Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Kisun »

Kliknij wystaw opinię to wejdziesz do strony kampanii. Taka zmyłka ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Mała zmiana wyglądu profilu wspierającego - teraz powinno być bardziej czytelne i przejrzyste
Spoiler:
W planach mamy również przerobienie systemu ocen - poinformujemy o tym, jak będziemy w fazie testów. Jeżeli macie jakieś pomysły, sugestie, uwagi to piszcie śmiało.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: misioooo »

Ciut więcej pracy, ale... z punktu widzenia założycieli kampanii na 1000% się przyda.
Możliwość dodawania innych jako "współpracowników" i nadawania im uprawnień (edycja treści głównej, zamieszczanie updejtów...). Dodatkowo - dosyć kluczowe i w rozległych systemach przekazu treści powszechne - zatwierdzanie treści. Współpracownik napisał nowy update. Super. Ale wyznaczona osoba (twórca kampanii) musi go "odptaszkować/zatwierdzić" przed wysłaniem w świat. Piszę to ja, zajmujący się systemami digital signage od lat i wiem z czego klienci korzystają (nawet jak jeszcze sami nie wiedzą, że coś takiego potrzebują). Pomiędzy wspieraczką a innym systemem, z którymi obcuję na co dzień, nie widzę większej różnicy... I tu i tu chodzi o przekaż informacji + interaktywność + "centralne zarządzanie".
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: vcrproszek »

Taaa, później twórca kampanii i tak przekazuje login/haslo do takiej osoby, bo zmiana musi byc na wczoraj a nikt i tak nie będzie teraz tego czytał :-) imho dopisywanie funkcjonalności, która będzie działać tylko w świecie dokumentacji.
Dostęp do edycji dla innego usera, super. Akceptacja jego zmian - nierealne.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: misioooo »

vcrproszek pisze:Taaa, później twórca kampanii i tak przekazuje login/haslo do takiej osoby, bo zmiana musi byc na wczoraj a nikt i tak nie będzie teraz tego czytał :-) imho dopisywanie funkcjonalności, która będzie działać tylko w świecie dokumentacji.
Dostęp do edycji dla innego usera, super. Akceptacja jego zmian - nierealne.
Piszesz tak, bo? Ja na co dzień mam do czynienia z systemami, gdzie wrzuca się jakieś treści... I uwierz mi - niemal każdy mówi, to co ty napisałeś... A potem pyta, czy da się zrobić jakieś "zatwierdzanie przed emisją" przez uprawnionego ;P Podparte kilkuletnim doświadczeniem praktycznym... Niby nie ma komu tego zatwierdzać, ale pierwszy "wielki fakap" i już nagle się taki ktoś znajduje... A "fakap" będzie na pewno przy kilku osobach mających dostęp "nienadzorowany".
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: myszor »

Wrzucę kolejny mały kamyczek: dostaję powiadomienie o aktualizacji w projekcie, klikam na linka, by ją przeczytać, a tam newsa nie ma. I nie ma przez kilka dobrych kolejnych chwil. Wczoraj na pojawienie się aktualizacji w "Cafe Rose" czekałem chyba z 10 minut.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Kolejna zmiana na wspieram.to - wielu jednak może się nie spodobać, ale od dzisiaj autorzy mogą decydować czy niewspierający mogą dodawać komentarze na projektach - podobnie jak na KS. Domyślnie mogą wszyscy, w przypadku kiedy jednak autor zaznaczył tą opcję niewspierający ujrzą odpowiednią informację.
myszor pisze:Wrzucę kolejny mały kamyczek: dostaję powiadomienie o aktualizacji w projekcie, klikam na linka, by ją przeczytać, a tam newsa nie ma. I nie ma przez kilka dobrych kolejnych chwil. Wczoraj na pojawienie się aktualizacji w "Cafe Rose" czekałem chyba z 10 minut.
To musi być bug z naszej strony. Zgłaszam go.
misioooo pisze:Możliwość dodawania innych jako "współpracowników"
Tak mamy to w planach, aby autorów projektu mogło być więcej.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: mikeyoski »

Tak się zapytam. Niechcąco wysłałem posta pod kampanią jako anonim. A mimo to organizator kampanii wiedział komu odpowiada :-) Dla mnie nie było problemu, ale po co zatem taka fikcja?

Inna sprawa, że tą całą "anonimowość" uważam za bezsensowne rozwiązanie.

Tapnięte z mojego T800
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Kisun »

A mi nie przeszkadza że autor kampanii wie kto tak naprawdę pisze mimo że piszę pod nickiem. Problem w tym że nazwisko jest widoczne dla każdego jak kliknie się na Nicka. Wtedy widać link do profilu a w nim nazwisko. Trochę bez sensu. A jak ktoś pisze jako Anonim to nic nie widać. Skoro używam nicka to chyba nie chcę by moje nazwisko było widoczne? Poprawicie to może? Nawet nie trzeba być zalogowanym żeby sprawdzić kto pod jakimś nickiem się ukrywa.

A i zauważyłem że teraz już nie wyrzuca do startowej strony gdy się zaloguję, bardzo dobra zmiana ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

mikeyoski pisze:Tak się zapytam. Niechcąco wysłałem posta pod kampanią jako anonim. A mimo to organizator kampanii wiedział komu odpowiada :-) Dla mnie nie było problemu, ale po co zatem taka fikcja?

Inna sprawa, że tą całą "anonimowość" uważam za bezsensowne rozwiązanie.

Tapnięte z mojego T800
Anonimy zarówno przy wsparciach i komentarzach są widoczne dla autora projektu i tylko dla niego.
Kisun pisze:A mi nie przeszkadza że autor kampanii wie kto tak naprawdę pisze mimo że piszę pod nickiem. Problem w tym że nazwisko jest widoczne dla każdego jak kliknie się na Nicka. Wtedy widać link do profilu a w nim nazwisko. Trochę bez sensu. A jak ktoś pisze jako Anonim to nic nie widać. Skoro używam nicka to chyba nie chcę by moje nazwisko było widoczne? Poprawicie to może? Nawet nie trzeba być zalogowanym żeby sprawdzić kto pod jakimś nickiem się ukrywa.

A i zauważyłem że teraz już nie wyrzuca do startowej strony gdy się zaloguję, bardzo dobra zmiana ;)
To wynika z tego, że domyślnie link do Twojego profilu zawiera oprócz ID również dane, które podałeś przy rejestracji. Można to zmienić wystarczy krótki link do swojego profilu inaczej nazwać np tylko pseudo np zamiast https://wspieram.to/profil/000001/wspie ... raczkowicz dać https://wspieram.to/profil/wspieracz
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: mikeyoski »

To jaki jest sens tych anonimów w komentarzach? To kompletnie nie trzyma się kupy. Albo bawimy się w anonimowość w komentarzach albo dajmy sobie spokój. A przynajmniej poinformujecie ludzi, że ich anonimowe komentarze nie są anonimowe ;-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

mikeyoski pisze:To jaki jest sens tych anonimów w komentarzach? To kompletnie nie trzyma się kupy. Albo bawimy się w anonimowość w komentarzach albo dajmy sobie spokój. A przynajmniej poinformujecie ludzi, że ich anonimowe komentarze nie są anonimowe ;-)

Tapnięte z espiątki
Są anonimowi dla innych ludzi/wspierających. Niestety coraz częściej anonimy są używane do bezpodstawnego ataku co wydawnictwa mi już udowodniły. Autor naszym zdaniem powinien mieć prawo do obrony przed takim komentarzem. Jest to trochę obrona przez hejtem.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: mikeyoski »

To w ogóle z tego zrezygnujcie i skończy się chamstwo. Zostawcie jedynie przy wsparciu. Ta cała anonimowość przy komentarzach to moim zdaniem jedna wielka pomyłka

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

mikeyoski pisze:To w ogóle z tego zrezygnujcie i skończy się chamstwo. Zostawcie jedynie przy wsparciu. Ta cała anonimowość przy komentarzach to moim zdaniem jedna wielka pomyłka

Tapnięte z espiątki
Wiesz co, różne są opinię, my nie raz słyszmy, że fajnie, że są bo żona nie widzi, że znów kupiłem grę ;). Powyższa opcja wydaje nam się najbardziej wyśrodkowana. Pozwala być anonimem i jednocześnie trochę blokuje hejt.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: mikeyoski »

To wyraźnie napiszcie, że anonimowość jest tylko połowiczna, żeby ludzie byli świadomi, że nie są do końca anonimowi. To by ukróciło hejt

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

mikeyoski pisze:To wyraźnie napiszcie, że anonimowość jest tylko połowiczna, żeby ludzie byli świadomi, że nie są do końca anonimowi. To by ukróciło hejt

Tapnięte z espiątki
Masz tutaj w pełni rację, co prawda brak anonimowości użytkowników dla autorów projektów działa dopiero od tygodnia i jest jeszcze w testach to powinna pojawić się taka informacja przy dodawania komentarza. Zgłaszam do wdrożenia.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1563
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 66 times
Been thanked: 107 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Muad'Dib »

mikeyoski pisze:To wyraźnie napiszcie, że anonimowość jest tylko połowiczna, żeby ludzie byli świadomi, że nie są do końca anonimowi. To by ukróciło hejt

Tapnięte z espiątki

Zwłaszcza jak jeden człowiek w kampanii Spartacusa napisał, że nie podpisze się pod swoimi wypowiedziami bo jeszcze czeka na swoją grę (bodajże Mage Wars). Bardzo to dorosłe :) Jakby wydawnictwo miało mu złośliwie nie wysłać gry :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: hutriel »

Wspieram.to pisze:Wiesz co, różne są opinię, my nie raz słyszmy, że fajnie, że są bo żona nie widzi, że znów kupiłem grę ;).
Już to widzę. Po wyciekach baz danych Ashley Madison i Adult Finder kolejna afera. Wyciek danych na Wspieram.to. Tysiące (setki?) żon w całym kraju dowiedziały się, że ich mężowie potajemnie wspierają projekty... nie, nie bójmy się nazwać rzecz po imieniu - kupują planszówki.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: mikeyoski »

+100 :-)

Tapnięte z espiątki
toblakai
Posty: 1288
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 233 times
Been thanked: 251 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: toblakai »

hutriel pisze:nie, nie bójmy się nazwać rzecz po imieniu - kupują planszówki.
Zabawki!
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: kmd7 »

hutriel pisze:
Wspieram.to pisze:Wiesz co, różne są opinię, my nie raz słyszmy, że fajnie, że są bo żona nie widzi, że znów kupiłem grę ;).
Już to widzę. Po wyciekach baz danych Ashley Madison i Adult Finder kolejna afera. Wyciek danych na Wspieram.to. Tysiące (setki?) żon w całym kraju dowiedziały się, że ich mężowie potajemnie wspierają projekty... nie, nie bójmy się nazwać rzecz po imieniu - kupują planszówki.
Mnie ta ostatnia afera zabolałaby najbardziej :D. Dwie pierwsze spłynęłyby jak po kaczce, ale na wspieram.to wspieram jako Anonim :D. A i tak zastanawiam się, czy nie podpinać się tylko pod zamówienia zbiorowe...
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

hutriel pisze:
Wspieram.to pisze:Wiesz co, różne są opinię, my nie raz słyszmy, że fajnie, że są bo żona nie widzi, że znów kupiłem grę ;).
Już to widzę. Po wyciekach baz danych Ashley Madison i Adult Finder kolejna afera. Wyciek danych na Wspieram.to. Tysiące (setki?) żon w całym kraju dowiedziały się, że ich mężowie potajemnie wspierają projekty... nie, nie bójmy się nazwać rzecz po imieniu - kupują planszówki.
Gorsza afera by była jakby co niektóre żony zobaczyły, kto wspiera cosplayerki ;)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: hutriel »

Ha! Wyszło na to że GFP nie publikując filmików ze zbiorczymi podziękowaniami ratuje nam w ten sposób skórę! Co by było gdyby Żony trafiły na taki film?
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: kmd7 »

I jeszcze może ze zdjęciem? To jak list gończy :).
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Zostawmy na chwilę żony :) - WAŻNA ZMIANA - zmieniliśmy system ocen. Rezygnujemy z jednej oceny na rzecz 4. Od tej pory możecie oceniać projekt poprzez:

Komunikacja: Ocena zadowolenia z kontaktu z autorem projektu, jego odpowiedzi na pytania zadawane w komentarzach, mediach społecznościowych, mailach.
Projekt: Ocena atrakcyjności przygotowanego projektu - mediów, nagród, celi dodatkowych, aktualizacji.
Dostawa: Ocena terminowości i realizacji dostawy nagród. Kryteria - brak opóźnień, stan dostarczonej przesyłki.
Nagroda: Ocena otrzymanej nagrody, zgodności produktu z zapowiedziami autora projektu.
Spoiler:
Wymagany jest również komentarz chcemy unikać pustych ocen. Aby ocenić należy jak do teraz kliknąć na główną ocenę projektu, wówczas wyskoczy okienko z podziałem na 4 oceny. Pod znakiem zapytania znajdziecie wyjaśnienie czego dana ocena dotyczy. Dotychczasowe oceny oczywiście zostają i jak ktoś wystawił 4 to wszędzie będą 4.

W każdej chwili możecie edytować oceny do czego zachęcamy, gdyż niektóre oceny typu 1 za wszystko są zapewne spowodowane opóźnieniami, co naszym zdaniem nie do końca jest fair. Jeżeli wydawnictwo spóźnia się z wysyłką ocena 1 jest wiarygodna, ale gdy wystawiamy 1 za bardzo dobrze prowadzoną kampanią z pełną ilością z SG i atrakcyjnymi EB tylko dlatego, że będzie po terminie to jest to naszym zdaniem nadużycie i takie oceny będą weryfikowane. Pamiętajcie, że wbrew pozorom oceny są bardzo istotne i wielu obecnych czy przyszłych wspierających zwraca i będzie zwracać na to uwagę. Dobrze będzie jak będą ona najbardziej wiarygodne jak się da.

Dziękuję za uwagę i zachęcam do ocen kampanii :)
ODPOWIEDZ