Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: ozy »

Świetne grafiki!
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Bea »

Zagłosowałam. A czy my też możemy mieć na bieżąco jakiś wgląd w wyniki ankiety?
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Bea pisze:Zagłosowałam. A czy my też możemy mieć na bieżąco jakiś wgląd w wyniki ankiety?
Na bieżąco chyba nie ma takiej opcji. Ale jak coś to mogę co jakiś czas wklejać printa screena.
Wyniki
lucky_luke
Posty: 67
Rejestracja: 25 lut 2013, 11:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: lucky_luke »

Nowe grafiki zdecydowanie na plus, duży plus. Jest szansa na jakieś przecieki dotyczące dodatkowych celów? ;)
11% Planszostrefa, chętnie się podzielę :)
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tommifon »

glorfindel pisze:Grafiki są świetne! Gdyby ktoś z Warszawy chciał kupić pakiet 8 sztuk i brakowało mu znajomych ;) to ja chętnie się piszę na dwie sztuki.
Chętnie się przyłącze, w zależności od liczby chętnych mogę wziąć 1-2 egzemplarze!
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

lucky_luke pisze:Nowe grafiki zdecydowanie na plus, duży plus. Jest szansa na jakieś przecieki dotyczące dodatkowych celów? ;)
Mała uwaga odnośnie nowych grafik - są one propozycją autora i ich wprowadzenie zależne jest od Was, jeżeli wyniki ankiety będą na tak (a wszystko wskazuje, że tak) to autor będzie chciał je wprowadzić (być może właśnie jako dodatkowy cel)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Dzięki za pozytywne komentarze.
Skąd się wziął pomysł na grafiki?
Wysłaliśmy znajomej pytanie czy nie przygotowała by nam grafik na wspieram.to. Dostaliśmy kilka pierwszych próbnych + przerobiony kafelek na zasadzie - a nudziło mi się wieczorem i postanowiłam sobie jeden przerobić. My zaliczyliśmy szczenoopad oczka nam zabłysły i obiecaliśmy sobie że to nasz priorytet.

Mieliśmy z tym poczekać jeszcze chwilę, ale straaasznie dużo osób o to dopytywało - więc możecie podziwiać, dać nam znać co Wam się podoba, a co Wam się nie podoba.
Parę słów wyjaśnień: nie mogliśmy wcześniej ich pokazać dopóki temat nie był dopięty z Tedem. To że napisał nam "okej fajny pomysł" jeszcze nie znaczy "to możecie go realizować". Chwila minęła, trochę podyskutowaliśmy i na ten moment mamy zielone światło, zgodę ameryki i potwierdzenie z fabryki że możemy robić. Teraz przyszedł czas na zapytanie co Wy o tym sądzicie.

Czy nowe grafiki będą na pewno?
Ano nie wiadomo. Po pierwsze mogą wam się nie spodobać. Po drugie nawet jak się spodobają to nie koniecznie uda się je ufundować.
Jak zwykle to nie taka prosta sprawa. Agnieszka ma do przerysowania ponad 100 grafik od samego początku (a coś jeść musi, nie?) , koszt druku trochę wzrasta (bo odłączamy się od druku międzynarodowego) - nową grafikę chcemy więc uruchomić jako jednego ze streach goal. Ale o tym porozmawiamy jak już będziemy wiedzieć czy Wam się podobają.

Co ważne - przez jakiś czas Polska wersja nie dość, że będzie najtańszą na świecie to jeszcze najładniejszą. Amerykanom na tyle się spodobały kafelki, że wyrazili chęć odkupienia od nas praw do grafiki - teraz wszystko w waszych rękach ;)

W razie pytań, wątpliwości możecie do mnie pisać PW forum, na maila michal@planszoweczka.pl, na fejsie, albo przez wspieram.to. Z chęcią odpowiem :)
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: azz »

tommifon pisze:
glorfindel pisze:Grafiki są świetne! Gdyby ktoś z Warszawy chciał kupić pakiet 8 sztuk i brakowało mu znajomych ;) to ja chętnie się piszę na dwie sztuki.
Chętnie się przyłącze, w zależności od liczby chętnych mogę wziąć 1-2 egzemplarze!
+1 ode mnie.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Nowe wyniki ankiety.
Spoiler:
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: BartP »

Ludzie z wspieram.to: od razu przyznam, że jestem zbyt leniwy, by czytać waszego FAQ-a, ale czy przewidujecie (czy jest to technicznie możliwe) możliwość kupna gry przez ludzi z zagranicy, np. Europy? Zainteresowanie na BGG jest, pewnie chętni do wsparcia by się znaleźli.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

BartP pisze:Ludzie z wspieram.to: od razu przyznam, że jestem zbyt leniwy, by czytać waszego FAQ-a, ale czy przewidujecie (czy jest to technicznie możliwe) możliwość kupna gry przez ludzi z zagranicy, np. Europy? Zainteresowanie na BGG jest, pewnie chętni do wsparcia by się znaleźli.
Rozmawiałem już ten temat z Planszoweczka. Nie będzie takiej możliwości i na 99,99% gra nie będzie wysyłana po za granice kraju.
100ch
Posty: 44
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: 100ch »

Rzeczywiście sporo dobrych opinii na forum BGG odnośnie proponowanej zmiany szaty graficznej

http://boardgamegeek.com/thread/1273147 ... ill-possib
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

wiem że to rozwiązanie na około - ale zawsze mogą grę kupić przez któryś z polskich sklepów - wyścig do renu znalazł sporo nabywców w ten sposób - zanim trafił do sklepu BGG ...
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

100ch pisze:Rzeczywiście sporo dobrych opinii na forum BGG odnośnie proponowanej zmiany szaty graficznej

http://boardgamegeek.com/thread/1273147 ... ill-possib
I pretensji dlaczego wersja oryginalna jest "brzydka"
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: BartP »

Najbardziej na BGG podobają mi się narzekania osób, którym nie podoba się pomysł nowych grafik, bo są ładniejsze od obecnych i nie chcą, by ta wersja wyszła, bo ta, którą kupili, będzie wtedy gorsza i brzydsza. Jeden użytkownik napisał nawet, że ma nadzieje, iż kampania nie zostanie ufundowana. Egoizm w przepięknym wydaniu ;].
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

BartP pisze:Najbardziej na BGG podobają mi się narzekania osób, którym nie podoba się pomysł nowych grafik, bo są ładniejsze od obecnych i nie chcą, by ta wersja wyszła, bo ta, którą kupili, będzie wtedy gorsza i brzydsza. Jeden użytkownik napisał nawet, że ma nadzieje, iż kampania nie zostanie ufundowana. Egoizm w przepięknym wydaniu ;].


to na pewno gracze o polskich korzeniach :D
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Peter128 »

Ale ból tam mają :D "I hope the funding fails", hehe.

Mam nadzieję, że Planszóweczka się dobrze zabezpieczyła na takie okoliczności.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Kolejarz »

Wspieram.to pisze:Co do grafik, czy to czasem nie jest tak, że na początku mogą się wydawać nieczytelne, ale po paru grach, każdy będzie je znał na pamięć i dodatkowo będzie się cieszył z lepszej oprawy graficznej?
Z drugiej strony to na początku czytelność jest istotna, a potem nawet nie zwraca się uwagi na grafiki.
Niektóre symbole są słabo widoczne, szczególnie w przypadku zielonych i żółtych pokoi. Jest na pewno miejsce na poprawę, ale pod względem wizualnym jest zwyczajnie lepiej. W Suburbii taki styl trochę by przeszkadzał (a i tak jest trochę wpatrywania się w swoje kafelki), w Zamki nie grałem. Kafelki mają różne kształty i ustawia się je w różnej orientacji, więc czytelność już jest utrudniona, ale może mniej się ich wykłada i jest mniej stałych efektów. Zdaje się, że cechy pokoju najbardziej są istotne kiedy się go wykłada oraz kiedy się uda go zamknąć.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Pixa »

No wlasnie, czy Zamki nie sa taka Suburbia bis?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Kolejarz »

Na pewno nie należy ich traktować jak zupełnie nowej, oryginalnej gry. ;)
Z drugiej strony widać nacisk na inne elementy i np. zamiast potrzeby zwiększania własnego dochodu (żeby móc kupować droższe budynki) w każdej turze jeden z graczy przydziela pokoje do różnych cen (w Suburbii budynki są ułożone kolejno i tanieją z czasem) i dostaje za nie pieniądze od pozostałych. Z kolei doszły takie mechanizmy jak zamykanie pokoi, podziemia, a sam kształt pokoi ma z pewnością niemały wpływ na możliwości graczy, a więc i strategię.
100ch
Posty: 44
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: 100ch »

Pixa pisze:No wlasnie, czy Zamki nie sa taka Suburbia bis?
Moim zdaniem wyczerpującą odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz w ostatnim odcinku podcastu "Gradanie znad planszy"
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Pan_K »

Nowe grafiki są świetne. Stanowczo głosuję "za"!
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

zgadzam się z uwagami co do mniejszej przejrzystości / czytelności nowej grafiki - ale kurteczka na wacie to są BAWARSKIE ZAMKI - kto widział ten wie jaka to eksplozja formy :)...


nawet jeśli mniej przejrzyste , jak dla mnie są one nadal czytelne w stopniu więcej niż wystarczającym - ascetyczna grafika świetnie pasowała do tematyki poprzednich gier tego wydawcy / autora - tutaj od początku nie w pełni pasowała mi do obietnicy "złożonej" w temacie...

oczywiście grafik może jeszcze popracować nad czytelnością - jak pokazuje przykład Dice Brewing - warto użyć społecznosci forumowej jako darmowej pomocy ;)

w każdym bądź razie trzymam kciuki za ten streachgoal
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Paskudnik »

Peter128 pisze:Ale ból tam mają :D "I hope the funding fails", hehe.

Mam nadzieję, że Planszóweczka się dobrze zabezpieczyła na takie okoliczności.
To co - fundujemy projekt? :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tommifon »

Nowe grafiki są świetne, mniejsza czytelność to raczej kwestia drugorzędna dla mnie :)

Czyli mamy już chętnych na 4-5 egzemplarzy w Warszawie! Brakuje nam przynajmniej 3 osób.
Tylko jak rozwiążemy problem płatności? Ja mogę nawet wcześniej komuś przesłać kasę, gdy się zbiorą chętni :wink:
Zamówieniem może zajęłaby się osoba najbliżej centrum? Jeśli chcecie przyjechać na Bemowo po swój egzemplarz, to ja mogę wziąć na siebie dostawę;)
ODPOWIEDZ