(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Jednak będę raczej koło 16.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Dzięki wszystkim współgraczom za wczorajsze partie. Najpierw kościane Ra, potem Go z Zephyrem, później Zamki Burgundii w tym samym składzie, co tydzień temu i na koniec Elder Sign. Nie wiem, jak Zephyr to robi, ale znowu rozwalił wszystkich w Zamki. Tydzień temu prawie przez całą grę pierwszy zaczynał każdą rundę i mógł prowadzić grę i brać kafle, jakie chciał. Wczoraj ja wyrwałem się na prowadzenie, a on cały czas był ostatni, ciągle brał po nas resztki, a i tak wygrał znaczną różnicą punktów. Szacunek za to i gratulacje.
Awatar użytkownika
shande
Posty: 4
Rejestracja: 04 sie 2012, 13:18

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: shande »

Dzieki za rozgrywke w Factory Fun. Gra dosyc fajna, trzeba kombinowac - choc niektorym przychodzi to naturalnie, jak mozna bylo zobaczyc ; )
Super sie gralo w Dixita mimo ze hasla czasem byly z kosmosu. Panowie, poczytajcie troche dowcipow ; ))) Zdziwilem sie ze nikt nie slyszal o Dudusiu.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: zephyr »

Teraz zapunktowałem mocno za zwierzaki, zignorowałem handel co dało mi parę ruchów, szybko postawiłem 2 kopalnie co dawało mi budynek w każdej fazie i jak najszybciej kończyłem obszary (4 premie za bycie pierwszym) i to sensownymi rzeczami (zwierzątka, budynki+żółte tak żeby się składały, dość szybkie ciemnozielone które przy okazji pomagały gdzie indziej).
8 budynków po 4 VP i 4 premie za (7+2) VP to jednak jest trochę punktów. Budynek do zwierzątek dał mi podczas rozgrywki 13 czyli też się zwrócił, tylko z 4 ludzi za kostkę skorzystałem raz co nie było najwydajniejsze, ale jakbym nie dostał miejskich do ludzi to pewnie bym na niego nie narzekał (choć mam wrażenie ze nawet za 4 ludzi strata akcji boli). Kluczowe było też zignorowanie statków, skoro i tak nie dostanę się na początkową pozycję, a towary znikają tak szybko że nie ma szans na kilka na raz zupełnie to zignorowałem, a "ochłapy" poza tym że nie dostałem 3 kopalni do końca gry co akurat trochę przeszkadzało, były bardzo mocne. Zwłaszcza że jak wszyscy pozostali gracze walczyli na statkach miałem względny spokój przy innych kaflach.

Ale gra jakoś coraz mniej mi się podoba. Mam wrażenie że jak już się opanuje efektywne wykorzystywanie własnych akcji o zwycięstwie zadecyduje poziom złośliwości w stosunku do danego gracza. Można komuś tak pozabierać potrzebne budynki, że zaboli go to bardziej niż zabierających. Ostatnie 2 świnie dały mi 39 pkt za samo dostawienie ich, przy wyrównanej partii zabranie mi ich oznaczałoby przegraną. Zwłaszcza że kafli pojawiają się ograniczone ilości i można podbierać je tak żeby nie dało się kończyć obszarów, co daje sporo pkt. Nie da się przed tym bronić jeśli przeciwnicy się na kogoś uprą.
Sama optymalizacja też robi się monotonna. Brakuje jakiegoś zróżnicowania podczas partii.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

zephyr pisze:Teraz zapunktowałem mocno za zwierzaki, zignorowałem handel co dało mi parę ruchów, szybko postawiłem 2 kopalnie co dawało mi budynek w każdej fazie i jak najszybciej kończyłem obszary (4 premie za bycie pierwszym) i to sensownymi rzeczami (zwierzątka, budynki+żółte tak żeby się składały, dość szybkie ciemnozielone które przy okazji pomagały gdzie indziej).
8 budynków po 4 VP i 4 premie za (7+2) VP to jednak jest trochę punktów. Budynek do zwierzątek dał mi podczas rozgrywki 13 czyli też się zwrócił, tylko z 4 ludzi za kostkę skorzystałem raz co nie było najwydajniejsze, ale jakbym nie dostał miejskich do ludzi to pewnie bym na niego nie narzekał (choć mam wrażenie ze nawet za 4 ludzi strata akcji boli). Kluczowe było też zignorowanie statków, skoro i tak nie dostanę się na początkową pozycję, a towary znikają tak szybko że nie ma szans na kilka na raz zupełnie to zignorowałem, a "ochłapy" poza tym że nie dostałem 3 kopalni do końca gry co akurat trochę przeszkadzało, były bardzo mocne. Zwłaszcza że jak wszyscy pozostali gracze walczyli na statkach miałem względny spokój przy innych kaflach.

Ale gra jakoś coraz mniej mi się podoba. Mam wrażenie że jak już się opanuje efektywne wykorzystywanie własnych akcji o zwycięstwie zadecyduje poziom złośliwości w stosunku do danego gracza. Można komuś tak pozabierać potrzebne budynki, że zaboli go to bardziej niż zabierających. Ostatnie 2 świnie dały mi 39 pkt za samo dostawienie ich, przy wyrównanej partii zabranie mi ich oznaczałoby przegraną. Zwłaszcza że kafli pojawiają się ograniczone ilości i można podbierać je tak żeby nie dało się kończyć obszarów, co daje sporo pkt. Nie da się przed tym bronić jeśli przeciwnicy się na kogoś uprą.
Sama optymalizacja też robi się monotonna. Brakuje jakiegoś zróżnicowania podczas partii.
Ja też szybko postawiłem 2 kopalnie i kupowałem co turę dodatkowy budynek, co pomogło. Ale niestety szarpanie sie o statki, kopalnie itp. zaowocowało, że miałem słabe żółte budynki. Niemniej na zwierzętach też zarobiłem sporo, choć nie max, bo miałem 4+8+4+8+12+15 za obszar, a rozumiem, że ty miałeś 4+8+12+16+20 + 15 za obszar?

No właśnie, zastawiłeś na nas pułapkę i przez to wygrałeś - tydzień temu ty byłeś ciągle pierwszy i uhandlowałeś sporo na towarach. A teraz my we 3 rzuciliśmy się na kopiowanie tej akcji, weź pod uwagę, że cała nasza trójka doszła do ostatniego pola. Więc kiedy my biliśmy sie ostatki ty spokojnie przebierałeś w kaflach.

A czy wygrana jest kwestią zmawiania. Potencjalnie jestem w stanie wyobrazić sobie taką sytuację, ale nie jestem do końca przekonany czy masz rację. Oczywiście można podbierać komuś celowo budynki, ale jesli sami ich naprawdę nie potrzebujemy, to jest marnowanie akcji, których mamy w turze niewiele. Oczywiście może się zdarzyć, że ktoś kto wie, że już na pewno nie wygra, będzie grał przeciwko liderowi, ale jaki to ma sens, że zmieni się osoba wygrywająca, jeśli to wciąż nie będzie ten podbierający.
A co do podb ierania podam ci przykład. Michał miał już 11 krów na 3 żetonach w swojej 5 polowej zagródce. Ja dopiero ją zaczynałem i miałem do wyboru albo wziąć w jednej turze 2 żetony po 4 świnie albo 2 żetony 4 krowy. Wybrałem świnie, bo krowy już miałem 3 na swoim pojedynczym pastwisku i ktoś inny je miał. Była 4 tura, więc bardziej opłacało mi się wziąć świnie i dać michałowi jego krowy, ponieważ było większe prawdopodobieństwo że w 5 turze dojdzie więcej świń niż krów. Aczkolwiek nie mogłem być tego pewien, bo nie pamiętałem wszystkich żetonów, jakie spadły (raczej nie mogłem tego sprawdzić-zasady na to pozwalają?).

Więc wydaje mi się, że gra jest chyba tak skonstruowana, żeby bardziej opłacało ci się działać pod swój plan niż na złość innym.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

W tym tygodniu również pojawię się o 17:45.

Widziałem jakąś sugestię, że ktoś chciałby zagrać w El Grande, chętnie przyniosę, z tym, że dobrze byłoby usiąść w 4 osoby.

Mogę też przynieść Tygrys i Eufrat albo Caylusa jeśli będą jacyś chętni.

Jestem też naturalnie otwarty na inne możliwości.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: zath »

Ktoś chętny na:
- Dungeon Lords (może być z dodatkiem, może być bez)
- Stone Age
- Magnum Sal?
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

zath pisze:Ktoś chętny na:
- Dungeon Lords (może być z dodatkiem, może być bez)
- Stone Age
- Magnum Sal?
Jeśli nie będę grał w środę w DL, to w pt chętnie zagram. Wpp może Dungeon Petz?
EDIT: chętnie poznałbym Belfort. Przyniósłby ktoś?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Odp: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: zath »

Dungeon Petz bardzo chętnie. Zobaczyłbym, czy warto to kupić.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Jirian »

Ja chetnie w DL zagram ;) Ale od 17:00 najwczesniej a najchetniej to 17:30.
dex_pl
Posty: 40
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:35

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dex_pl »

Chętnie bym się przyłączył do was. Jestem chętny na dowolną eurogrę, gdzie instrukcja jest dostępna :) Chętnie bym pograł w Tygrys i Eufrat - jedną z moich ulubionych gier (swego czasu, już dawno w nią nie grałem)
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

dex_pl pisze:Chętnie bym się przyłączył do was. Jestem chętny na dowolną eurogrę, gdzie instrukcja jest dostępna :) Chętnie bym pograł w Tygrys i Eufrat - jedną z moich ulubionych gier (swego czasu, już dawno w nią nie grałem)
To dwie osoby już mamy, przydałyby się jeszcze ze dwie. Z zastrzeżeniem, że będę 17:45. Tłumaczenie zasad naturalnie będzie, chyba, że wystarczy tylko szybkie odświeżenie.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: nahar »

Pupile podziemi - przyniosę i zagram.
Mam tylko nadzieję, że wyjdę z pracy wcześniej niż dziś - 19.30.
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: JediPrzemo »

Jak ktoś ma Wojnę o Pierścień lub Carcassone to bardzo bardzo chętnie nauczę się grać. Ewentualnie byłbym chętny na doszkolenie się w Cytadeli. Mogę przynieść Stronghold lub Kupcy i Korsarze.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: berem »

Czy przyniesie ktoś jakąś przygodową grę z "chromem", najlepiej wieloosobówkę?
A może są osoby chętne na gry o tematyce historycznej?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

berem pisze:Czy przyniesie ktoś jakąś przygodową grę z "chromem", najlepiej wieloosobówkę?
Jak są chętni, mogę wziąć Descenta.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: djedi gamer »

Pierzasty pisze:
berem pisze:Czy przyniesie ktoś jakąś przygodową grę z "chromem", najlepiej wieloosobówkę?
Jak są chętni, mogę wziąć Descenta.
2 ed.?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Z jedynką się raczej nie wyrobimy, więc tak.
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Kostyr »

Na 17:00 planuję Battlestar Galactica, zapraszam chętnych.

1. Kostyr
2. Czarli
3. Michał S
4. Barni
5. Rezerwacja - Dezerter
6. Inermis
7. djedi gamer
Ostatnio zmieniony 30 sie 2012, 13:08 przez Kostyr, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: djedi gamer »

Kostyr pisze:Na 17:00 planuję Battlestar Galactica, zapraszam chętnych.

1. Kostyr
2. Czarli
3. Michał S
4. Barni
5. Rezerwacja - Dezerter
6-7. Wolne miejsce
Właśnie na coś takiego się wybierałem. Będę na 90%.

Miałem ochotę jeszcze na Descenta 2 ed. Pierzastego, ale muszę tym razem wybrać BSG - jestem po kilku partiach i chciałbym jeszcze trochę się podszkolić.
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Kostyr »

djedi gamer pisze: Właśnie na coś takiego się wybierałem. Będę na 90%.
Informuję tylko, że gramy z dodatkami, nadal zainteresowany ?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Nie wiem czy zath i schizofretka będą grać w DL czy DP, w każdym razie ja w DL chętnie zagram (najchętniej z dodatkiem) - wezmę na wszelki przypadek.
@Jirian - pamiętam o twych chęciach i można do 17:00-17:30 zaczekać z DL, szczególnie że sam będę niewiele wcześniej.

Generalnie cieszy mnie bardzo, że oba Dungeony są ostatnio mocno maglowane, bo to naprawdę świetne tytuły :D

[rezerwowo wezmę coś na wypadek nieprzewidzianych okoliczności - pewnie Hawaii, chyba że ktoś straszliwie będzie chciał spróbować Princess of the Renaissance (wreszcie dochuchałem żetony pieniędzy i można grać bezstresowo i estetycznie :) ) ]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Jirian »

Dobra, to ja sie na DL potwierdzam

wezme pewnie cos z dziwnych nowkofolii bo moze sie uda sprawdzic czy lepiej sie nadaja na polke czy na mathandel ;P
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: zath »

Ja też się potwierdzam na DL o 17:30. Jak coś to będę miał swoje pudło. Mogę grać zarówno z dodatkiem (ten drugi wariant wyglądał sensowniej) jak i bez. :)

@jax: A tak BTW. Posiadasz jeszcze Mission: Red Planet, czy już się tego tytułu pozbyłeś?

A, no i ja na Princes of the Renaissance zawsze chętny!
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Chmurnik »

Ktoś chętny na Grę o tron (druga edycja)? Mogę być od 16:00 - 16:15.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
ODPOWIEDZ