Call of Cthulhu LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Vilk »

Grywa ktoś w Krakowie czy wszystko pokryły już macki?
Robespierre
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2008, 11:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Robespierre »

Zastanawiam się nad powrotem (grałem w CCG). Masz jakieś karty czy zastanawiasz się nad zakupem?
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Vilk »

Nie grałem w CCG i na razie wypatruję chętnych na LCG. Gdyby znalazło się kilka osób skłonnych do dłuższej zabawy, to zainwestuję.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

Vilk pisze:Nie grałem w CCG i na razie wypatruję chętnych na LCG. Gdyby znalazło się kilka osób skłonnych do dłuższej zabawy, to zainwestuję.
Kolego, poradzę ci to co poprzednikom :arrow: weź z wiadomego forum, adresy mailowe/GG tych co pisali w przeciągu ostatnich dwóch lat w wątku " krakowskim" i zapytaj ich " co słychać dzieci Dagona" :?: Będę kibicował odrodzeniu się kultu Cthulhu nad Wisłą bo na razie tylko Wrocław gra :(
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Robespierre
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2008, 11:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Robespierre »

Jeszcze pytanie, ponieważ nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Czy karty z edycji CCG są legalne turniejowo?
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: godpuppet »

tylko identyczne z ich białymi odpowiednikami - i bodajże zależy to od organizatora turnieju
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

ATENTION! Nowe, szybkie jak Ogary Tyndala, forum dla kultystów Call of Cthulhu LCG jest już dostępne dla zwiedzających.
http://www.cthulhu.otchlan.pl/forum/index.php
Wszystkie posty ze starego forum, rangi, konta zostały zachowane. Na pewno jest jeszcze trochę do zrobienia, zatem zapraszam do stałych odwiedzin i zgłaszania uwag w odpowiednim miejscu, które będą wysłuchiwane przeze mnie i drugiego admina - weq`a, któremu zawdzięczamy te przenosiny i ponowne przebudzenie Cthulhu. Ia!Ia! Cthulhu fhtang!
Dołącz do starej rodziny :wink: :!:
Obrazek


odnośnie tematu czy ccg jest dozwolone, to prawidłowa odpowiedź brzmi, że nie jest. Poza przedrukami, które ukazały się w CS i SoA. Oczywiście w Polsce sytuacja gry jest jaka jest, zatem jak się uczestnicy umówią, to można grać nawet zbanowanymi kartami, w końcu FFG już nie supportuje turniejów, zatem nie musimy ich słuchać :wink:
We Wrocławiu gramy LCG, bo cóż, nowe dodatki wychodzą w tym formacie, zatem jak się chce włączyć nowe karty do puli...wiadomo, że łączenie czarnych obwódek i białych w jednym decku jest bluźniercze i mało estetyczne.
Wyobrażam sobie, że jedynie starsi gracze, którzy czasowo zrezygnowali z gry, mogą powrócić z ccg i jak najbardziej bym ich dopuścił, dopóki nie przekonwertują sobie decków. Sami mamy 3 frakcje zawsze dostępne na turniejach dla nowych graczy.
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Markus »

cahir pisze:ATENTION! Nowe, szybkie jak Ogary Tyndala, forum dla kultystów Call of Cthulhu LCG jest już dostępne dla zwiedzających.
http://www.cthulhu.otchlan.pl/forum/index.php
Wszystkie posty ze starego forum, rangi, konta zostały zachowane. Na pewno jest jeszcze trochę do zrobienia, zatem zapraszam do stałych odwiedzin i zgłaszania uwag w odpowiednim miejscu, które będą wysłuchiwane przeze mnie i drugiego admina - weq`a, któremu zawdzięczamy te przenosiny i ponowne przebudzenie Cthulhu. Ia!Ia! Cthulhu fhtang!

nareszcie, poprzednie forum było strasznie wolne
mam nadzieję że nowe forum ożyje do poziomu chociaż 30% forum o WH:Invazja
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

Niestety kolego, znam proporcje, gdyż grywałem w obydwie gry. CoC LCG nie ma i co najsmutniejsze, nigdy naprawdę nie miał zorganizowanego promotora-dystybutora-sponsora na dużą skalę.Wszystkie Mistrzostwa Polski i ogólnopolskie LIgi CoC odbywały się jedynie staraniem graczy. obecnie nie ma już nawet tych starań. Dobrze, że REBEL sprowadza nadal wszystkie najnowsze dodatki, bo bez tego już chyba nikt by w to nie grał.
FFG też ma w tym minimalnym rozwoju gry swój udział w związku z przekonwertowaniem gry ccg na LCG. Na Gen-conie w tych inych Mistrzostwach gra chyba 12 graczy. W Europie było lepiej, było chyba 26-ciu.
W Polsce gramy we Wrocławiu raz w miesiącu( około 7 stałych graczy) czasem są info o turniejach w Wa-wie i Krakowie, czasem ktoś szuka graczy w swojej okolicy i zazwyczaj nie znajduje.
Dobrze, że jest nowe, szybkie forum, założono też stronkę na FB, mamy kącik w końcu na tym forum, może praca u podstaw przyniesie efekty :)
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: godpuppet »

nie ma porównania między COC a WH:I - ta druga jest po polsku, co znacznie zwiększa pulę potencjalnych graczy. A i samo uniwersum Warhammera ZNACZNIE popularniejsze od twórczości Lovecrafta.

Dodatki do Cthulhu są też w Planszomanii.
All work and no play makes Jack a dull boy!
Robespierre
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2008, 11:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Robespierre »

Jeśli ktoś z Krakowa jest zainteresowany grą mogę pokazać/pograć.
Mam wystarczającą ilość kart nawet dla kilku graczy.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

The Future is Written and Bound

Post autor: cahir »

Nowy cykl asylumów, zbliża się wielkimi krokami Przedwiecznego:
Nathan Wick (Written and Bound, 13)
Obrazek

Zbliżają się terminy regionalsów, w tym CoC LCG. Czy w tym roku odbędą się w Polsce :?: Szczegóły wkrótce. Na zachętę lista nagród z kita FFG( płatne 150$)
Call of Cthulhu: The Card Game Kit Contents:

1 Regional Champion 2012 trophy
1 Signed and certified Regional Champion 2012 certificate
2 Call of Cthulhu Regionals 2012 Magnifying glasses
2 Complete, uncut sheets from a recent Call of Cthulhu Asylum Pack
4 Full-color Call of Cthulhu: The Card Game playmats
8 Large glossy art prints
16 sets of 3 double-sided limited run Domain cards (48 cards total)
1 “Asylum prize” - Card box from a recent Game Night Kit for the last place player
A Large 5’ x 2’ “Regional Championship 2012” banner to be displayed at the venue
a tymczasem w tą sobotę we Wrocławiu:
OSTATECZNY SEZON MAJÓW 2012 GWIAZDY BĘDĄ TYM RAZEM W PORZĄDKU:evil: :
" Return to Dreamlnads" - czyli turniej z cyklu " macki na zimno w Brajcie"
03.03.2012r. sobota godz. 10.00
Wrocław: Standard (2 player, Swiss, Pre-Constructed Decks, card Restrictions Apply)
Nagrody: In Memory of Day asylum pack, Journey to Unknown Kadath asylum pack + neutrale
Servitor: Cahir 8-)
Uwagi: Uczestnicy spodziewani: Cahir, Ganja San, Alucard, Cermo, Basior oraz Labrad, Pleechu, Kosin oraz inni uczestnicy spoza Zółtego Znaku też mile widziani :-)
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: godpuppet »

FFG rezygnuje z dotychczasowej dystrybucji COC LCG, czyli asylum pack co kilka tygodni.
Dokończą jeszcze aktualny cykl, a potem będą wydawać co 4 miesiące większe, 165 kartowe dodatki.
Info o pierwszym dodatku i o zmianie modelu dystrybucji tutaj:
http://new.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=3406

Portfel odsapnie :)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: BartP »

Gdyby tak było od początku, może bym się wkręcił w jakieś LCG. Może tak zrobią z nowym Netrunnerem...? Ktoś coś wie na ten temat?
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: wojo »

Na stronie FFG przy tej wiadomości było explicite napisane że ten model wydawania dotyczy tylko CoC. Rozumiem go jako próbę ratowania gry więc szansa że pojawi się przy innych grach będzie tylko wtedy kiedy będą podupadać (choć to czysta spekulacja).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: godpuppet »

w takiej formie niewiele się to różni od np. Dominiona (ot, dodatki wychodzą troszkę częściej) i to jest na pewno wygodna forma dla ludzi, którzy nie chcą utopić mnóstwa kasy w kartach (na szybko obliczyłem, że wydałem na COC LCG około 1500 PLN a i to nie starczyło na kompletny playset :? ).
Pozostałe LCG będą na normalnych zasadach, więc trzeba się liczyć z większymi wydatkami.
Jak pisał Wojo, FFG chce podtrzymać tylko Cthulhu przy życiu, no i utrzymać licencję zapewne ;)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

nowe FAQ 2.2:
Przyjazne drukarkom:]
http://fantasyflightgames.com/ffg_conte ... iendly.pdf
Ostateczne wyjaśnienie casusu " infernall obsession" i kilka pozostałych dobrych i logicznych interpretacji( słówko " then" , attachmenty, " up to"). Za dużo errat jednak zdecydowanie.

5 AP w cyklu The Unspeakable Pages w sklepy idzie w USA:O
Obrazek
A w nim Trzy Dzwony dla Shuby:
Obrazek
I gadżety:
Obrazek
O tu można poczytać:
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3429


OSTATECZNY SEZON MAJÓW 2012 GWIAZDY BĘDĄ TYM RAZEM W PORZĄDKU :evil: :
" Forgotten Lore" - czyli turniej z cyklu " macki na zimno w Brajcie"
25.08.2012r. sobota od godz. 10.30
Wrocław: Standard (2 player, Swiss, Pre-Constructed Decks, card Restrictions Apply)
Nagrody: " Coś na progu" nr 2, " Nadnaturalny horror w literaturze" H.P. Lovecrafta.
Ponadto dla Żółtego Znaku: cykl Forgotten Lore, 4 asylumy z cyklu Ancient relics i dwa pierwsze asylumy z najnowszego cyklu, razem 12 nowych asylumów :!:
Servitor: Cahir 8-)
Uwagi: Uczestnicy spodziewani: Cahir, Ganja San, Alucard, Cermo, Basior oraz Labrad, Pleechu, Kosin, Klocek, Xaric oraz inni uczestnicy spoza Zółtego Znaku też mile widziani :-) Dużo nowych kart, zatem dobrze przyjść jak najwcześniej. Wpisowe dla Zółtego Znaku - 50zł.
Tego samego dnia wieczorem, na POLCONIE, jak już pisałem o 19.00 turniej wiedzy o Mitach Cthulhu z nagrodami.
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Gromo
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:33

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Gromo »

Witam, chętnie pograłbym w CoC LCG, jednak sam nie za bardzo mam z kim, kart również nie mam i chciałbym pierw przetestować gre przed zakupem, powiedzcie mi, czy gdzieś w Warszawie jeszcze organizujecie spotkania, gracie regularnie?
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: zephyr »

Regularnie może nie ale ja np często biorę swoje talie na politechnikę (patrz Agresor piątki w dziale ze spotkaniami)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Trolliszcze »

Pytanie z trochę innej beczki: znacie jakiś fajny podkład muzyczny do wszelkich gier z uniwersum Lovecrafta? Na Horror w Arkham nie mamy ostatnio czasu, ale w CoC LCG gramy dość regularnie :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: sirafin »

Może tu znajdziesz coś co ci przypadnie do gustu?
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=3324
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Trolliszcze »

Dzięki za cynk, jest tam parę fajnych rzeczy :)
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: palladinus »

A może w Poznaniu jest ktoś kto ma tą grę?
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: xel4 »

Witam szukam gry karcianej z jakas innowacyjna mechanika dla dwóch osób, dla mnie i dziewczyny. Jestem po przeczytaniu instrukcji do call of cthulhu LCG i nie wyglada to zle do tego, lubimy klimaty fantasy, a klimat Lovecrafta nam przypadl dlatego zastanawiam się nad call of cthulhu? Co o tym myslicie? Czy core set jest warty swojej ceny? Jak z replayabilility i z grywalnoscia tej karcianki? Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Trolliszcze »

Krótko: moim zdaniem Core Set jest wart swojej ceny. Dostarcza sporo zabawy, choć możliwości budowania talii nie ma prawie wcale. Jedyne, co możesz sensownego zrobić, to połączyć karty dwóch dowolnych frakcji (choć nie wszystkie działają ze sobą tak samo dobrze) i grać. Dopiero drugi Core Set daje jakieś możliwości deckbuildingowe.

My w CoC LCG gramy razem z żoną i bardzo lubimy. Ale ostrzegam - moim zdaniem to jest trudna karcianka, znacznie trudniejsza od takiego np. Magica i na pewnym etapie gry łatwo wpaść w pułapkę paraliżu decyzyjnego! Kiedy na stole pojawia się nagle więcej postaci, policzenie, gdzie warto zaatakować, gdzie odpuścić i kogo zostawić do obrony naprawdę sprawia trudności, szczególnie niedoświadczonym graczom. Trzeba mieć nieco samozaparcia, by nauczyć się grać sprawnie i szybko.
ODPOWIEDZ