Najlepsza gra Stefana Felda;)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: mig »

1. Trajan
2. Miasto Spichrzów
3. W roku smoka
4. Notre Dame
5. Bora Bora
6. Rialto
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Svartisen
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2013, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Svartisen »

Ciekawe jak będą wyglądały wasze listy za miesiąc lub dwa, kiedy już ograją się wszystkie tegoroczne Feldy. Z całej czwórki nie podpasowało mi jedynie Rialto. Co do pozostałych, chciałbym mieć jedną z nich, ale wybór jest trudny - każda ma w sobie coś niezwykłego a jednocześnie w każdej z nich znajdzie się kilka kropel dziegciu. Nie pozostaje mi nic innego jak czekac na opinie bardziej doświadczonych feldziarzy.
Ashes to ashes, dice to dice...
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Veridiana »

Veridiana pisze: 1. Macao
2. Bora Bora (depcze 1. po piętach)
3. Trajan
4. W Roku Smoka
5. Zamki Burgundii
6. Strasbourg
7. Notre Dame
8. Rialto
9. Roma
10. Filary Ziemi - pojedynek budowniczych
100. Imię Róży
Pograł człek już we wszystko nowe, aczkolwiek jeszcze nie po tyle razy, aby ocenić to z całkowitą pewnością, poza tym pograło się też w stare i ... malusia aktualizacja:
1. Macao
2. Bora Bora (depcze 1. po piętach)
3. Trajan
(to zdecydowana trójka prowadzących)
4. Brugia / Amerigo (nie wiem, która fajniejsza, bo kompletnie różne, muszę pograć jeszcze więcej na 4 osoby)
5. W Roku Smoka
6. Zamki Burgundii
7. Strasbourg
8. Notre Dame
9. Rialto
10. Roma
11. Filary Ziemi - pojedynek budowniczych
100. Imię Róży
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: lacki2000 »

Veridiana pisze:Pograł człek już we wszystko nowe, aczkolwiek jeszcze nie po tyle razy, aby ocenić to z całkowitą pewnością, poza tym pograło się też w stare i ... malusia aktualizacja:
1. Macao
...
100. Imię Róży
A ja tu sobie włączę "geek mode" i sprostuję, że Feld utworzył (wraz ze współtworzonymi) jakieś 30 gier więc Imię Róży nie może być tak nisko :]
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Bea »

7koliberek9 pisze:O
Mój obecny ranking to:
1. Zamki Burgundii
2. Bora Bora (po kilku partiach jestem zachwycona tą grą)
3. Notre Dame
4. Rialto (często przegrywam ale i tak ją lubię)
5. W roku smoka (zbyt wiele emocji)
He,he Opinia o nr 5 bardziej zachęca niż zniechęca :)


A tak przy okazji, czy gdzieś w sieci można znaleźć jakieś zwięzłe podsumowanie (i porównanie) wszystkich gier Felda? Ktoś może napisał taką zbiorową reckę?
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Veridiana »

Ktoś musiałby pograć we wszystkie, a ciekawe, czy jest taka osoba :)

Ja za niedługo pokuszę się o opisanie tegorocznych feldów.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Bea »

Veridiana pisze:Ktoś musiałby pograć we wszystkie, a ciekawe, czy jest taka osoba :)

Ja za niedługo pokuszę się o opisanie tegorocznych feldów.
Nie muszą być dosłownie wszystkie, ale chociaż te najpopularniejsze :) Czekam więc na Twój artykuł :)
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: WolekMKB »

Witam,
to ja mam taką prośbę, nie ukrywam,że z Felda mam tylko dwie pozycje Zamki i Bore. Bardziej podoba nam się klimat Zamków, choć Bora też jest w naszym domowym rankingu bardzo bardzo wysoko. Jaką pozycję jaką trzecią (uzupełnienie) polecilibyście mi do zakupu?Dla ułatwienia z euro gier pasują mi bardzo: Stone Age, Filary Ziemi, Caylus. Losowość mi nie przeszkadza i móżdżenie też musi być na jakimś poziomie.Nie lubię na pewno licytacji.Może inny autor?Proszę o pomoc - aha moja kolekcja już trochę ma pozycji, więc będę wdzięczny za jakieś propozycje, które ominąłem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: KubaP »

WolekMKB pisze:Witam,
to ja mam taką prośbę, nie ukrywam,że z Felda mam tylko dwie pozycje Zamki i Bore. Bardziej podoba nam się klimat Zamków, choć Bora też jest w naszym domowym rankingu bardzo bardzo wysoko. Jaką pozycję jaką trzecią (uzupełnienie) polecilibyście mi do zakupu?Dla ułatwienia z euro gier pasują mi bardzo: Stone Age, Filary Ziemi, Caylus. Losowość mi nie przeszkadza i móżdżenie też musi być na jakimś poziomie.Nie lubię na pewno licytacji.Może inny autor?Proszę o pomoc - aha moja kolekcja już trochę ma pozycji, więc będę wdzięczny za jakieś propozycje, które ominąłem.
Jeśli Feld to Trajan. Znam też takich, którzy wolą Macao. Obie pozycje świetne. Z tegorocznych nowości warto spojrzeć na Bruggię i Amerigo.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: 7koliberek9 »

Bea pisze:
7koliberek9 pisze:O
Mój obecny ranking to:
1. Zamki Burgundii
2. Bora Bora (po kilku partiach jestem zachwycona tą grą)
3. Notre Dame
4. Rialto (często przegrywam ale i tak ją lubię)
5. W roku smoka (zbyt wiele emocji)
He,he Opinia o nr 5 bardziej zachęca niż zniechęca :)
Nie miała zniechęcać :wink: To wciąż bardzo dobra gra :)

Poznałam Trajana więc w rankingu zmiana:

1. Zamki Burgundii
2. Bora Bora
3. Trajan
4. Notre Dame
5. Rialto
6. W roku smoka
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Bea »

A którą grę Felda zaproponowalibyście dla miłośniczki typowego euro i fanki Caverny i Agricoli?
Jedyną grą Felda, którą mam to w "Roku Smoka". Gra jest bardzo fajna, ale... to czysta strategia. Nie ciułamy zbyt wiele, budujemy ale też niszczymy. Niczego za bardzo nie da się dorobić. Mam pewien niedosyt. Za to silniczek pracuje nienagannie i miałabym ochotę spróbować kolejnej gry tego pana. Którą możecie mi polecić?
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Firenski »

Ja bym Ci polecił Bora Bora i Trajana. Obie gry świetne i odpowiedniej ciężkości. Też jestem miłośnikiem euro i Agricoli :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: prz22 »

Jak chcesz budowania zbliżonego w jakimś sensie do agricoli to zdecydowanie najbardziej Zamki Burgundii. Też mało czasu, też dużo by się chciało, i też oglądasz na swojej własnej planszy rozwój swojej "krainy".
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: kesur »

Hej! Trafiłem przypadkiem na ten temat i jako wielki fan Felda muszę się dopisać :)
Wszystko co mam i grałem:

1. TRAJAN (miłość od pierwszego ujrzenia!)
2. Zamki Burgundii
3. W Roku Smoka (ostatni z poznanych feldów, jedna gra i od razu miłość:)
4. Bora Bora (pierwsza z kupionych nowości 2013, początki były trudne ale jednak jest miłość)
5. Notre Dame
6. Amerigo (fajne ale myślałem, że będzie fajniejsze, czegoś brakuje, może budynki mogły by mieć różne funkcje)
7. Rialto (grane tylko raz, wypadło zapomniane na półkę bo to nie to co kiedyś ale ostatnio myślę o odkurzeniu i docenieniu)

Po poznaniu trzech nowości z 2013 jednak był lekki zawód i czwartej nie chcieliśmy znać. Jednak rok się zakończył i z utęsknieniem szukałem czy pan Stefan nie szykuje czegoś na ten rok i zacząłem się rozglądać za Bruges.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Veridiana »

Znowu trochę czasu minęło i przede wszystkim pograłam więcej we wszystkie tegoroczne feldy... Nowy ranking:

1. Bora Bora
2. Macao
3. Trajan
(to zdecydowana trójka prowadzących)
4. W Roku Smoka
5. Brugia
6. Zamki Burgundii
7. Strasbourg
8. Notre Dame
9. Amerigo
10. Rialto
11. Roma
12. Filary Ziemi - pojedynek budowniczych
100. Imię Róży
Svartisen
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2013, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Svartisen »

Veridiana pisze:Znowu trochę czasu minęło i przede wszystkim pograłam więcej we wszystkie tegoroczne feldy... Nowy ranking:

1. Bora Bora
2. Macao
3. Trajan
(to zdecydowana trójka prowadzących)
4. W Roku Smoka
5. Brugia
6. Zamki Burgundii
7. Strasbourg
8. Notre Dame
9. Amerigo
Hmm, BB zepchnęło Macao? Jakoś nie bylem przekonany do tego tytułu (na pierwszy rzut oka wygląda jak za dużo szczęścia naraz, ale chyba spróbuję.
Ashes to ashes, dice to dice...
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 668
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Tyrek »

Ograłem już trochę Feldów, to może dorzucę kamyczek do ogródka z krótkimi opisami :)

Pierwsze miejsce - Trajan - fakt, ze zagrałem pierwszy raz dopiero wczoraj (graliśmy w 4 osoby), ale gra mnie oczarowała ilością możliwości, kombogennością w niektórych sytuacjach - efekt WoW trwał prawie całą partię (dawno czegoś takiego nie miałem). Początkowe zagubienie i obmyślanie ruchów na mankali, po późniejsze wykręcanie jak najlepszych układów, żeby z jednego ruchu wyciągać jak najwięcej. CZAD. Już sobie ostrzę zęby na kolejne partie :)

Drugie miejsce - Macao - tutaj ciężko było się zdecydować, bo trzecie miejsce depcze drugiemu po piętach :) Macao bardzo lubię. Uwielbiam mechanizm z kostkami i różą wiatrów, optymalne dobieranie miejsc na planszy i wybieranie kart. I choć szczęście może się na nas mścić lub nie dopisywać (a szczęście jednak jest dość istotne przy graniu w Macao) to i tak można czerpać wielką radość z próby wykrzesania punktów z tego co los nam podsuwa przez całą grę. Tutaj świetnie zazębia się ta perfidna czasami losowość z decyzjami - które kostki w tej turze wybrać, aby mieć na przyszłość jakieś możliwości. Jedyne co mi zgrzyta, to gra w 4 osoby - totalnie rozmywa się szybkość gry - każdy sobie coś tam skrobie i ciężko ogarnąć kto do czego sobie dąży, a przy tym oczekiwanie na swoją turę może trwać wieki. Przy grze w 4 osoby - trzecie miejsce zastępuje drugie bez dyskusji.

Trzecie miejsce - W roku smoka - pierwszy Feld jakiego poznałem. Świetna łamigłówka, która potrafi błysnąć bardzo negatywną interakcją i niezłym ciśnieniem. Mimo to bawi mnie niesamowicie. Fakt, że można próbować odgrywać na okrągło opatrzone schematy zupełnie nie przeszkadza w szukaniu nowych dróg do przetrwania przeciwności i uzbierania jak największej ilości punktów. Rewelacyjne skalowanie i praktyczny brak downtime'u powoduje, że w Smoka można grać zarówno w 2 osoby jak i 5 nie nudząc się w oczekiwaniu na swoją turę (główny grzech Macao i Zamków). Do gry bardzo lubię wracać i przedstawiać w każdym gronie - chociaż nie każdemu gra się spodoba. Ma proste i bardzo intuicyjne zasady, szybko się tłumaczy... eh, prawie gra idealna ;) hehe

Czwarte miejsce - Bora Bora - uh... tu było ciężko. Tak naprawdę miejsce piąte często wymienia się z czwartym w zależności od humoru jakie posiada piszący post ;) Może najpierw to co w Bora mi się nie podoba (pomińmy zasadności klimatyczne i próby wytłumaczenia niektórych efektów ;) ): losowość zadań - dość częsty zarzut stawiany grze - nie przeszkadza mi tak bardzo, ale czasami bywa to irytujące. Bardziej przeszkadza mi losowe wykładanie na planszy mężczyzn i kobiet i to, że po turze już ich nie będzie. Jeśli z góry chciałbym sobie obrać jakąś strategię - gra może mi ją niestety popsuć/zniweczyć i doprowadzić do pionu lub poziomu mówiąc -nie tędy droga :P Teraz ten facet będzie dostępny, ale później go nie będzie... albo chłopek z takimi akcjami pokazał się dopiero na samym końcu. Czasami bardzo ciężko uzbierać fajne łańcuszki akcji - takie jak by się chciało :) kolejna sprawa - mała ilość akcji - coś co jest przeciwnością pokazaną w Trajanie - tam można dużo, w Bora hmm niby też bo możliwości są spore, ale trzy akcje etatowe na turę plus to co mamy z kobiet i mężczyzn (początkowo wydawało mi się takimi trochę sztucznymi akcjami) powoduje u mnie poczucie, że gra sporo oferuje, ale ja bardzo mało mogę... Oczywiście to złudzenie po paru partiach lekko odeszło, ale z tyłu głowy nadal gdzieś tam siedzi. Reszta to już plusy :) Świetny motyw z wybieraniem akcji za pomocą kostek - przy 4 graczach działa to rewelacyjnie. Mechanizmy, które się całkiem fajnie zazębiają - zresztą jak to u Felda. Bogowie! :) Domki na wyspie :) Ciepłe kolory i przyjemna dla oka oprawa graficzna, jakość wykonania i nie najgorszy czas gry (dla 2 osób to już w ogóle rewelacja :) ) no i największa zaleta - multum dróg do zdobywania punktów - do tego stopnia, że z niektórych rzeczy musimy z bólem zrezygnować, ale nadrabiamy to na innym polu :)

Piąte miejsce - Zamki Burgundii - Jak wspomniałem wyżej - często mógłbym pozycję czwartą zamienić z tą. O Zamkach sporo napisano, zresztą jak o innych grach Felda. Bardzo podoba mi się mechanizm rządzący grą - wykorzystanie kostek, wpływanie robotnikami na wyniki wyrzuconych oczek, możliwości rozwoju swojego poletka w sposób jaki sobie zapragniemy i założymy :) Można obrać długofalową strategię i lekko ją modyfikować w trakcie w miarę pojawiania się kafelków na planszy. Budować mini combosiki punktowe. Szkoda, że oprawa graficzna taka szaro bura - chociaż mi to specjalnie nie przeszkadza, to graczom, którym chcę Zamki zaprezentować, cmokają czasami z niesmakiem. No i największy problem - przy 4 graczach grania w Zamki sobie nie wyobrażam - dwontime przy 3 osobach już jest spory i czasami można totalnie odpaść, szczególnie jeśli zdarzy się chociaż jedna osoba ze zdolnościami AP... Mimo wszystko gra mi się bardzo podoba i lubię w nią zagrać tak samo jak w pozostałe wymienione wyżej :)

Szóste miejsce - Notre Dame - Ostatnia na liście - nie grałem za dużo, ale zupełnie mnie nie kupiła. Dość prosta, ładna, ciekawy mechanizm - raczej na większą ilość graczy (grałem niestety tylko na dwie osoby - stąd zapewne tak niska ocena), zupełnie mnie nie porwała. Na dwie partie - każda była "męczona" do końca. Bez jakiejś większej radości i zaangażowania :( Może przy 3, 4 osobach gra pokazuje pazur - ale nie miałem siły tego sprawdzić i egzemplarz sprzedałem... Może warto się zainteresować ponownie i wypróbować grę w większym gronie?

Tyle jak na razie z Feldów... zastanawiam się teraz co sprawdzić następne. Amerigo początkowo na mnie działało zachęcająco - ale opinie są bardzo różne, a z większości wyłania się obraz gry bez kosmicznej rewelacji... Feld u mnie ma poprzeczkę dość wysoko zawieszoną. Wszelkie propozycje mile widziane :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Veridiana »

I ta poprzeczka właśnie tak sobie wisi i strąca coraz bardziej nowe pomysły Felda, bo nie doskakują... :wink:
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: DarkSide »

Niestety mam za mało Feldów ogranych by tworzyć własną listę rankingową, ale te które mam i gram w zupełności mi wystarczają by stać wielkim fanem jego gier (acz bez zaślepienia) ;)
Jednakowoż analiza tego tematu pozwoliła mi dojść do pewnej konkluzji:
W kategorii "Najbardziej niedoceniana i zapomniana gra Felda" wygrywa o kilka długości "The Speicherstadt".

Mam wielką słabość do tego tytułu i choć zdaję sobie sprawę, że jest kilka Feldów dużo lepszych od tego tytułu, to jednak na pewno nigdy nie sprzedam mego egzemplarza tej gry. Gra idealnie sprawdza się jako wprowadzacz w gry pana Felda. Zresztą tytuł ten nadaje się jako wprowadzacz w świat planszówek jako takich. Proste do wytłumaczenia zasady. Niby trzeba główkować, ale brak tu przestojów spotykanych tam, gdzie trzeba przeliczać różne kombinacje posunięć (np.: w "Zamkach").
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: Firenski »

U mnie także zmiany. Na nowo odkryłem Trajana i wskoczył na pierwsze miejsce :) A poza tym na listę weszły ubiegłoroczne nowości.

1. Trajan
2. Bora Bora
3. W Roku Smoka
4. Zamki Burgundii
5. Macao
6. Brugia
7. Strasbourg
8. Notre Dame
9. Rialto
10. Amerigo
11. Luna
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: mig »

DarkSide pisze: W kategorii "Najbardziej niedoceniana i zapomniana gra Felda" wygrywa o kilka długości "The Speicherstadt".
+100

Całkowicie się zgadzam. Miasto Spichrzów jest świetnym gatewayem. Szybkie, łatwe do wytłumaczenia a przy okazji mające sporo do zaoferowania. Z kilkudziesięciu tytułów, które moi znajomi kupili sobie po wspólnym graniu Speicherstadt jest w ścisłej czołówce (bodajże 4 pudełka - chyba tylko Dobble i Potwory w Tokio zrobiły większą furorę). Z zasady nie kupuję dodatków do gier. Speicherstadt tak mnie zafascynował, że kupiłem Kaispeicher - dodatek w cenie gry praktycznie w ciemno (i to jeszcze w wersji niemieckiej;)
Jedyny minus to taki, że słabo się skaluje. W dwie osoby jest słabo, w trzy tez d... nie urywa. Ale w cztery i pięć - miodzio :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: the_ka »

aktualizacja po Bruges i Trajanie

1.Trajan
2.Zamki Burgundii
3.Macao
4.Bora Bora
5.Bruges
6.W Roku Smoka
7.Notre Dame
8.Rialto
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 16:34 przez the_ka, łącznie zmieniany 1 raz.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: staszek »

To i ja pokuszę się o aktualizację-bez komentarzy tym razem tylko miejsca ;)

1.W Roku Smoka
2.Notre Dame
3.Bora Bora
4.Strasbourg
5.Trajan
6.Luna
7.Zamki Burgundii
8.Amerigo
9.Rialto
10.Macao
11.Bruggia
12.Roma
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: staszek »

Poznałem Miasto Spichrzów-wskakuje do pierwszej piątki

1.W Roku Smoka
2.Notre Dame
3.Bora Bora
4.Strasbourg
5.Miasto Spichrzów
6.Trajan
7.Luna
8.Zamki Burgundii
9.Amerigo
10.Rialto
11.Macao
12.Bruggia
13.Roma
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Najlepsza gra Stefana Felda;)

Post autor: 7koliberek9 »

7koliberek9 pisze: Poznałam Trajana więc w rankingu zmiana:

1. Zamki Burgundii
2. Bora Bora
3. Trajan
4. Notre Dame
5. Rialto
6. W roku smoka
Mała aktualizacja. Na ostatnie 7 miejsce wskakuje Amerigo. Poprawna gra ale czegoś brakuje.
ODPOWIEDZ