Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Syndelis »

4 tys. zł to i tak dużo uzbierane w 3h. Mogły być cele podane trochę szybciej to może jeszcze parę osób by się zdecydowało na dodatki ( pytałem o to na wspieram.to dzień wcześniej i odpowiedzi nie otrzymałem ). W gruncie rzeczy Wsparć może i było dużo za to proporcjonalnie Wspierających ( szczególnie nowych, w porównaniu do innych kampanii jak TIME, czy Doliny kupców, która dopiero wystartowała ) bardzo mało. Chyba zabrakło tu jeszcze recenzji u Wookiego i GTTV. Z mecenasem także wyszło nienajlepiej. Także jeśli zabraknie parunastu zł do ostatniego promocja to trochę szkoda będzie.
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Syndelis pisze: W gruncie rzeczy Wsparć może i było dużo za to proporcjonalnie Wspierających ( szczególnie nowych, w porównaniu do innych kampanii jak TIME, czy Doliny kupców, która dopiero wystartowała ) bardzo mało.
Ostatnio policzyłem z ciekawości wstecz.
Wg. danych bezwzględnych, sumując wszzystkie nasze kampanie, "przynieśliśmy" do wspieram.to najwięcej nowych wspierających.

Nic szczególnie dziwnego, że w TIME stories jest tak wielu nowych wspierających- częściowo to klienci największego sklepu z grami w Polsce- zasięg newslettera Rebela, i naszego różni co najmniej stukrotna różnica.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Mori »

Kisun pisze:Brakuje tylko 844 zł. Wszystkich wsparć (z dodatkami i blikami - sprawdziłem dwa razy) jest 426 a u góry jest 431 więc chyba jeszcze 5 wpłat nie doszło, jest szansa. Mała ale jest :D
Juz jest 68 426, czyli brakuje 574 zl :)
Piettrucha pisze:Ostatnio policzyłem z ciekawości wstecz.
Wg. danych bezwzględnych, sumując wszzystkie nasze kampanie, "przynieśliśmy" do wspieram.to najwięcej nowych wspierających.
I ponad 700 tys. zl!
pan_slaw
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: pan_slaw »

Piettrucha pisze: Jedyna nadzieja, że dotrą jeszcze te 4 wpłaty- tyle na teraz brakuje. Część banków księguje z opóźnieniem. To samo tyczy się paypala. Zależnie od ich wielkości, albo się uda, albo nie. ;)
Pettrucha a czy dopuszczasz taką opcję, że np. zbierze się te kilkadziesiąt osób, które byłyby w stanie jeszcze po te 10 zł jakoś dorzucić by dobić do tego SG?
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Kisun »

Dajmy już spokój. Przecież nie będziemy robić akcji na wydanie nieufundowanego bonusu. Jak się nie ufundowało to trudno. Dobrze że jest te 6 kart. Bardziej mnie interesuje to o czym GFP pisało, że będzie możliwość zakupu kart bonusowych jeżeli jakieś się nie ufundują. Podobno miało być sporo tych kart (bo chyba nie było ich tylko 7szt?) i miała być jakaś paczuszka do dokupienia czy coś. Czy wydawnictwo się wycofuje z tego pomysłu?
"Errare humanum est"
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

pan_slaw pisze:
Piettrucha pisze: Jedyna nadzieja, że dotrą jeszcze te 4 wpłaty- tyle na teraz brakuje. Część banków księguje z opóźnieniem. To samo tyczy się paypala. Zależnie od ich wielkości, albo się uda, albo nie. ;)
Pettrucha a czy dopuszczasz taką opcję, że np. zbierze się te kilkadziesiąt osób, które byłyby w stanie jeszcze po te 10 zł jakoś dorzucić by dobić do tego SG?
Zdecydowanie nie. Nie chodzi o to, że chcemy sobie tymi pozostałymi kartami promo wytapetować biuro, ale o to, co już wielokrotnie padło tutaj wcześniej. Jako że jeszcze na prawdę dużo gier wydawanych na wspieram.to przed nami, taki ruch mógłby stworzyć precedens. Każde wydanie ma osobną kalkulacje, osobne koszta, inne przychody i taki precedens mógłby kiedyś trafić w nas rykoszetem w najmniej spodziewanej chwili.

Więc przykro mi- ale nie. Karty promo, będą dostępne do dostania na naprawdę wiele sposobów: np. na konwentach, turniejach, czy choćby w naszym sklepiku- który już niedługo! ;)


Kisun pisze:Dajmy już spokój. Przecież nie będziemy robić akcji na wydanie nieufundowanego bonusu. Jak się nie ufundowało to trudno. Dobrze że jest te 6 kart. Bardziej mnie interesuje to o czym GFP pisało, że będzie możliwość zakupu kart bonusowych jeżeli jakieś się nie ufundują. Podobno miało być sporo tych kart (bo chyba nie było ich tylko 7szt?) i miała być jakaś paczuszka do dokupienia czy coś. Czy wydawnictwo się wycofuje z tego pomysłu?
Skąd pomysł że się wycofujemy? Absolutnie nie. Kampania zakończyła się 3 dni temu, a gry dotrą w listopadzie. Karty promo będzie można otrzymać na wiele sposobów- jednak głównym sposobem będą turnieje i ew. kolejne akcje CF na dodatki.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Syndelis »

A mi się wydaje, że gdyby SG były publikowane conajmniej w liczbie 3-4 w przód ( po ufundowaniu gry ) to by te 69000 na pewno się uzbierało. 2 ostatnie SG zostały dodane już po uzyskaniu ponad 66000 zł i odblokowaniu promki pierścienia, a to było o godzinie 21, czyli o takiej, gdzie niektórzy już smacznie śpią. Także mogło być założenie, że kupowanie ( np. dodatków ) dalej to gra nie warta świeczki, bo po 66k zł nic nie ma do uzyskania i można dodatki kupić za pół roku jak już wyjdzie gra. SG ( szczególnie te dobre ) strasznie mocno motywuje psychologicznie i otwierają portfele. Rzecz ( moim zdaniem ) do poprawy w następnych kampaniach :)
A no i szkoda jeszcze, że BLIK przestał dokładać po dychaczu na finishu kampanii :/
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 535
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: lukwych »

Popieram przedmówcę - SG widoczne dużo wcześniej zdecydowanie napędzają kampanię. Nawet jeżeli widać tylko kształt jak w TIME Stories. No i słabo wykorzystywane są cele do mediów społecznościowych, a to tam najłatwiej zrobić szum.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kaszkiet »

Moim zdaniem to zależy od specyfiki kampanii i jej potencjału na spektakularny sukces lub jego brak. SG widoczne dużo wcześniej wyglądają dobrze, jeśli zostają później osiągnięte. Ale jeśli przed kampanią źle ocenisz jej dynamikę to progi mogą być źle ustawione. Później taka zakończona ufundowaniem kampania wygląda smutno z np. 107% kwoty i ledwo ufundowanym jednym z 15 SG.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 535
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: lukwych »

True. Ale raczej większy efekt da świadomość możliwości niż świadomość ich niewykorzystania. Chociaż moim zdaniem brak ufundowania tego ostatniego SG w MW zadziała w perspektywie na plus - w końcu uczymy się na błędach.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Mori »

kaszkiet pisze:Moim zdaniem to zależy od specyfiki kampanii i jej potencjału na spektakularny sukces lub jego brak. SG widoczne dużo wcześniej wyglądają dobrze, jeśli zostają później osiągnięte. Ale jeśli przed kampanią źle ocenisz jej dynamikę to progi mogą być źle ustawione. Później taka zakończona ufundowaniem kampania wygląda smutno z np. 107% kwoty i ledwo ufundowanym jednym z 15 SG.
Zwłaszcza, że Piettrucha mówił, że dopasowują progi kolejnych celów na podstawie tego, jak idą wpłaty, manewrując wokół kwot, które muszą uzyskać, by to się opłacało (stąd czasem próg między celem A i B jest inny, niż między B i C, pomimo, że każdy z nich jest takim samym promo).

Fajnie, jakby była opcja dokupienia promek z darmową wysyłką, jeśli kupiło się MW.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: misioooo »

Jaki problem ustalić kilka progów w przód, a w trakcie dorzucać "niespodziewajki" pomiędzy te ustalone, jak idzie wolniej, a jak idzie dobrze, to niespodziewajki trzymać "na później"?
W ten sposób od razu widzę co się kryje w kilku kolejnych progach i jednocześnie mam dodatkową motywację do wsparcia/dołożenia - bo jakiś "międzypróg" może się pojawić niespodziewanie :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1293
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Nidhogg »

Zawsze lepiej wygląda jak jest 3-4 progi widać wtedy ma się wrażenie że twórcy zakładają że tytuł jest taki dobry że będą wydane te promki. A tak jak tylko jeden widać można mieć wrażenie że poziom ufundowania zaskoczył i nie są przygotowani. Oczywiście czasem tak jest że gra ma mega zbiera kasę i mogą się skończyć przygotowane SG, ale tak już było i była mowa że więcej nie mamy i tyle.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Bregorz
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2015, 12:57
Has thanked: 27 times
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Bregorz »

Pietrucha już kiedyś tłumaczył, że nie mogą ustalić zbyt wielu progów wcześniej z powodu zmian wyceny, dziś drukarnia ma taką cenę jutro już może być inna, więc nie wiem jaki sens jest męczenie znowu chłopaków, żeby podawali kilka progów na przód skoro powiedzieli, że się nie da.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: crsunik »

Albo zademonstrować możliwe cele bez kwot, a je dodawać z czasem
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: morris »

Piotrze, 17 maja pisałeś, że pracujecie nad nową stroną, i użyłeś zwrotu "jeszcze 2-3 tygodnie" - minęły ponad 4 i strony nie ma. W zasadzie nie chodzi mi o samą stronę jako taką (choć przydała by się, nie przeczę), ile o to, że miały na niej być informacje o Waszych planach wydawniczych. Głowy nie dam, ale wydawało mi się, że planujecie w tym roku jeszcze wydać Adventures i Empires (z serii Dominion). Jak raz nie mogę znaleźć potwierdzenia tego. A pytam dlatego, że nie wiem, czy nabyć Empires w wersji oryginalnej (i zadowolić się własnym tłumaczeniem - trochę roboty jest z wydrukowaniem, wycinaniem i wkładaniem w koszulki) czy poczekać na naszą rodzimą, porządnie wydrukowaną wersję.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

morris pisze:(...) ale wydawało mi się, że planujecie w tym roku jeszcze wydać Adventures i Empires (z serii Dominion). Jak raz nie mogę znaleźć potwierdzenia tego. A pytam dlatego, że nie wiem, czy nabyć Empires w wersji oryginalnej (i zadowolić się własnym tłumaczeniem - trochę roboty jest z wydrukowaniem, wycinaniem i wkładaniem w koszulki) czy poczekać na naszą rodzimą, porządnie wydrukowaną wersję.
Kilka dni temu dostaliśmy wyceny produkcji i mamy bardzo poważny zgryz. Otóż, Adventures jest już wyraźnie droższy od chociażby seaside, ale naprawdę problematycznym jest Empires: Tutaj cena produkcji jest taka, że SCD musielibyśmy ustalić na poziomie powyżej 220 zł. Dodatkowo kurs euro na poziomie 4,45 też nie pomaga.

Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Moim zdaniem jeśli ceny są takie wysokie powinniście odpuścić to w tym roku. Będzie 4 pudła Dominiona do grania przecież.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

TTR_1983 pisze:Moim zdaniem jeśli ceny są takie wysokie powinniście odpuścić to w tym roku. Będzie 4 pudła Dominiona do grania przecież.

Skłaniamy się ku takiemu rozwiązaniu. Może ew. wydamy jedną z nich.

Zobaczymy - na prawdę ciężka decyzja. ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: tomb »

Chyba wiele też zależy od terminu kolejnego możliwego druku. Jeśli szansa ma się pojawić dopiero za kilka lat, to ja brałbym teraz nawet za 220.
(Zresztą morris doniesieniami o Empires narobił takiego apetytu, że ja chcę jak najszybciej. Adventures takoż.)
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: KonradT »

Kisun pisze:Podobno miało być sporo tych kart (bo chyba nie było ich tylko 7szt?) i miała być jakaś paczuszka do dokupienia czy coś. Czy wydawnictwo się wycofuje z tego pomysłu?
Patrząc na karty, które były w kampanii podejrzewam, że GFP dostało promo pack 1 i 2.
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... mo-pack-01
http://store.arcanewonders.com/product. ... 255&page=1

Trochę szkoda, że nie dostali kart z kampanii Dice Tower z tego roku. Bardzo ciekawe karty zarówno do Areny jak i Akademii.
Lista wszystkich promek (trzeba zjechać trochę niżej i jeszcze zajrzeć na ostatnią stronę): https://boardgamegeek.com/thread/992092 ... promo-list
Awatar użytkownika
predki
Posty: 429
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 58 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: predki »

Jestem zainteresowany Dominion Empires. Czy wysokie koszty nie wynikają czasem z przeniesienia produkcji do USA? Mój egzemplarz Adventures jest właśnie tam wyprodukowany, czym bardzo się chwalą na pudełku. Chciałbym też mieć jasną sytuację, czy szukać angielskiej wersji, czy warto czekać na polską?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Desktop-Shaman
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2016, 17:12
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Desktop-Shaman »

predki pisze:Jestem zainteresowany Dominion Empires. Czy wysokie koszty nie wynikają czasem z przeniesienia produkcji do USA? Mój egzemplarz Adventures jest właśnie tam wyprodukowany, czym bardzo się chwalą na pudełku. Chciałbym też mieć jasną sytuację, czy szukać angielskiej wersji, czy warto czekać na polską?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Wysokie koszty wynikają przede wszystkich z tych magicznych metalowych monet które są w środku i które są absurdalnie drogie ;)
Awatar użytkownika
predki
Posty: 429
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 58 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: predki »

Desktop-Shaman pisze: Wysokie koszty wynikają przede wszystkich z tych magicznych metalowych monet które są w środku i które są absurdalnie drogie ;)
Akurat tak się składa, że w Adventures nie ma nic metalowego. Oprócz trochę większej ilości kart (jak pamiętam to 400), są tylko dwa arkusze kartonu. Ten drogocenny metal jest natomiast w Przystani lub Złotym Wieku, a koszt można było utrzymać w ryzach.

Oczywiście Empires to już inna historia. Z drugiej strony, Rio Grande wycenia w Stanach prawie wszystkie duże dodatki na równe $44.95. Tańsze jest tylko Hinterlands, a nic nie jest droższe.
Na naszą niekorzyść działa obecnie jeszcze słaba złotówka.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kaspers
Posty: 65
Rejestracja: 10 gru 2015, 00:00
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kaspers »

W jakim sklepie w Warszawie będzie można dostać w nadchodzącym tygodniu Pola Arle i kiedy mniej-więcej? :)
ODPOWIEDZ