Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Einar
Posty: 92
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Einar »

Dobra, to ja też dokupię sobie wszystkie znaczniki :)

Tylko pytanie jak to działa na wspieram to? Czy można zrobić jeden przelew na kwotę 49 zł (znaczniki: uroczyska, koszmaru i Vuka) czy trzeba robić osobny przelew na każdy dodatek?

Z tego co widzę jednorazowo można kupić tylko jedną rzecz. Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Można,
ja tak zrobiłem.
Kwoty na każdy z dodatków się różnią, tak więc powinni bez problemu wydumać, co zawiera się w 49 zł.
RedImp radził jednak, żeby napisać do Nich maila z informacją, z czego wynikała wyższa wpłąta (co żem także uczynił)

PS
Przy każdym odświeżeniu, kasy coraz więcej...

PS2
Naprawdę będzie 100 tys, a ja nie wierzyłem... Masakra! :shock:
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2014, 14:14 przez farmer, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Ja płaciłem osobno i zostałem pochwalony. ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Nie widziałem, żeby RedImp wrzucił w tym wątku - wstępny szkic znaczników koszmaru

Obrazek
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Tak, sześć płatności za jedną grę to jakaś pomyłka. Nawet korzystając z paypala, zdecydowanie najszybszej metody, upierdliwe jak cholera. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie można płacić hurtem. Niestety to wina trochę prepaidowej natury wspieram.to, nie wystarczy po prostu podać nr karty i zwiększać pledge w miarę dodawanych progów.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

@RedImp
a jaką wymyślicie dla siebie sankcję/karę za ewentualne niedotrzymanie obietnicy dotyczącej Achai?

Z drugiej strony, pośpiech przy towrzeniu nie jest specjalnie wskazany - w końcu nie chcemy niedostatecznei przetestowanej gry...

Dodatkowo,
miłym akcentem byłby jakiś gratis do Achai dla tych, którzy tak pięknie wsparli wydanie PLO :)

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: espresso »

Wow, 100 tys. uzbierane - cieszę się bardzo! Patrząc na tempo wpłat w ostatnich dniach dochodzę do wniosku, że pozyskanie "sponsora" w postaci Strefy było strzałem w dziesiątkę. Tylko ciągle nie wiem, czy mój portfel stać na te dodatkowe figurki...
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

It's over.. One hundreeeeed :!: :lol:
Gratuluje rekordowej, niesamowitej sumy wsparcia i również dołączam się do apelu o brak nadmiernego pośpiechu przy projektowaniu Achai ;)
Large Hadrian Collider
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

No to może jeszcze jeden próg. Przydała by sie jeszcze jakas figurka :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

xelos80 pisze:No to może jeszcze jeden próg. Przydała by sie jeszcze jakas figurka :)
Zgiń przepadnij.

Ja postanowiłem oprzeć się pokusie i wpłaciłem dodatkowe 70 zł, tak jak zakładałem od samego początku. Mam nadzieję, że nie będę później żałował ;)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

mat_eyo pisze:
xelos80 pisze:No to może jeszcze jeden próg. Przydała by sie jeszcze jakas figurka :)
Zgiń przepadnij.

Ja postanowiłem oprzeć się pokusie i wpłaciłem dodatkowe 70 zł, tak jak zakładałem od samego początku. Mam nadzieję, że nie będę później żałował ;)
Będziesz.

Nie znamy się, ale obaj o tym wiemy. :mrgreen:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

zakwas pisze:
mat_eyo pisze:
xelos80 pisze:No to może jeszcze jeden próg. Przydała by sie jeszcze jakas figurka :)
Zgiń przepadnij.

Ja postanowiłem oprzeć się pokusie i wpłaciłem dodatkowe 70 zł, tak jak zakładałem od samego początku. Mam nadzieję, że nie będę później żałował ;)
Będziesz.

Nie znamy się, ale obaj o tym wiemy. :mrgreen:
Zgiń przepadnij też :P

Nie będę. Mam dodatkowe FIGURKI, co mi po jakichś bzdetnych ZNACZNIKACH? To sobie teraz będę powtarzał ;)
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

Mat_eyo, powtarzaj to sobie do jutra do 22:50, potem wejdź na stronę projektu i domów znaczniki, chociaż te koszmaru bo nikt nie będzie chciał grać Passionarą bo ma najmniej bonusów ;)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Zwłaszcza, że znaczniki koszmaru jako jedyne podobają się wszystkim od razu w pierwszym projekcie...
Fakt, że fajnie wyszły grafikowi :).

Mam tylko nadzieję, że po zakończeniu zbiórki prace nad dopieszczaniem figurek nadal będą szły tak żwawo... póki co ekipę PLO nakręca akcja na wspieram.to :). Oby zapał pozostał, po zakończeniu akcji.

Do zmiany są jeszcze:
- wieże (mi podoba się zdjęcie minaretu, jaki miałby być podstawą nowego projektu),
- przebudowa Lodowego Ogrodu (wieża na bok, więcej domostw),
- znaczniki Vuko od podstaw (nadal nie ma projektu),
- uroczysko mniej symetryczne + jakiś karzaczek :),
- figurka wiwerny... no nie podoba mi się jej symboliczny charakter. Pozostałe figurki poszły jednak w kierunku bardziej realnego odwzorowania skali i kształtu...

PS
mat-eyo, nie kupuj bonusów. Im mniej osób będzie miało PLO na wypasie, tym cenniejszy będzie mój egzemplarz! :D

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

znaczniki też będą plastikowe...?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: costi »

KubaP pisze:
Drakkainen pisze:Niech tylko wyjdzie choćby 10 zł taniej niż teraz.. wtedy ujrzycie "Polskie Piekło" :twisted:
A dlaczego? Przecież płacisz za to, żeby mieć wcześniej i fajniej i wpływ na grę. To nie jest "preorder po taniości" :)
W komunikacie o wsparciu projektu przez Sferę wydawnictwo daje do zrozumienia, że taniej niż na wspieram.to nie będzie.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

costi pisze:
KubaP pisze:
Drakkainen pisze:Niech tylko wyjdzie choćby 10 zł taniej niż teraz.. wtedy ujrzycie "Polskie Piekło" :twisted:
A dlaczego? Przecież płacisz za to, żeby mieć wcześniej i fajniej i wpływ na grę. To nie jest "preorder po taniości" :)
W komunikacie o wsparciu projektu przez Sferę wydawnictwo daje do zrozumienia, że taniej niż na wspieram.to nie będzie.
Z tym, że koszt gry to 175zł, więc wystarczy że będzie tańsza przesyłka i już będzie mniej niż cena na wspieram.to.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: costi »

Ale mnie, jako kupującego, nie bardzo to interesuje - efekt końcowy będzie taki, że gra poza wspieram.to będzie tańsza. A skoro będzie tańsza, to następnym razem oleję crowdfunding i znowu poczekam, aż wydawnictwo znajdzie sobie sponsora, który pozwoli mi oszczędzić parę złotych.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: KubaP »

costi pisze:Ale mnie, jako kupującego, nie bardzo to interesuje - efekt końcowy będzie taki, że gra poza wspieram.to będzie tańsza. A skoro będzie tańsza, to następnym razem oleję crowdfunding i znowu poczekam, aż wydawnictwo znajdzie sobie sponsora, który pozwoli mi oszczędzić parę złotych.
Twoje prawo, choć zastanów się, o ile ewentualnie będzie tańsza. O pięć złotych? Dziesięć? No, może 3trolle dadzą po cenie zakupu, oni mają dziwną politykę, i sprzedadzą Ci za 175.

Serio te 15 PLNów (plus przesyłka) to powód do takich emocji?

A może potraktuj te 15 PLNów jako Twoją inwestycję w rozwój polskiej sceny planszówkowej, w zrobienie czegoś fajnego?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Nie sil się, dla przeciętnego polaka 5zł jest ważniejsze. Mam szczerą nadzieję, że gra w sferze będzie droższa, więc znowu zacznie się narzekanie oraz czekanie na więcej recenzji, nakład się rozejdzie i używki bez bonusów zaczną chodzić po 300zł lub będą w ogóle nie do dostania.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: costi »

KubaP pisze:
costi pisze:Ale mnie, jako kupującego, nie bardzo to interesuje - efekt końcowy będzie taki, że gra poza wspieram.to będzie tańsza. A skoro będzie tańsza, to następnym razem oleję crowdfunding i znowu poczekam, aż wydawnictwo znajdzie sobie sponsora, który pozwoli mi oszczędzić parę złotych.
Twoje prawo, choć zastanów się, o ile ewentualnie będzie tańsza. O pięć złotych? Dziesięć? No, może 3trolle dadzą po cenie zakupu, oni mają dziwną politykę, i sprzedadzą Ci za 175.

Serio te 15 PLNów (plus przesyłka) to powód do takich emocji?

A może potraktuj te 15 PLNów jako Twoją inwestycję w rozwój polskiej sceny planszówkowej, w zrobienie czegoś fajnego?
Widzę schodzimy z merytorycznej dyskusji na obrzucanie się błotem...

Dziesięć PLN to jest troszkę ponad 5% (licząc od 190zł), w wielu sklepach na taki rabat trzeba sobie zapracować. Już nie wspomnę nawet, że pojawiały się tu głosy, żeby wprowadzić próg z zakupem pakietowym, coby można było zaoszczędzić na kosztach wysyłki.

Poza tym to nie jest ważna "ile", o tym "ile" za chwile nikt nie będzie pamiętał. Jedyne, co zostanie, to info że gra poza crowdfundingiem była tańsza, bo w połowie kampanii przyszedł sponsor i ufundował projekt. A to robi kiepski grunt pod przyszłe kampanie.

A co do tekstów o inwestycji - jak kupię grę u sponsora, który doprowadził do ufundowania projektu, to tak samo wspieram polską scenę planszówkową, bo pomagam udowodnić, że tego typu sponsoring się opłaca. ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: KubaP »

costi pisze:
KubaP pisze:
costi pisze:Ale mnie, jako kupującego, nie bardzo to interesuje - efekt końcowy będzie taki, że gra poza wspieram.to będzie tańsza. A skoro będzie tańsza, to następnym razem oleję crowdfunding i znowu poczekam, aż wydawnictwo znajdzie sobie sponsora, który pozwoli mi oszczędzić parę złotych.
Twoje prawo, choć zastanów się, o ile ewentualnie będzie tańsza. O pięć złotych? Dziesięć? No, może 3trolle dadzą po cenie zakupu, oni mają dziwną politykę, i sprzedadzą Ci za 175.

Serio te 15 PLNów (plus przesyłka) to powód do takich emocji?

A może potraktuj te 15 PLNów jako Twoją inwestycję w rozwój polskiej sceny planszówkowej, w zrobienie czegoś fajnego?
Widzę schodzimy z merytorycznej dyskusji na obrzucanie się błotem...
To do mnie? :shock:
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: costi »

Bardziej do schizofretki, sorry.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Cena nie jest jeszcze znana, ale wszyscy już kraczą. A kupując grę od sfery nie wspierasz sceny planszówkowej bardziej niż kupując grę w 3trollach po zniżkach. Nie ma takiego obowiązku, tylko nie dorabiajmy do tego filozofi. Serio nie widzisz różnicy pomiędzy pytaniem o wspólną wysyłkę, gdzie autor zbiera te same pieniądze (albo więcej, bo łatwo namówić) a kupieniem gry taniej w regularnej sprzedaży, jak już frajerzy zapłacili pół roku wcześniej, by w ogóle powstała? Wsparcie sfery oznacza, że red imp uzyska mniejszy zwrot niż planował. W połączeniu z nauczką, że uzyskanie środków tą drogą na planszówkę jest w Polsce niemożliwe, jest duża szansa, że nie będzie próbował z kolejną, a już na pewno zniechęci wielu autorów, którzy mogą mieć fajne pomysły. Potwierdza się stara prawda: jeśli masz dobry pomysł/produkt, wal od razu na zachód olewając Polskę - więcej z tym nerwów niż pożytku. Rozumiem, że dla wielu graczy z ograniczonym budżetem bezpieczniejszą (choć niekoniecznie lepszą itlr) decyzją jest kupno wypróbowanego tytułu od istniejącego wydawcy i nie mam pretensji do nikogo indywidualnie o tę decyzję (choć mam do wielu komentarzy o obcesowość i niczym nieuargumentowane zarzuty), po prostu smutno mi, że nie ma w tym kraju dostatecznie wielu takich frajerów jak ja, co to nawet płacą za wikipedię. Jestem fanem wszelkich inicjatyw prowadzonych przez entuzjatów i małej przedsiębiorczości i przykro mi, gdy raz za razem przekonuję się, że w tym kraju nie ma co o tym myśleć, każdy woli pójść do Tesco, mieć pięć złotych taniej i narzekać na bezrobocie i niewygodę jak osiedlowy sklepik splajtuje.

EDIT: obrzuciłem cię błotem? Sam powiedziałeś, że następnym razem poczekasz, aż pojawi się taniej w regularnej sprzedaży. Gdybym jeszcze coś wyolbrzymiał, to może zarzut byłby słuszny, ale ja powiedziałem tylko, bez żadnych epitetów wartościujących, że wybierasz niższą o 5-10 (dywagujemy, jeśli byłoby to 50, to też uważałbym, że to nie w porządku) cenę, niż możliwość przyczynienia się do wzrostu sceny planszówkowej w kraju, nie tylko przez tę jedną grę, ale przez pokazanie, że ten rodzaj fundowania ma sens i zachęcenie innych.

Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Drakkainen »

Zgadzam się ze Schizofretką. Nikt nie chce robić nikomu wyrzutów, że chce sobie kupić sprawdzoną grę i to jeszcze taniej niż normalnie. Po prostu szkoda, że mało wśród nas osób które widząc projekt warty wsparcia (w ich mniemaniu) i mając środki na to wsparcie czekają aż zakup będzie pewny żeby przypadkiem nie stracić tych paru złotych. Projekty crowdfundingowe są miarą zaangażowania społeczności w rozwój swojego hobby. Jeżeli u nas przez 6 tygodni znalazło się raptem ok. 140 osób* które wyłożyły 190 zł na dobrze zapowiadającą się grę z figurkami w naszym rodzimym uniwersum to przepraszam. Nie chcę ujmować sukcesu, bo obecny poziom wpłat jest sukcesem. Po prostu potrzeba nam większej mobilizacji i chęci w rozwój naszych produktów.

Edit: *mniej więcej tyle osób kupiło pakiet z grą przed tym jak Sfera wykupiła swój pakiet.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2014, 18:45 przez Drakkainen, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ