Race for the Galaxy (Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Galax
Posty: 32
Rejestracja: 27 sie 2009, 17:46

Re: Race for the galaxy

Post autor: Galax »

Ale jak zagram 2 fazy eksploracji to dobieram osiem kart dwie zatrzymuje a mój przeciwnik? Dobiera tylko tak jakby działała jedna faza eksploracji czy dwie? W przypadku wyboru dwóch faz rozwoju to mój przeciwnik też może wystawić dwie technologie? Odbywa się to w kolejności najpierw wystawiamy jedną kupujemy a zaraz drugą? W kolonizacji jak zagram Improved logistic i chcę podbić świat to jak jest zliczana siła militarna? Najpierw podbijam jeden a reszta siły jak zostanie to mogę wykorzystać na drugi czy jak to działa? Mój przeciwnik też może wystawić dwa światy jak ja wybrałem dwie fazy kolonizacji?
Dzięki za odpowiedzi. :wink:
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: zephyr »

"dziwne" są tylko podwójny develop i podwójny settle
w przypadku zagrania obu explore albo consume jest tylko jedna faza ale z sumą bonusów

to znaczy explore
+1 zatrzymana + 6 widzianych czyli bez innych bonusów 2 z 8
dla innych podstawowe 1 z 2

consume ma pierw trade (przymusowy)
a potem VPki x2
drugi gracz ma zwykłe consume

improved logistics jest ogólnie dziwne ale
siły militarnej nie zużywasz - możesz np podbić oba światy za maks swojej siły
jednorazowe podbicie siły militarnej (np tactics, mercenaries) działa na całą fazę, więc można podbić 2 światy płacąc raz jeśli się ma IL
świat działa dopiero od następnej fazy, więc nie można użyć bonusa do siły z pierwszego świata do podbicia drugiego świata

podwójny settle to dwie niezależne fazy zasiedlania, tak niezależne jakby były w innych turach,
obaj gracze wykonują obie fazy jeśli choć jeden rzucił podwójny settle
są to niezależne fazy więc powinnno być coś w stylu
- pierwszy settle
+ odkrywanie świata
+ płacenie
- drugi settle
+ odkrywanie
+ płacenie
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

elayeth pisze:Jakie są wasze najwyższe wyniki?
Mój rekord nie zmienił się od kwietnia i wynosi 79VP. To było jeszcze przed RvI, ale oczywiście już z GS i z celami.

Co prawda zostałem wtedy wyśmiany, że się wyrywam z takim słabiutkim wynikiem :wink: , ale jakoś od tego czasu nie zrobiłem postępów. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: ghostdog »

z innej beczki - wiadomo coś nt. dodatku?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Brink of War? Nie sądzę, żeby wyszedł wcześniej niż w połowie przyszłego roku.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Race for the galaxy

Post autor: Dzej »

Sprzedałem 2 raz R4tg jakiś czas temu i znowu do niego zatęskniłem :(

Najlepszy tryb solo jaki do tej pory widziałem 8)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Van »

Kto mi powie jak skorzystać z możliwości przejęcia komuś świata w tym programie do grania offline? Miałem Rebel Alliance, przeciwnik miał kartę z imperium w swoim tableau, miał świat militarny do przejęcia, miałem wystarczająco siły ale pojęcia nie mam co miałem kliknąć żeby przejąć. Klikałem na rebel alliance, na jego świat, nie wystawiałem swojego świata i jak klikałem done to się faza kończyła. A taki bym miał soczysty wynik :(
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Czy rozwijałeś listę powerów settlowych? Ja nie miałem jeszcze sytuacji przejęciowej, ale domyślam się, że trzeba wybrać z listy power takeover :arrow: kliknąć done :arrow: wybrać kartę do przejęcia :arrow: zatwierdzić done.

A może coś przeoczyłeś w sile obronnej przeciwnika i takeover był niemożliwy?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: B »

Nie ma żadnego takeover na liście. Po prostu w fazie settle klikasz done (nie settlując nic) i wtedy program cię zmusi do przejęcia jeśli takie jest możliwe. Sporo przejęć już mi się zdarzyło i niestety nie można anulować - jeśli tylko jest okazja i spasujesz podczas settlowania to MUSISZ przejąć.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Van »

No to ja czegoś nie rozumiem. Miałem siły 14, do przejęć za każdy świat rebeliancki, który posiadam +2 dodatkowej co daje w sumie 20 siły, chciałem przejąć od zielonego windfall żółty za 5 z surowcem, on miał siły w porywach 5, więc miałem jeszcze 10 siły w zapasie a jak klikałem done to mi się nie upominało o przejęcie.
Coś musiałem pomieszać. Teraz grałem i wszystko jest ok, oprócz tego przejmowania przymusowego.
B pisze:[...]Sporo przejęć już mi się zdarzyło i niestety nie można anulować - jeśli tylko jest okazja i spasujesz podczas settlowania to MUSISZ przejąć.
instrukcja pisze:As takeover powers
involve a Settle action, they must be invoked either by players who didn’t place
a world or by a players with a power that allows him to place a second world
during Settle (such as Improved Logistics).
To by znaczyło, że przejęcia są obowiązkowe jeśli się nie wystawi świata a ma się możliwości przejęcia? :shock: *me idzie czytać takeover faq
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: B »

Oj nie ma się czym ekscytować - w programie jest bug który nie pozwala na anulowanie przejęcia. Autor jest już tego świadomy (po moich postach na BGG ze zdjęciami) i obiecał że następna wersja to naprawi.
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: Race for the galaxy

Post autor: Zimoch »

Przepraszam za pytanie, które być może już padło w tym wątku, ale jak to jest z polskim wydaniem czy są też dodatki po polsku? Jeżeli nie to czy są planowane?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Nataniel »

Nie ma i nikt nie planuje polskiego wydania (AFAIK).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Galax
Posty: 32
Rejestracja: 27 sie 2009, 17:46

Re: Race for the galaxy

Post autor: Galax »

Dzięki Zephyr za bardzo dobre wytłumaczenie. Czyli jak mam +2 siły militarnej gram IL podbijam jeden świat za 2 siły militarnej to już drugiego podbić nie mogę bo zużyłem moją siłe, tak to rozumiem.
Dzisiaj przyszły do mnie dodatki i znów zaczynają się pytania.
1.Trzeba grać z celami?
2.W przypadku celu kto pierwszy będzie miał 2 światy brązowe lub niebieskie (windfallowe też) to mogą być np. 4 niebieskie? Tyczy się to też reszty podobnych celów?
3.Dlaczego w przypadku Acient Race występuje "zły" wording? To znaczy pisze discard 3 cards not 4, brzmi to tak jakbym miał usunąć normalnie 4 karty a dwie zatrzymać. W RVI jest podobna karta z wordingiem "discard 12 cards not 10" to brzmi jakbym miał usunąć 12 kart a przecież te karty zatrzymuje. Wiem co te karty oznaczają ale dziwi mnie ten wording.
4.Jak rzucać kości? Po dwie jednocześnie czy po jednej? Miałem sytuacje (rzucałem po jednej) że nieszło nic zrobić. Więc po dwie rzucać?
5.Oczywiście jak gram z robotem to wykonuje jego fazy a on moje? Kart nie muszę trzymać zakrytych ani wykładać zakrytych? Technologie za 6 liczą się u niego za 6 PZ? Zawsze ja robię pierwszy akcje nawet jak on wybrał akcje a ja nie? Może macie jakieś rady co do łatwego pojęcie gry z robotem?
6. Dlaczego ta gra jest taka rewelacyjna i wciąga jak bagno? :mrgreen:
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: zephyr »

może mało czytelnie się wyraziłem
siły militarnej nie zużywasz - możesz np podbić oba światy za maks swojej siły
oznaczało, mam 5 siły, podbijam planetę za 5 i planetę za 5, siła się nie zużywa ani nic takiego

edit:
1 nie, osobiście zwykle gram bez
2
w tGS nie am takiego celu, RvsI nie mam, ale chyba też nie
jest za to cel most, najwięcej światów niebieskich i brązowych
liczą się i produkcyjne i windfalle
kto ma najwięcej przejmuje cel i 5 VP, w przypadku remisu cel nie przechodzi, ale remisujący dostają na koniec 3VP
3 wording jest dobry
discard oznacza odrzuć
w drugim tekście brakuje słówka "to" discard to X - odrzuć tak żebyś miał X
4 O_o co???? :shock:
w zasadach do robota jest opis jak on działa
nie będę tego wszystkiego tłumaczył przez forum (za dużo zasad)
kości są tylko dla robota
[edit]
chyba już rozumiem pytanie
równocześnie, bo gwiazdki przyporządkowuje się po niegwiazdkach
[/edit]
5 grasz jak normalny advanced 2pl
ty wykonujesz wszystko normalnie
robot fazy wybiera kostkami
zamiast akcji robi dziwne rzeczy opisane w instrukcji
(generalnie dostaje losową ilość VP, bo ignoruje zawartość kart inną niż ilość VP)
gracz robi fazę pierwszy bo nie można się sugerować tym co się robotowi wylosuje
6 bo jest setka unikatowych kart które tworzą zróżnicowane komba,
dodatkowo poziom losowości jest na tyle duży że nigdy nie wiadomo co się w danej partii uda
jednocześnie na tyle mały że dobry gracz wygra znacznie częściej niż słabszy
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Galax pisze:1.Trzeba grać z celami?
Nie trzeba. Wszyscy gracze muszą tylko uzgodnić, czy grają z celami, czy bez nich.
2.W przypadku celu kto pierwszy będzie miał 2 światy brązowe lub niebieskie (windfallowe też) to mogą być np. 4 niebieskie? Tyczy się to też reszty podobnych celów?
Tam chodzi o trzy lub więcej światów brązowych i/lub niebieskich. Oczywiście mogą być trzy niebieskie, albo trzy brązowe, albo dowolna kombinacja tych dwóch kolorów.
3.Dlaczego w przypadku Acient Race występuje "zły" wording? To znaczy pisze discard 3 cards not 4, brzmi to tak jakbym miał usunąć normalnie 4 karty a dwie zatrzymać. W RVI jest podobna karta z wordingiem "discard 12 cards not 10" to brzmi jakbym miał usunąć 12 kart a przecież te karty zatrzymuje. Wiem co te karty oznaczają ale dziwi mnie ten wording.
Wording jest dobry. Masz tam napisane: "Discard down to 3 (not 4)", czyli "odrzuć, aż zostaną Ci na ręce trzy (a nie cztery"). Innymi słowy: odrzuć trzy, a nie dwie, jak w innych przypadkach.
4.Jak rzucać kości? Po dwie jednocześnie czy po jednej? Miałem sytuacje (rzucałem po jednej) że nieszło nic zrobić. Więc po dwie rzucać?
W grze z robotem rzucasz jednocześnie dwiema kośćmi, żeby określić, jakie akcje robot "wybiera".
5.Oczywiście jak gram z robotem to wykonuje jego fazy a on moje?
Obaj wykonujecie wszystkie akcje, które obaj wybraliście. Jak w grze z człowiekiem.
Kart nie muszę trzymać zakrytych ani wykładać zakrytych?
Jeśli Ci się trafił robot, który podgląda, to trzymaj zakryte. ;) Mój gra uczciwie, więc swoją rękę wykładam na stole odkrytą. :)
Technologie za 6 liczą się u niego za 6 PZ?
Za 6VPs lub za 9VPs - zależnie jaki poziom trudności wybrałeś.
Zawsze ja robię pierwszy akcje nawet jak on wybrał akcje a ja nie?
Zawsze.
Może macie jakieś rady co do łatwego pojęcie gry z robotem?
Po prostu grać. Po kilku partiach wszystko będziesz robił intuicyjnie.
6. Dlaczego ta gra jest taka rewelacyjna i wciąga jak bagno? :mrgreen:
To wielka tajemnica Wszechświata. Podobno zostanie rozwiązana po ukazaniu się trzeciego dodatku. Choć ja uważam, że dopiero po zakończeniu następnej trylogii.
Albo kolejnej. ;)

EDIT: Jakoś nie zauważyłem, że zephyr już odpowiedział. Ale będziesz miał za to wszystko wytłumaczone "różnymi słowami". ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Galax
Posty: 32
Rejestracja: 27 sie 2009, 17:46

Re: Race for the galaxy

Post autor: Galax »

Dzięki za odpowiedzi, naprawdę ułatwiacie mi zrozumienie zasad. :wink:
oznaczało, mam 5 siły, podbijam planetę za 5 i planetę za 5, siła się nie zużywa ani nic takiego
Ale według reguł gry każdy bonus działa tylko raz w czasie fazy. Więc w przypadku IL jak może być ponownie użycie siły kiedy została w tej samej fazie użyta? To złamanie zasad.
Mam parę nowych pytań. :?
1.Gram w 2 karty akcji na runde. Wybieram 2 kolonizacje a przeciwnik jedną, to dostaje bonus tylko z 1 kolonizacji, a jak przeciwnik zagra też 2 kolonizacje to też po jednym bonusie dostajemy? Działa to tak samo w przypadku robota?
2.Jak wylosuje robota na kości to położyć go na fazie którą przedstawia robot? Np. wylosuje robota patrze na ten rysunek na macie:produkcja, to położyć go poprostu na produkcji?
3.U robota zlicza się punkty za karty tak że 1 karta = 6 VP (na łatwym poziomie)? Czy normalnie liczy się VP na kartach a tylko 6 są za 6VP? Bo jeżeli tak jest to po mojej pierwszej grze na zasadach na łatwym przegrałem 83 do 19. Chociaż mam nadzieję że jednak Vp na kartach liczy się normalnie. :)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: zephyr »

siłą militarna nie jest używanym zasobem tylko parametrem, możesz podbić planety do określonej wartości siły a nie musisz zużyć określoną wartość siły'

1 z ludźmi tak
z robotem właściwie też, tylko jego bonus wygląda inaczej

2 tak, robot jest akcją zależną od świata startowego

3 VP na kartach liczy się normalnie
wszystko za 6 albo 9 - ał to by się w ogóle wygrać nie dało
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: jax »

zephyr pisze:3 VP na kartach liczy się normalnie
Z takim wyjątkiem, że 6-kowe developmenty liczy się zawsze po 6 albo 9VP.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: ghostdog »

1.czy mając ancient word zawsze muszę się wyzbyć kart z ręki aby móc przeprowadzać akcje?
2. w jaki sposób obliczyć siłę niezbędną do podbicia jak i podbijanego? - zliczam "małe pkty" i tyle?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

ghostdog pisze:2. w jaki sposób obliczyć siłę niezbędną do podbicia jak i podbijanego? - zliczam "małe pkty" i tyle?
Porównujesz swoją siłę militarną z siłą militarną właściciela podbijanego świata, powiększoną o wartości obronne z kart Rebel Aliance i Rebel Pact i o wartość świata, który chcesz odebrać. Twoja powinna być wyższa lub powinny być równe. Dla obu graczy liczy się także "specjalizowana" siła militarna, np. przeciw światom zielonym, żółtym czy militarnym rebelianckim. Obaj gracze mogą też użyć "czasowych dopalaczy siły militarnej" (np. powiększanie siły przez zrzucanie kart z ręki), jeśli nie wykorzystali jej wcześniej w tej fazie.

Oczywiście przeciwnik musi być "podatny" na atak karty, której używasz w celu przejęcia, a Ty w danej fazie Settle nie możesz wyłożyć świata.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: ghostdog »

czyli dobrze grałem.
wracając do ancienta - muszę odrzucić karty aby cokolwiek zrobić w swojej turze?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Czy myślisz o Ancient Race (zielony, windfallowy świat startowy)? Bo Ancient World nie mogę sobie teraz przypomnieć.

Jeśli to pierwsze, to uwaga na karcie odnosi się wyłącznie do jednorazowego odrzucenia kart na początku gry, dla uformowania startowej ręki - jak mówiliśmy, odrzucasz 3 karty zamiast 2. Potem karta działa normalnie, tzn. możesz na niej wyprodukować tylko wybierając akcję Produkcja lub wykorzystując power z innej karty, pozwalający na wyprodukowanie na zielonym świecie windfallowym.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Rozegrałem dwie bardzo ciekawe partie z AI. Na ogół przegrywam, z tych dwóch jedną wygrałem, i to jak!

Właściwie nie sposób było przegrać, skoro trafił się Tourist World, Alien Toy Shop i jeszcze parę fajnych, pasujących, brązowych światów. Rozkręciłem zatem produkcję/konsumpcję aż furczało. Przyznam ze wstydem, że nie za bardzo się przyglądałem, co robi mój "przeciwnik", a kiedy spojrzałem dokładniej pod koniec partii - oniemiałem. Facet zupełnie zgłupiał i utknął na 9VP, które zdobył dość szybko. Jeszcze nie widziałem takiej bezradności po jego stronie!

Próbowałem sobie wytłumaczyć i mam następujące koncepcje:
1. Realistyczna: przychodziły mu wyjątkowo pechowe karty i obiektywnie nie miał nic sensownego do zrobienia.
2. Fantastyczna: załamał się, gdy zobaczył co się dzieje po mojej stronie. ;)
3. Nieprawdopodobna: grałem wyśmienicie, nie dając mu szans. ;) To mogłoby się wydarzyć tylko przypadkowo, bo - jako się rzekło - nie za bardzo zwracałem na niego uwagę w trakcie gry.

Może ktoś z Was wypatrzy na tej fotce przyczynę tak fatalnej gry AI?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2009, 10:12 przez Andy, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: yosz »

Powodów znalazłbym kilka:
- po pierwsze jak zauważyłem, AI gra na cele. Jeżeli ma w miarę prosty sposób na zdobycie celu Most zrobi to i to jak najszybciej. Wystawienie Replicant Robots pomaga przy kilku z wystawionych celów.
- niestety zestaw kart które posiada nie pozwalał mu Cię doścignąć w Produce Consume, więc prawdopodobnie zmienił strategię - nie wiem czy w tym momencie przestał dążyć do zdobywania celów.
- wygląda na to, że chciał wyłożyć jakiegoś 6dev'a, ale nie zdążył
- taka ilość Windfalli świadczy pewnie o tym, że korzystał z Twojego Settle'a, a sam dawał Trade'a - pewnie nie pamiętasz ile razy to zrobił w ciągu gry? Znaczy się, że komputer szukał kart, które będą mu pasowały - pewnie do zdobycia celów

Po prostu karty mu nie podeszły ;)

Ahh Andy cóż za marnotractwo żeby dawać Produce w ostatniej turze gry :> Nie widziałeś że kończą się VPki? :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ