Shadowrun: Crossfire (M. Elliott, R. Heinsoo, J. Lin, G. Marques, S. McCarthy, J. Schneider, R. Watkins)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Shadowrun: Crossfire (M. Elliott, R. Heinsoo, J. Lin, G. Marques, S. McCarthy, J. Schneider, R. Watkins)

Post autor: Piaskoryb »

No więc mały updejt. Wbite trochę ponad 40 karmy - jakieś 50 albo więcej gier za nami!

Wczoraj po szybkiej partii postanowiłem dołączyć do gry dodatek! I gdy wtasowywałem kart z dodatku do podstawki towarzyszyło mi takie uczucie sam nie wiem - jakbym niepotrzebnie doprawiał już świetnie doprawione danie, jakbym tuningował coś, co wcale tuningu nie potrzebuje ;p Jakbym zmienił coś w tej grze co zmian nie potrzebowało. No cóż, pożyjemy zobaczymy. Może akurat okaże się że to spoko opcja, a może wyjme karty z dodatku po paru grach i odłoże by czekały na ich czas ;D Zobaczymy!

Co chce przez to powiedzieć? Uważam że po ponad 50 rozgrywkach, nie dość że wciąż lubie i chętnie gram w Shadowruna to wcale ten dodatek jeszcze nie jest mu potrzebny ani nam. Wrzuciłem bo pomyślałem że warto zagrać kilka razy z nim. A co przed nami? Przed nami jeszcze mnóstwo rozgrywek! Żeby dopakować postacie najlepszymi perkami to trzeba mieć naprawdę dobrym i naprawdę mieć natłuczone całą masę rozgrywek!

Obecnie Szadołrun to jedyna gra w którą zagraliśmy aż tyle razy i wciąż "żyje" bo wiele wiele giereczek nie przetrwało nawet połowy tego!
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Shadowrun: Crossfire (M. Elliott, R. Heinsoo, J. Lin, G. Marques, S. McCarthy, J. Schneider, R. Watkins)

Post autor: Piaskoryb »

Kolejny update ;)

Liczba zagranych gier wciąż rośnie! I wciąż bardzo chętnie zasiadmy do tego tytułu ;)

Co do gry z dodatkiem. Na początku gdy dołaczałem HCO miałem wrażenie że zmieniam coś co zmiany nie potrzebuje, że dokładam do pełnego. Jednak po kilkunastu grach z dodatkiem, wcale już tak nie uważam. High Caliber Ops dokłada duże zmiany do rozgrywki nie zmieniając jej przy okazji. Nowe karty balansują rozgrywkę na korzyść gracza, dając nam większe szanse na wygraną, jednak robią to w bardzo subtelny i tematyczny sposób. Po prostu dostajemy nowe narzędzia do walki z przeszkodami i nawet eventami. Karty przeszkód z kolei zostały uzupełnione o całą masę świetnych przeciwników których w tej grze po prostu uwielbiam!!!
Dostajemy też nowe karty startowe (nowe grafiki) oraz dwie nowe hybrydowe role do gry - jednak narazie trzymamy się tych starych :D

Uważam że dodatek High Caliber Ops jest zajedobrym dodatkiem. Gdyby nie istniał, Shadowrun byłby po prostu świetną grą i nikt by nie powiedział że czegoś mu brakuje. HCO jednak czyni Shadowruna grą wybitnie dobrą. Bardzo dobrze wpasowujacy się podstawkę dodatek, bardzo dobrze przemyślany.

Od siebie dodam, że wielka szkoda że Shadowrun Crossfire nie był dalej wspierany. Z drugiej strony to co jest jest po prostu bombową grą, gdyby wyszło więcej dodatków być może ucierpiała by sama gra i jej schludność i czystość. Gdyby jednak kiedyś miało wyjść coś, to wolałbym żeby to był mini dodatek z kilkoma tylko nowymi przeszkodami i kartami rynku (dosłownie po kilka sztuk nowych i tyle) żeby nie popsuć przez przypadek tego co jest już tak dobre.

Gdyby miało wyjść coś większego, to wolałbym żeby wyszedł jakiś "scenariusz" do przejścia z specjalnym bossem (może nie tak mocnym jak Dragon ;p) jakąś wiekszą pulą startowych kart czy coś w tym rodzaju.

pozdrawiam
Ashez!
Posty: 9
Rejestracja: 28 cze 2020, 16:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Shadowrun: Crossfire (M. Elliott, R. Heinsoo, J. Lin, G. Marques, S. McCarthy, J. Schneider, R. Watkins)

Post autor: Ashez! »

Prawiłeś herezje synu. High Caliber Ops to dodatek idealny, bez którego nie powinno się rozpoczynać gry. Na szczęście w najnowszym wydaniu gry jest zintegrowany z podstawką.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Shadowrun: Crossfire (M. Elliott, R. Heinsoo, J. Lin, G. Marques, S. McCarthy, J. Schneider, R. Watkins)

Post autor: vder »

Piaskoryb pisze: 07 cze 2020, 09:47
Od siebie dodam, że wielka szkoda że Shadowrun Crossfire nie był dalej wspierany. Z drugiej strony to co jest jest po prostu bombową grą, gdyby wyszło więcej dodatków być może ucierpiała by sama gra i jej schludność i czystość. Gdyby jednak kiedyś miało wyjść coś, to wolałbym żeby to był mini dodatek z kilkoma tylko nowymi przeszkodami i kartami rynku (dosłownie po kilka sztuk nowych i tyle) żeby nie popsuć przez przypadek tego co jest już tak dobre.

pozdrawiam
Z tego co kjarzę na BGG były zapowiedzi ze w 2020 będa kolejne dodatki, tylko to był świat przedcovidowy, więc nei wiem jak to teraz wygląda.
Ashez! pisze: 10 lip 2020, 18:43 Na szczęście w najnowszym wydaniu gry jest zintegrowany z podstawką.


Mówisz o prime runner ed ? tam chyba tylko naklejki z HCO dali, bo format się zmienił?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Shadowrun: Crossfire (M. Elliott, R. Heinsoo, J. Lin, G. Marques, S. McCarthy, J. Schneider, R. Watkins)

Post autor: Quba40 »

Ashez! pisze: 10 lip 2020, 18:43 Prawiłeś herezje synu. High Caliber Ops to dodatek idealny, bez którego nie powinno się rozpoczynać gry. Na szczęście w najnowszym wydaniu gry jest zintegrowany z podstawką.
Niestety nie jest zintegrowany, musiałem dokupić oddzielnie.
reju84
Posty: 25
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Shadowrun: Crossfire (M. Elliott, R. Heinsoo, J. Lin, G. Marques, S. McCarthy, J. Schneider, R. Watkins)

Post autor: reju84 »

Gdzieś tam ludzie po cichu mówią, że niebawem pojawi się nowy dodatek do Shadowrun ale pożyjemy zobaczymy
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Shadowrun: Crossfire (M. Elliott, R. Heinsoo, J. Lin, G. Marques, S. McCarthy, J. Schneider, R. Watkins)

Post autor: rattkin »

5 lat temu też mówili.
ODPOWIEDZ