T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kaimada »

Spoilery do Sprawy Marcy:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, 10:52 przez kaimada, łącznie zmieniany 1 raz.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Z chęcią odkupie fanowski scenariusz
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Szaweł »

kaimada pisze:
Spoiler:
Myślałem, że odpowiadasz na drugie pytanie... i chyba sobie popsułem zabawę... :(
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

krecilapka pisze:Mnie w tym scenariuszu zabolało to, że przeszliśmy go bez odwiedzenia jednego dość istotnego obszaru. No i stety/niestety udało się go przejść bez tej wiedzy. Za to w drugim podejściu ;).
Chodziło mi o:
Spoiler:
Dla graczy którzy grali w scenariusz Azyl w polskiej wersji językowej mam pytanie:
Spoiler:
Co do drugiego spoilera:
Spoiler:
Wczoraj skończyłem natomiast Sprawę Marcy w trzecim podejściu.
Spoiler:
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kaimada »

Szaweł pisze:
kaimada pisze:
Spoiler:
Myślałem, że odpowiadasz na drugie pytanie... i chyba sobie popsułem zabawę... :(
Dookreśliłem...
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

My przechodząc Marcy Case...
Spoiler:
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Dwa pytania:
1) Czy scenariusz P&P w klimatach westernu jest +18 ?
2) Czy na konkurs REBELa składa się również tworzenie grafik czy tylko stworzenie fabuły / zagadek?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

kamron6 pisze:Dwa pytania:
1) Czy scenariusz P&P w klimatach westernu jest +18 ?
Tak, jest 18+.
kamron6 pisze:2) Czy na konkurs REBELa składa się również tworzenie grafik czy tylko stworzenie fabuły / zagadek?
Z założenia autor ma stworzyć scenariusz, musi on mieć reprezentację graficzną, taką, aby dało się go rozegrać. Nie będzie wymagane stworzenie własnych grafik, ale jakąś formę graficzną (chociażby z obrazków dostępnych w sieci) mieć musi.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

To trochę dopytam w takim wypadku:
1) Czy w tym scenariuszu coś poza brutalnością sprawia, że jest +18? Czy jak nie widzę problemu w graniu w poprzednie scenariusze to tu pojawia się coś bardziej ekstremalnego?
2) Czy w ramach rozpatrywania licencji na grafiki z neta: a) będzie to użytek niekomercyjny? b) będzie to utwór zależny?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

kamron6 pisze:To trochę dopytam w takim wypadku:
1) Czy w tym scenariuszu coś poza brutalnością sprawia, że jest +18? Czy jak nie widzę problemu w graniu w poprzednie scenariusze to tu pojawia się coś bardziej ekstremalnego?
Poprzednie miały 14+. Ten ma 18+. Jest bardziej ekstremalnie.
kamron6 pisze:2) Czy w ramach rozpatrywania licencji na grafiki z neta: a) będzie to użytek niekomercyjny? b) będzie to utwór zależny?
Prace fanowskie są zwykle niekomercyjne. Jeśli komuś uda się dogadać z autorem jakiś grafik / prac o wykorzystanie ich w ramach utworu zależnego to, prawdopodobnie, tym lepiej dla niego (w zależności od jakości tego utworu).
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Kin@a »

REBEL.pl pisze:Poprzednie miały 14+. Ten ma 18+. Jest bardziej ekstremalnie.
Tak szczerze mówiąc, to ja czternastolatkom nie dałabym tych poprzednich scenariuszy :wink:
Minimum 15, a najlepiej 16 latkom.
Ale to moja subiektywna opinia.

Mam nadzieję, że powstaną nowe scenariusze "delikatniejsze" w treści bo koncepcja gry jest niezwykle ciekawa z tematyki sci fi bardzo lubię motyw podróży w czasie.
Pozwoliłoby to na rozszerzenie kręgu odbiorców, nie tylko w odniesieniu do wieku.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Elisek »

Ogólnie ta gra się podoba, bo tak czytam i większość zachwycowna, ale po przejściu scenariusza odrazu sprzedaje.

Wyszedł ten kreator przecież i pewnie pojawi się troche scenariuszy, więc skąd taka ilość tego na rynku wtórnym ?

Druga sprawa to skąd ta cena tych dodatków ? Czy ktoś się źle poczuł w rebelu ? 100 zł ?

I ostatnia rzecz to czy ktoś kto kupił poza wspieram.to w pudełku także znalazł wszystkie odblokowane cele ? Tzn. głównie te karty postaci żeńskie męskie w większej ilości.
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: AnaCross »

Elisek pisze:Ogólnie ta gra się podoba, bo tak czytam i większość zachwycowna, ale po przejściu scenariusza odrazu sprzedaje.

Wyszedł ten kreator przecież i pewnie pojawi się troche scenariuszy, więc skąd taka ilość tego na rynku wtórnym ?

Druga sprawa to skąd ta cena tych dodatków ? Czy ktoś się źle poczuł w rebelu ? 100 zł ?

I ostatnia rzecz to czy ktoś kto kupił poza wspieram.to w pudełku także znalazł wszystkie odblokowane cele ? Tzn. głównie te karty postaci żeńskie męskie w większej ilości.
Scenariusz można już za 80zł kupić jak się poszuka ;)
A zamienne karty postaci były tylko dla wspierających.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Kin@a »

Elisek pisze:Ogólnie ta gra się podoba, bo tak czytam i większość zachwycowna, ale po przejściu scenariusza odrazu sprzedaje.
Myślę, że z dwóch powodów: zbyt drogie dodatki i zawężona tematyka.
A trzeba wspomnieć, że to dodatki utrzymują przy życiu podstawkę.
Moim skromnym zdaniem oczywiście. :wink:


Ja mam podstawkę ze 'wspieram to' ale jeszcze ani jednego dodatku bo tematycznie średnio mi pasują. Jednak na razie nie sprzedaję, zobaczę, może pojawią się ciekawsze scenariusze.
Można było zrobić je tańsze (ok 50zł) za to ukazujące się częściej, co kwartał najrzadziej i różnorodne, np. część wzorująca się na dawnej paragrafówce Wehikuł czasu, lub serialu Quantum Leap / Zagubiony w czasie...
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Martin_Valdez »

Oczywiście, że dodatki mogłyby być tańsze. Natomiast porównajcie sobie cenowo do wizyty w escape roomie mając na uwadze również ile czasu spędzicie w escape roomie a ile przy scenariuszu.
Ja patrzę na cenę dodatków i tą grę właśnie w ten sposób :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Kin@a »

Nie mam pretensji wprost o cenę, cena to rzecz względna (o czym przekonałam sie płacąc 15 zeta za jeden kafelek do Carcassonne :roll: ) ale o jej stosunek do regrywalności.
Chodzisz kilkanaście razy do Escape roomu? Nie, prawda?
Jeśli podstawa ma 'żyć' to muszą wychodzić dodatki. Najlepiej w sposób cykliczny, tak, żeby ludzie "czekali" na zabawę.
Musi się też wokół gry coś 'dziać'. W dzisiejszych realiach wydawniczych to niełatwe, trudniej ludzi zadowolić, mają za dużo bodźców, szybko im się wszystko nudzi, w ogóle czasem sobie myślę, że nadmiar szkodzi :wink:

Moim zdaniem z początku postawiono na zbyt wysoką jakość dodatków (jakość podstawki musi być wyższa to jasne).
Ale dodatki należało dogłębnie przemyśleć.
Bo jak raz da się ludziom coś porządnego i jakościowego to chcą by następne nie odbiegały od ustanowionych standardów.
I nie ma co się dziwić. Ja też lubię gdy przy łączeniu kart, plansz, żetonów itd one są identyczne.
Tymczasem dobry druk kosztuje.

Ale to tylko takie moje spojrzenie, nie ma czym się sugerować.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Nawet nie chce mi się komentować stwierdzenia że gra za dobrą jakośc druku ma, no niechce mi się.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2017, 09:18 przez wirusman, łącznie zmieniany 1 raz.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Szaweł »

Kin@a pisze:Chodzisz kilkanaście razy do Escape roomu? Nie, prawda?
Tak chodzę kilkanaście razy do escape roomów - za każdym razem do innego. Mało tego, ale wybieram ER o zróżnicowanej tematyce. Do czego dążę? Ano do tego, że za ca. 400PLN otrzymałem możliwość wejścia do 6 zróżnicowanych 'Escape Roomów', mało tego, 4 z nich łączą się niejako ze sobą (mówię o podstawowych scenariuszach), dodatkowo otrzymałem możliwość samodzielnego budowania tychże ER, oczywiście, w te nie zagram, bo byłoby to bez sensu, ale może w mój zagrasz Ty a w Twój zagram ja i mamy kolejne przygody za kwotę ca. 50PLN (tyle kosztuje mniej więcej wydruk scenariusza w punkcie ksero) - za tyle nie znajdziesz żadnego ER, no chyba, że zamkniesz się przez przypadek w garażu/piwnicy/strychu ;) W chwili obecnej mam 4 scenariusze do przejścia - 2 dni świetnej zabawy a na koniec mogę to wszystko sprzedać i odzyskać kasę, którą... mogę zainwestować na pójście do ER :) Ergo, w przypadku TS otrzymujesz możliwość wybrania się na kilka(naście?) zróżnicowanych przygód za półdarmo. Już na chwilę obecną możesz kupić TS z 4 dodatkami po polsku - kolejne 2 w drodze i kolejny (czy 2?) zapowiedziany. W tym legacy (którym TS jest) mamy możliwość przejścia, pobawienia się i odzyskania na koniec sporej części zainwestowanej kasy - w takim Pandemicu Legacy (którego uwielbiam) nie masz takiej możliwości. Kupujesz, grasz i wyrzucasz/odkładasz na półkę/sprzedajesz za 10PLN.

Proszę, nie odbierz mojego posta jako atak, bo absolutnie nim nie jest, ja po prostu kompletnie nie mogę pojąć Twoich zarzutów, które dla mnie... no cóż, są zaletami. :)

Pisałaś wcześniej o tym, że nie pasuje Ci tematyka kolejnych dodatków, a że tak przewrotnie spytam - a skąd wiesz? Zagrałaś? Wiesz jakie twisty Cię czekają? Wiesz jak łączy się cała historia? Przychodzi mi na myśl mój ukochany Powrót do przyszłości - w teorii mamy tu jeden film obyczajowy, jeden sci-fi i jeden western... chyba bym sobie podarował taką rekomendację, aaaaaaale w praktyce mamy kawał dobrego sci-fi z furą świetnego humoru a cała reszta jest tylko smaczkiem bądź jak kto woli wisienką na torcie. :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
KQuest
Posty: 603
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Szaweł pisze:W tym legacy (którym TS jest) mamy możliwość przejścia, pobawienia się i odzyskania na koniec sporej części zainwestowanej kasy - w takim Pandemicu Legacy (którego uwielbiam) nie masz takiej możliwości. Kupujesz, grasz i wyrzucasz/odkładasz na półkę/sprzedajesz za 10PLN.
Nie odniosę się do ceny, regrywalności itd. bo to temat, który mógłby tu gościć wiele dni z rzędu, ale wtrącę tylko jedno - T.I.M.E Stories to nie legacy i to właśnie dlatego możesz go sprzedać i odzyskać sporą część zainwestowanej kwoty.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Kin@a pisze: Moim zdaniem z początku postawiono na zbyt wysoką jakość dodatków (jakość podstawki musi być wyższa to jasne).
Ale dodatki należało dogłębnie przemyśleć.
Bo jak raz da się ludziom coś porządnego i jakościowego to chcą by następne nie odbiegały od ustanowionych standardów.
I nie ma co się dziwić. Ja też lubię gdy przy łączeniu kart, plansz, żetonów itd one są identyczne.
Tymczasem dobry druk kosztuje.
Jak pokazuje przykład ostatnich akcji FFG zmniejszenie jakości produktu nie idzie w parze że zmniejszeniem jego ceny. Swoją drogą Time Stories to solidny produkt, ale też nie jest jakąś perełką, jeśli chodzi o jakość (grubość kart, jakość wypraski).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Kisun »

Przeszedłem właśnie misję pierwszą z podstawki. Nieźle się grało jednak wynik przemilczę ;) Wydaje mi się że poszło aż tak słabo gdyż na jednej karcie jest błąd. Nie pamiętam który nr karty jednak bez spojlerowania polecam zwrócić uwagę na kartę która w treści ma dwa razy liczbę 14. Jedną z nich powinna być 15tka. Uczciwie jednak przyznaję że i bez tego błędu nie bylibyśmy wybitnymi agentami, jednak skończylibyśmy wcześniej :)
"Errare humanum est"
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Kisun pisze:Przeszedłem właśnie misję pierwszą z podstawki. Nieźle się grało jednak wynik przemilczę ;) Wydaje mi się że poszło aż tak słabo gdyż na jednej karcie jest błąd. Nie pamiętam który nr karty jednak bez spojlerowania polecam zwrócić uwagę na kartę która w treści ma dwa razy liczbę 14. Jedną z nich powinna być 15tka. Uczciwie jednak przyznaję że i bez tego błędu nie bylibyśmy wybitnymi agentami, jednak skończylibyśmy wcześniej :)
Ja błędu nie zauważyłem. Gdzie on jest?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

wirusman pisze:
Kisun pisze:Przeszedłem właśnie misję pierwszą z podstawki. Nieźle się grało jednak wynik przemilczę ;) Wydaje mi się że poszło aż tak słabo gdyż na jednej karcie jest błąd. Nie pamiętam który nr karty jednak bez spojlerowania polecam zwrócić uwagę na kartę która w treści ma dwa razy liczbę 14. Jedną z nich powinna być 15tka. Uczciwie jednak przyznaję że i bez tego błędu nie bylibyśmy wybitnymi agentami, jednak skończylibyśmy wcześniej :)
Ja błędu nie zauważyłem. Gdzie on jest?
Nie ma błędu. Karta numer 90. Bardzo prosimy aby przed publikacją informacji o rzekomym błędzie jednak ją zweryfikować.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bludgeon »

My mieliśmy problem z proroctwem smoków. Na kartach postaci były liczby w zółtych kółkach i myśleliśmy że to przedmioty startowe, ale karty które braliśmy były bez sensu. Dopiero po jakimś czasie ktoś wpadł na pomysł że to ilość złota... Nigdzie to nie jest opisane.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Bludgeon pisze:My mieliśmy problem z proroctwem smoków. Na kartach postaci były liczby w zółtych kółkach i myśleliśmy że to przedmioty startowe, ale karty które braliśmy były bez sensu. Dopiero po jakimś czasie ktoś wpadł na pomysł że to ilość złota... Nigdzie to nie jest opisane.
Chyba byliście jedyni na świecie :lol: Lepiej w tą grę nie grać z duża ilością alkoholu ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ODPOWIEDZ