno porównywać.
Kiedyś w Biedrze, kilku chłopców - nie wiem może 10 czy 11 lat, chciało kupić chipsy 2 paczki. brakowało im 1 zł (niecałego). Powiedziałem, że im dam, ale nie chcieli... Nie wiem dlaczego :( może wzięli mnie za zboczeńca? a może właśnie nie chcieli mojej litości. Kupili tylko jedną paczkę chipsów... + dwa batoniki :)
----------------
10% flamberg.com.pl
JoruslofKimKuczoński

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: JoruslofKimKuczoński »

Nie wiem, czy tu są oszuści, czy nie, ale wiem, że moją motywacją zmiany miejsca udzielania się było m.in. opisywane przez was zjawisko. Wysyp oszustów na forach facebookowych - przy postępującej degradacji sensownych rozmów tamże - spowodował, że zapisałem się na to, polecane przez część osób forum. Nie ukrywam, że nie chciałbym też chodzić do służb z powodu zgłaszania kradzieży przy okazji zakupów, no ale to już rekonesans muszę zrobić co i jak. Podobno tu jest wysoki poziom, ale to pewnie zależne od wyśrubowanych norm towarzyskich. Jakkolwiek, jeszcze nawet głupi rok temu nie było tego zjawiska na fejsbooku. I teraz nie wiem, czy to jakieś droższe ksy i niedostępność gier, pandemia, czy gen narodowy się odezwał i coś jest nie tak z tym wszystkim. Bo taka nagła zmiana wydaje mi się dziwna. Planszówki to nie sprzęt RTV i audio, jakby nie patrzeć. Dlatego trochę mnie to dziwi.
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Golfang »

JoruslofKimKuczoński pisze: 23 sty 2021, 18:12 Nie wiem, czy tu są oszuści, czy nie, ale wiem, że moją motywacją zmiany miejsca udzielania się było m.in. opisywane przez was zjawisko. Wysyp oszustów na forach facebookowych - przy postępującej degradacji sensownych rozmów tamże - spowodował, że zapisałem się na to, polecane przez część osób forum. Nie ukrywam, że nie chciałbym też chodzić do służb z powodu zgłaszania kradzieży przy okazji zakupów, no ale to już rekonesans muszę zrobić co i jak. Podobno tu jest wysoki poziom, ale to pewnie zależne od wyśrubowanych norm towarzyskich. Jakkolwiek, jeszcze nawet głupi rok temu nie było tego zjawiska na fejsbooku. I teraz nie wiem, czy to jakieś droższe ksy i niedostępność gier, pandemia, czy gen narodowy się odezwał i coś jest nie tak z tym wszystkim. Bo taka nagła zmiana wydaje mi się dziwna. Planszówki to nie sprzęt RTV i audio, jakby nie patrzeć. Dlatego trochę mnie to dziwi.
Witamy na forum - masz rację, niektóre planszówki bywają droższe niż RTV :)
----------------
10% flamberg.com.pl
JoruslofKimKuczoński

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: JoruslofKimKuczoński »

Golfang pisze: 23 sty 2021, 18:42
JoruslofKimKuczoński pisze: 23 sty 2021, 18:12 Nie wiem, czy tu są oszuści, czy nie, ale wiem, że moją motywacją zmiany miejsca udzielania się było m.in. opisywane przez was zjawisko. Wysyp oszustów na forach facebookowych - przy postępującej degradacji sensownych rozmów tamże - spowodował, że zapisałem się na to, polecane przez część osób forum. Nie ukrywam, że nie chciałbym też chodzić do służb z powodu zgłaszania kradzieży przy okazji zakupów, no ale to już rekonesans muszę zrobić co i jak. Podobno tu jest wysoki poziom, ale to pewnie zależne od wyśrubowanych norm towarzyskich. Jakkolwiek, jeszcze nawet głupi rok temu nie było tego zjawiska na fejsbooku. I teraz nie wiem, czy to jakieś droższe ksy i niedostępność gier, pandemia, czy gen narodowy się odezwał i coś jest nie tak z tym wszystkim. Bo taka nagła zmiana wydaje mi się dziwna. Planszówki to nie sprzęt RTV i audio, jakby nie patrzeć. Dlatego trochę mnie to dziwi.
Witamy na forum - masz rację, niektóre planszówki bywają droższe niż RTV :)
Wiesz, z tego co czytam i oglądam, to jednak na rtv też nieźle próbują skroić ludzi, a to niekiedy bardziej użyteczne niż kolorowe karty i plansze. No tak ogólnie dla ludzi, staram się patrzeć szerzej. Nie wiem, jak tu pogodzić rozmaite kwestie, np. potrzeby większej świadomości społeczeństwa, zmiany metod średniowiecznego karania złodziei na bardziej humanitarne (jak choćby chłosta vide społeczności muzułmańskie) i edukacji, że jednak najpierw wypada włożyć nieco więcej wysiłku a dopiero potem kierować zwierzęce instynkty na możliwość kradzieży. Historia z dzieciakami przy kasie mnie ujęła. No ale jednak XXI wiek, ryzyko, czasy nie są takie idealne jakby się wydawało. Co pokazuje przykład żerujących na ludzkiej krzywdzie.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Goldberg »

JoruslofKimKuczoński pisze: 23 sty 2021, 18:12 Podobno tu jest wysoki poziom...
Poczekaj az poczytasz posty takiego jednego pana - "Czy gry za 200zł powinny byc warte 50, bo sa z papieru" :lol: :lol: :lol:

Powitac na forum :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: addekk »

Kin@a pisze: 24 sty 2021, 21:09 No właśnie: nie wiesz to się nie wypowiadaj. Ja mówię o takiej sytuacji:
Spoiler:
Rzecz często nie do zauważenia od razu, dopiero po pewnym czasie.
Ty to naprawdę jesteś z wysokiej choinki urwana xdd
Kolejny raz opierasz całą swoją wielką teorie na jednorazowym przypadku który gdzieś w odmętach forum znalazłaś.
Chyba że pomimo że nie kupujesz na olx masz statystyki ile gier jest zdekompletowanych? Prawie każda czy więcej ?
Weźże chodźże grać BGG
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Kin@a »

addekk pisze: 24 sty 2021, 21:26 Kolejny raz opierasz całą swoją wielką teorie na jednorazowym przypadku który gdzieś w odmętach forum znalazłaś.
Chyba że pomimo że nie kupujesz na olx masz statystyki ile gier jest zdekompletowanych? Prawie każda czy więcej ?
Ten wątek jest najlepszym dowodem na to, że to nie jest "jednorazowy przypadek" i takich przypadków jest więcej, sporo więcej.
A nie każdy przecież będzie się wpisywał na forum, kto się tylko w jakikolwiek sposób naciął czy rozczarował przy zakupie używanej gry bo większość traktuje to jako swego rodzaju nauczkę na przyszłość.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: addekk »

Kin@a pisze: 24 sty 2021, 21:47
addekk pisze: 24 sty 2021, 21:26 Kolejny raz opierasz całą swoją wielką teorie na jednorazowym przypadku który gdzieś w odmętach forum znalazłaś.
Chyba że pomimo że nie kupujesz na olx masz statystyki ile gier jest zdekompletowanych? Prawie każda czy więcej ?
Ten wątek jest najlepszym dowodem na to, że to nie jest "jednorazowy przypadek" i takich przypadków jest więcej, sporo więcej.
A nie każdy przecież będzie się wpisywał na forum, kto się tylko w jakikolwiek sposób naciął czy rozczarował przy zakupie używanej gry bo większość traktuje to jako swego rodzaju nauczkę na przyszłość.
Ale czy ty w ogóle przeczytałaś ten wątek? 😅
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Breżniew »

Kin@a pisze: 24 sty 2021, 21:09 No właśnie: nie wiesz to się nie wypowiadaj. Ja mówię o takiej sytuacji:
Spoiler:
Rzecz często nie do zauważenia od razu, dopiero po pewnym czasie.
Zakładam, że zacytowanie mnie nie miało na celu wskazania mnie jako przykładowego/potencjalnego "oszusta z OLX"...
W życiu niczego nie sprzedałem na tej platformie, a gra o którą pytałem nadal leży na mojej półce i nie wiem czy ostatecznie doczeka się sprzedania właśnie ze względu na braki w niej.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Curiosity »

Offtop wydzielony.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Kin@a »

Breżniew pisze: 24 sty 2021, 22:02
Spoiler:


Zakładam, że zacytowanie mnie nie miało na celu wskazania mnie jako przykładowego/potencjalnego "oszusta z OLX"...
W życiu niczego nie sprzedałem na tej platformie, a gra o którą pytałem nadal leży na mojej półce i nie wiem czy ostatecznie doczeka się sprzedania właśnie ze względu na braki w niej.

Oczywiście, że nie miało. To był tylko przykład i to nie godzący w Twoją chęć sprzedaży (do czego masz pełne prawo). Wskazałam jedynie tekst rozmówcy odnośnie "Kostką się nie przejmuj nikt na to nie zwróci uwagi".
Z brakami jest zawsze problem bo często uniemożliwiają zupełnie grę, z czego kupujący (laik na olx) może nie zdawać sobie do końca sprawy bo nigdy w daną grę nie grał i nie ma pojęcia.
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: barni132 »

BOLLO pisze: 25 sty 2021, 13:08 O kurka ...a ja myślałem ze na tym Vinted to tylko patałaszki baby sprzedają. Teraz jak mnie żona przylooka na tym portalu to będę mógł łgać że dla niej szukam ciuchów :mrgreen:
Może trochę offtop, ale generalnie moim zdaniem Vinted jest znacznie lepszym portalem niż OLX, szkoda że nie otwiera się bardziej na sprzedaż gier planszowych.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: kaszkiet »

Ale to chyba użytkownicy mają wpływ na to, co tam sprzedają, a nie bezpośrednio sam portal?
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: barni132 »

kaszkiet pisze: 25 sty 2021, 15:14 Ale to chyba użytkownicy mają wpływ na to, co tam sprzedają, a nie bezpośrednio sam portal?
No zgadza się, ale samo wystawianie przedmiotów jest ewidentnie poprowadzone pod ciuchy. Gry planszowe niby mają swoją kategorię, ale portal wymaga podania np. rozmiaru gry (patrz. S, M, XL), albo marki, no i oczywiście nie uświadczymy tam Portalu, czy CGE, tylko Adidasy i inne Nike :P
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1372 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Hardkor »

barni132 pisze: 25 sty 2021, 15:18
kaszkiet pisze: 25 sty 2021, 15:14 Ale to chyba użytkownicy mają wpływ na to, co tam sprzedają, a nie bezpośrednio sam portal?
No zgadza się, ale samo wystawianie przedmiotów jest ewidentnie poprowadzone pod ciuchy. Gry planszowe niby mają swoją kategorię, ale portal wymaga podania np. rozmiaru gry (patrz. S, M, XL), albo marki, no i oczywiście nie uświadczymy tam Portalu, czy CGE, tylko Adidasy i inne Nike :P
No to Nemesis XL, Ticket to Ride M, Catan S, Sen XS... :lol:
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Okazje nie do przegapienia, czyli co, kiedy i gdzie kupić :)

Post autor: addekk »

staniach21 pisze: 01 lut 2021, 18:57 Everdell all-in 530zl
Za swój komplet zapłaciłem 710zl łącznie (w tym były koszulki na wszystkie karty) i wydawało mi się, że po zniżkach było najtaniej na necie.




https://www.olx.pl/oferta/gry-planszowe ... ImrZ7.html
Tyle że sprzedający coś kombinował z wystawieniem z wysyłka olx także zalecanym odbiór osobisty :)
Weźże chodźże grać BGG
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Okazje nie do przegapienia, czyli co, kiedy i gdzie kupić :)

Post autor: staniach21 »

Tyle że sprzedający coś kombinował z wystawieniem z wysyłka olx także zalecanym odbiór osobisty :)
Tyle, ze dla zwyklego uzytkownika to troche trzeba z tym meczenia sie, bo i tam karte zapewne trzeba podpiac, zeby mieli jak przelac itd, wiec nie dziwie sie, aczkolwiek cena na tyle promocyjna, ze az podejrzana. Ja czesto proszę o profil FB jak nie ma duzo rzeczy ukrytych widac znajomych zdjecia z roznych miejsc sugerujace realne niefejkowe konto to i wysyłam pierwszy kase :) Uważać trzeba to fakt, bo strasznie duzo teraz oszustów, nawet jak jestes sprzedajacym to próbuja cie okraść przez linki na What's upie i dopóki nie usłyszalem, ze naprawdę ktoś ze znajomych jako osoba sprzedająca podal swoja karte i CVV to nie wierzylem, ze ktos jest sie w stanie nabrac na taka glupote.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Okazje nie do przegapienia, czyli co, kiedy i gdzie kupić :)

Post autor: addekk »

staniach21 pisze: 01 lut 2021, 22:32
Tyle że sprzedający coś kombinował z wystawieniem z wysyłka olx także zalecanym odbiór osobisty :)
Tyle, ze dla zwyklego uzytkownika to troche trzeba z tym meczenia sie, bo i tam karte zapewne trzeba podpiac, zeby mieli jak przelac itd, wiec nie dziwie sie, aczkolwiek cena na tyle promocyjna, ze az podejrzana. Ja czesto proszę o profil FB jak nie ma duzo rzeczy ukrytych widac znajomych zdjecia z roznych miejsc sugerujace realne niefejkowe konto to i wysyłam pierwszy kase :) Uważać trzeba to fakt, bo strasznie duzo teraz oszustów, nawet jak jestes sprzedajacym to próbuja cie okraść przez linki na What's upie i dopóki nie usłyszalem, ze naprawdę ktoś ze znajomych jako osoba sprzedająca podal swoja karte i CVV to nie wierzylem, ze ktos jest sie w stanie nabrac na taka glupote.
Byc może jest trochę zachodu. Ale zdjęcie z kartką też było problemem do wysłania, a z tym nie powinno być zachodu. A naciąć kilka osób na ponad 500 zł to nie problem. Wystarczy że podogaduje się z 4-5 osobami uspokoi ich przez kilka dni kończąc aukcje na olx że sprzedane i jutro wieczór już nikt kasy nie odzyska :)
Weźże chodźże grać BGG
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Okazje nie do przegapienia, czyli co, kiedy i gdzie kupić :)

Post autor: Golfang »

staniach21 pisze: 01 lut 2021, 22:32
Tyle że sprzedający coś kombinował z wystawieniem z wysyłka olx także zalecanym odbiór osobisty :)
Tyle, ze dla zwyklego uzytkownika to troche trzeba z tym meczenia sie, bo i tam karte zapewne trzeba podpiac, zeby mieli jak przelac itd, wiec nie dziwie sie, aczkolwiek cena na tyle promocyjna, ze az podejrzana. Ja czesto proszę o profil FB jak nie ma duzo rzeczy ukrytych widac znajomych zdjecia z roznych miejsc sugerujace realne niefejkowe konto to i wysyłam pierwszy kase :) Uważać trzeba to fakt, bo strasznie duzo teraz oszustów, nawet jak jestes sprzedajacym to próbuja cie okraść przez linki na What's upie i dopóki nie usłyszalem, ze naprawdę ktoś ze znajomych jako osoba sprzedająca podal swoja karte i CVV to nie wierzylem, ze ktos jest sie w stanie nabrac na taka glupote.
to ode mnie byś nic nie kupił - mam FB - ale nie mam tam NIC! Żadnego zdjęcia, żadnych znajomych (trochę postów w portalach o planszówkach zrobiłem). Unikam portali społecznościowych. Znajomych mam w realu a nie na FB... Tak trochę to głupio brzmi ale nie znam się kompletnie na FB i dobrze mi z tym :).
Dzisiaj wysłałem paczkę za pobraniem za 900 zł - sprzedałem mega duży zestaw figurek do Shadespire. Kupujący także się bał kupić na olx z przesyłką. Powiedział że dopłaci do paczki pocztowej za pobraniem - ale tak żeby mógł przed odbiorem sprawdzić zawartość. Dla ok - nie mam nic do ukrycia. Wysłałem.

Poza tym warto także poprosić kogoś o odbiór gry - np kogoś z forum. Kiedyś odbierałem grę za 550 zł dla jednego z nas. On mnie nie znał ja jego też. Widzi moją aktywność od lat tutaj na forum więc założył :) że go nie oszukam - no i się nie pomylił. Chociaż może ktoś by się inny połaszczył na 550 - nie wiem. Ja uważam, że jak mam się zeszmacić i coś ukraść to tylko miliony lub miliardy. Dla nędznych 550 nei warto.

Co do paczek z OLX - nie trzeba tak wiele robić - tylko za pierwszą ofertą z wysyłką trzeba podać NUMER KONTA - nie kartę. Oni przelewają na konto. Trwa to może i kilka dni - przeważnie 2 czasem 3 - ale na razie zawsze dostałem od nich pieniądze.
----------------
10% flamberg.com.pl
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Okazje nie do przegapienia, czyli co, kiedy i gdzie kupić :)

Post autor: staniach21 »

addekk pisze: 01 lut 2021, 22:43 Byc może jest trochę zachodu. Ale zdjęcie z kartką też było problemem do wysłania, a z tym nie powinno być zachodu. A naciąć kilka osób na ponad 500 zł to nie problem. Wystarczy że podogaduje się z 4-5 osobami uspokoi ich przez kilka dni kończąc aukcje na olx że sprzedane i jutro wieczór już nikt kasy nie odzyska :)
O to z tą kartką to już czerwona lampka bardzo.
Interloper
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 09:35
Been thanked: 4 times

Re: Okazje nie do przegapienia, czyli co, kiedy i gdzie kupić :)

Post autor: Interloper »

staniach21 pisze: 01 lut 2021, 23:09
addekk pisze: 01 lut 2021, 22:43 Byc może jest trochę zachodu. Ale zdjęcie z kartką też było problemem do wysłania, a z tym nie powinno być zachodu. A naciąć kilka osób na ponad 500 zł to nie problem. Wystarczy że podogaduje się z 4-5 osobami uspokoi ich przez kilka dni kończąc aukcje na olx że sprzedane i jutro wieczór już nikt kasy nie odzyska :)
O to z tą kartką to już czerwona lampka bardzo.
Ja bym tam nie demonizował. Przykładowo ostatnio na grupie FB zostałem w ten sposób totalnie zlany. Pan wystawia ogłoszenie 7 sekund po pojawieniu się piszę wiadomość że chętnie kupię. Pytanie Wysyłka czy odbiór? Wysyłka ale pytam czy nie dałoby się przez OLX bo jest po prostu taniej (Gdyby nie to i tak bym kupił ale pomyślałem sobie co mi szkodzi zapytać bo inni mnie pytają i zawsze chętnie wystawię ogłoszenie by ktoś przyoszczędził, no ale jednak gdy ja spróbuję o coś takiego zapytać to odbijam się od ściany). W odpowiedzi dostaję że ma już zdecydowanego kupca który wyprzedził mnie o dwie minuty (jasne....) Nie wiem co tam trzeba robić żeby tam cokolwiek kupić. Więc zupełnie nie dziwi mnie sytuacja gdy ktoś ma podobne podejście, pewnie z pięciu chętnych i kilku z nich chce jakichś zdjęć, wysyłek za pobraniem itp itd, a inny powie "proszę numer konta" i już nie ma problemu kto był pierwszy w kolejce.

A ta cena to znowu nie był jakiś szał, według cen jakie widziałem i mogłem kupić wszystko nowe w folii wyszło mi około 620zł (wiadomo ceny podskoczyły ale nie wszyscy sprzedają w cenie obecnej a często kierują się tym ile za daną grę zapłacili w danym momencie)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Okazje nie do przegapienia, czyli co, kiedy i gdzie kupić :)

Post autor: addekk »

Interloper pisze: 02 lut 2021, 08:26 Ja bym tam nie demonizował. Przykładowo ostatnio na grupie FB zostałem w ten sposób totalnie zlany. Pan wystawia ogłoszenie 7 sekund po pojawieniu się piszę wiadomość że chętnie kupię. Pytanie Wysyłka czy odbiór? Wysyłka ale pytam czy nie dałoby się przez OLX bo jest po prostu taniej (Gdyby nie to i tak bym kupił ale pomyślałem sobie co mi szkodzi zapytać bo inni mnie pytają i zawsze chętnie wystawię ogłoszenie by ktoś przyoszczędził, no ale jednak gdy ja spróbuję o coś takiego zapytać to odbijam się od ściany). W odpowiedzi dostaję że ma już zdecydowanego kupca który wyprzedził mnie o dwie minuty (jasne....) Nie wiem co tam trzeba robić żeby tam cokolwiek kupić. Więc zupełnie nie dziwi mnie sytuacja gdy ktoś ma podobne podejście, pewnie z pięciu chętnych i kilku z nich chce jakichś zdjęć, wysyłek za pobraniem itp itd, a inny powie "proszę numer konta" i już nie ma problemu kto był pierwszy w kolejce.
A ja będę demonizował bo co drugi dzień na grupkach fejsbukowych ktoś jest oszukiwany, no i chłopy nie biorą jeńców tylko naraz oszukanych jest kilkanaście/kilkadziesiąt osób.
Dlatego uważam że głupie zdjęcie z kartką pozwoli uniknąć 95% oszustw. A przelanie nieznajomemu ponad 500 zł, gdy ten w jakikolwiek sposób pluje na weryfikację jest po prostu proszeniem się o stratę kasy :)
Weźże chodźże grać BGG
Interloper
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 09:35
Been thanked: 4 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: Interloper »

Z tego co widziałem to na grupach jednostajnie są naciągane osoby które wrzucają posty typu "kupię grę". Ostatnio też coś tak przypadkiem sprzedałem, kupujący chciał fotek to mu zrobiłem w zamrażalniku a potem sam zaproponowałem wysyłkę na OLX bo tanio. Wszystko sprowadza się do tego że trzeba chcieć, natomiast z moich obserwacji wynika że zdecydowanej większości się jednak nie chce.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Prywatne okazje znalezione w sieci

Post autor: scarletmara »

Tyle, ze dla zwyklego uzytkownika to troche trzeba z tym meczenia sie, bo i tam karte zapewne trzeba podpiac, zeby mieli jak przelac itd
To nie jest tak dużo zachodu jak już ktoś tutaj pisał. Raz (za pierwszym razem) wypełniasz formularz z numerem konta i tyle. Jak ktoś sprzedajac coś za 500zł+ ma z tym problem bo to za dużo roboty to ja nie mam pytań. Ludzie na moją prośbę przy grach o wartości 20-40zł bez problemu udostepniali przesyłkę OLX. Jedyne powody dla których ktoś mógłby sie nie zgodzić wg. mnie to 1. fejk albo 2.tak duże zaintersowanie grą, że sprzeda ją bez fanaberii w 1 dzień bez spełniania czyichkolwiek specjalnych życzeń, ale wówczas to ogłoszenie byłoby juz nieaktualne w momencie kiedy ktoś poprosił o dodanie przesyłki OLX czy dodatkowe fotrki z karteczką.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Okazje nie do przegapienia, czyli co, kiedy i gdzie kupić :)

Post autor: alpha »

Golfang pisze: 01 lut 2021, 23:02 Poza tym warto także poprosić kogoś o odbiór gry - np kogoś z forum. Kiedyś odbierałem grę za 550 zł dla jednego z nas. On mnie nie znał ja jego też. Widzi moją aktywność od lat tutaj na forum więc założył :) że go nie oszukam - no i się nie pomylił. Chociaż może ktoś by się inny połaszczył na 550 - nie wiem. Ja uważam, że jak mam się zeszmacić i coś ukraść to tylko miliony lub miliardy. Dla nędznych 550 nei warto.
Potwierdzam historię, bo to byłem ja :D
Trochę już czasu minęło od tego "incydentu" ale jeszcze raz chcę podziękować za pomoc i całą akcję łącznie z dowozem :)
Widać pomysł miałem dobry :wink:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
ODPOWIEDZ