Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: farmer »

Jak rany... klikanąc w temat wątku w życiu nie pomyślałbym, że będzie on tak niemożebnie interesujący.
I zabawny, oczywiście.

Wszystwko nt. gry zostało już chyba powiedziane.

Mimo, że podczas czytania tematu, często uśmiechałem się pod nosem, wciąż towarzyszła mi przykra świadomość, iż wielu nieświadomych kupujących nabędzie ten produkt i tym samym zrazi się (zapewne) do planszówkowego hobby.

Jednak nic więcej , niż ponarzekać sobie w tym temacie, zrobić w tej sprawie nie możemy...


Mnie, od gry z zaprezentowaną mechaniką, oprawą graficzną i ceną, zwyczajnie odrzuca.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1751
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1435 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Leser »

farmer pisze:wciąż towarzyszła mi przykra świadomość, iż wielu nieświadomych kupujących nabędzie ten produkt i tym samym zrazi się (zapewne) do planszówkowego hobby.
Paradoksalnie najgorszą rzeczą w tej kwestii wydaje mi się fakt, że ten bękart Eurobiznesu i Cashflow jest tak... tani.

Jeśli ktoś wyda blisko 4 setki na dziełko Kiyosakiego, to być może zrozumie, że został zrobiony w balona, i zmądrzeje. Za niespełna 200 zł chyba rzeczywiście prędzej stwierdzi, że planszówki są dla dzieci (no bo przecież grał już w najpoważniejszą i najbardziej dojrzałą jak to możliwe, a i tak okazała się banalna i głupia).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: raajon »

ten internet to straszna rzecz... tyle w nim informacji na temat czyichś marzeń, fascynacji i doświadczeń.

http://pl.linkedin.com/in/bwilczek
http://bwmclub.pl/liderzy-klubu-cashflow/

Ciekawe, jak została rozwiązana kwestia ochrony własności intelektualnej i na ile skuteczni/dobrze poinformowani są prawnicy p. Kiyosakiego

ps. dla zainteresowanych spotkaniem z autorem :) http://www.eurocash.edu.pl/wydarzenia/
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: DarkSide »

W dodatku strona internetowa poświęcona tej grze ma domenę: edu.pl :|


23 października planują "spotkanie promocyjne" w Poznaniu. Rastula, idziemy? :mrgreen:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: rastula »

DarkSide pisze:W dodatku strona internetowa poświęcona tej grze ma domenę: edu.pl :|


23 października planują "spotkanie promocyjne" w Poznaniu. Rastula, idziemy? :mrgreen:

dzień po moich urodzinach - to świetny prezent będzie :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: kwiatosz »

Bardias pisze:
MichalStajszczak pisze:Na jakiej podstawie możesz powiedzieć, ile powinna kosztować dana gra?
Porównując jej cenę i zawartość pudełka do do innych gier. Jeżeli mamy trzy karcianki z taką samą liczbą kart o podobnej jakości, z których dwie kosztują 30 zł a jedna 60, to można założyć, że ta ostatnia MOGŁABY kosztować mniej. Jeżeli wszystkie konkurencyjne karcianki o podobnej liczbie komponentów będą kosztować 30 zł, a tylko jedna 60, można śmiało powiedzieć "ta gra kosztuje o 20 zł za dużo". To trochę tak, jakbyś miał w mieście 4 podobne kina, a w jednym bilety byłyby 2 razy wyższe niż w pozostałych.
Bez znajomości nakładu niewiele warte jest porównywanie cen - bo na tej tańszej marża może być sporo wyższa właśnie przez efekt skali.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: raajon »

DarkSide pisze:W dodatku strona internetowa poświęcona tej grze ma domenę: edu.pl :|

23 października planują "spotkanie promocyjne" w Poznaniu. Rastula, idziemy? :mrgreen:
Podobno trzeba najpierw kupić garnki, zanim można wejść na spotkanie....
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: schizofretka »

Zainspirowany pierwszym postem postanowiłem zrobić coś ze swoim życiem i zakładam firmę. NIe, nie pralnię chemiczną, nie ma głupich - po publikacji tego wątku będzie ich teraz wysyp. Postanowiłem otworzyć specjalistyczną firmę spedycyjną. Skoro planszówkowcy to najbogatsza i najbardziej wysublimowana grupa społeczna w kraju, postanowiłem oferować usługi dostarczania gier nie pod adres korespondencyjny, lecz w indywidualnie ustalanych ustronnych lokalizacjach, tak by nasze lepsze połowy się o nich nie dowiadywały. Za dodatkową opłatą będzie opcja pakowania w opakowania zbiorcze po pieluszkach, i środkach czystości oraz indywidualne szarganie pudełek - 'nie kochanie, to wcale nie jest nowa gra, zobacz, mam ją już kilka lat'. Dla forumowiczów oczywiście zniżnki - w ramach promocji proponuję równowartość 45% ceny gry. Myślę, że to uczciwa cena.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: mig »

schizofretka pisze:Zainspirowany pierwszym postem postanowiłem zrobić coś ze swoim życiem i zakładam firmę. NIe, nie pralnię chemiczną, nie ma głupich - po publikacji tego wątku będzie ich teraz wysyp. Postanowiłem otworzyć specjalistyczną firmę spedycyjną. Skoro planszówkowcy to najbogatsza i najbardziej wysublimowana grupa społeczna w kraju, postanowiłem oferować usługi dostarczania gier nie pod adres korespondencyjny, lecz w indywidualnie ustalanych ustronnych lokalizacjach, tak by nasze lepsze połowy się o nich nie dowiadywały. Za dodatkową opłatą będzie opcja pakowania w opakowania zbiorcze po pieluszkach, i środkach czystości oraz indywidualne szarganie pudełek - 'nie kochanie, to wcale nie jest nowa gra, zobacz, mam ją już kilka lat'. Dla forumowiczów oczywiście zniżnki - w ramach promocji proponuję równowartość 45% ceny gry. Myślę, że to uczciwa cena.
:D :D :D
Ale wbrew pozorom takie zabiegi jak postarzanie pudełek czy zasada "nigdy nie zamawiają do domu" wcale rzadkie nie są. Ja bym do tego dodał jeszcze drukowanie na zamowienie rachunków z zaniżoną ceną.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Paskudnik »

mig pisze:Ale wbrew pozorom takie zabiegi jak postarzanie pudełek czy zasada "nigdy nie zamawiają do domu" wcale rzadkie nie są. Ja bym do tego dodał jeszcze drukowanie na zamowienie rachunków z zaniżoną ceną.
Muszę przyznać, że to mnie rozwaliło, chociaż ani trochę nie zaskoczyło... - no cóż, jak się ma żonę, to trzeba umieć kupować rzeczy: jeśli dla siebie kupujesz PlayStation, to dla niej bierzesz Guitar Hero. It's that simple :) Jeśli wydajesz kilka stów na siebie a na nią nic, to problem jest 8)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: kwiatosz »

Odkopię trochę, bo otwiera się klub Eurocash w Lublinie (jedyne 25zł za udział w Gali!) i obejrzałem przy tej okazji filmik promocyjny - jest tam perełka dobitnie uświadamiająca jak wysoką inteligencję finansową osiągnęli ludzie to prezentujący. Pan na tablicy napisał "2x2=4", a poniżej "2mln x 2mln = 4mln". Jak stwierdził mój kolega - to po prostu miliony kwadratowe.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8782
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2692 times
Been thanked: 2368 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Curiosity »

kwiatosz pisze:obejrzałem przy tej okazji filmik promocyjny - jest tam perełka dobitnie uświadamiająca jak wysoką inteligencję finansową osiągnęli ludzie to prezentujący. Pan na tablicy napisał "2x2=4", a poniżej "2mln x 2mln = 4mln". Jak stwierdził mój kolega - to po prostu miliony kwadratowe.
Link or didn't happen
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: kwiatosz »

https://www.youtube.com/watch?v=4MZKhMqunKM
Cały filmik jest super :mrgreen: A wspomniana tablica jest w 2:29 :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Nataniel »

OMG, ktoś za to płaci :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: BartP »

Kwiatosz, dzięki za linka, masakra.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: sqb1978 »

MisterC pisze:Spoko, mnie przedstawiciel Skandii powiedział, ze skoro paliwo w ciągu roku podskoczyło o 10%, pieczywo 6%, a odzież średnio o 9%, to nie trzeba dalej wymieniać, żeby już wiedzieć, że trzymający pieniądze w skarpecie traci rocznie minimum ćwierć swoich oszczędności :shock:
Aż się sobie dziwię, że mu wtedy w pysk nie dałem.
Przy pazerności banków, to obecnie lepiej trzymać w przysłowiowej skarpecie. Chociaż ja trzymam aktywa w planszówkach ;)
Mogłeś mu powiedzieć, że przy tej stopie zwrotu, najlepiej lokować hajs w paliwie lub odzieży :P
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, 13:12 przez sqb1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: MichalStajszczak »

MisterC pisze:mnie przedstawiciel Skandii powiedział, ze skoro paliwo w ciągu roku podskoczyło o 10%, pieczywo 6%, a odzież średnio o 9%, to nie trzeba dalej wymieniać, żeby już wiedzieć, że trzymający pieniądze w skarpecie traci rocznie minimum ćwierć swoich oszczędności
10% + 6% + 9% = 25% czyli 1/4 - "matematycznie" wszystko się zgadza :lol:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: kwiatosz »

1/4 tracisz, a do tego tej 1/4 nie zarabiasz, czyli w bilansie tracisz co rok połowę hajsu - taka jest przykra prawda...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Banan2 »

kwiatosz pisze:https://www.youtube.com/watch?v=4MZKhMqunKM
Cały filmik jest super :mrgreen: A wspomniana tablica jest w 2:29 :)
Jak na Warszawę to wielkich tłumów nie było :lol:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Paskudnik »

Macie okazję nauczyć się inteligencji finansowej, stać się wolnymi finansowo i zmienić swoje życie, a Wy się tylko nabijacie.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2820
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 105 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Ink »

kwiatosz pisze:1/4 tracisz, a do tego tej 1/4 nie zarabiasz, czyli w bilansie tracisz co rok połowę hajsu - taka jest przykra prawda...
To już nauki króla Esterada :>
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Paskudnik »

Ink pisze:To już nauki króla Esterada :>
Tak, pod tym względem z pewnością nie był gorszy od proroka Lebiody :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: MichalStajszczak »

Nataniel pisze:OMG, ktoś za to płaci
I patrzy z politowaniem na tych, co wydają kupę szmalu na gry planszowe tylko po to, żeby się przy nich bawić, zamiast rozwijać swoją "inteligencję finansową"
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Gambit »

MichalStajszczak pisze:
Nataniel pisze:OMG, ktoś za to płaci
I patrzy z politowaniem na tych, co wydają kupę szmalu na gry planszowe tylko po to, żeby się przy nich bawić, zamiast rozwijać swoją "inteligencję finansową"
Jakie bawić? Dzięki grom, posiadłem umiejętności w wielu dziedzinach. Potrafię:
- zarządzać kopalnią (Szczęść Boże)
- kierować zakulisowo mocarstwami (Imperial 2030)
- prowadzić drużynę footballu amerykańskiego (Blood Bowl)
- planować rozbudowę terenów miejskich (Suburbia)
- zbudować i pilotować statek kosmiczny (Galaxy Trucker)
- naprawić statek kosmiczny (Damage Report)
- hodować i sprzedawać magiczne stworzenia (Pupile Podziemi)
- budować lochy (Dungeon Lords)
...i wiele innych. Co mi po "inteligencji finansowej"?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4084
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: lacki2000 »

Gambit pisze:Co mi po "inteligencji finansowej"?
Może żeby umić sprytnie robić piniondze bez pracy... albo chociaż w to wierzyć... Chociaż po filmiku widać, że u nich z mnożeniem pieniędzy słabo jest... choć nie jest do końca pewne co pan na tablicy przedstawiał bo nie słychać co mówi. Może się nabijał z ludzi co tak właśnie mnożą...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
ODPOWIEDZ