Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: Leviathan »

Jeżeli ktoś chce obejrzeć zawartość Dale of Merchants Collection, to zapraszam:

Wojennik TV # 391: Dale of Merchants Collection - unboxing (PL)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: Leviathan »

Dorzucam jeszcze angielską wersję unboxingu Dale of Merchants: Collection.

Wojennik TV # 488: Dale of Merchants Collection - unboxing (ENG)
Vanatox
Posty: 158
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 35 times
Been thanked: 46 times

Re: Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: Vanatox »

Pewnie wciąż nie ma co liczyć, że ktoś wyda Dolinę Kupców 3?
Przecież 1 i 2 to naprawdę dobre gry. Szkoda, że w Polsce gracze ich nie docenili...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: Blue »

Powiedzcie mi ze się mylę, zagrałem tylko 2 rozgrywki i mam wrażenie że nie ma większego sensu grać dalej... Zasadniczo kupuje się łatwo, więc trzeba po prostu dążyć do tego żeby jak najszybciej na ręce mieć cyferki od 1 do 5(do szybkiego i łatwego ułożenia stosów), potem najlepiej dwukartowe 6, 7 i 8 , w miarę mozliwości w trakcie gry pozbywać się rupieci żeby mieć większą pewność że to wszystko przydzie na czas i szczerze - nie widzę tu za bardzo tego żeby te skille kart wiele zmieniały, skoro taka taktyka będzie pewnie najbardziej efektywna. Kupujemy max jedną kartę w rundzie, jedynkę już mamy, więc gra defacto polega na jak najszybszym zrobieniu zakupów od 2 do 5,+ troche dowolnosci mamy w złożeniu 6 7 i 8, do tego ew patrzymy co zrobić z przeszkadzającymi rupieciami. Nie wiem kurcze odnoszę wrażenie że ktoś włożył dużo serca w skille, a one przegrywają z patrzeniem tak naprawde na główną mechanikę gry i ich olewaniem, jak akurat na potrzebnym numerku będzie fajny skill - ok, można go wykorzystać, ale sens brania karty "bo skill", a numerek na drugim miejscu jest marny...
Ostatnio zmieniony 24 mar 2021, 21:47 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1615 times
Been thanked: 941 times

Re: Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: feniks_ciapek »

Blue pisze: 24 mar 2021, 19:39 Nie wiem kurcze odnoszę wrażenie że ktoś włożył dużo serca w skille, a one przegrywają z patrzeniem tak naprawde na główną mechanikę gry i ich olewaniem, jak akurat na potrzebnym numerku będzie fajny skill - ok, można go wykorzystać, ale sens brania karty "bo skill", a numerek na drugim miejscu jest marny...
Są karty, które mieszają w tym tempie gry i pozwalają wyłożyć coś szybciej (np. 2 razy na turę), podmienić i coś tam jednak robią, więc może nie do końca jest tak słabo. Aczkolwiek nie będę udawał, że ta gra mnie zatrzymała na dłużej. Graficznie piękna, ale mechanicznie głowy nie urywa.
Torquemada666
Posty: 811
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 131 times

Re: Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: Torquemada666 »

Talie do wyboru są jednak zróżnicowane. Zapewniają sporo mniejszej lub większej interakcji i kombinacji. Z synami bawimy się świetnie grając dosyć regularnie :) Dużo zależy od oczekiwania, ale do takiego lightowego grania to bardzo fajna gra.
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: promykx »

Ja uważam że gra mechanicznie jest prosta ale niekoniecznie taka prostacka za jaką ją masz.Owszem to taki trochę pasjansik jak się wybierze jakieś mało agresywne talie. Owszem gra polega na kupowaniu drogich (wysokich wartościowo) kart żeby szybko je mielić w inne karty, ale to ma być chyba taki szybki tytuł. Co do skilli to się nie zgodzę, ja uważam że niektóre są bardzo mocne i kupuję je zawsze jak tylko się da - np kradzież karty od przeciwnika, wzięcie z rynku karty za "free" więcej nie pamiętam bo dawno nie grałem :P Pamiętam jak raz ukradłem jakąś kartę która zniweczyła postawienie (jakiegoś wyższego poziomu) straganu i przeciwnik już nie dał rady dokupić kolejnych kart. Nie odniosłem wrażenia że niektóre skille są słabe, conajwyżej nie bardzo pasują pod styl gry. Ja np nie przepadałem za talią papug. Róznorodność tali opcję że gramy w taką grę jaką chcemy, spróbuj może z innymi taliami.
rutra1992
Posty: 434
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 159 times
Been thanked: 113 times

Re: Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: rutra1992 »

Czy ktoś ma jakiś sensowny pomysł jak to przechowywać w koszulkach. Fajnie, że są kompaktowe pudełka, ale jednak to lekka przesada gdy się z koszulkami nie zmieszczą :lol:
Torquemada666
Posty: 811
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 131 times

Re: Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: Torquemada666 »

rutra1992 pisze: 19 sie 2021, 13:02 Czy ktoś ma jakiś sensowny pomysł jak to przechowywać w koszulkach. Fajnie, że są kompaktowe pudełka, ale jednak to lekka przesada gdy się z koszulkami nie zmieszczą :lol:
Mnie się mieszczą :) i jedynka i dwójka.
rutra1992
Posty: 434
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 159 times
Been thanked: 113 times

Re: Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: rutra1992 »

Torquemada666 pisze: 19 sie 2021, 18:43
rutra1992 pisze: 19 sie 2021, 13:02 Czy ktoś ma jakiś sensowny pomysł jak to przechowywać w koszulkach. Fajnie, że są kompaktowe pudełka, ale jednak to lekka przesada gdy się z koszulkami nie zmieszczą :lol:
Mnie się mieszczą :) i jedynka i dwójka.
Jak? Ja nawet wyjąłem wpraske ale to niewiele pomogło, ale może coś źle ukladam
Torquemada666
Posty: 811
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 131 times

Re: Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Post autor: Torquemada666 »

Na to planszetka i instrukcja, spokojnie się zamyka.


Obrazek
ODPOWIEDZ