Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

Przepraszam za post pod postem.

Dla zainteresowanych - Road to Legend, czyli aplikacja pełniąca funkcję Overlorda, ze specjalnie dla niej przygotowaną kampanią ma swoją premierę jutro. :)

Link: https://mobile.twitter.com/FFGames/stat ... 9996682242
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

Ciekawe jakie platformy będzie obsługiwać i ile będziemy musieli do tego dopłacać.
maziol88
Posty: 24
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:31

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: maziol88 »

A ja mam pytanie o poplecznikow z podstawki : czy( i jesli tak to gdzie) moge nabyc lituant'y ?

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A7-30H przy użyciu Tapatalka
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Salemmtg »

Większość popleczników ma dopiero dodruk a właściwie już jest w transporcie Morskim wiec zapewne za kilka tygodni pojawi sie w sklepach.
maziol88
Posty: 24
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:31

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: maziol88 »

Salemmtg pisze:Większość popleczników ma dopiero dodruk a właściwie już jest w transporcie Morskim wiec zapewne za kilka tygodni pojawi sie w sklepach.
Dziekuje za info.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

c08mk pisze:Ciekawe jakie platformy będzie obsługiwać i ile będziemy musieli do tego dopłacać.
Biorąc pod uwagę, że trzeba tam będzie kupować kampanie (poza pierwszą) to zapowiada się sroga dojarka pieniędzy. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

ariser pisze:
c08mk pisze:Ciekawe jakie platformy będzie obsługiwać i ile będziemy musieli do tego dopłacać.
Biorąc pod uwagę, że trzeba tam będzie kupować kampanie (poza pierwszą) to zapowiada się sroga dojarka pieniędzy. ;)
Trzeba patrzeć na to z pozytywnej strony. Jeżeli na czymś się da zarobić to jest dobra szansa, że Galakta to przetłumaczy : )
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ignus »

ariser pisze:
c08mk pisze:Ciekawe jakie platformy będzie obsługiwać i ile będziemy musieli do tego dopłacać.
Biorąc pod uwagę, że trzeba tam będzie kupować kampanie (poza pierwszą) to zapowiada się sroga dojarka pieniędzy. ;)
dodajmy do tego, że nie ma obowiązku kupowania niczego. ludzie płacą za to, bo chcą.
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

ignus pisze:
ariser pisze:
c08mk pisze:Ciekawe jakie platformy będzie obsługiwać i ile będziemy musieli do tego dopłacać.
Biorąc pod uwagę, że trzeba tam będzie kupować kampanie (poza pierwszą) to zapowiada się sroga dojarka pieniędzy. ;)
dodajmy do tego, że nie ma obowiązku kupowania niczego. ludzie płacą za to, bo chcą.
To się tyczy gier planszowych (hobby?) ogółem, bo chyba nikt nikogo nie zmusza do kupowania. :> Także nie wiem po co taka pasywna agresja. ;) Co do FFG to od dawna wiadomo, że ich gry to jak abonament i się wiecznie dokłada, ale za brak możliwości wykorzystania posiadanych kampani w aplikacji należy się solidny klaps. :>

Edit: literówki.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Porchpeople »

No i aplikacja Descent: Road to Legend jest już dostępna na Androida do ściągnięcia :)
Na razie tylko popatrzyłem przez chwilę- wygląda super. Ciekawy jest system mapy- mamy dostęp do kolejnego zadania np. przez '3 tygodnie' (rozumiem, że nie chodzi o czas rzeczywisty, tylko czas w grze) i w tym czasie trzeba zadanie podjąć, a w międzyczasie mamy możliwość wykonywania misji pobocznych, żeby dopakować bohaterów.
Jestem ciekawy jak sprawdzi się w realnej kampanii i czy w związku z aplikacją nie będzie dużych spowolnień w samej grze. No i nie rozkłada się planszy i wrogów już na samym początku, tylko w trakcie gry, więc z jednej strony jest ciekawiej, a z drugiej np. po otwarciu drzwi kampanię na chwilę trzeba zawiesić, rozłożyć plansze i dopiero kontynuować grę- więc pytanie, jak takie downtime'y w praktyce dodadzą/odbiorą klimatu grze.

Co do możliwości/konieczności zakupowania nowych kampanii- ja bym poczekał, aż taka możliwość/konieczność się pojawi a aplikacji, a potem dopiero dyskutował na ten temat ;)
Na razie z tego co wiem na pewno aplikacja oferuje tym więcej, im więcej mamy dodatków planszowych- ale to chyba ok, bo więcej dodatków daje nowe potwory, bohaterów i przede wszystkim nowe kafelki plansz, więc i większe możliwości rozwijania historii.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

Porchpeople pisze:No i aplikacja Descent: Road to Legend jest już dostępna na Androida do ściągnięcia :)
W sklepie Play jeszcze jej nie widać :(
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Porchpeople »

Gambit pisze:
Porchpeople pisze:No i aplikacja Descent: Road to Legend jest już dostępna na Androida do ściągnięcia :)
W sklepie Play jeszcze jej nie widać :(
Widać, bo ściągnąłem z niego :)
Jako 'Road to legend'. Jako wyszukiwanie wpisałem 'descent yourney' - i nie wyświetliło się na pierwszym miejscu, tylko musiałem trochę przewinąć.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

Porchpeople pisze:Widać, bo ściągnąłem z niego :)
Jako 'Road to legend'. Jako wyszukiwanie wpisałem 'descent yourney' - i nie wyświetliło się na pierwszym miejscu, tylko musiałem trochę przewinąć.
No tak, ja szukałem po prostu Descent i dupa. A to się nazywa Road to Legend.
KamKow
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2016, 13:57

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: KamKow »

Bardzo mnie zaskakują niektóre posty twierdzące, że potwory z postawki są całkiem mocne.
Bez obrazy ale jak ktoś zachwala Gobliny czy też Zombie to ... :shock:

Nie wiem na jakiej zasadzie wy gracie, ale my już jesteśmy na takim poziomie, że podchodzi Syndrael, zarzuca akcjami typu Whirlwind i poprzez wykoksowanie itemami bierze moje 3 potworki dosłownie na jeden strzał.

Aktualnie gramy 3H na OL i już jest ciężo przy wyborze potworów. Zastanawiam się teraz tylko nad tym, czy wybierać Tanka (np. Ettin) czy po prostu iść na ilość. Chociaż tak jak pisałem wcześniej, jeden porządny rzut i nie ma 3 pająków czy goblinów. A wzmocnienia w stylu jeden hipek na początku tury nic nie dają.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: kucyk »

No nie wiem. Ja akurat goblinow bede bronil. Rozrzuceni potrafia napsuc krwi. Przy odrobinie szczescia potrafili polozyc jednego czy dwoch bohaterow i uciec. Liczni sa i szybcy i blokuja latwo waskie przejscia spowalniajac bohaterow. Przy misjach gdzie liczy sie czas biegnie ich duzo i zawsze jakis dotrze na miejsce. Maja sporo zastosowan.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

Duże potwory z podstawki mają w większości lepsze staty Ettin czy Merriod.

Co do apki to jest/będzie coś dla windowsa? Gdzieś na forum mi mignęło coś, że powinno być na steama ale czy jest na ten temat jakieś oficjalne info?
KamKow
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2016, 13:57

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: KamKow »

kucyk pisze:No nie wiem. Ja akurat goblinow bede bronil. Rozrzuceni potrafia napsuc krwi. Przy odrobinie szczescia potrafili polozyc jednego czy dwoch bohaterow i uciec. Liczni sa i szybcy i blokuja latwo waskie przejscia spowalniajac bohaterow. Przy misjach gdzie liczy sie czas biegnie ich duzo i zawsze jakis dotrze na miejsce. Maja sporo zastosowan.
Jakim niby cudem Ty zabiłeś goblinami Bohatera? :shock:
Taktyka tej gry jest bardzo prosta, na sam początek bohaterowie zabiją wszystkie możliwe stworki z open group, później wystarczy, że się podzielą na tego co idzie zrobić questa i tych dwóch którzy zabijają każdego kolejnego jednego stworka, który wchodzi z open group.

Dzięki temu jeden Hero np. przeszukuje sobie skarby/itemy. A dwóch pozostałych ustawia się przy wejściu i ma do dyspozycji 4x Atak na jednego stworka. Jakim niby cudem wy potraficie pokonać bohaterów?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: misioooo »

KamKow pisze:Taktyka tej gry jest bardzo prosta, na sam początek bohaterowie zabiją wszystkie możliwe stworki z open group, później wystarczy, że się podzielą na tego co idzie zrobić questa i tych dwóch którzy zabijają każdego kolejnego jednego stworka, który wchodzi z open group.

Dzięki temu jeden Hero np. przeszukuje sobie skarby/itemy. A dwóch pozostałych ustawia się przy wejściu i ma do dyspozycji 4x Atak na jednego stworka. Jakim niby cudem wy potraficie pokonać bohaterów?
Czyli że jak? Strategia wygrywająca = gra jest totalnie popsuta? Bo dokładnie tak to brzmi...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

KamKow pisze:Dzięki temu jeden Hero np. przeszukuje sobie skarby/itemy. A dwóch pozostałych ustawia się przy wejściu i ma do dyspozycji 4x Atak na jednego stworka. Jakim niby cudem wy potraficie pokonać bohaterów?
Czasami wsparcie jest możliwe na kilku kafelkach i wszystkich nie obstawisz.
Tak samo czasem wsparcie jest na początku tury MW więc może aktywować potwora.
Dodatkowo im dłużej gracze przeciągają grę tym więcej kart na ręce może zgromadzić MW i później puścić takie combo że jest game over.
KamKow
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2016, 13:57

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: KamKow »

misioooo pisze:
KamKow pisze:Taktyka tej gry jest bardzo prosta, na sam początek bohaterowie zabiją wszystkie możliwe stworki z open group, później wystarczy, że się podzielą na tego co idzie zrobić questa i tych dwóch którzy zabijają każdego kolejnego jednego stworka, który wchodzi z open group.

Dzięki temu jeden Hero np. przeszukuje sobie skarby/itemy. A dwóch pozostałych ustawia się przy wejściu i ma do dyspozycji 4x Atak na jednego stworka. Jakim niby cudem wy potraficie pokonać bohaterów?
Czyli że jak? Strategia wygrywająca = gra jest totalnie popsuta? Bo dokładnie tak to brzmi...
Nie twierdzę, że gra jest popsuta. Ale dziwię się, gdy ktoś mówi, że potrafi Goblinem łucznikiem zabić bohatera...

Gra jest bardzo niewyważona. Wystarczy odpowiednie ustawienie dwóch herosów, podchodzenie za pomocą punktów zmęczenia, i atakowanie 2x na turę (ew. 1x atak i czary) na dane stworki.
Prayer of Healing, Whirlwind, Rage, czy mam wymieniać dalej? to są kombosy nie do pobicia.

Jak mam niby zatrzymać 3 Bohaterów, kilkoma słabeuszami w stylu gobliny, kiedy mam tylko jeden atak na turę?
Pomniejsze stworki są na jeden hit jednego bohatera. Natomiast gdy weźmie się coś mocniejszego typu Ettin czy Smok, no to wtedy wystarczy dwóch bohaterów by go uśmiercić w jednej turze.

Nie wspominam sytuacji takich gdy gra się rozpoczyna i od razu pada 3/4 potworów przy pierwszej rundzie bohaterów.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

KamKow pisze:Nie twierdzę, że gra jest popsuta. Ale dziwię się, gdy ktoś mówi, że potrafi Goblinem łucznikiem zabić bohatera...

Gra jest bardzo niewyważona. Wystarczy odpowiednie ustawienie dwóch herosów, podchodzenie za pomocą punktów zmęczenia, i atakowanie 2x na turę (ew. 1x atak i czary) na dane stworki.
Prayer of Healing, Whirlwind, Rage, czy mam wymieniać dalej? to są kombosy nie do pobicia.
Hmmm...może "problemem" jest to, że u Was kwitnie powergaming, a u nas gaming :)
KamKow
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2016, 13:57

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: KamKow »

Gambit pisze:
KamKow pisze:Nie twierdzę, że gra jest popsuta. Ale dziwię się, gdy ktoś mówi, że potrafi Goblinem łucznikiem zabić bohatera...

Gra jest bardzo niewyważona. Wystarczy odpowiednie ustawienie dwóch herosów, podchodzenie za pomocą punktów zmęczenia, i atakowanie 2x na turę (ew. 1x atak i czary) na dane stworki.
Prayer of Healing, Whirlwind, Rage, czy mam wymieniać dalej? to są kombosy nie do pobicia.
Hmmm...może "problemem" jest to, że u Was kwitnie powergaming, a u nas gaming :)
To nie jest problem. Każdy po prostu gra tak by wygrać, oczywiście czerpiemy z tego przyjemność. Tylko w wielu przypadkach staje się to już powoli frustrujące. Dlatego powoli już przeglądam potworki z dodatków by jakoś wzmocnić OL.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: kucyk »

KamKow pisze: Jakim niby cudem Ty zabiłeś goblinami Bohatera? :shock:
Bardzo czesto sie zdarza, no cos ty. Nawet podstawowy lucznik ma szanse na 3-4 obrazenia na strzal bez zadnych wzmocnien. Pomnoz przez liczbe jednostek plus bonusy. Wchodzi jak w maslo. Jak w ekipie nie ma uzdrowiciela to takie rwanie po kawalku jest mocno stresujace bo psuje wszystkie plany jak nagle musisz sam wstawac.

Dodatkowo jak gobliny przebiegna do jakiejs komnaty, gdzie jest cos duzego co jest twoim celem - na przyklad poplecznik, to strasznie upierdliwe staje sie lawirowanie miedzy nimi. Co tu duzo mowic. Sa szybkie, wala na odleglosc, jest ich duzo - znajdziesz zastosowanie bez problemu. ja je bardzo lubie i wspolgracze czesto jecza jak wstawiam ich jako grupe otwarta.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

KamKow pisze:To nie jest problem. Każdy po prostu gra tak by wygrać, oczywiście czerpiemy z tego przyjemność. Tylko w wielu przypadkach staje się to już powoli frustrujące. Dlatego powoli już przeglądam potworki z dodatków by jakoś wzmocnić OL.
Wypowiadam się jako OL. Miałem z bohaterami problem tylko raz. Kiedy źle odczytaliśmy działanie ogłuszenia i Niziołek wyłączał mi moby jakimś cholernym oślepiającym gównem. Gobliny są utrapieniem bohaterów. Dobre ustawienie i drużynowy mag robi za jeża. Krasnoluda zwykle nie ruszam, bo to bez sensu. Nizioła staram się złapać poza grupą, bo chowa się drań za innymi. Wszystko jest do zrobienia.
ODPOWIEDZ