[Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Jar, jako ze ja nie mam szans by bywac w Avanti - a widze, ze wraca tam Mrowka, mialbym prosbe, abys przekazal mu Catan Card Game. Nie spieszy mi sie specjalnie, poprostu jak go ktoregos raza wezmiesz do Avanti i Mrowka tam bedzie, to mu przekaz. Z gory dzieki.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jar »

OK. Postaram się na przyszły tydzień. Bo Mrówka też bywa sporadycznie, a za tydzień chce grać w Starcrafta.
Bone Charmer
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2007, 16:24
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bone Charmer »

Stan zapisów na Starcraft'a-4.01
Bone Charmer, Jar, Kolder, "Mrówa", Tomek
Jeszcze jedna osoba.
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mrowka »

Potwierdzam chec i duze prawdopodobienstwo - 99,9% - przybycia (jest glejt od Zonki ;)).
Gdyby z jakis powodow StarCraft nie wypalil, moge zabrac 4-osobowa wersje GoTa, bo mamy ja z Neurocide juz z miesiac i ciagle dziewicza :( no i rzecz jasna NX.

ps czy mozna tez sie na nacje zapisywac? Mnie osobiscie, najblizsi kulturowo i swiatopoglodowo sa Zergowie, a moze akurat inni gracze nie wyobrazaja sobie nie byc np inkarnacja Tassadara, wiec po co nie potrzebnie bawic sie w losowanie kto kim gra? ;)
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Bone Charmer
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2007, 16:24
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bone Charmer »

Terran JIM RAYNOR - Specjalny warunek zwycięstwa - kontrola 6 regionów z surowcami - rezerwacja JAR
Terran ARCTURUS MENGSK - pełna kontrola dwóch planet.
Protoss TASSADAR - najwięcej kontrolowanych regionów niż pozostali gracze.
Protoss ALDARIS - Zwiększa pozostałym graczom poprzeczkę z 15 na 20 punktów zwycięstwa oraz wygrywa automatycznie, gdy zostaną zagrane 2 karty "The end draws near" - rezerwacja KoldeR
Zerg THE OVERMIND - posiadanie co najmniej 3 baz na różnych planetach - rezerwacja mrowka
Zerg THE QUEEN OF BLADES - Kontrola co najmniej 3 regionów z punktami zwycięstwa.
Jeśli pozostali gracze nie mają przeciwwskazań, można zarezerwować upragnioną nację. Ja rezerwuję ostatnią wolną nacje.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2008, 14:59 przez Bone Charmer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mrowka »

Zerg THE OVERMIND - posiadanie co najmniej 3 baz na różnych planetach. - to ja poprosze :)

ps gdybym z jakis powodow nie mogl nia grac , to poprosze o Tassadara, choc mam nadzieje nie skonczyc dokladnie tak jak on ;)
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: AvantaR »

Powinienem pojawic sie w ten piatek.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

kurcze mój ulubiony kolor 'niebieski' jest zajęty :-/ no to biorę ALDARIS'a jeśli mogę :-)
Bone Charmer
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2007, 16:24
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Bone Charmer »

En Taro Adun
Potwierdzam swoje przybycie.
Status rezerwacji:
Terran JIM RAYNOR - rezerwacja JAR, Protoss ALDARIS - rezerwacja KoldeR
Zerg THE OVERMIND - rezerwacja mrowka. Tomek jeszcze nie zarezerwował.
Wolne nacje:
Zerg THE QUEEN OF BLADES, Terran ARCTURUS MENGSK, Protoss TASSADAR
Jeszcze jest jedno wolne miejsce.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

A Ty kim będziesz grać? :-)

Przeczytałem instrukcję do strony bodajże 20, więcej mi się nie chce :-P
Ale i tak będziecie musieli mi co nieco wytłumaczyć :twisted:
Bone Charmer
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2007, 16:24
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Bone Charmer »

Rezerwuję ostatnią wolną nacje.
Postaram się być wcześniej najprawdopodobniej będę około 16:30.
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

Bone Charmer pisze:Rezerwuję ostatnią wolną nacje.
Postaram się być wcześniej najprawdopodobniej będę około 16:30.
To mam nadziej że zaczniesz rozkładać. Może uda mi się wpaść nieco wcześniej to Ci pomogę :-)

KoldeR - jak dasz radę to też się zjaw nieco wcześniej - zdążysz się nieco podpytać nim zjawi się reszta. Będzie szybciej.
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mrowka »

Ja bede raczej na 17.00, ale postaram sie wyrobic wczesniej. Instrukcje przeczytalem (dzieki Ewolucji, ze dala nam wirusy i inne paskudztwa), bo lezalem caly dzien w lozku.
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Awatar użytkownika
Użytkownik 21
Posty: 64
Rejestracja: 01 paź 2006, 15:58
Lokalizacja: tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Użytkownik 21 »

Ja najwczesiniej będe w avanti o 19 także nie czekajcie. Mam nadzieję że jeszcze kiedyś się załapie
Mam 16 lat.
Planszówkowcem jestem z wyboru.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

ja mam ważne spotkanie na 15:3o u siebie w domu - nie wiem dokładnie ile będzie trwać, no ale chyba nie półtorej godziny. tak że wcześniej chyba nie da rady a mogę się nawet spóźnić :-/
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 98 times
Been thanked: 2 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Evenfall »

Ja bede koło 17.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Neurocide »

Ja bede przed 17. Ale nie gram w Starcrafta, wiec przyniosę sobie pasjans ;)
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

No tośmy sobie powalczyli o galaktykę. Starcraft naprawdę robi wrażenie.
Neurocid gratulacjie. Szczególnie biorąc pod uwagę, że byłeś najbardziej "zielony" bo nawet nie czytałeś instrukcji :-)
Trzeba przyznać, że walka była dosyć bratobojcza: ludzie między sobą, a robaki między sobą. Fakt, zeszło nam długo, ale myślę, że to dla tego, że czterech z pięciu grających było nowicjuszami i mieliśmy wiele pytań o zasady, wątpliwości itp. Ale zabawa pierwszorzędna.

Niestety batalia tak mnie pochłonęła że nie wiem co działo się na innych stołach. A było trochę nowych gierek i wyglądających dziwnie :-)
Ale, cóż, niemożna mieć wszystkiego. Jak ktoś chce władzy nad galaktyką to nie może się rozdrabniać :-D
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Neurocide »

Był Tide of Iron na stole obok. Za naszymi plecami widziałem Blokusa oraz Race for the Galaxy.

Mam jakieś szczęście do tych wypadów. Bywam bardzo rzadko, lecz za kazdym razem w coś wygrywam. Ostatnim razem w Puerto Rico (i dowiedzialem sie, że do tej pory grałem z ziomalami na niekoniecznie prawidłowych zasadach) a teraz w Starcrafta (jako debiut). Tym bardziej się cieszę z wczorajszej wygranej, że do tej pory, niegdy nie wygrałem żadnej potyczki w Stracrafta RTS na komputerze, a hydralisk i mutalisk to dla mnie jedno i to samo. Dzięki za gre.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mrowka »

Starcraft zmiotl mnie z powierzchni ziemii :D. Szkoda, ze nie zostawil czasu na chocby rzut oka na sasiednie stoly, ale temperatura rozgrywki na to nie pozwolila. No i godziny otwarcia Avantii ;)

Zergowie (Krolwa Ostrzy) zaczeli tradycyjnie - spadli na kark Protosom. Terranie (obie nacje) byly dosc spokojni, tym bardziej, ze (Jim Raynor) przewspaniale ulozyl sobie planety. Arturus Mengsk cos sie tam skubnal z Protosami, ale generalnie spokoj. I wtedy blyskawicznym atakiem Overmind postanowil ukarac odstepczynie i wladowal jej sie na planete startowa. No i sie zaczelo. Dodatkowo pozniej przytulne gniazdko Raynora, dzieki karcie Wydarzen zmieniajacej polozenie szlakow Z, zmienilo sie w teatr wojny. Terranie rzucili sie sobie do gardel, a Zergowie skupili sie juz calkiem na sobie. Protos wegetowal. I jak to zwykle bywa, to wlasnie Protos stal sie na koniec Kingmakerem. Odzyskal sily, zebral ciezka artylerie i dowalil obu Zergom, a poniewaz w tym czasie wiekszosc graczy byla bliska spelnienia specjalnych warunkow zwyciestwa dla swojej nacji, wiec mialo to dosc spore znaczenie dla rozwoju sytuacji. Z drugiej strony od jednostek Mengska az mi sie czerwono przed oczami zrobilo.

ps moje glosne zachwyty na gra pry sniadaniu + to, ze mi sie tak rzucila na glowe, ze dzisiaj cale mieszkanie posprzatalem sam z wlasnej inicjatywy, spowodowaly, ze moja Zonka spytala sie mnie ile Starcraft kosztuje :shock: dochodze do wniosku, ze moja niedawna bezproblemowa zgoda na sfinansowanie czegos co bylo zakietem i spodnica teraz procentuje :D kto wie moze soon bede mial wlasny egzemplarz :twisted: chociaz z drugiej strony moze to jeszcze przemysle - gralo sie swietnie, ale jesc tez cos trzeba :?
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

Świetna relacja! Niestety, ja za mało orientuje się w poszczególnych nacjach i ich zależnościach. Na razie dzielę świat Starcrafta na ludzi (do których czasem można ostrzelać) i robactwo wszelakie (do których szczególnie można postrzelać). Jednak coś mi mówi że z czasem się wyrobię.
Mrówka - z bolesnego doświadczenia wiem że nim się kupi gierkę (zwłaszcza tak kosztowną) to jednak lepiej zagrać kilka razy. Do czego, mam nadziej, bedzie jeszcze parę okazji.
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mrowka »

Jar pisze:Mrówka - z bolesnego doświadczenia wiem że nim się kupi gierkę (zwłaszcza tak kosztowną) to jednak lepiej zagrać kilka razy. Do czego, mam nadziej, bedzie jeszcze parę okazji.
Totez ja zamierzam zagrac :D
Jezeli (bo to wcele nie jest przesadzone) wejde w jej posiadanie, to w formie urodzinowego prezentu, a to jeszcze prawie 2 miesiace.

Ale musze przyznac, ze do tej pory nie zdarzylo mi sie, zebym po rozgrywce nie mial jasnosci, czy gra mi sie podoba na tyle, ze chcialbym ja posiadac na wlasnosc. Starcraft planszowy (podobnie jak jego komputerowy pierwowzor) podbil mnie bezapelacyjnie. Jedna z jego podstawowych zalet niewatpliwie jest skalowalnosc. Odpadaja problemy, ktore ciagle mamy chcac zagrac w GoTa - przyjdzie 5 ludzi czy tylko 4? A moze w ogole 3?
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Bone Charmer
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2007, 16:24
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Bone Charmer »

En Taro Tassadar
Będę w piątek ze Starcraft'em.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

Ja tym razem odpadam z gry w Starcrafta :-) Z chęcią zagram w coś innego :-)
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: koksik111 »

Ponieważ tak się składa że zazwyczaj ciężko mam zebrać większą ekipę do gry i pogrywam z moją żoną a nawet jak znajomi wpadną to zazwyczaj gramy w coś co już potrafią (wysokie napięcie, osadnicy, TtR, cytadela). Nie powiem że jest źle bo rywalizacja jest przynajmniej zacięta ale chciałoby się spróbować w coś innego(mam np. PR , Im Jahr... ale nie mam chętnych do gry bo wolą w to w czym poziom jest wyrównany) . Pomyślałem więc że dołączę do grupy planszówkowiczów a ponieważ Tychy są najbliżej to padło na Avanti. Stąd kilka pytań:
- czy grupa jest zamknięta czy też jak zawitam to i pogram,
- czy nie będę jedynym po 30-tce bo nie żebym miał coś przeciw młodzieży ale dziwnie bym się czuł gdybym był jedynym który ma już siwe włosy w waszym gronie,
- o której zaczynacie i czy aby w piątek?
ODPOWIEDZ