Convicted - polska gra na KS

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: grzemek »

Kibicuje mocno projektowi i ciesze się żę minimum zostało osiągnięte:)

myśle o tych stretch goals - może zrobilibści jakieś grafiki obok nich? same teksty co dostaniemy po przekroczeniu pewnego pułapu wyglądają "sucho".
Patrze na rozwój równoległego kickstartera TINY EPIC KINGDOMS gdzie te kolory chyba robią swoje:)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: RunMan »

Moje gratulacje ;) Teraz tylko czekać, aż pękną kolejne stretch goale.

Pytanie: nie śledzę za bardzo wydarzeń na KS, czy Convicted jest pierwszą zrealizowaną grą od polskich twórców? (bo Trzewik ufundował chyba tylko książkę, tak?)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Ink »

Stricte na KickStarterze wydaje mi się, że pierwszą.

W ogólności crowfundingowo było przecież Piwne Imperium, a w pewnym sensie także Teomachie na niemiecki rynek.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: RunMan »

Chodziło mi o KickStartera. Tym bardziej należy pogratulować, mam nadzieję, że finał nie będzie taki jak z przytoczonym PI ... ;)
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: piogal »

Taaa, pozostaje mieć nadzieję, że twórcy wybiorą odpowiedniego wykonawcę ;-)
Board games are made for FUN, don't you think?
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

W PI wykonawca nie był problemem. Myślę, że wszystko rozbiło się o brak funduszy i napięte terminy. My spokojnie wszystko przygotowujemy, każda rzecz zostanie sprawdzona przed ostatecznym wydrukiem.
Na KS to jest chyba pierwsza w polska planszówka, która zebrała wsparcie, ale była wcześniej gra figurkowa Ogniem i Mieczem, ona osiągnęła spory sukces.
Co do Strech goali - postaramy się zrobić, ale na razie skupiamy się na instrukcji żeby w końcu pokazać ją ludziom :D
Filipozo
Posty: 19
Rejestracja: 29 wrz 2013, 22:55

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Filipozo »

Gratuluję! To naprawdę duże osiągnięcie (nie ważne czy pierwsze, czy drugie). Każde się liczy bo w crowdfundingu nie chodzi o zawody :). Miło się ogląda polskie tytuły na KS. Życzę powodzenia - będę dopingował!

P.s.
Od siebie dodam tylko, że w przypadku naszego PI to nie była wina terminów - terminy były jeżeli chodzi o przesłanie plików na produkcję a nie w tempie produkowania - wybór wykonawcy to baaardzo ważna kwestia i z tym się z przedmówcami zgodzę.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: ozy »

Gratulacje - to pierwszy polski planszowy sukces na KS. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Gambit »

ozy pisze:Gratulacje - to pierwszy polski planszowy sukces na KS. :)
Miejmy nadzieję, że nie ostatni.

Również gratuluję.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Don Simon »

No to teraz trzeba gry wymyslac i wrzucac na KS - szlak zostal przetarty!

Gratuluje!
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: lacki2000 »

Don Simon pisze:No to teraz trzeba gry wymyslac i wrzucac na KS - szlak zostal przetarty!

Gratuluje!
Tylko, że chyba KS jest tylko dla stanozjednoczońców, więc trzeba mieć wujka w Ameryce by tam zyskiwać fundusze.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Można zakładać jako firma z USA, UK, Australii, Kanady. Z tego co wiem w UK chyba Polak jest w stanie założyć firmę, bo w USA nie ma takiej możliwości (trzeba by być na miejscu i tam zakładać).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Don Simon »

lacki2000 pisze:
Don Simon pisze:No to teraz trzeba gry wymyslac i wrzucac na KS - szlak zostal przetarty!

Gratuluje!
Tylko, że chyba KS jest tylko dla stanozjednoczońców, więc trzeba mieć wujka w Ameryce by tam zyskiwać fundusze.
E tam - skoro panowie sobie poradzili to sposoby sie znajda :).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Rocy7 »

Oj cos czuje, ze bede musial przebolec ten kurs $ :P gratulacje.
Mam tez pytanie mysleliscie o wprowadzeniu cyklu por dnia oraz por roku? Byloby to ciekawe mechanicznie i dosc klimatyczne, np. Jednostki z lepszym bonusem do ataku w nocy, utrudnione zdobywanie surowcow zima, ale ulatwiona obrona itp. ?
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 17:17 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Zobaczymy, na razie nie chcemy bardziej komplikować gry, bo i tak instrukcja ma 30 stron. Ale nie wykluczam, że wcielimy w życie Twój pomysł lub inne, które ludzie wrzucają w komentarzach na KS.
Awatar użytkownika
Kriss
Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2013, 13:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Kriss »

Można to zrobić później w ewentualnych dodatkach, ale stworzyć dodatek dostępny jako addon.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Hipke »

Drugi stretch goal osiagniety!
Zaktualizujcie info na KS ;)

ps. no i gratuluje i czekam na $35k :twisted:
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: RunMan »

I przy okazji wyedytujcie pierwszy post tematu i wrzućcie do niego linka do kampanii w KS, bo nie chcąc szukać po stronach musiałem odpalać historię
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Racja, już poprawiam pierwszy post.
Drugi strech goal też jest już poprawiony na grafice w projekcie KS. Ale w zasadzie to on jest pierwszy, bo poprzedni to było po prostu wydanie gry :)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: RunMan »

Grafiki, które co jakiś czas prezentujecie, np. w update'ach, są finalne? Spojrzałem teraz na karty bohaterów i jakoś średnio to wszystko wygląda, za mała czcionka, która dodatkowo zlewa się z tłem, dużo niewykorzystanej przestrzeni na tych kartach, źle rozplanowany tekst. Proponowałbym grubszą czcionkę, innego koloru niż czarny, ale z 1-2px czarną obwódką. Dałbym też większy margines od prawej strony, nawet kosztem "obcięcia" kawałka rysunku postaci, które z kolei są bardzo fajne i klimatyczne.

Nie wczytywałem się we wszystkie opisy, ale wydaje mi się, że amputation (vide Smuggler) bardziej odnosi się do operacyjnego, chirurgicznego odjęcia ręki w celach medycznych, niż do odcięcia jej jako wyroku. Może nie mam racji, ale jakoś mnie to raziło czytając.

Trzymam kciuki za kolejne SG! :)
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Typografia cały czas jest poprawiana, pracujemy nad tym.

Też mnie to "amputation" zastanowił, jak dostałem od tłumacza. Posprawdzałem i jednak wygląda na to, że jest to używane jako określenie na ucięcie ręki w wyniku wyroku lub porachunków przestępczych (i oczywiście operacyjnie też). Także chyba jest to ok.
Awatar użytkownika
Kriss
Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2013, 13:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Kriss »

Od siebie dodam że lepszym słowem będzie raczej "mutilation". Kary mutylacyjne to określenie którego na studiach używamy jako określenie kar na ciele, stosowanych w różnych epokach.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Udało się doczłapać do kolejnego stretch goala ($35k), tym razem w grze pojawi się mnóstwo drewnianych kosteczek (prawie 400 sztuk na egzemplarz). Mam nadzieję, że to da solidnego kopniaka dla wspierania naszej gry :)
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: grzemek »

Dodajcie tylko ładne grafiki do stretch goali bo sam tekst to za mało:/ np. pokażcie jak te znaczniki wyglądać by miały, jak nowi bohaterowie się prezentują... itd. itp.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Wszystkie rzeczy ze stretch goali są w fazie przygotowywania, i wykańczane są dopiero już widać na horyzoncie kolejny stretch goal :) Przykładowo w tej chwili następny stretch goal to bohater. Ma on opracowane zasady, ale nie ma do niego jeszcze zrobionego rysunku.
ODPOWIEDZ