Race for the Galaxy - turniej

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Van »

I szanse na wyjście z grupy poszły się kochać :| ale jeszcze 4 gry przede mną więc przynajmniej sobie jeszcze pogram :mrgreen:
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

sprawdźcie proszę czy wszystkie wyniki są odzwierciedlone w tabeli w pierwszym poście
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: KarbonX »

Jestem, już jestem. :)
Wysłałem PW do graczy z grupy II i zapraszam do gry.
Mamy sporo czasu, więc nie przewiduję żadnych walkowerów ;).
Tworek
Posty: 27
Rejestracja: 19 maja 2006, 08:44
Lokalizacja: Brzeg\Wrocław

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Tworek »

no to sie porobilo u nas w grupie :)

Przegralem 2gi raz z LostLukasem
http://genie.game-host.org/game.htm?gid=21093 (blyskawicznie rozkrecil maszynke konsupcyjna)

No i teraz ja i Puniek mamy po 4 pkty, LostLukas 2 (ale 2 mecze mniej), no i Pingus wkrotce wkracza do akcji.

Tak wiec wszystko jeszcze jest mozliwe ;)
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Perpetka »

A ja konsekwentnie przegrałam kolejne dwie gry - teraz z KarbonX-em.

Powiedziałabym, że to durna losowa gra, ale jakby była tak zupełnie losowa, to powinnam od czasu do czasu wygrywać, nie? :twisted:
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Arhtu »

Naprawdę dobrze się Wam w to gra? Ja właśnie spróbowałem, jak dla mnie tragedia. Fatalny interfejs (???), nieokreślony czas oczekiwania na ruch... okropieństwo.
-
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Van »

Jak się gra w turnieju to czas oczekiwania aż tak nie przeszkadza bo zazwyczaj obie strony są skupione na grze. Gorzej jak się z kimś przypadkowym gra i co chwile trzeba wciskać F5. Sama obsługa akcji, kupowania itd jakoś tam działa i da się przyzwyczaić.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: LostLukas »

Arhtu pisze:Naprawdę dobrze się Wam w to gra? Ja właśnie spróbowałem, jak dla mnie tragedia. Fatalny interfejs (???), nieokreślony czas oczekiwania na ruch... okropieństwo.
Zazwyczaj gram 2 czy 3 gry równolegle i wtedy nie trzeba czekać aż tak długo na swoją kolej, po prostu się wskakuje do innej. Zauważyłem, że inni też tak robią, dlatego czasem trzeba poczekać dłużej zanim wykonają swój ruch.

Gra mi się całkiem przyjemnie, jednak gdy wczoraj zajrzałem do pudełka to aż miło było pooglądać karty "na żywo", są dużo większe i mają ładniejsze kolory niż na monitorze (przynajmniej moim), mam nadzieję, że dziś uda mi się namówić kuzyna i zagrać off-line.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Perpetka »

Arhtu pisze:Naprawdę dobrze się Wam w to gra? Ja właśnie spróbowałem, jak dla mnie tragedia. Fatalny interfejs (???), nieokreślony czas oczekiwania na ruch... okropieństwo.
IRL też masz nieokreślony czas oczekiwania na ruch :)

Tylko w jednej partii miałam problem ze zbyt długim oczekiwaniem na przeciwnika (nie w turniejowej).
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Piotro »

Ja i Arnbold podzieliliśmy się sprawiedliwie punktami. Obie gry były szybkie co widać po wynikach:
http://genie.game-host.org/game.htm?gid=21226 (Piotro 27 - 42 Arnbold)
http://genie.game-host.org/game.htm?gid=23146 (Piotro 36 - 28 Arnbold)
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
yakos
Posty: 243
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yakos »

yakos - KarbonX
0:2

http://genie.game-host.org/game.htm?gid=23437 (33:34)
http://genie.game-host.org/game.htm?gid=23456 (23:28)

No i KarbonX urasta do roli faworyta grupy.
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: KarbonX »

Rozgrywki grupy II zakończone. :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

Tym samy można już stwierdzić, że z grupy II wychodzi właśnie KarbonX Niepokonany
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Nataniel »

Gratulacje KarbonX. Ostatnia partia bardzo emocjonujaca - o zwyciestwie przesadzil tie-breaker w postaci liczby kart.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: wojo »

Faktycznie KarbonX wkroczył do turnieju nieznacznie później ale za to wychodzi z pierwszej rundy jako główny kandydat do zwycięstwa (komplet zwycięstw). Bardzo ciekawie wygląda tez sytuacja w grupie czwartej :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Tworek
Posty: 27
Rejestracja: 19 maja 2006, 08:44
Lokalizacja: Brzeg\Wrocław

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Tworek »

Chyba tylko w naszej (trzeciej) grupie jeszcze sytuacja jest nierozstrzygnieta. Komus udalo sie juz zagrac (albo chociaz konkretnie umowic) z Pingusem?
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Van »

Piotro vs Van_Hoover 2:0

pierwszy mecz: http://genie.game-host.org/game.htm?gid=25088
drugi mecz: http://genie.game-host.org/game.htm?gid=25102

W pierwszym miałem szanse na wygraną bo maszynka konsumpcyjna już ładnie od samego początku mi się rozwijała ale przegapiłem kończące się pzty i brakło do wygrania. Zacięty pojedynek.
W drugim Piotro mało oryginalnie :wink: ale skutecznie podobną taktyką pokonał mnie już z dużą przewagą.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Earl_MW »

Mecz wprawdzie o pietruszkę, ale za to śliczny...

http://genie.game-host.org/game.htm?gid=25936 - Van_Hoover 36:43 Earl

Wódz Earl spojrzał na swoje karty i załamał ręce. A potem załamał je ponownie. Nazwanie ręki startowej "rzadką kupą" byłoby naprawdę niezasłużonym komplementem. Planeta startowa skazana na zagładę, trzy developmenty szóstkowe (od Sasa do Lasa), Diversified Economy, Export Duties i jedna, biedna planetka górnicza... A po drugiej stronie pręży się, uszkodzona, to fakt, ale pręży się fabryka Obcych. Już w drugiej turze Obcy dali sygnał do osiedlania się, a skoro tak, trzeba było łapać okazję. Poddani wodza Earla porzucili swój biedny, skazany na zagładę dom i przenieśli się na ową biedną, górniczą planetkę. A pójście w górnictwo dobrym pomysłem było, albowiem zaraz pojawił się i konglomerat górniczy i kolejna planetka, a potem zaraz Alien Toy Shop... Nic tylko produkować i konsumować. No to produkowalimy i konsumowali, a po przeciwnej stronie pojawiali się Obcy w takich ilościach, jak na dzień niepodległości. Pewno gdyby wódz Earl skoncentrował się tylko na bezdusznym kopaniu i przetwarzaniu, wygrałby grę w cuglach, a Obcy w połowie drogi dowiedzieliby się, że jest już po ptokach, ale to tak nieładnie kończyć sprawę z siedmioma kartami na stole. Kart zatem, w wyniku kręcenia piruetów na częściach intymnych, wyłożone na stół zostało czternaście, a sprawiedliwość i tak musiała być po naszej stronie ;) 1:0

http://genie.game-host.org/game.htm?gid=25959 - Van_Hoover 37:46 Earl

Tym razem w boju śmiertelnym zwarli się dwaj pieprzeni militaryści (tak to określa Najpiękniejsza-z-żon, nic na to nie poradzę ;)). Różnica polegała na tym, że pieprzeni militaryści z Nowej Sparty byli niczym król Aleksander: płakali, bo nie mieli nic do podbicia, a pieprzeni militaryści z kolonii separatystów jakoś nie mogli się skoncentrować na swojej robocie i flirtowali a to z przemytem (Smuggling Lair), a to z zabawkami Obcych, a to z innymi laboratoriami genetycznymi. Kierunki rozwoju zdawały się jasne: Nowa Sparta uzbroi się po zęby, machnie po drodze galaktyczną federację i w końcu skopie tyłek macierzystemu światowi Rebeliantów, na który koordynaty mieli już od samego początku. Separatyści z kolei, zachłyśnięci możliwościami manipulacji genowej, będą przerabiać mieszkańców kolejnych planet na małe, zielone ludziki.

Cóż, kopanie dupsk szło znacznie sprawniej, niż wysiłki genetyków, toteż w pewnym momencie przewaga Nowych Spartan wynosiła ponad 20 punktów, a do zakończenia sprawy wystarczyło podbić jakieś dwie drętwe, niebieskie planetki, bronione przez bandę emerytów uzbrojonych w dubeltówki (siła bojowa 1), co to się po drodze napatoczyły. Ale jaki to honor zastrzelić księgowego - pomyślał Earlokles Spartanokles i szedł w zaparte, coby zakończyć ładnie a z przytupem.

Przytup tymczasem miał inne plany i stwierdził, że bycie małym, zielonym ludzikiem musi być fajne. W związku z tym separatyści Van_Hoovera rozkręcili się na dobre, a Earlokles poczuł, że ktoś mu w kark dyszy. Przerwał zatem rozpaczliwe przekopywanie kosmosu w poszukiwaniu czegokolwiek godnego podbicia, machnął dwa szóstkowe developmenty w zasadzie nieco od czapy i oto rzecz skończyła się nie tak znów minimalnym zwycięstwem, ale również nie o tak epickich proporcjach, na jakie się zanosiło. 2:0.

Podsumowując: obie partie fantastyczne, z pazurem, kręceniem piruetów i co tylko. Obie dało się wygrać wcześniej, ale, jak zwykle, nieco mnie ponosło. Ech, zamiłowanie do ładnej gry kiedyś mnie zgubi. Powiadają, że gra się liczy, a nie wynik i podpisuję się pod tym obiema rękami ;)

Earl
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Perpetka »

Piękny opis :)
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Van »

I równie przyjemnie się grało :D
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

Rozgrywki grupowe się zakończyły. Przed rozpoczęciem półfinałów musi zostać rozegrana jeszcze dogrywka pomiędzy Michałem a WC (ponieważ ich bezpośredni pojedynek zakończył się również remisem). Panowie do waszej decyzji pozostawiam czy zagranie jeden mecz czy do dwóch wygranych. Postarajcie się rozegrać je jak najszybciej.

Z grup wychodzą
1. Wojo - 7pkt
2. Karbonx - 8pkt
3. Tworek - 6pkt (tutaj w grupie też był remis, ale bezpośredni pojedynek pomiędzy Puńkiem a Tworkiem wygrał Tworek 2:0 tak więc on przechodzi do półfinałów)
4. Dogrywka pomiędzy Michałem a wc

Nagrody powinny znaleźć się na Waszym PW.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 17
Rejestracja: 29 maja 2009, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Michał »

wc dziękuję za pasjonującą grę :) Chyba miałem trochę szczęścia...

dla ciekawskich linki do dogrywkowych partii:
partia 1. http://genie.game-host.org/game.htm?gid=27641
partia 2. http://genie.game-host.org/game.htm?gid=27659
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: yosz »

A więc mamy już półfinalistów.

Parowanie
Pierwszy półfinał: Wojo - Michał
Drugi półfinał: KarbonX - Tworek

Przypominam, że gracie do dwóch zwycięstw. Nie chciałbym ustawiać jakiegoś sztywnego terminu, ale przyjmijmy, że spróbujecie zmieścić się w ciągu najbliższych trzech dni, czyli do czwartku do 24:00. Jeżeli umówicie się, dajcie znać tu na forum - ja (i pewnie nie tylko) z chęcią przyjrzę się tym pojedynkom :)

Powodzenia.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Tworek
Posty: 27
Rejestracja: 19 maja 2006, 08:44
Lokalizacja: Brzeg\Wrocław

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Tworek »

Pojedynek KarbonX - Tworek najprawdopodobniej odbędzie się dzisiaj w późnych godzinach wieczornych (około 23),
potwierdzenie tego terminu (lub też podanie innego) powinno nastąpić dzisiaj koło 21.
Tworek
Posty: 27
Rejestracja: 19 maja 2006, 08:44
Lokalizacja: Brzeg\Wrocław

Re: Race for the Galaxy - turniej

Post autor: Tworek »

za 15-20 minut zaczynamy, jak zaczniemy wrzucę link do partyjki....


http://genie.game-host.org/joingame.htm?gid=28231


i do drugiej....

http://genie.game-host.org/game.htm?gid=28256
ODPOWIEDZ