Egizia / Dolina Królów (ed. 2009) (F. Brasini, V. Gigli, S. Luperto, A. Tinto)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Egizia

Post autor: vincentblack »

Nolander pisze:To ja dla odmiany odpowiem na temat :P
BGG pisze:Once assigned to a field, the improvement can not be moved around from field to field.
Note also that you need not assign it until you need it. The Improvement card can sit in your collection until such a time that you cannot feed your workers.
Czyli tak, odkładasz sobie, a w razie potrzeby przypisujesz na stałe do wybranego pola.
cezaras pisze:ale działa tylko na jedną kartę !!
i to pytanie jest zasadne.
My graliśmy tak, że możesz dodać ją do dowolnej karty w dowolnym momencie (tak to też jest zaimplementowane na yucacie)
Dzięki za odpowiedzi, nie miałem wątpliwości, że działa tylko na jedną kartę ani że do końca gry, chodziło mi tylko czy muszę ją przypisać natychmiast czy dopiero jak będę potrzebował (bo ktoś np. przesunie pierścień wody lub będę chciał wygrać bonus z karty sfinksa).
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Egizia / Dolina Królów (ed. 2009) (F. Brasini, V. Gigli, S. Luperto, A. Tinto)

Post autor: DarkSide »

Bijąc sie o złotą łopatę zapytuję:

1. Czy stosowanie karty permanentnej pozwalającej dokładać swój stateczek do okrągłego pola, gdzie już jest czyjś stateczek nadal podlega ograniczeniu dokładania w dół Nilu (w stosunku do położenia ostatniego swego statku) czy możemy dołożyć gdzie bądź (poza oczywiście ostatnim polem) w swoim ostatnim ruchu?

2. Budowa obelisku i grobowców. Czy dodatkowy bonus pt. "o 1 w dół na torze kamieniołomu lub wyżywienia" oznacza zawsze o 1 w dół niezależnie od tego czy budujemy tylko jedno z nich, czy może jak dokładamy i do obeliska i do grobowca to mamy 2 ruchy w dół na torach do wyboru? No i czy ma znaczenie liczba dołożonych "cegiełek", czy tylko liczy się sam fakt wykonania jakiejkolwiek akcji budowy w tym miejscu?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Egizia / Dolina Królów (ed. 2009) (F. Brasini, V. Gigli, S. Luperto, A. Tinto)

Post autor: Gizmoo »

DarkSide pisze: 18 cze 2020, 11:09 1. Czy stosowanie karty permanentnej pozwalającej dokładać swój stateczek do okrągłego pola, gdzie już jest czyjś stateczek nadal podlega ograniczeniu dokładania w dół Nilu
Nadal podlega temu ograniczeniu, chyba że posiadasz inną kartę z efektem permanentnym - o możliwości dołożenia raz na turę łodzi w górnym biegu rzeki.
DarkSide pisze: 18 cze 2020, 11:09 2. Budowa obelisku i grobowców. Czy dodatkowy bonus pt. "o 1 w dół na torze kamieniołomu lub wyżywienia" oznacza zawsze o 1 w dół niezależnie od tego czy budujemy tylko jedno z nich, czy może jak dokładamy i do obeliska i do grobowca to mamy 2 ruchy w dół na torach do wyboru?


Nie sprawdzałem oryginalnej instrukcji, ale według polskiej, dołożenie w akcji budowania i w obelisku i w grobowcu - pozawala przesunąć się raz na akcję budowania.
DarkSide pisze: 18 cze 2020, 11:09 No i czy ma znaczenie liczba dołożonych "cegiełek", czy tylko liczy się sam fakt wykonania jakiejkolwiek akcji budowy w tym miejscu?


Nie ma znaczenia ilość cegiełek. Liczy się wykonanie akcji budowania. I ma to sens, bo w przeciwnym wypadku część kart celów ze Sfinksa byłaby ekstremalnie łatwa w wykonaniu. ;)
ODPOWIEDZ