Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Atk »

Ej ej uwielbiam Colt express, a partyjki w splendora nie odmówię!

Mimo to FCM to moja topka!
dave8
Posty: 747
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 94 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: dave8 »

Wiadomo coś czy będzie dodruk?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: PytonZCatanu »

dave8 pisze: 26 sie 2023, 08:28 Wiadomo coś czy będzie dodruk?
Wiadomo, że pod koniec roku będzie dodatek. Czy razem z dodatkiem będzie dodruk podstawki? Ja nic nie słyszałem, ale myślę że byłoby to racjonalne.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2800
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 356 times
Been thanked: 638 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: bogas »

dave8 pisze: 26 sie 2023, 08:28 Wiadomo coś czy będzie dodruk?
Będzie razem z dodatkiem. Grzegorz z Portalu mówił o tym w rozmowie z Piotrkiem z planszowych newsów.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

Rozgrywka z milestonami z Ketchupu, otwarcie trenerem. Pod koniec 9 rundy (start 10) jestem na trzeciej pozycji z 68$. Po rundzie 10 ponad 5 krotna przewaga nad drugim graczem. Czyli jak planować całą grę, by wygrać w jednej rundzie:

Obrazek

https://www.onlineboardgamers.com/FCM/5372/

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1739 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

Abizaas pisze: 31 sie 2023, 10:32 Rozgrywka z milestonami z Ketchupu, otwarcie trenerem. Pod koniec 9 rundy (start 10) jestem na trzeciej pozycji z 68$. Po rundzie 10 ponad 5 krotna przewaga nad drugim graczem. Czyli jak planować całą grę, by wygrać w jednej rundzie:

Obrazek

https://www.onlineboardgamers.com/FCM/5372/
...i na zawsze stracic kolegow i kolezanki ;)

Ale wynik, do tego Trenerem - SZACUNEK!
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Chudej »

Abizaas pisze: 31 sie 2023, 10:32 Rozgrywka z milestonami z Ketchupu, otwarcie trenerem. Pod koniec 9 rundy (start 10) jestem na trzeciej pozycji z 68$. Po rundzie 10 ponad 5 krotna przewaga nad drugim graczem. Czyli jak planować całą grę, by wygrać w jednej rundzie:

Obrazek

https://www.onlineboardgamers.com/FCM/5372/
Patrząc po logach z ostatniej rundy wygląda na to, że Twoi współgracze kompletnie olali burgery, kiedy prawie wszędzie było na nie zapotrzebowanie. To, plus ktoś marnował ruchy na budowanie domków i dodatkowych restauracji zamiast rozwijać możliwość produkcji żarcia - sam wielokrotnie wpadałem w tą pułapkę, człowiek próbuje zmienić sytuację na planszy, a w międzyczasie reszta graczy zarabia/dostosowuje się do obecnej. No i gratuluję poprawnego użycia luxury managera, u mnie jeszcze nikomu się nie udało tego zrobić i zawsze przez to nic nie sprzedaje ;)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

Spoiler:
Poszła sneaky reklama w przedostatniej rundzie na burgery, kiedy byłem na ostatniej pozycji w turn orderze. Nie wiedzieli na co pójdzie reklama, ale jednak mogli się spodziewać po swoich poziomach produkcji że będą to burgery.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Chudej »

Abizaas pisze: 31 sie 2023, 11:43 Poszła sneaky reklama w przedostatniej rundzie na burgery, kiedy byłem na ostatniej pozycji w turn orderze. Nie wiedzieli na co pójdzie reklama, ale jednak mogli się spodziewać po swoich poziomach produkcji że będą to burgery.
I to właśnie Ci wygrało grę, 8 domków objętych reklamą na produkt, którego nikt nie ma = jackpot :) Zastanawiam się jak wyglądają gry w Keczupie, gdzie dochodzi chyba drugie tyle towarów, czy takie sytuacje, że ktoś się dorobi na takim brakującym towarze są częstsze?
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

Chudej pisze: 31 sie 2023, 11:56
Abizaas pisze: 31 sie 2023, 11:43 Poszła sneaky reklama w przedostatniej rundzie na burgery, kiedy byłem na ostatniej pozycji w turn orderze. Nie wiedzieli na co pójdzie reklama, ale jednak mogli się spodziewać po swoich poziomach produkcji że będą to burgery.
I to właśnie Ci wygrało grę, 8 domków objętych reklamą na produkt, którego nikt nie ma = jackpot :) Zastanawiam się jak wyglądają gry w Keczupie, gdzie dochodzi chyba drugie tyle towarów, czy takie sytuacje, że ktoś się dorobi na takim brakującym towarze są częstsze?
Inne towary mają dość specyficzne zasady sprzedaży, więc nie powinno to sprawiać aż takiego problemu jak może się wydawać.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

Bardzo mocno polecam https://www.onlineboardgamers.com/ do rozgrywek w FCM. Na stronie urzęduje administrator który może Wam choćby cofnąć ruch jeżeli któryś z graczy missclicknie - u nas była sytuacja że nie wysłałem żadnego pracownika do pracy (missclick na telefonie), cofnął nas do fazy restrukturyzacji 30 sekund od wiadomości.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: PytonZCatanu »

Abizaas pisze: 06 wrz 2023, 15:42 Bardzo mocno polecam https://www.onlineboardgamers.com/ do rozgrywek w FCM. Na stronie urzęduje administrator który może Wam choćby cofnąć ruch jeżeli któryś z graczy missclicknie - u nas była sytuacja że nie wysłałem żadnego pracownika do pracy (missclick na telefonie), cofnął nas do fazy restrukturyzacji 30 sekund od wiadomości.
http://play.boardgamecore.net/fcm

Ja wcześniej grałem tutaj. Interfejs jest bardzo podobny, ale jednak jest parę zmian na plus (np. Jak stawiałem marketera miałem od razu opcje pokazane na ile, na co go stawiam itp).
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

PytonZCatanu pisze: 06 wrz 2023, 15:45
Abizaas pisze: 06 wrz 2023, 15:42 Bardzo mocno polecam https://www.onlineboardgamers.com/ do rozgrywek w FCM. Na stronie urzęduje administrator który może Wam choćby cofnąć ruch jeżeli któryś z graczy missclicknie - u nas była sytuacja że nie wysłałem żadnego pracownika do pracy (missclick na telefonie), cofnął nas do fazy restrukturyzacji 30 sekund od wiadomości.
http://play.boardgamecore.net/fcm

Ja wcześniej grałem tutaj. Interfejs jest bardzo podobny, ale jednak jest parę zmian na plus (np. Jak stawiałem marketera miałem od razu opcje pokazane na ile, na co go stawiam itp).
My dokładnie to samo, zmieniliśmy stronkę ze względu na to, że na bgc nie było Ketchupu, ale jednak onlineboardgamers ma jeszcze więcej zalet.

P.S. Masz turkę w FCM :)

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: PytonZCatanu »

Abizaas pisze: 06 wrz 2023, 15:46
Spoiler:
]

My dokładnie to samo, zmieniliśmy stronkę ze względu na to, że na bgc nie było Ketchupu, ale jednak onlineboardgamers ma jeszcze więcej zalet.

P.S. Masz turkę w FCM :)
Czy na tej stronie https://www.onlineboardgamers.com/ można grać z innymi modułami z Ketchupu, niż tylko milestone?
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

PytonZCatanu pisze: 06 wrz 2023, 15:48
Spoiler:
Czy na tej stronie https://www.onlineboardgamers.com/ można grać z innymi modułami z Ketchupu, niż tylko milestone?
Tak
Obrazek

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 988
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 364 times
Been thanked: 784 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Apos »

Abizaas pisze: 06 wrz 2023, 15:42 Bardzo mocno polecam https://www.onlineboardgamers.com/ do rozgrywek w FCM. Na stronie urzęduje administrator który może Wam choćby cofnąć ruch jeżeli któryś z graczy missclicknie - u nas była sytuacja że nie wysłałem żadnego pracownika do pracy (missclick na telefonie), cofnął nas do fazy restrukturyzacji 30 sekund od wiadomości.
Pierwsze parę gier graliśmy na BGC, ale gdy poczuliśmy smak Ketchupu to zmieniliśmy stronkę :wink:. Jest w czym wybierać i nowe milestony robią robotę, a dodatkowo na onlineboardgamers są przydatne powiadomienia Discord. Polecam :D.

Ostatnio wprowadzałem nowych graczy do FCM to graliśmy na standardowych zasadach i nigdy więcej. Hard Choices to minimum. Po wyjściu Ketchupu już tylko z nowymi milestonami będziemy grać. Te niwelują wszelkie problemy jakie miałem ze schemtycznością i otwarciami podstawki.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: PytonZCatanu »

Ja na żywo grałem parę razy z nowymi modułami z Ketchupu, ALE ze starymi milestonami i działało to bardzo fajnie.

Na razie męczę się z nowymi milestonami i gram na marketera, bo nie widzę sposobu na inne dobre otwarcie 😁
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

Trenerem jest dość trudno z nowymi milestonami ale działa (ja otwieram nim w HR Director + Guru) a co do rekruterki, to świetnie współpracuje z night time managerem.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: PytonZCatanu »

Czy Milestony z Ketchupu:

Można dowolnie mieszać z tymi podstawki / można pod pewnymi warunkami / nie można w ogóle mieszać (te albo te) ?
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 988
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 364 times
Been thanked: 784 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Apos »

PytonZCatanu pisze: 10 wrz 2023, 15:37 Czy Milestony z Ketchupu:

Można dowolnie mieszać z tymi podstawki / można pod pewnymi warunkami / nie można w ogóle mieszać (te albo te) ?
Podstawowe milestony z Ketchupu zastępują wszystkie z podstawki.
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1739 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

Apos pisze: 10 wrz 2023, 19:04
PytonZCatanu pisze: 10 wrz 2023, 15:37 Czy Milestony z Ketchupu:

Można dowolnie mieszać z tymi podstawki / można pod pewnymi warunkami / nie można w ogóle mieszać (te albo te) ?
Podstawowe milestony z Ketchupu zastępują wszystkie z podstawki.
Ale mieszac mozna wszystko ze wszystkim :D
Przy czym IMHO nie wszystkie kombinacje maja sens/sa grywalne.

Pozdrawiam!
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

Co myślicie o milestone z Ketchupu przy pierwszej sprzedaży lemoniady?
Obrazek

Zdaje się być znacznie lepszy od wszystkich pozostałych milestonów za pierwszą sprzedaż, tym bardziej jeżeli otwieramy marketerem. No być może konkuruje z pizzą, ale ta jest sytuacyjna a milestone od lemoniady jest bardzo uniwersalny.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1739 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

Abizaas pisze: 11 wrz 2023, 14:18 Co myślicie o milestone z Ketchupu przy pierwszej sprzedaży lemoniady?
Obrazek

Zdaje się być znacznie lepszy od wszystkich pozostałych milestonów za pierwszą sprzedaż, tym bardziej jeżeli otwieramy marketerem. No być może konkuruje z pizzą, ale ta jest sytuacyjna a milestone od lemoniady jest bardzo uniwersalny.
Hej,

WAZNE: wszystko ponizej to moje doswiadczenia glownie z gier 2p, na wiecej graczy (i wieksza mape) sporo mielstoneów "zmienia" swoja sile/wartosc.

Tak lemoniada w Ketchupie jest MEGA mocna. Owszem, zdarzaja sie scenariusze, ze ktos na pierwsza sprzedaz bierze burgery (4 sloty u CEO) lub piwko (mozna placic pracownikom zarciem), ale tylko wtedy, gdy ma "zagwarantowane", ze i tak zgarnie lemoniade (upgradeowanie pracownikow wyslanych do roboty).
Natomiast bonus z Recruiting Girl (RG, czyli darmowy exec vice president = dodatkowe, darmowe 10 slotow) jest co najmniej niegorszy. Jesli dobrze pamietam, to w 2p RG wygrywa wiekszosc partii z Marketerem.

Najtrudniej imho ma Treneiro - jeszcze nie udalo mi sie na samych nowych milestoneach wygrac Trenerem partii 2p. Ale moze jeszcze za malo probowalem.

Wracajac do Marketera, bardziej przegiete od lemoniady (ktora ma wlasciwie zagwarantowana) wydaje mi sie jego First Marketer Used ($5 za zareklamowanie kazdej sztuki produktu ORAZ -2 do dystansu). To -2 do dystansu na mapie 2p jest wprost mordercze. Przy czym znow: wiekszosc partii 2p RG wygrywa z Marketerem.

A jak to wyglada u Was?
Podcast dżentelmeni przy stole:
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 281 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: kisiel365 »

Zapowiedz nowej wersji viewtopic.php?t=80370

e: moderator gmerał, śladu nie ma, przepadł mój błyskotliwy tekst z łyżką, co do kukiza sie tu wyprawia?
e2: jakby co to Abizaas poinformował o kolorowym FCM, więc tam lajkujcie, nie mnie :D
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2023, 17:09 przez kisiel365, łącznie zmieniany 1 raz.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

Czy ktoś z Was drukował i laminował milestony? Jeżeli tak, to z jakiego pliku korzystaliście i jaki był format druku?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
ODPOWIEDZ