Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Olgierdd »

Tej kwestii REBEL nie poruszył, dlatego to zaznaczyłem ;)

Chodzi mi wyłącznie o zmiany kosmetyczne.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: hutriel »

W kupowaniu planszówek jak w niektórych grach - timing jest kluczowy.

A mnie to smuci, bo ze wszystkich powodów aby gry nie kupić pozostał mi jedynie długi czas rozgrywki. :wink:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Mając wiedzę o błędach i nadchodzącym, poprawiającym je dodruku kupiłbym tak jak kupiłem, zaraz po premierze. Do tej pory zagrałem już 13 razy i nie żałuję ani minuty spędzonej z grą.
Cieszę się, że nowi gracze będą mieli grę poprawioną. Wydaje mi się, że REBEL powinien przy okazji dodruku wydrukować poprawione karty i udostępnić je posiadaczom pierwszego wydania za koszty wysyłki.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

Olgierdd pisze:Tej kwestii REBEL nie poruszył, dlatego to zaznaczyłem ;)

Chodzi mi wyłącznie o zmiany kosmetyczne.
Mierna jakość i funkcjonalność planszetek to już oczywiście wina FryxGames - nie wiem, czy nikt tego u nich nie testował przed wydaniem gry, ale wyszło mocno średnio. Także chwała REBELOWI, że walczy w tej kwestii. ;)

Przy czym jako klient czuję po prostu frustrację całokształtem sytuacji ;). Gra jest genialna i zwyczajnie chciałbym mieć jej najlepszą możliwą wersję.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2016, 13:23 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: rastula »

no dobra - 7 kart ma błędy - nie jest to nic chwalebnego ...i co nadal jesteście grą zachwyceni , tak że chcecie 2 edycję kupować ... no to albo gra przez błędy jest popsuta ( niegrywalna) albo są to błędy ( przykre) ale maryginalne...


ja jakoś przez kilka lat w hobby przestałem się tak podniecać - gram, bawię się, cieszę ... wyobraźcie sobie że mam pierwszą edycję Robinsona ... z kartami z angielskim tekstem ...i co ? i nic ... :) - założenie jest takie - pierwsze edycje gier miały i będą mieć błędy - jeśli to dla kogoś takie ważne - naprawdę powinien się powstrzymać od kupowania pierwszych edycji ... bo zdziwienie że te błędy są - jest takie hmmmm, nieszczere.

Żeby było jasne - nie bronię wydawcy - w jego najlepszym interesie jest wydawać gry bez błędów , ale też nie róbmy tragedii ...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

Słuchajcie, nie dajmy się zwariować - odnoszę wrażenie, że nie można krytykować wydawcy za mankamenty ich produktu. Można. I trzeba, bo to produkt jak każdy inny. Jak kupicie spodnie z dziurą w kieszeni, to też nie stanie się tragedia. Na pierwszy rzut oka nic nie widać, nadal Wam ogrzeją tyłek zimą i będą funkcjonalne, można je śmiało nosić. Tylko czy mamy już zawsze zakładać, że pierwsze wydania będą z natury wadliwie i "no big deal"?
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Gosterq »

Wydaje mi się, że drugie wydanie będzie nieco droższe. Jak komuś nie pasuje, to może zawczasu odsprzedać grę. Może i z jakąś stratą, ale czas spędzony przy planszy też ma swoją wartość. Mam za sobą kilka gier. Czy bolączki pierwszego wydania jakoś szczególnie mi przeszkadzają? Nie, bawiłem się świetnie :-)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

Tu bardziej chodzi o zasadę, niż o "wielki problem". W tym przypadku akurat błędy na kartach nie "łamią" rozgrywki. Ale gdyby czyniły grę totalnie niegrywalną to co? Mam wyrzucić taką grę na śmietnik? Bo rebel powiedział, że nie będzie dosyłać poprawionych kart bo nie ma takich technicznych możliwości. A takiej gry nie zwrócę do sklepu, bo ją rozpakowałem i w nią grałem. I błędy zauważyłem dopiero po n-tej partii.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2016, 13:36 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Gromb »

Gram, ale również kolekcjonuję. Dlatego chciałbym mieć wersję optymalną bez wad, nawet jeżeli będę musiał dokupić zestaw naprawczy, to zrobię to by "czuć" że gra jest w końcu kompletna.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: rastula »

warlock pisze:Słuchajcie, nie dajmy się zwariować - odnoszę wrażenie, że nie można krytykować wydawcy za mankamenty ich produktu. Można. I trzeba, bo to produkt jak każdy inny. Jak kupicie spodnie z dziurą w kieszeni, to też nie stanie się tragedia. Na pierwszy rzut oka nic nie widać, nadal Wam ogrzeją tyłek zimą i będą funkcjonalne, można je śmiało nosić. Tylko czy mamy już zawsze zakładać, że pierwsze wydania będą z natury wadliwie i "no big deal"?

no przecież można krytykować


cały czas krytykujemy


co więcej - wykonujemy bezpłatnie ( a nawet ponosząc koszty ) pracę testerów, korektorów itp


i niestety tak - musisz zakładać że pierwsze wydania MOGĄ mieć wady - jak w przypadku wieli innych nowości

wciąż masz wolny wybór - czekać i nie używać albo brać to na klatę i używać


powtórzę - czy błędy w tym konkretnym przypadku spowodowały że rozgrywka była niesatysfakcjonująca? zostały wypaczone wyniki?


Ja też kolekcjonuję - i też chciałbym - ale jednak wolę grać.


Jak to w grze - ryzyk fizyk - albo gram teraz albo czekam na nową edycję - dla mnie jasne
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

powtórzę - czy błędy w tym konkretnym przypadku spowodowały że rozgrywka była niesatysfakcjonująca? zostały wypaczone wyniki?
Nie ;). Ale co, gdyby tak było?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: rastula »

warlock pisze:Tu bardziej chodzi o zasadę, niż o "wielki problem". W tym przypadku akurat błędy na kartach nie "łamią" rozgrywki. Ale gdyby czyniły grę totalnie niegrywalną to co? Mam wyrzucić taką grę na śmietnik? Bo rebel powiedział, że nie będzie dosyłać poprawionych kart bo nie ma takich technicznych możliwości. A takiej gry nie zwrócę do sklepu, bo ją rozpakowałem i w nią grałem. I błędy zauważyłem dopiero po n-tej partii.

gdyby gra była "niegrywalna" to zdecydowanie wydawca powinien doprowadzić do jej "grywalności" to dość oczywiste.


i powiem tak - dobrze by o rebelu świadczyło gdyby dał możliwość zdobycia takich kart poprawionych - ale z drugiej strony nie będę im zarzucał jeśli tego nie zrobi - natomiast oczywiście wpłynie to na chęć kupowanie ich gier w pierwszych edycjach - to uczciwy deal.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

rastula pisze:
warlock pisze:Tu bardziej chodzi o zasadę, niż o "wielki problem". W tym przypadku akurat błędy na kartach nie "łamią" rozgrywki. Ale gdyby czyniły grę totalnie niegrywalną to co? Mam wyrzucić taką grę na śmietnik? Bo rebel powiedział, że nie będzie dosyłać poprawionych kart bo nie ma takich technicznych możliwości. A takiej gry nie zwrócę do sklepu, bo ją rozpakowałem i w nią grałem. I błędy zauważyłem dopiero po n-tej partii.
gdyby gra była "niegrywalna" to zdecydowanie wydawca powinien doprowadzić do jej "grywalności" to dość oczywiste.
No właśnie nie wiem, czy to takie oczywiste. Bo co - w przypadku drobnych błędów nie można dodrukować i dosłać kart, bo się nie da, a dla dużych błędów "łamiących grę" na takich samych kartach już by było można?

Zapłaciłbym nawet za wysyłkę tych poprawionych kart. Tylko po prostu nie będzie takiej możliwości...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: rastula »

warlock pisze:
rastula pisze:
warlock pisze:Tu bardziej chodzi o zasadę, niż o "wielki problem". W tym przypadku akurat błędy na kartach nie "łamią" rozgrywki. Ale gdyby czyniły grę totalnie niegrywalną to co? Mam wyrzucić taką grę na śmietnik? Bo rebel powiedział, że nie będzie dosyłać poprawionych kart bo nie ma takich technicznych możliwości. A takiej gry nie zwrócę do sklepu, bo ją rozpakowałem i w nią grałem. I błędy zauważyłem dopiero po n-tej partii.
gdyby gra była "niegrywalna" to zdecydowanie wydawca powinien doprowadzić do jej "grywalności" to dość oczywiste.
No właśnie nie wiem, czy to takie oczywiste. Bo co - w przypadku drobnych błędów nie można dodrukować i dosłać kart, bo się nie da, a dla dużych błędów "łamiących grę" na takich samych kartach już można?

to są teoretyczne rozważania - gdzie przebiega granica pomiędzy pełną funkcjonalnością gry a jest pełną dysfunkcjonalnością - proponuję zrobić tak - poczekać na drugą edycję a potem pisać do rebela że wam pies zżarł 7 kart i bardzo prosicie o dosłanie ... przez przypadek to te 7 kart ...:)... wiecie, frontem do klienta :)
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: carlos »

rastula pisze:proponuję zrobić tak - poczekać na drugą edycję a potem pisać do rebela że wam pies zżarł 7 kart i bardzo prosicie o dosłanie ... przez przypadek to te 7 kart ...:)... wiecie, frontem do klienta :)
Po tym tekście na pewno zmienią rewers kart w drugiej edycji żeby nie pasował do pierwszej. ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Gambit »

carlos pisze:
rastula pisze:proponuję zrobić tak - poczekać na drugą edycję a potem pisać do rebela że wam pies zżarł 7 kart i bardzo prosicie o dosłanie ... przez przypadek to te 7 kart ...:)... wiecie, frontem do klienta :)
Po tym tekście na pewno zmienią rewers kart w drugiej edycji żeby nie pasował do pierwszej. ;)
No to potem napiszesz, ze pies znowu zeżarł karty. Tym razem cała resztę :P
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mikeyoski »

Łącznie z planszetkami i wypraską ;-)

Tapnięte z espiątki
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: TTR_1983 »

Weźcie pod uwagę, że po tych zmianach II edycja też pewnie będzie droższa, skoro ma być lepsza jakość.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: hutriel »

Tylko nie piszczcie że zżarł znaczniki bo usłyszycie, że to akurat możecie odzyskać.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kali »

Gambit pisze:
carlos pisze:
rastula pisze:proponuję zrobić tak - poczekać na drugą edycję a potem pisać do rebela że wam pies zżarł 7 kart i bardzo prosicie o dosłanie ... przez przypadek to te 7 kart ...:)... wiecie, frontem do klienta :)
Po tym tekście na pewno zmienią rewers kart w drugiej edycji żeby nie pasował do pierwszej. ;)
No to potem napiszesz, ze pies znowu zeżarł karty. Tym razem cała resztę :P
Pies mi grę zeżarł! :(
To wasza wina! Za smaczną zrobiliście! :)
hutriel pisze:Tylko nie piszczcie że zżarł znaczniki bo usłyszycie, że to akurat możecie odzyskać.
PS. Kostki udało mi się odzyskać!
Ostatnio zmieniony 27 paź 2016, 15:03 przez kali, łącznie zmieniany 1 raz.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Gosterq »

za dobrą* :-P
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: rastula »

hutriel pisze:Tylko nie piszczcie że zżarł znaczniki bo usłyszycie, że to akurat możecie odzyskać.

oj ta emalia mogła tego nie wytrzymać a znaczniki gracza zmatowieć - strasznie żrące te kejtry ( po poznańsku psy)...
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kaimada »

Gra ma jakieś błędy na kartach, ale i tak dajecie jej oceny rzędu 9/10. Teraz płacz, że nowa edycja, że źle, że powinni oddawać pieniądze? Skoro wam się podoba to nie płaczcie, że dostaliście świetny produkt w dobrej cenie...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

kaimada pisze:Gra ma jakieś błędy na kartach, ale i tak dajecie jej oceny rzędu 9/10. Teraz płacz, że nowa edycja, że źle, że powinni oddawać pieniądze? Skoro wam się podoba to nie płaczcie, że dostaliście świetny produkt w dobrej cenie...
Jak mnie takie komentarze irytują, co ma piernik do wiatraka? Gra jest genialna, błędne karty to po prostu łyżka dziegciu. Nie traktuj mnie jak płaczącego bachora, please.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: playerator »

rastula pisze:...założenie jest takie - pierwsze edycje gier miały i będą mieć błędy - jeśli to dla kogoś takie ważne - naprawdę powinien się powstrzymać od kupowania pierwszych edycji ... bo zdziwienie że te błędy są - jest takie hmmmm, nieszczere....
Serio? :shock: Naprawdę jestem ciekawy, skąd takie założenie. Ja tam się całkiem szczerze dziwię. Błędy w grach najczęściej dotyczą tekstu. A ile w większości gier tego tekstu jest?

Nie zgadzam się zupełnie z takim założeniem. Przecież większa część rzeczy, które można kupić w sklepie nie ma niedoróbek. Na szczęście dla mnie (i dla świata) :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ