Przeglądanie talii podczas gry w deckbuilder

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Czy pozwalasz przejrzeć (i przetasować) swoją talię przy stole przy graniu w deckbuilder.

Tak
27
18%
Tak, ale nie lubię jak ktoś to robi i sam tego nie robię
15
10%
Nie
105
71%
 
Liczba głosów: 147

Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 885 times

Re: Przeglądanie talii podczas gry w deckbuilder

Post autor: XLR8 »

Zawsze można przeglądać. Równie dobrze można sobie zanotować co zagraliśmy i drogą eliminacji dojść co mamy w decku, ale szybciej jest po prostu sprawdzić i przetasować.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 779
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 693 times
Been thanked: 791 times
Kontakt:

Re: Przeglądanie talii podczas gry w deckbuilder

Post autor: anitroche »

Wrzucam jako ciekawostkę, co zwróciło moją uwagę w grze Diuna: Imperium z botami. Otóż w instrukcji nie ma o tym chyba ani słowa, ale jeśli gramy z aplikacją, to mamy tam opcję przejrzenia kart zagranych do tej pory przez boty. Grałam najpierw wykorzystując talię z pudełka i wtedy starałam się zapamiętywać karty botów (ma to znaczenie w szczególności, jak rozstrzygamy konflikty), ale jak zagrałam z aplikacją i skorzystałam z tej opcji, to muszę przyznać, że odebrało to odrobinę nieprzewidywalności konfliktu, co nieco mnie zniechęciło, bo aspekt tej niepewności akurat w tej grze bardzo lubię i nie chciałabym go zmniejszać, ale potem pomyślała, że boty grają tak losowo, że kurczę chyba to nawet miłe, że tutaj mogę chociaż minimalnie lepiej oszacować swoje szanse w walce/dostania się na dane pole :D. Więc moje odczucia, co do przeglądania kart botów w akurat tej grze są ambiwalentne. Co prawda to nie jest dokładnie przypadek opisywany w tym wątku, bo nie przeglądamy swojej talii, a talię przeciwników, ale pomyślałam, że zostawię tu taką ciekawostkę ;).
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 943 times

Re: Przeglądanie talii podczas gry w deckbuilder

Post autor: brazylianwisnia »

anitroche pisze: 26 sty 2022, 12:44 Wrzucam jako ciekawostkę, co zwróciło moją uwagę w grze Diuna: Imperium z botami. Otóż w instrukcji nie ma o tym chyba ani słowa, ale jeśli gramy z aplikacją, to mamy tam opcję przejrzenia kart zagranych do tej pory przez boty. Grałam najpierw wykorzystując talię z pudełka i wtedy starałam się zapamiętywać karty botów (ma to znaczenie w szczególności, jak rozstrzygamy konflikty), ale jak zagrałam z aplikacją i skorzystałam z tej opcji, to muszę przyznać, że odebrało to odrobinę nieprzewidywalności konfliktu, co nieco mnie zniechęciło, bo aspekt tej niepewności akurat w tej grze bardzo lubię i nie chciałabym go zmniejszać, ale potem pomyślała, że boty grają tak losowo, że kurczę chyba to nawet miłe, że tutaj mogę chociaż minimalnie lepiej oszacować swoje szanse w walce/dostania się na dane pole :D. Więc moje odczucia, co do przeglądania kart botów w akurat tej grze są ambiwalentne. Co prawda to nie jest dokładnie przypadek opisywany w tym wątku, bo nie przeglądamy swojej talii, a talię przeciwników, ale pomyślałam, że zostawię tu taką ciekawostkę ;).
Ta niepewność jednak wynika z Twojej niecheci/niemożności zapamiętania kart a nie z mechanicznych rozwiązań więc to nie tyle możliwość podglądania zmienia grę a nadrobienie tego aspektu bo gdybyś perfekcyjnie zapamiętał wszystko to bez zaglądania byłby taki sam stan.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Przeglądanie talii podczas gry w deckbuilder

Post autor: arian »

brazylianwisnia pisze: 17 sty 2022, 07:41 To ja czasem jeśli się nudzę bo ktoś długo robi ruch to tasuje sobie karty :-P chyba że gra ma jakieś efekty typu włóż na spod decku to wtedy wiadomo że nie.
W sumie to zabawne, że takie coś może być odbierane negatywnie, bo zmienia się i tak losową kolejność kart, a jak ktoś rzuca sobie poza testem kostkami albo ciągnie żeton z worka chaosu, to jest wszystko ok. A przecież mógł zużyć właśnie sukcesy albo zmniejszyć prawdopodobieństwo wyciągnięcia +1 podczas kolejnego testu. :wink:
ODPOWIEDZ