Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: draco »

siepu pisze:
Valmont pisze: Co nie zmienia mojego zdania o tej grze, że to niekolekcjonerski (narazie) MtG :P o mimo wszystko sporej losowości.
Jako że gram turniejowo w MtG od ładnych paru lat i mimo że może prosem nie jestem, to raczej znam się na tym bardziej niż ktokolwiek na tym forum chciałbym zaprzeczyć.
Myślę, że odczuciom Valmonta trudno Ci będzie zaprzeczyć, skoro nim nie jesteś. :?

Wracając do gry. Dla mnie Dominion to ciągłe tasowanie i brak klimatu. Nie znajduję w nim nic innowacyjnego. Może być, ale bez jakichkolwiek zachwytów. Znaczy, że też się na grach nie znam, co mnie cieszy. :D
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: Geko »

draco pisze: Wracając do gry. Dla mnie Dominion to ciągłe tasowanie i brak klimatu. Nie znajduję w nim nic innowacyjnego. Może być, ale bez jakichkolwiek zachwytów. Znaczy, że też się na grach nie znam, co mnie cieszy. :D
Magia Dominion działa dalej. Po Folko, tym razem zgadzam się z Draco. Rzeczywiście niesamowita ta gra :mrgreen:

edit by draco: poprawiłem Ci cytowanie
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: ragozd »

na szczescie nie jest mozliwe cos co sie podoba wszystkim :) Swiat bylby wtedy bardzo nudny. Dla mnie tez Dominion nie ma wiele wspolnego z grami kolekcjonerskimi :) Kolejny awans o 3 miejsca na 14 w BGG i najwieksza liczba gier - karawana jedzie dalej :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: scarneck »

ragozd pisze:(...)najwieksza liczba gier - karawana jedzie dalej :)
O masz ci, jaki dyplomata :twisted:

Przez to wasze gadanie chyba dzisiaj nie usiedze spokojnie i wysle zamowienie do hobbita, żeby na wtorkowe lubelskie granie już było można wypróbować.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: Geko »

scarneck pisze:
ragozd pisze:(...)najwieksza liczba gier - karawana jedzie dalej :)
O masz ci, jaki dyplomata :twisted:

Przez to wasze gadanie chyba dzisiaj nie usiedze spokojnie i wysle zamowienie do hobbita, żeby na wtorkowe lubelskie granie już było można wypróbować.
Pamiętaj tylko, że czym bardziej wywindujecie oczekiwania, tym bardziej bolesne może być rozczarowanie :|
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: scarneck »

Bez przesady, myślę, że w tym wątku pływa wystarczająco dużo dziegciu, aby pomóc zachować dystans.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: Filippos »

No ja nie mogłem dziś być na politechnice i spróbować wreszcie Dominiona. Postanowiłem więc spróbować na BGG, choć nie przepadam za planszówkami na kompie...
Jestem po 8 partiach, zamówiłem juz swój egzemplarz w hobbicie, palce mnie świerzbią ale chyba nie będę na razie grać online żeby nie zepsuć sobie zabawy w realu :mrgreen:
Dałem się zahypować i dobrze mi z tym :twisted:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: yosz »

kolejny wariat :P

Kurcze a ja ciągle jakoś nieprzekonany jestem ;) BTW: Dominion 14 na BGG
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: Geko »

yosz pisze:kolejny wariat :P

Kurcze a ja ciągle jakoś nieprzekonany jestem ;) BTW: Dominion 14 na BGG
Pożyjemy z kilka tygodni i zobaczymy, jak Dominion przetrwa próbę czasu. A z tym 14. miejscem to chyba jakaś zmowa BGG :roll: Mówiłem już, że tego rankingu nie należy brać zbyt serio? :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: Filippos »

Geko nie czyń drugiemu co tobie niemiło. Sam kochasz Agricolę miłością bezgraniczną, pozwól innym zadurzać się na amen w Dominionie :wink:

ps. Poza tym nie 14 tylko 12 :twisted:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: melee »

http://www.boardgamegeek.com/thread/355638
tutaj jest recenzja "po 200 partiach w Dominiona", oczywiście pozytywna, więc się z nią nie zgadzam ;)
ale zgadzam się z podsumowaniem:
"I hope that this type of build-your-civilization-while-slowing-down-the-points-leader mechanic can be employed in a future game with more strategic depth"

dokładnie taką myśl miałem po poznaniu gry
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: Geko »

Filippos pisze:Geko nie czyń drugiemu co tobie niemiło. Sam kochasz Agricolę miłością bezgraniczną, pozwól innym zadurzać się na amen w Dominionie :wink:

ps. Poza tym nie 14 tylko 12 :twisted:
Ale ja sobie żartuję. Pancho pisał, że niedługo pojawią się opinie, że nie należy brać rankingu zbyt serio, to napisałem :mrgreen: Na serio to cieszę się razem z Wami, że macie grę, która Was tak rajcuje 8) To, że ja nie wpadłem w jej objęcia, to już inna sprawa.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: mst »

Jeśli komuś mało możliwości w podstawowej wersji Dominion wkrótce będzie je mógł odrobinkę poszerzyć. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: Tommy »

Filippos pisze: ps. Poza tym nie 14 tylko 12 :twisted:
11 :twisted: - "odliczanie" trwa

No ja si w piątek skusiłem, ciężko było się oprzeć - jednak miłość do karcianek zwyciężyła :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: yosz »

11... heh a kiedyś się śmiałem że jeszcze trochę i będę miał pierwszą 10 z bgg w domu.... teraz będę musiał kupić Dominion :twisted:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dominion

Post autor: Geko »

Zagrałem sobie właśnie partię na BSW i coż, dalej ta gra mnie zachwyca :roll: Owszem, gra się niby przyjemnie, ale bez jakichś większych emocji. Mimo, że odpada ciągłe tasowanie kart, to i tak pojawiają się przestoje w oczekiwaniu na swój ruch, bo gracze zastanawiają się ile mają jeszcze akcji, zakupów i kasy i jak je wykorzystać. A podczas takiego przestoju widzę swoje pięć kart, wiem, co chcę zrobić w swojej turze i pozostaje mi tylko podziwiać grafikę na kartach w oczekiwaniu na mój ruch :x Więc nie zgadzam się, że gra nie ma przestojów i wszystko jest takie super płynne. Przynajmniej nie na BSW. Może na żywo to się mniej odczuwa (albo wcale), bo w tym czasie... tasuje, rozdaje, i dociąga się karty :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: mst »

Ja też spróbowałem zagrać na BSW ale IMHO taki sposób jest znacznie gorszy niż gra w realu. Ja gdy ktoś zbyt długo się zastanawia przeskakuję do innych okienek w wyniku czego ucieka mi informacja jakie akcje zagrał i co kupił. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: Pancho »

Już ktoś pisał (bodajże siepu), że rozgrywki na BSW bywają dłuższe i niereprezentatywne w stosunku do tych w realu. Tak więc lepiej oceniać grę jako całość po tych partiach rozegranych na żywca.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dominion

Post autor: Geko »

Pancho pisze:Już ktoś pisał (bodajże siepu), że rozgrywki na BSW bywają dłuższe i niereprezentatywne w stosunku do tych w realu. Tak więc lepiej oceniać grę jako całość po tych partiach rozegranych na żywca.
Czyli jednak to tasowanie jest nieodłącznym elementem mechaniki :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: mst »

Tak, bo działa jak mantra potęgująca koncentrację. :mrgreen:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: Dominion

Post autor: siepu »

mst pisze:Tak, bo działa jak mantra potęgująca koncentrację. :mrgreen:
Nie, po prostu masz co robić, kiedy inni zasuwają swoją turę :)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: Tommy »

yosz pisze:11... heh a kiedyś się śmiałem że jeszcze trochę i będę miał pierwszą 10 z bgg w domu.... teraz będę musiał kupić Dominion :twisted:
No z tego co widziałem brakuje Ci np. Książąt Florencji które imho są jedną z lepszych gier z pierwszej 10tki BGG (a na pewno bardziej mi pasują od Puerto Rico), no i chyba TTA, ale reszta chyba będzie, a tego ostatniego nie będziesz musiał kupować, bo jest szansa na nową 10tkę rankingu za kilka dni (ale to głównie ze względu na ilość głosów które muszą przebić sie przez jak to ktoś napisał "balast" BGG).

Ja czekam na Dominion i przyznam się, że uległem HYPEowi totalnie, w życiu nie czekałem tak na grę. A jest to dziwne, np. HYPE Agricoli w ogóle nie podziałał (dostanę dopiero w grudniu na święta :D )
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Dominion

Post autor: Filippos »

Mnie też Agricola nie wzruszyła, a jak przed chwilą dostałem z hobbita maila "status zamówienia: wysłane" to się ucieszyłem jak dzieciak :mrgreen: Jutro będę miał Dominiona :twisted:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: jax »

Tommy pisze:
yosz pisze:11... heh a kiedyś się śmiałem że jeszcze trochę i będę miał pierwszą 10 z bgg w domu.... teraz będę musiał kupić Dominion :twisted:
No z tego co widziałem brakuje Ci np. Książąt Florencji które imho są jedną z lepszych gier z pierwszej 10tki BGG (a na pewno bardziej mi pasują od Puerto Rico), no i chyba TTA, ale reszta chyba będzie, a tego ostatniego nie będziesz musiał kupować, bo jest szansa na nową 10tkę rankingu za kilka dni (ale to głównie ze względu na ilość głosów które muszą przebić sie przez jak to ktoś napisał "balast" BGG).
Ksiazat tez nie bedzie musial kupowac, bo za kilkanascie dni w top 10 powinno zawitac Le Havre :) (dlugo mialo srednia ocen wyzsza od Dominion, a i teraz jest zaledwie 0,02 za Dominionem).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Dominion - nowość z Essen

Post autor: yosz »

Tommy pisze:
yosz pisze:11... heh a kiedyś się śmiałem że jeszcze trochę i będę miał pierwszą 10 z bgg w domu.... teraz będę musiał kupić Dominion :twisted:
No z tego co widziałem brakuje Ci np. Książąt Florencji które imho są jedną z lepszych gier z pierwszej 10tki BGG (a na pewno bardziej mi pasują od Puerto Rico), no i chyba TTA, ale reszta chyba będzie, a tego ostatniego nie będziesz musiał kupować, bo jest szansa na nową 10tkę rankingu za kilka dni (ale to głównie ze względu na ilość głosów które muszą przebić sie przez jak to ktoś napisał "balast" BGG).
dlatego napisałem "jeszcze trochę" ;) TtA już dawno bym kupił gdyby było dostępne. A od Książąt Florencji pewnie nie ucieknę bo Agnieszce się bardzo podobają ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ