Dominion - Rozdarte Królestwo

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: bart8111 »

A według mnie powinien zostać angielski tytuł. Z jednej strony zmiana dwóch literek po to żeby mieć tytuł po polsku, a z drugiej zostawienie oryginalnego i kompatybilność z rozszerzeniami. Ja zdecydowanie byłbym za opcją drugą bo już wiem na 90%, że rozszerzenia będę kupował.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Perpetka »

bard.pl pisze:3)Niech mnie ktoś przytuli...
Tuli-tuli :D
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: ragozd »

bart8111 pisze: a z drugiej zostawienie oryginalnego i kompatybilność z rozszerzeniami.
a co ma piernik do wiatraka?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 401
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: piechotak »

Tommy pisze:Będe męczył, ale po oglądnięciu wczoraj dwóch videocastów o Dominionie mój HYPE który na razie dało się powstrzymać upadł na pysk - chcę Dominiona ASAP :!: :!: :D
Mój padł wczoraj po zagraniu kilku partyjek na BSW...
ragozd pisze:bart8111 napisał(a):
a z drugiej zostawienie oryginalnego i kompatybilność z rozszerzeniami.

a co ma piernik do wiatraka?
Na koszulkach kart jest napis "Dominion", więc zmiana na "Dominium", "Domino" czy co tam jeszcze - i już sobie nie pograsz w polską wersję z angielskimi dodatkami.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: ragozd »

Tylko ze rodzaj rewersu w Dominionie nie ma praktycznie zadnego znaczenia :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Blue »

Możesz rozszerzyć? Jak tasujesz i masz np jeden deck z innym napisem to zarówno ty jak i twoi przeciwnicy mogą wiedzieć jaką kartę masz na wierzchu decku/na ręce(ew. jakiej nie masz) co może determinować niektóre ruchy...
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Lucf »

:| wydaje mi się że bedzie Dominion - chyba gdzieśto zostało powidziane. A własnie sam "zabieg" ze zmianą tytułu, czy gracze tego chcą to raczeh dobry chwyt marketingowy . Słyszałem już nie raz jak ludzie się "martwili" i dyskutowali "no ale jak wyjdą dodatki to bedzie problem"
"ja nie wiem co oni kombinują"
"lepiej by to zostawić"

No i BARD spowodował taką dyskussję wśród graczy i teraz jak zostawią DOMINION, no to będzie "no no bard dobrze zrobil że zostawił oryginalną nazwę bo będzie można łączyć podstawkęz dodatkami" :|:|:|
I jeszcze te "planowane" 7 dodatków....

Ja grałem 3x i nie wydaje mi się żeby ktokolwiek wyrzyłał tę grę grając w 7 dodatkow. Myśle że same dodatki kupi niewiele osób. Raczej fani.
A co do gry, po przemyśleniach i po trzech rozgrywkach :) mogę powiedzieć, że ŁATWA LOSOWA, dosyćszybka {nie tak jak Quoridor znakomity ;)} gra wstępna . Zamierzam kupić komuś tę grę , jako jedną z pierwszych planszówek. Ów ktoś grał w Wiedźminai o dziwo mu się podobał :))))) Ów ktoś grał ze mną w Neuroshimę i tez mu się podobało. Gra w komputerowe różne gierki no i lubi raczje klimaty wojenne. Szeroko pojęte. Więc polska wersja, mysle ze sie spodoba.
Bo chyba można nawet w 2-5 grać. No i jak cena była by 100zł to by było fajnie. W końcu to "tylko karty" . 500 kart .... ile jest w Sabotażyście za 27zł ?....
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Dzej »

Dla mnie wazne ze będzie tani :mrgreen:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: salmunna »

A dla mnie to jest jedna z niewielu gier, które chciałbym mieć w oryginale (zbyt dużo rozgrywek na bsw, żeby się przestawiać na język polski).
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: ragozd »

Blue pisze:Możesz rozszerzyć? Jak tasujesz i masz np jeden deck z innym napisem to zarówno ty jak i twoi przeciwnicy mogą wiedzieć jaką kartę masz na wierzchu decku/na ręce(ew. jakiej nie masz) co może determinować niektóre ruchy...
Ktos ladnie powiedzial - Dominion nie polega na tym co zagrac, ale co kupic. Zagrywanie jest oczywiste, i zadna podpowiedz na deku nie ma na to wplywu.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: scarneck »

Nataniel to napisał. Ale jest to prawda w sytuacji gdy masz zerową wiedzę o ręce przeciwnika. W momencie, gdy możesz podejrzewać jakie karty trzyma, może to determinować twoje posunięcia. Przede wszystkim w przypadku ataków i w szczególności podczas gry na 2 osoby.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: bazyn »

ragozd pisze:
Blue pisze:Możesz rozszerzyć? Jak tasujesz i masz np jeden deck z innym napisem to zarówno ty jak i twoi przeciwnicy mogą wiedzieć jaką kartę masz na wierzchu decku/na ręce(ew. jakiej nie masz) co może determinować niektóre ruchy...
Ktos ladnie powiedzial - Dominion nie polega na tym co zagrac, ale co kupic. Zagrywanie jest oczywiste, i zadna podpowiedz na deku nie ma na to wplywu.
Niekoniecznie. Trzymasz na ręku złodzieja i wiedźmę. W normalnej sytuacji możliwe, że byś chciał zagrać złodzieja, ale rzucasz okiem na stół i widzisz, że u przeciwników na wierzchu decka są na pewno karty akcji, więc szanse na wyciągnięcie pieniędzy spadają.

Często też jest dylemat czy grać jakąś kartę dającą kolejne karty do ręki w nadziei, że się uzbiera więcej pieniędzy na zakup, czy zagrać jakąś kartę akcji przynoszącą inne korzyści. Tu też wiedza, że na szczycie swojego decka jest albo nie ma karty pieniędzy pomagałaby w wyborze.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Odi »

Czy jest możliwość, by w polskim wydaniu Dominiona znalazły się obie karty promocyjne (Envoy i Black Market)?

Bard wspominał coś o 'niespodziance', i że wydanie PL będzie atrakcyjniejsze od wydania angielskiego 'nie tylko cenowo'... Można uchylić rąbka tajemnicy, albo przynajmniej zdecydowanie zaprzeczyć dołożeniu dwóch kart, hm? :wink:
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Dzej »

Z tego co wiem te promowki są do dostania wyłącznie przez BGG
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Van »

Tak samo jak do agricoli mieli dodawać zwierzątka tylko w preorderze. Polak potrafi :wink:
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Sztefan »

Dzej pisze:Z tego co wiem te promowki są do dostania wyłącznie przez BGG
Tak jest z wersjami angielskimi. Niemiecki Black Market będzie dodatkiem do Spielboxa.
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 57 times
Been thanked: 39 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: finallyh »

No moze juz przyszedl czas by pytac kiedy zagram w wersje pl? Czy tez jeszcze nie?
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Planowana premiera jest na koniec marca. Ruchoma data spowodowana jest tym, że różne cuda dzieją się w trakcie dostawy z zagranicy. Nie mniej jednak jak na razie nic nie wróży opóźnień.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Lucf »

@bard.pl :
A wiadomo jaka bedzie cena? Będzie przedsprzedaż z tańszą ceną, która potem na 100% podskoczy ??? : )
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: BloodyBaron »

Lucf pisze:A wiadomo jaka bedzie cena? Będzie przedsprzedaż z tańszą ceną, która potem na 100% podskoczy ??? : )
taka chyba, z grubsza biorąc, jest idea przedsprzedaży :) Ewentualnie - cena ta sama, ale dodatkowo jakieś limitowane gratisy.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Tommy »

O ile kojarzę to gdzieś było napisane, że przedsprzedaż będzie atrakcyjna nie tylko cenowo - można by to odczytać: jakiś bonus ale również i cena ma być lepsza w preorderach.

Znalazłem:
bard.pl pisze: Przedsprzedaż będzie bardzo atrakcyjna nie tylko cenowo, ale to niespodzianka.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Dzej »

Chyba chodzi ze cena to będzie niespodzianka.A nie że będzie darmowy doadatek z bgg :P
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: mst »

bard.pl pisze: Przedsprzedaż będzie bardzo atrakcyjna nie tylko cenowo, ale to niespodzianka.
Wytłuszczony fragment wskazuje jednak na dodatkowe atrakcje oprócz niskiej ceny.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Dzej »

Faktycznie :) Młodość nie radość :P
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Tommy »

mst pisze:
bard.pl pisze: Przedsprzedaż będzie bardzo atrakcyjna nie tylko cenowo, ale to niespodzianka.
Wytłuszczony fragment wskazuje jednak na dodatkowe atrakcje oprócz niskiej ceny.
No i tak to należy czytać :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
ODPOWIEDZ