Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

To jest wazne co napisal poprzednik.

W tej grze Naprawde nie trzeba kupowac wszystkiego. Kupuj te bandy, ktore Ci sie podobaja z wyglądu. Ja wiem, ze w X-wingu tez gadaja, ze nie trzeba kupowac wszystkiego a potem okazuje się, ze jednak wiekszosc do danej frakcji. Tu jeden dodatek to jest kompletna frakcja-nie mozna dolozyc wiecej figurek. A karty to tylko jeden z elementów gry-dopóki nie chce się grac po sklepach to te spoza startera nie są bardzo potrzebne.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

frank grat pisze: 27 wrz 2020, 11:11 Mam pytanie o mechanikę Hunter/Quarry z Beastgrave. Zatrzymałem się na Nightvault. Czy bandy z sezonu 1 i 2 wpisują się w tę mechanikę łowcy/zdobyczy? Czy wpływa to jakoś na balans starych band vs nowe?
Nowe słowa kluczowe Hunter/Quarry po pierwsze wpisują się w kontekst klimatu 3 seoznu. Mistyczna góra w Ghur zostaje zainfekowana Katophrane (znamy z 1 sezonu) i wzywa nieświadome niebezpieczeństwa bandy do siebie. W tym świecie są tylko łowcy i ofiary itd (no i jacy Cisi Ludzie o których wspomina się nie wiadomo czemu w podręczniku ;) A jeżeli chodzi o to jak wpływ na grę mają te słowa kluczowe, wpisane w statystyki niektórych jednostek ? To chyba niewielki. Bycie łowcą lub ofiarą pozwala po prostu korzystać z określonej puli kart. Co ważne, jeżeli gramy bandą z 1 lud 2 sezonu sezonu również możemy zagrać karty pozwalające się im nimi stać. Pytanie na ile taka talia będzie działać. Grając np. nowym Ogorem aż prosi się o składanie kart dającym bonusy z walki z ofiarami! W każdym razie w żaden sposób te nowe zdolności nie dyskredytują starych band. Ba! nie raz to one bardziej na nich korzystają :)



Obrazek

Obrazek
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Rafal75 »

[/quote]
Wydrukowałem sobie instrukcje PL do Shadespire żeby wogule zrozumieć miej więcej o co chodzi.
[/quote]
cześć, podeslesz link do instrukcji PL? z góry dziekuje
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Rafal75 pisze: 28 wrz 2020, 09:02
Wydrukowałem sobie instrukcje PL do Shadespire żeby wogule zrozumieć miej więcej o co chodzi.
[/quote]
cześć, podeslesz link do instrukcji PL? z góry dziekuje
[/quote]
https://www.dropbox.com/s/8h3ey9nj0o9kd ... 9.pdf?dl=0
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Halloween pisze: 27 wrz 2020, 11:19 To jest wazne co napisal poprzednik.

W tej grze Naprawde nie trzeba kupowac wszystkiego. Kupuj te bandy, ktore Ci sie podobaja z wyglądu. Ja wiem, ze w X-wingu tez gadaja, ze nie trzeba kupowac wszystkiego a potem okazuje się, ze jednak wiekszosc do danej frakcji. Tu jeden dodatek to jest kompletna frakcja-nie mozna dolozyc wiecej figurek. A karty to tylko jeden z elementów gry-dopóki nie chce się grac po sklepach to te spoza startera nie są bardzo potrzebne.
Trochę się nie zgodzę bo i w X-Wing i w WU kupujesz bandy (dodatki) po to by mieć więcej kart i mnogość opcji przy składaniu talii . Taki np X-wing kupiłem 2 podstawki czerwona i niebieska i jakies tam 2 -3 dodatki. Można oczywiście tym grac ale po krótkim czasie okazało się żeby jakoś tam się liczyć w potyczkach to musisz mieć dobre pasują ce dodatkowe karty a to są rozsiane w innych pojazdach. I tak wyszło że poszło już XXXXpln na to a nie grałem nawet 70% pojazdów :-) Potrzebowałem od nich tylko karty. Nieco inaczej wydaje mi się że jest w WU bo tam masz kompletne bandy ale i tak musisz mieć ich kilka żeby mieś jakiś deck.

Ja sie nastawiam tylko na granie forfun.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

GW robi tanie gry z drogimi akcesoriami. Zwłaszcza tymi z plastiku. Otóż w WU można grać wydając rocznie 200 zł i mając wszystkie karty!!!
Instrukcja jak grać w WU budżetowo.
1kupujesz CS - 160 zł.
2. Najważniejsze. Decyzja czyli wybór bandy. Jeżeli to jest jedna z tych kupionych w CS to sprzedajemy druga za 70 zł. Jeżeli jest to banda z któregoś z dodatków to sprzedajemy dwie z Cs za 140 zł.
3. Kupujemy dodatek z wybrana banda 85.
4. Teraz jak wychodzi nowy dodatek to są dwie opcje skoro chcemy kupić tylko karty. Albo kupujemy go za 85 zł i sprzedajemy figurki za 70 albo piszemy na grupie targowisko że odkupimy karty z Nowego dodatku.
5. I tak przez cały cykl.
6. Na koniec kupujemy sobie zestaw z dodatkową plansza i kartami z danego sezonu.
7. Gramy tak rok okazuje się że karty neutralne wyrotowaly. Żaden problem sprzedajemy za 80 zł. Mamy na nowy CS, z którego sprzedajemy figurki i jeszcze na tym zarabiamy.

Pamiętajcie figurki z WU są często pożądane przez kolekcjonerów grających np. W Warcry lub AOS. Co więcej do tego drugiego bitewniaka dostają swoje Warssrolle, dlatego często dodatki kupują ludzie którzy nie grają w WU a karty im leżą.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Rafal75 »

a jest gdzies jakas instrukcja z ostatniego dodastku do popbrania, chodzi mi oczywiście o ENG? na stronie oficjalnej gry nie widziałem...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Gdyby ktoś potrzebował to myślę że spoko cena.

https://www.olx.pl/oferta/warhammer-und ... bd26765901
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 06 paź 2020, 09:44 Gdyby ktoś potrzebował to myślę że spoko cena.

https://www.olx.pl/oferta/warhammer-und ... bd26765901
Jest na tyle nowosci do WHU, ze nie ma co szukac od ludzi po wyzszej cenie.

A Direchasm kiedy wychodzi? Przeciez juz jakos.
bobiaczek
Posty: 416
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 141 times
Been thanked: 111 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: bobiaczek »

BOLLO pisze: 06 paź 2020, 09:44 Gdyby ktoś potrzebował to myślę że spoko cena.

https://www.olx.pl/oferta/warhammer-und ... bd26765901
W sklepie GW pojawiło się sporo pozycji, które miały wyczerpane nakłady. Rzeczona gra jest za 225. Nigdy tam nie kupowałem, więc nie wiem jak z transportem. Kiedyś wydawało mi się, że od jakiejś kwoty jest gratis (ale to mogła być jakaś kampania).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

bobiaczek pisze: 06 paź 2020, 21:24
BOLLO pisze: 06 paź 2020, 09:44 Gdyby ktoś potrzebował to myślę że spoko cena.

https://www.olx.pl/oferta/warhammer-und ... bd26765901
W sklepie GW pojawiło się sporo pozycji, które miały wyczerpane nakłady. Rzeczona gra jest za 225. Nigdy tam nie kupowałem, więc nie wiem jak z transportem. Kiedyś wydawało mi się, że od jakiejś kwoty jest gratis (ale to mogła być jakaś kampania).
Tak bylo. W tym roku zamaeialem od nich Nightvault i od 160pln wysylka gratis. Teraz nie wiem. Moze cos klikne na dniach jak bedzie w cenie
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Szczytny cel, a przy okazji można zgarnąć wszystko co jest potrzebne do gry!

https://www.facebook.com/groups/licytac ... 3680502423
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: vcrproszek »

BOLLO pisze: 06 paź 2020, 09:44 Gdyby ktoś potrzebował to myślę że spoko cena.

https://www.olx.pl/oferta/warhammer-und ... bd26765901
Jeśli jest oficjalnie w sklepie GW, to spokojnie każdy sklep może to sprowadzić. A zamawiając wśród najpopularniejszych jak V czy G, to z automatu jest rabat ok -25% od SCD.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

pridebowl pisze: 07 paź 2020, 09:01 Szczytny cel, a przy okazji można zgarnąć wszystko co jest potrzebne do gry!

https://www.facebook.com/groups/licytac ... 3680502423
Co do kupowania Nightvault za 250 zł to bym sobie darował. Za 3 miesiące wychodzi nowy starter i jeżeli utrzyma się tendencja to będzie on jeszcze bardziej dopracowany mechanicznie/zawartościowo od poprzednich.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

pridebowl pisze: 07 paź 2020, 09:01 Szczytny cel, a przy okazji można zgarnąć wszystko co jest potrzebne do gry!

https://www.facebook.com/groups/licytac ... 3680502423
Faktycznie bardzo fajna inicjatywa bo pomagając otrzymujesz dodatkowo "coś" ale jeżeli dobrze zrozumiałem to sprzedawane są TYLKO figurki z 2 frakcji?
- Shaeth's Wild Hunt (wypraski)
- Thundrik's Profiteers (złożone, niesklejone)

A reszta to pudełka z core 1/2/3 bez figsów?
No i karty z wiekszosci frakcji 1/2-3.
Szkoda że juz mam większość z tych rzeczy bo chętnie bym wsparł akcje. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie żeby wesprzeć oczywiście bezinteresownie tego rodzaju akcje.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

vcrproszek pisze: 07 paź 2020, 09:03
BOLLO pisze: 06 paź 2020, 09:44 Gdyby ktoś potrzebował to myślę że spoko cena.

https://www.olx.pl/oferta/warhammer-und ... bd26765901
Jeśli jest oficjalnie w sklepie GW, to spokojnie każdy sklep może to sprowadzić. A zamawiając wśród najpopularniejszych jak V czy G, to z automatu jest rabat ok -25% od SCD.
Co oznaczają skróty V i G
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

To zestaw "power gamera". Tzn. - 2 dosłownie 2 full bandy (razem z figurkami) + górka kart (w tym też karty frakcyjne do band, dla których nie ma figurek) + cały potrzebny do grania szpej (znaczniki, plansze) + kilka materiałów "promo"/premium (ładniejsze kosteczki, turniejowe żetony aktywacji, promo karty bohaterów).

Jak ktoś chce być na bieżąco a nie kręci go zmienianie band to tak często robi, że kupuje bandy i sprzedaje figurki (malarzom lub konwerterom) a zostawia sobie karty (przynajmniej uniwersalne), które może wykorzystać w grze ligowej/turniejowej.

Ogólnie same kosteczki premium to jakieś ~300 PLN same karty to jakieś ~800 PLN.

Jak ktoś chce wejść w samą grę to jest to bardzo fajna opcja - do grania na turniejach teraz jest takie se bo większość kart jest z 1 ED (która wyrotowała ze sceny turniejowej) i z 2 ED (która już zaraz wyrotuje). Do grania w domu daje natomiast TONY towaru i mnóstwo możliwości. Jedyne czego brakuje to figurki ale te akurat o ile się nie mylę to jeszcze da się w wielu wypadkach kupic w GW.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

KamradziejTomal pisze: 07 paź 2020, 11:30 To zestaw "power gamera". Tzn. - 2 dosłownie 2 full bandy (razem z figurkami) + górka kart (w tym też karty frakcyjne do band, dla których nie ma figurek) + cały potrzebny do grania szpej (znaczniki, plansze) + kilka materiałów "promo"/premium (ładniejsze kosteczki, turniejowe żetony aktywacji, promo karty bohaterów).

Jak ktoś chce być na bieżąco a nie kręci go zmienianie band to tak często robi, że kupuje bandy i sprzedaje figurki (malarzom lub konwerterom) a zostawia sobie karty (przynajmniej uniwersalne), które może wykorzystać w grze ligowej/turniejowej.

Ogólnie same kosteczki premium to jakieś ~300 PLN same karty to jakieś ~800 PLN.

Jak ktoś chce wejść w samą grę to jest to bardzo fajna opcja - do grania na turniejach teraz jest takie se bo większość kart jest z 1 ED (która wyrotowała ze sceny turniejowej) i z 2 ED (która już zaraz wyrotuje). Do grania w domu daje natomiast TONY towaru i mnóstwo możliwości. Jedyne czego brakuje to figurki ale te akurat o ile się nie mylę to jeszcze da się w wielu wypadkach kupic w GW.
zestaw wart 1000 zł. Same plansze można sprzedać po 100 zł z 1 sezonu. Co do grania w domu to czy do grania np. w Nieustraszonych są potrzebne plastikowe żołnierzyki? Bynajmniej. Tutaj też można sobie zagrać samemu przygotowanymi żetonami
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

GW zaprezentowalo starter 4 sezonu i dwie nowe bandy - Lumineth i wyznawcy Slaanesha. W kolejnych zapowiedziach pojawia się informacje na temat zmian w mechanice. Premiera w grudniu. :!:

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Halloween »

Co z ras-frakcji warhammerowych ma duze szanse pojawic sie jako bandy w 4tym sezonie?

Operujac nazwami ze starego swiata mysle, ze Lizardmeni i halflingi. Przydalaby sie tez Bretonia i Kislev. W ogole malo eksploatuja ludzkie bandy a mozna by zrobic jeszcze pare fajnych. Norska, Tileanscy piraci, szermierze z Estalii, kupcy zeglarze z Marienburga, druidzi, zakon wilka z Middenheim, wiekszosc landow Imperium ma cos...
Najbardziej bym chcial Slannow albo Fimmirow ale szanse na razie niewielkie. Wazne, ze gra idzie do przodu choc jeszcze wiele sezonow potrzeba na wszystkie ważniejsze ugrupowania.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Halloween pisze: 17 paź 2020, 22:32 Co z ras-frakcji warhammerowych ma duze szanse pojawic sie jako bandy w 4tym sezonie?

Operujac nazwami ze starego swiata mysle, ze Lizardmeni i halflingi. Przydalaby sie tez Bretonia i Kislev. W ogole malo eksploatuja ludzkie bandy a mozna by zrobic jeszcze pare fajnych. Norska, Tileanscy piraci, szermierze z Estalii, kupcy zeglarze z Marienburga, druidzi, zakon wilka z Middenheim, wiekszosc landow Imperium ma cos...
Najbardziej bym chcial Slannow albo Fimmirow ale szanse na razie niewielkie. Wazne, ze gra idzie do przodu choc jeszcze wiele sezonow potrzeba na wszystkie ważniejsze ugrupowania.
Lizardmeni są na 100%. Pozostałe według analiz i spekulacji to
1-Lumineth.

2-Hombres lagarto.

3-Slaanesh

4-Skavens

5-Goblins silvanos.

6-Orcos salvajes/yetis.

7-Oshiarcas

8-Vampiros/idoneth.

Źródło https://www.cargad.com/index.php/2020/0 ... direchasm/
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Jacek_PL »

Czy tylko mnie te figurki przerażają ? Mam jakieś takie wrażenie, że od czasu Beastgrave artyści z GW starają się zrobić na siłę oryginalne modele, produkując jakieś takie szkarady. Jakoś nie porywa mnie ta nowa estetyka, no i te bonsai na podstawkach elfów grrr :?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Jacek_PL pisze: 17 paź 2020, 23:18 Czy tylko mnie te figurki przerażają ? Mam jakieś takie wrażenie, że od czasu Beastgrave artyści z GW starają się zrobić na siłę oryginalne modele, produkując jakieś takie szkarady. Jakoś nie porywa mnie ta nowa estetyka, no i te bonsai na podstawkach elfów grrr :?
Jako wielki fan od 30lat klockow Lego polecam przypatrzyc sie jak owe klocki ewoluowaly. Aktualnie sa wstretne agresywne zlowrogie demoniczne itd. Wszystko raczej idzie w tym kierunku. WH to nic dziwnego ten swiat tak ma. Opisy na kartach sa bardziej orzerazajace niz figurki.
pridebowl pisze: 17 paź 2020, 21:00 GW zaprezentowalo starter 4 sezonu i dwie nowe bandy - Lumineth i wyznawcy Slaanesha
Cena zestawu znana? Tez cos kolo 170-200?
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Cena pewnie pozostanie bez zmian i będzie oscylować pomiędzy 150 -190 zł w zależności od sklepu.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: zioombel »

pridebowl pisze: 20 paź 2020, 08:26 Cena pewnie pozostanie bez zmian i będzie oscylować pomiędzy 150 -190 zł w zależności od sklepu.
Nie byłbym taki pewny. Ceny przy pandemii ostro skoczyły w górę w przypadku GW.
ODPOWIEDZ