(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: berem »

A miałby ktoś Panic Station?
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Kostyr »

berem pisze:A miałby ktoś Panic Station?
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad nim, ale różne inne wydatki ciągle przekładają jego zakup :(.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: nahar »

Jak się skończyła partia DL?
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

Przepraszam, że musiałem wczoraj wyjść tak nagle, ale uwierzcie, to było coś naprawdę bardzo ważnego.

Prawdopodobnie zostawiłem na sali swoją czerwoną bluzę, mam nadzieję, że ktoś się nią zaopiekował.

Za tydzień możemy wrócić do pomysłu rozegrania TiE, mam nadzieję, że tym razem już bez niespodzianek.

Jeszcze raz przepraszam, zwłaszcza, że miałem straszną ochotę zagrać.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

nahar pisze:Jak się skończyła partia DL?
Wyraźne zwycięstwo schizofretki (31 punktów bodaj). Głównie tytuły to zapewniły + pokój dający pkt. za samodzielne tytuły.
Znacznie z tyłu wyrównana stawka (po 1pkt. różnicy) - bodaj trzecie miejsce mieliście z Krzyśkiem.

DL jest genialny ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

I jak zakonnice? Może ktoś porównać do innych hidden movement?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Chmurnik »

Dziękuję za piątkową Grę o tron wszystkim lordom Westeros:
  • lordowi Starkowi (kumpel Radka86), który zasiadając na żelaznym tronie w kluczowych momentach wsparł swego drogiego przyjaciela księcia Dorana, czyli mnie ;) "właściwymi wyborami";
  • Beremowi - lordowi Greyjoyowi, który był na szczęście tak daleko, że jego podstępne knucia mi nie przeszkadzały;
  • Maciejowi - lordowi Lannisterowi, którego aktywność skutecznie odciągała uwagę Tyrellów od mych skromnych poczynań,
  • lordowi Tyrellowi (sorki, imię mi wyschło w słońcu Dorne) - sojusznikowi "niemal do końca" dzielnie wspierającemu ród Martellów (zwłaszcza okrętami) do czasu, gdy jedna z moich armii omyłkowo usunęła garnizon Wysogrodu. Przy czym odniosłem wrażenie, iż mój przyjaciel właśnie wybierał się z wizytą na wschód ;)
  • oraz zwycięzcy (gratulacje!) - Radkowi86 - lordowi Baratheonowi z którym dzieliły nas pewne różnice w poglądach. Głównie na temat Krańca Burzy. Tak bardzo pragnął mnie przekonać do swych racji, iż odwiedził mnie z liczną świtą w Słonecznej Włóczni. Znalazłem jednak argumenty, które pozwoliły uzasadnić prawo rodu Martellów zarówno do swej stolicy jak i innych regionów nieco na północ. Ostatecznie jednak to lord Baratheon wyczuwszy odpowiedni moment uderzył na sąsiadów zdobywając 7 zamków (z czego jako ostatni "mój" Koniec burzy w dość dramatycznej bitwie) sankcjonujących jego "naturalne" prawo do objęcia władzy :)
Pozdrawiam,
książę Doran - Chmurnik

PS. Mam nadzieję, że nie pomyliłem Radka z jego kolegą ;) W razie czego poprawcie. Sorki też, że mało napisałem o północy i ogólnie o innych rodach, ale wiadomo - bliższa koszula ciału...
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

schizofretka pisze:I jak zakonnice? Może ktoś porównać do innych hidden movement?
Całkiem spoko, choć Lothar grający zakonnicami poszukującymi adeptek miał chyba najmniej frajdy, Mnie jako skradającemu się, grało się przyjemnie. Niestety nie mam porównania, bo nie grałem w inne gry tego typu, więc niech się inni wypowiedzą. Choć mieliśmy problem z początkiem - instrukcja nie jest napisana zbyt intuicyjnie i były kłopoty z wytłumaczeniem, jak mamy grać. ALe w mairę upływu rozgrywki wszystko poszło płynnie.

Dziękuje wszystkim za wczorajsze partie. SLavika na 4 osoby jest fatalna, na 2 o niebo lepsza, choć mam wobec niej mieszane uczucia. Księstwo też zostało zbyt hojnie w ŚGP ocenione...

Zephyr, pamiętasz może któryś z paradoks z instrukcji na czym polegały? Chciałbym, aby autor się dookreślił.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

jingowawa pisze:SLavika na 4 osoby jest fatalna, na 2 o niebo lepsza, choć mam wobec niej mieszane uczucia.
To pewnie przez to, że źle układaliśmy karty (patrz dyskusja w wątku Slaviki) :)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

MichalStajszczak pisze:
jingowawa pisze:SLavika na 4 osoby jest fatalna, na 2 o niebo lepsza, choć mam wobec niej mieszane uczucia.
To pewnie przez to, że źle układaliśmy karty (patrz dyskusja w wątku Slaviki) :)
Źle układaliśmy karty, co masz na myśli?
Prześledziłem ten wątek, gdzie jest 19 wpisów i zauważyłem, że źle graliśmy złodziejem - bo to czy kradnie skarb czy punkty za potwory właściciel złodzieja musi zdecydować przed odkryciem katy skarbu, a u nas decydował po. Ale to raczej wiele na korzyść gry nie robi.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

jingowawa pisze:Źle układaliśmy karty, co masz na myśli?
To był oczywiście żart - sposób układania kart ma znaczenie tylko dla problemu braku miejsca, a nie dla samej rozgrywki. Generalnie chodzi o to, że karty powinno się układać równolegle do osi gry (w wątku Slaviki podlinkowałem odpowiednie zdjęcie) jedną obok drugiej, a my układaliśmy je prostopadle, kładąc częściowo jedna na drugą. W przypadku bohaterów znaczenia to nie ma, ale w przypadku potworów zasłanialiśmy ich własności i przez to trzeba było co chwila odkrywać wierzchnie karty, co powodowało dodatkowe przestoje w rozgrywce.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: zephyr »

Sposób układania kart był zły - niepotrzebnie zakrywaliśmy rebus na kartach z samą zdolnością, co zmniejsza czytelność.
Można było je tak ustawić żeby modyfikatory były lepiej widoczne.

A księstwo to jest chyba gra na jeden raz. Grałem właśnie raz, ale jakoś nie widzę co miałbym robić innego w następnej partii, brakuje jakiegokolwiek urozmaicenia. Czy jednak następne rozgrywki odkrywają jakieś ciekawe elementy?
[Miałem podobne wrażenia po 1 partii 7 cudów, ale jakoś gram i nie narzekam. Tylko w Księstwie mechanika jest absurdalnie nierozbudowana i powtarzalna.]
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

zephyr pisze:Sposób układania kart był zły - niepotrzebnie zakrywaliśmy rebus na kartach z samą zdolnością, co zmniejsza czytelność.
Można było je tak ustawić żeby modyfikatory były lepiej widoczne.
Prawda. Ale wątpię, czy dobre układanie karty podniosłoby nasze opinie o grze;)
zephyr pisze:A księstwo to jest chyba gra na jeden raz. Grałem właśnie raz, ale jakoś nie widzę co miałbym robić innego w następnej partii, brakuje jakiegokolwiek urozmaicenia. Czy jednak następne rozgrywki odkrywają jakieś ciekawe elementy?
[Miałem podobne wrażenia po 1 partii 7 cudów, ale jakoś gram i nie narzekam. Tylko w Księstwie mechanika jest absurdalnie nierozbudowana i powtarzalna.]
Na raz może nie, ale na 2 już tak :D Masz rację. Zupełnie nie rozumiem, jak ktoś mógł to gdzieś pozytywnie ocenić. Najgorsze, że to przerabianie kostek jest takie do bólu schematyczne i nie wiąże się z żadnymi emocjami.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

jingowawa pisze:Najgorsze, że to przerabianie kostek jest takie do bólu schematyczne i nie wiąże się z żadnymi emocjami.
Nie mów, że nie wzbudzała Twoich emocji sytuacja, w której Lothar przerabiał kostki malarzem, Keleno pisarzem, ja rzeźbiarzem, a Ty brałeś z banku fioletowe, bo nie miałeś co robić :mrgreen:
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Jirian »

A ktore zakonnice byly grane? Bo kompletnie przegapilam...
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: zephyr »

Nuns on the run - miałem się wypowiedzieć, ale trochę nie mam zdania. Mam wrażenie że jako rywalizacja gra zupełnie nie działa - gracze nie wchodzą z sobą w interakcję, a sterujący "strażnikami" też błądzi po omacku nie celując za bardzo w nikogo. Robi bardziej za AI niż za gracza. Większość ruchów musi zaskryptować jawnie dla wszystkich, swobodę poruszania zyskuje dopiero jak kogoś zauważy. I balans nie wygląda dobrze (różna cele - pkt na mapie; nawet jeśli w teorii nie ma lepszych lub gorszych w każdej partii jakiś obszar będzie nie do ruszenia a inny zupełnie wolny, bo strażników jest 2), choć tak naprawdę nie wiem jak się gra w tą grę jak się ją już pozna.

Samo przekradanie się działało ok, choć mimo dość prostych zasad pojawiały się wątpliwości. Głównie dlatego że gra próbuje być realistyczna - trzeba sprawdzać zasięg wzroku i hałas, a to w planszówce bywa problematyczne. Jeśli zaczniesz liczyć na planszy to za łatwo zdradzić swoją pozycję, podobnie jak pytania w stylu "znacznik hałasu mam położyć tu czy tu?" Zakończenie też wyszło bez sensu, jeden z graczy biegał całą grę (w ogóle skradanie się wydaje się bardzo sytuacyjne, bieganie jest lepsze), w połowie zadanego czasu wykonał swój quest... i koniec. Jakby nie presja czasu czułbym się rozczarowany takim zakończeniem gry. Nie wiem jak jest to opisane w instrukcji, ale ja bym grał do tej 15 tury, bo byłem ciekaw jak by mi dalej szło to bieganie pomiędzy strażnikami, a tak gra dla mnie zakończyła się w połowie.

Jako nie nastawiona na rywalizację zabawa sprawdzało się całkiem fajnie. W pierwszej turze strażnik wylądował o 1 pole ode mnie, ale za drzwiami, zagrywam stój cicho, turlu turlu, kurde, ułyszeli mnie i zostałem od razu złapany. W końcówce miałem wrażenie bycia pomiędzy strażnikami, a ktoś tu jeszcze biega... jak skieruje strażnika tutaj to będzie problem. Push your luck czy cię usłyszą, próba domyślenia się gdzie są gracze itd, ale nie wiem czy to się nie zrobi nudne/popsute.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

Nie udało się zagrać w EiT w zeszłym tygodniu, może uda się w tym :)

Tym razem nie jestem limitowany czasowo, mogę być nawet od 16:00.

Tłumaczenie zasad oczywiście będzie, zapraszam.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Macek »

Czy ktoś miałby ochotę na szybką partię w Dominant Species (max 4 os) w najbliższy piątek? Start 17.00.
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Jirian »

Zephyr - o, dobrze wiedziec, bo akurat zastanawialam sie nad zakupem ale chyba sobie daruje w takim razie, bo jest duzo dobrych gier na tym swiecie ;)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

MichalStajszczak pisze:
jingowawa pisze:Najgorsze, że to przerabianie kostek jest takie do bólu schematyczne i nie wiąże się z żadnymi emocjami.
Nie mów, że nie wzbudzała Twoich emocji sytuacja, w której Lothar przerabiał kostki malarzem, Keleno pisarzem, ja rzeźbiarzem, a Ty brałeś z banku fioletowe, bo nie miałeś co robić :mrgreen:
No faktycznie, było bardzo emocjonująco, ubawiłem się przednio. W sumie nie wiem, co gorsze, to czy Slavika... Powinien być na BGG jakiś antyranking gier, inni mogliby się wypowiedzieć;)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

jingowawa pisze:No faktycznie, było bardzo emocjonująco, ubawiłem się przednio. W sumie nie wiem, co gorsze, to czy Slavika... Powinien być na BGG jakiś antyranking gier, inni mogliby się wypowiedzieć;)
Na pewno jest kilka, poszukaj w geeklistach ;)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: zephyr »

Slavika ma sporą sznasę zrobić się lepsza po poznaniu - głównym mankamentem był chaos, a to powinno się zmniejszać z doświadczeniem graczy, dla Księstw spodziewałbym się trendu odwrotnego, bo naprawdę nie widzę co w tej grze miałoby się dziać w kolejnych partiach.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

zephyr pisze:Slavika ma sporą sznasę zrobić się lepsza po poznaniu - głównym mankamentem był chaos, a to powinno się zmniejszać z doświadczeniem graczy, dla Księstw spodziewałbym się trendu odwrotnego, bo naprawdę nie widzę co w tej grze miałoby się dziać w kolejnych partiach.
Siedzę i się zastanawiam, co takiego ma się dziać w Poznaniu :lol:
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Brzostek
Posty: 50
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Brzostek »

Cześć wszystkim, znalazłoby się gdzieś miejsce dla 3 graczy? Jak chodzi o nas to dołączymy się do czegokolwiek, ale najchętniej zagralibyśmy w Grę o Tron.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Chmurnik »

Brzostek pisze:Cześć wszystkim, znalazłoby się gdzieś miejsce dla 3 graczy? Jak chodzi o nas to dołączymy się do czegokolwiek, ale najchętniej zagralibyśmy w Grę o Tron.
Chętnie dołączyłbym do GoT, ale w tej chwili nie jestem pewien czy dam radę w ten piątek. Wstępnie jednak zarezerwowałbym miejsce.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
ODPOWIEDZ