Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: shuji »

Hej, widzę, że tu jest dużo zorientowany osób, więc może mi coś podpowiecie. Oczywiście wiem, że jeden rabin powie tak drugi nie, ale chodzi mi o zdanie zorientowanej osoby.

Ale o co chodzi - nie interesowałem się w ogóle tematem Tainted Grail, więc nie bardzo jestem w temacie, nie jaram się też nim jak np. Etherfields, ale jednak zastanawiam się nad zakupem bo otworzył się PM teraz, więc ostatni gwizdek. Czy możecie mi doradzić jaki pledge jest dla mnie optymalny skoro chcę sobie grę po prostu przejść? Do Etherfields wziąłem wszystko co jest ,a tutaj zastanawiam się nad Core Sundrop. Podobno potwory są bezużyteczne a sundrop lubię. Pytam o opinię zorientowanych w tym sensie, że może powiecie mi "bez tego to rozrywka będzie słaba, weź przynajmniej to bo coś tam" albo np. że jednak rezygnowanie z potworów to zły pomysł itd.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

shuji pisze: 31 mar 2021, 10:35 Hej, widzę, że tu jest dużo zorientowany osób, więc może mi coś podpowiecie. Oczywiście wiem, że jeden rabin powie tak drugi nie, ale chodzi mi o zdanie zorientowanej osoby.

Ale o co chodzi - nie interesowałem się w ogóle tematem Tainted Grail, więc nie bardzo jestem w temacie, nie jaram się też nim jak np. Etherfields, ale jednak zastanawiam się nad zakupem bo otworzył się PM teraz, więc ostatni gwizdek. Czy możecie mi doradzić jaki pledge jest dla mnie optymalny skoro chcę sobie grę po prostu przejść? Do Etherfields wziąłem wszystko co jest ,a tutaj zastanawiam się nad Core Sundrop. Podobno potwory są bezużyteczne a sundrop lubię. Pytam o opinię zorientowanych w tym sensie, że może powiecie mi "bez tego to rozrywka będzie słaba, weź przynajmniej to bo coś tam" albo np. że jednak rezygnowanie z potworów to zły pomysł itd.
Patrząć na to, że doszła dopiero pierwsza fala do PL to raczej nikt Ci nie da info "bez tego słabo". Co do samego pledge, ja wziąłem core i baaardzo mi się gra spodobała, z tegoż powodu dodałem teraz dodatki gameplayowe : Red Death (nowa kampania, czyli wiecej "tego samego") oraz Echoes of Past (to mi sie mniej podobalo, ale jest tanie). Ponad to gry Awaken Realms dość łatwo sie sprzedają na wsperaczkach, więc raczej nie stracisz biorąc dodatki. Do tego dobrałem jeszcze matę (gra nie ma planszy jako takiej, a wydaje mi sie ze mata da wygodne układanie kart). Potwory odpuscilem w ciemno i patrzac na moja i innych opinie to dobry wybór bo są drogie, a prawie nie pojawiaja sie na planszy. Pozostałe dodatki wizualne (dzienniki, monetki etc) pominalem, gdyz moim zdaniem nie maja za bardzo wplywu na gameplay.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
sasquach
Posty: 1843
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: sasquach »

Jeszcze są alternatywne karty spotkań: https://gamefound.com/projects/awaken-r ... tails/4229#/. Za 5zł szkoda nie wziąć, a urozmaicą rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Moonday »

Jeszcze są alternatywne karty spotkań
Pokuszę się o małą prywatę. Jeżeli ktoś jest w stanie zamówić dla mnie te karty, to chętnie zapłacę i dołożę drugie 5 zł na piwo za fatygę :) Jak coś to PM. Niestety całość kupiłem już po kampanii i nie mam jak zrobić tego osobiście.
Torquemada666
Posty: 805
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Torquemada666 »

Moonday pisze: 31 mar 2021, 15:07
Jeszcze są alternatywne karty spotkań
Pokuszę się o małą prywatę. Jeżeli ktoś jest w stanie zamówić dla mnie te karty, to chętnie zapłacę i dołożę drugie 5 zł na piwo za fatygę :) Jak coś to PM. Niestety całość kupiłem już po kampanii i nie mam jak zrobić tego osobiście.
Możesz też dopłacić 3 zł i stąd:

https://mepel.pl/tainted-grail-the-fall ... -card-pack
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Soul_oka »

sasquach pisze: 31 mar 2021, 11:50 Jeszcze są alternatywne karty spotkań: https://gamefound.com/projects/awaken-r ... tails/4229#/. Za 5zł szkoda nie wziąć, a urozmaicą rozgrywkę.
Gdyby to były dodatkowe spotkania pozytywne dla nas, typu kupcy itp, to faktycznie, by to urozmaiciło rozgrywkę. Spotkania stały by się ciekawsze, bo nie ciągnęli byśmy je tylko za karę, tylko biorąc pod uwagę ryzyko z myślą spotkania czegoś fajnego. A tak z połowy uciekamy, bo są nie warte nagrody, lub robią bardzo długi downtime. Można było by to naprawić.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Soul_oka pisze: 31 mar 2021, 18:05
sasquach pisze: 31 mar 2021, 11:50 Jeszcze są alternatywne karty spotkań: https://gamefound.com/projects/awaken-r ... tails/4229#/. Za 5zł szkoda nie wziąć, a urozmaicą rozgrywkę.
Gdyby to były dodatkowe spotkania pozytywne dla nas, typu kupcy itp, to faktycznie, by to urozmaiciło rozgrywkę. Spotkania stały by się ciekawsze, bo nie ciągnęli byśmy je tylko za karę, tylko biorąc pod uwagę ryzyko z myślą spotkania czegoś fajnego. A tak z połowy uciekamy, bo są nie warte nagrody, lub robią bardzo długi downtime. Można było by to naprawić.
Przeciez spotkania to nasz główny przeciwnik wiev gra stałaby sie jeszcze latwiejsza..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: polwac »

Rozumiem, że te karty nie dają urozmaicenia tylko utrudniają grę?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

polwac pisze: 31 mar 2021, 22:26 Rozumiem, że te karty nie dają urozmaicenia tylko utrudniają grę?
Urozmaicaja. Odnosilem sie do tego co by było gdyby znaczaca czesc decku spotkan stanowily pozytywne karty.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: polwac »

Nie jest tak, że tych kart nie dodajesz do tali tylko podmieniasz karty prostsze na trudniejsze?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

Nie jest tak, że te karty dodają tylko cechę strażnika, gdzie realnie nie ma to wpływu na normalne spotkania/walkę, tylko w przypadku paru Losowych Wydarzeń, gdzie dociąga się spotkanie ze strażnikiem?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

aduko pisze: 01 kwie 2021, 08:43 Nie jest tak, że te karty dodają tylko cechę strażnika, gdzie realnie nie ma to wpływu na normalne spotkania/walkę, tylko w przypadku paru Losowych Wydarzeń, gdzie dociąga się spotkanie ze strażnikiem?
Mozna tak to ujac bo wsumie karty sa dodane za darmo dla wszystkich i urozmaicaja rozgrywke a ich platna wersja za funta to te same spotkania z cecha strażnika no i ma to przecież wplyw na spotkanie bo jak uciekniemy to ten zostanie na mapie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

brazylianwisnia pisze: 01 kwie 2021, 22:15
aduko pisze: 01 kwie 2021, 08:43 Nie jest tak, że te karty dodają tylko cechę strażnika, gdzie realnie nie ma to wpływu na normalne spotkania/walkę, tylko w przypadku paru Losowych Wydarzeń, gdzie dociąga się spotkanie ze strażnikiem?
Mozna tak to ujac bo wsumie karty sa dodane za darmo dla wszystkich i urozmaicaja rozgrywke a ich platna wersja za funta to te same spotkania z cecha strażnika no i ma to przecież wplyw na spotkanie bo jak uciekniemy to ten zostanie na mapie.
Nie tylko cecha strażnika dochodzi. Zmienia się całkowity balans karty - trudność i nagroda chociażby.
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Soul_oka »

brazylianwisnia pisze: 31 mar 2021, 22:23
Soul_oka pisze: 31 mar 2021, 18:05
sasquach pisze: 31 mar 2021, 11:50 Jeszcze są alternatywne karty spotkań: https://gamefound.com/projects/awaken-r ... tails/4229#/. Za 5zł szkoda nie wziąć, a urozmaicą rozgrywkę.
Gdyby to były dodatkowe spotkania pozytywne dla nas, typu kupcy itp, to faktycznie, by to urozmaiciło rozgrywkę. Spotkania stały by się ciekawsze, bo nie ciągnęli byśmy je tylko za karę, tylko biorąc pod uwagę ryzyko z myślą spotkania czegoś fajnego. A tak z połowy uciekamy, bo są nie warte nagrody, lub robią bardzo długi downtime. Można było by to naprawić.
Przeciez spotkania to nasz główny przeciwnik wiev gra stałaby sie jeszcze latwiejsza..
Nie do końca, sam scenariusz też podkłada nam kłody, czas i farmienie też nas zatrzymuje. Po prostu, można to było ciejawiej rozwiązać, ale prawdopodobnie tak jak piszesz, spotkania pozytywne mogły by utrudnić twórcom balans. Co nie znaczy, iż nie można było by tego dopiescić.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

Jak ktoś szuka promek Forever Autumn, to na Gamefoundzie są do wyhaczenia:

https://gamefound.com/projects/dicetowe ... ls/11558#/
Spoiler:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Soul_oka pisze: 03 kwie 2021, 09:21
brazylianwisnia pisze: 31 mar 2021, 22:23
Soul_oka pisze: 31 mar 2021, 18:05

Gdyby to były dodatkowe spotkania pozytywne dla nas, typu kupcy itp, to faktycznie, by to urozmaiciło rozgrywkę. Spotkania stały by się ciekawsze, bo nie ciągnęli byśmy je tylko za karę, tylko biorąc pod uwagę ryzyko z myślą spotkania czegoś fajnego. A tak z połowy uciekamy, bo są nie warte nagrody, lub robią bardzo długi downtime. Można było by to naprawić.
Przeciez spotkania to nasz główny przeciwnik wiev gra stałaby sie jeszcze latwiejsza..
Nie do końca, sam scenariusz też podkłada nam kłody, czas i farmienie też nas zatrzymuje. Po prostu, można to było ciejawiej rozwiązać, ale prawdopodobnie tak jak piszesz, spotkania pozytywne mogły by utrudnić twórcom balans. Co nie znaczy, iż nie można było by tego dopiescić.
Farmienie moze poczatkowo zajmuje czas ale nie powoduje zadnej trudności. Obecnosc pozytywnych spotkan w wiekszej ilosci niz to jest obecne powodowaloby jeszcze wieksza losowosc. Gram duzo w Arkham i dla mnie to naturalne ze spotkania sa moim wrogiem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
IrasArgor
Posty: 381
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 125 times
Been thanked: 74 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: IrasArgor »

aduko pisze: 03 kwie 2021, 15:53 Jak ktoś szuka promek Forever Autumn, to na Gamefoundzie są do wyhaczenia:

https://gamefound.com/projects/dicetowe ... ls/11558#/
Spoiler:
Miał ktoś styczność z tymi promkami? Nie ukrywam, że całościowy koszt jest spory więc zastanawiam się czy warto.
marty11
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2021, 21:47
Has thanked: 8 times
Been thanked: 33 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: marty11 »

U nas jest tak, że od Tainted Grail już nie możemy się oderwać. Normalnie się uzależniliśmy... Domówiliśmy więc z KS wersję Core żeby mieć dwie pozostałe kampanie, Echoes of the past i dodatkowe pierdołki czyli mata, metalowe liczniki, Companions i potworki Past and Future. Myślę jeszcze o Red Death.

Odnośnie pytań dotyczących zakupu TG:
- moim zdaniem warto brać całość
- sundrop jest dużo ładniejszy niż niesundrop 😉
- nie wyobrażam sobie gry bez figurek potworów, dość często pojawiają się na mapie, wyglądają znakomicie i choć nie są konieczne to zdecydowanie dodają klimatu
- mimo pomalowania cyferek na licznikach ich widoczność jest słaba. Liczę więc na poprawę sytuacji dzięki metalowym odpowiednikom
- matę zamówiłem ale ma ona 5x5 pól przeznaczonych na karty lokacji a zdarza się, że jest potrzebne 5x6

Uwaga dotycząca osób rozpoczynających grę albo mających to w planach. Sprawdźcie dziennik eksploracji. Ja do tej pory znalazłem w mojej wersji PL dwa poważne błędy, z czego jeden jest krytyczny:
- lokacja 131,wers 12. Tekst "Jeśli posiadasz kartę sekretu 12,idź do wersu 13" powinien być na samej górze wersu 12
- lokacja 154 - obok grafiki na samej górze jest tekst z narracją na szarym tle. Tam też dokonujemy pierwszego wyboru w tej lokacji. W pierwszej opcji jest fragment "... nie posiadasz części 3 statusu Upadek Rycerstwa i nie posiadasz części 3 Odnowa Bractwa..." Zamiast "i" w tym fragmencie powinno być "lub".
Przez jeden z tych błędów można się nakrążyć... Warto od razu sobie je poprawić w Dzienniku. Co ciekawe niepoprawne wersje znajdują się również w aplikacji.
I jako ciekawostka na koniec: dziś, podczas gry w dwie osoby zabrakło nam czerwonych i fioletowych kosteczek 😯
bielak1992r
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2016, 23:48
Has thanked: 4 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: bielak1992r »

shuji pisze: 31 mar 2021, 10:35 Hej, widzę, że tu jest dużo zorientowany osób, więc może mi coś podpowiecie. Oczywiście wiem, że jeden rabin powie tak drugi nie, ale chodzi mi o zdanie zorientowanej osoby.

Ale o co chodzi - nie interesowałem się w ogóle tematem Tainted Grail, więc nie bardzo jestem w temacie, nie jaram się też nim jak np. Etherfields, ale jednak zastanawiam się nad zakupem bo otworzył się PM teraz, więc ostatni gwizdek. Czy możecie mi doradzić jaki pledge jest dla mnie optymalny skoro chcę sobie grę po prostu przejść? Do Etherfields wziąłem wszystko co jest ,a tutaj zastanawiam się nad Core Sundrop. Podobno potwory są bezużyteczne a sundrop lubię. Pytam o opinię zorientowanych w tym sensie, że może powiecie mi "bez tego to rozrywka będzie słaba, weź przynajmniej to bo coś tam" albo np. że jednak rezygnowanie z potworów to zły pomysł itd.
Ja jestem nowy w gamefound. Ogarnąłem już, że nie mogę dodawać nic w pm. Podstawka wpadła przed świętami w detalu. Gdzie powinienem szukać osób, które mogłyby poszerzyć swoje zamówienie o dodatki? :) Troszkę obawiam się, że nie trafią później na rynek...
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

bielak1992r pisze: 05 kwie 2021, 23:46
shuji pisze: 31 mar 2021, 10:35 Hej, widzę, że tu jest dużo zorientowany osób, więc może mi coś podpowiecie. Oczywiście wiem, że jeden rabin powie tak drugi nie, ale chodzi mi o zdanie zorientowanej osoby.

Ale o co chodzi - nie interesowałem się w ogóle tematem Tainted Grail, więc nie bardzo jestem w temacie, nie jaram się też nim jak np. Etherfields, ale jednak zastanawiam się nad zakupem bo otworzył się PM teraz, więc ostatni gwizdek. Czy możecie mi doradzić jaki pledge jest dla mnie optymalny skoro chcę sobie grę po prostu przejść? Do Etherfields wziąłem wszystko co jest ,a tutaj zastanawiam się nad Core Sundrop. Podobno potwory są bezużyteczne a sundrop lubię. Pytam o opinię zorientowanych w tym sensie, że może powiecie mi "bez tego to rozrywka będzie słaba, weź przynajmniej to bo coś tam" albo np. że jednak rezygnowanie z potworów to zły pomysł itd.
Ja jestem nowy w gamefound. Ogarnąłem już, że nie mogę dodawać nic w pm. Podstawka wpadła przed świętami w detalu. Gdzie powinienem szukać osób, które mogłyby poszerzyć swoje zamówienie o dodatki? :) Troszkę obawiam się, że nie trafią później na rynek...
viewforum.php?f=55
marty11
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2021, 21:47
Has thanked: 8 times
Been thanked: 33 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: marty11 »

Sklep Mepel, można domawiać wersje KS. Jest trochę drożej niż bezpośrednio z KS (co jest oczywiste) ale za to można płacić dopiero przy odbiorze.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: damianKr »

Osobiście zakupiłem King's Pledge. I teraz waham się nad zakupem Monsters of Avalon: Past and the Future. Powiedzcie mi czy warto kupić ten dodatek? Cena jest trochę przegięta, za sundrop wychodzi ponad 400 zł to praktycznie cena nowej gry.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

damianKr pisze: 06 kwie 2021, 11:29 Osobiście zakupiłem King's Pledge. I teraz waham się nad zakupem Monsters of Avalon: Past and the Future. Powiedzcie mi czy warto kupić ten dodatek? Cena jest trochę przegięta, za sundrop wychodzi ponad 400 zł to praktycznie cena nowej gry.
To jest dodatek wyłącznie kosmetyczny. Potwory rzadko pojawiają się na planszy i na krótko na niej zostają. Jak chcesz z tego mieć jakiś gameplay value to kup same karty za 1 GBP.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Moonday »

I teraz waham się nad zakupem Monsters of Avalon: Past and the Future
Miałem to samo, ale ostatecznie oba pudła z figurkami odpuściłem. Gdyby było tylko jedno, jak pierwotnie zakładano, to może bym się skusił. Tymczasem płacić za oba ok 900 zł (mam TG w sundropie), to już moim zdaniem lekka przesada. W tej cenie wolę już np. Nemesis Lockdown :) Same figurki potworów w grze dają jedynie wizualny efekt.
marty11
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2021, 21:47
Has thanked: 8 times
Been thanked: 33 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: marty11 »

Myślę, że wiele zależy od tego jakie kto ma ciśnienie na figurki w ogóle. Ja akurat lubię wszelkie miniaturki i nie wyobrażam sobie gry w TG bez potworków. Oczywiście jest faktem, że pojawiają się na mapie tylko na jakiś czas ale jednak wracają. W każdym razie na pewno nie jest tak, że są bezużyteczne i leżą w kartonie. Wykonanie figurek robi wrażenie, zwłaszcza w sundropie. Można sobie też samemu machnąć sundrop albo pomalować je w kolorze. Mi chyba sundrop odpowiada najbardziej, zwłaszcza w grze o takiej tematyce. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że cena odstrasza i rozumiem, że wiele osob woli kupić za te pieniądze samodzielną grę. Jeśli nie jest się fanem figurek to można sobie faktycznie odpuścić nie wnoszą one niczego do gry. No ale zawieszony na ścianie, piękny obraz też nie zwiększa funkcjonalności domu... 😉 Ja nie mogłem się oprzeć, kupiłem podstawowe monstery, Past and future i dodatkowo Companions. Swoją drogą przy koszcie zabaweczek do gry X-wing, wydatek na avalonowe plastiki wydaje się być niewielki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ