Nemesis - błędy w dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
wert74
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: wert74 »

playerator pisze: 29 paź 2020, 18:48
maciej.kr pisze: 29 paź 2020, 14:41 Otworzyłem swoją grę i woreczek też mam splesniały. (...)
Do kogo uderzac z tym woreczkiem? Do Rebela czy do sklepu?
Do Sanepidu.
Ta opcja też jest w grze i wcale nie żartuje.

Może warto zamówić testy i weryfikację co na tych woreczkach wyrosło. Jeśli jest to toksyczne to afera będzie dużo grubsza niż obecnie. Nie mówiąc już o tym, że pewnie większość pudełek ma w sobie pełno zarodników tego czegoś. Czy w Lockdown'ie jedna z ras to przypadkiem nie grzyb :)

Do testów mogę się dorzucić, też miałem strzępki.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Goldberg »

Tak może nie na temat nemesis ale innej gry AR...
Chyba problem jest w fabryce....
Właśnie wyjolem wypraskę z opakowania i.... Ekhmm lekka pleśń i jakoś dziwny nalot...
Coś I'm w Chinach nie pyklo chyba...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gromb »

A nie było jakiej aktualizacji o zalaniu fabryki i powodzi właśnie? Coś mi świta. Dotyczyło to chyba innej kampani, nie koniecznie od AR, może CMON - a.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Goldberg »

Nie wiem nie sledze....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: bluebird »

Rebel wywalił kosmiczną cenę (wg mnie niewspółmiernie wysoką do jakości i zawartosci gry) licząc na bajeczne zyski a tu taka wtopa. Jeśli błędy są we wszystkich egzemplarzach to powinni do każdego kto kupił grę wysłać zestaw naprawczy, ponosząc tego wszelkie koszty. Niestety sprawdza się stare przysłowie, że "chytry dwa razy traci". Karma wróciła i zrobiła swoje.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: mikeyoski »

wert74 pisze: 29 paź 2020, 19:27
playerator pisze: 29 paź 2020, 18:48
maciej.kr pisze: 29 paź 2020, 14:41 Otworzyłem swoją grę i woreczek też mam splesniały. (...)
Do kogo uderzac z tym woreczkiem? Do Rebela czy do sklepu?
Do Sanepidu.
Ta opcja też jest w grze i wcale nie żartuje.

Może warto zamówić testy i weryfikację co na tych woreczkach wyrosło. Jeśli jest to toksyczne to afera będzie dużo grubsza niż obecnie. Nie mówiąc już o tym, że pewnie większość pudełek ma w sobie pełno zarodników tego czegoś. Czy w Lockdown'ie jedna z ras to przypadkiem nie grzyb :)

Do testów mogę się dorzucić, też miałem strzępki.
Sanepid to ma na głowie coś znacznie ważniejszego niż jakieś woreczki w pudełku z grą :-) Zresztą spróbuj się z nimi skontaktować. Good luck
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: REBEL.pl »

Obrazek

Błąd w dodrukach gry Nemesis - więcej informacji - tutaj!
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TomD1
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: TomD1 »

REBEL.pl pisze: 30 paź 2020, 13:26 Błąd w dodrukach gry Nemesis - więcej informacji - tutaj!
Fajnie że się dzieje :)

Rebelu drogi jesteście w stanie pokazać/powiedzieć jak powinna wyglądać figurka Reproduktora? Chodzi mi o podstawę.
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hikiszjac »

Dzięki za linka.
Czy w związku z tym nr seryjny NEM-PL-P01-2019 oznacza że jest to druk z 2019 roku? To by wiele wyjaśniało, tak myślę.... Chyba faktycznie Chińczykom zalegały na magazynach stare gry...
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gromb »

To zerknijcie jeszcze, czy macie kolory rewersu dla żetonów silników w tym samym kolorze. To też było wcześniej do reklamacji.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: REBEL.pl »

hikiszjac pisze: 30 paź 2020, 13:52 Dzięki za linka.
Czy w związku z tym nr seryjny NEM-PL-P01-2019 oznacza że jest to druk z 2019 roku? To by wiele wyjaśniało, tak myślę.... Chyba faktycznie Chińczykom zalegały na magazynach stare gry...
Nie całe gry, a elementy do nich. Dlatego seria nie została zmieniona.

TomD1 pisze: 30 paź 2020, 13:34
REBEL.pl pisze: 30 paź 2020, 13:26 Błąd w dodrukach gry Nemesis - więcej informacji - tutaj!
Fajnie że się dzieje :)

Rebelu drogi jesteście w stanie pokazać/powiedzieć jak powinna wyglądać figurka Reproduktora? Chodzi mi o podstawę.
Nie tutaj na forum, ale wszelkie wątpliwości na pewno rozwieje dział reklamacji: reklamacje@rebel.pl

Gromb pisze: 30 paź 2020, 14:35 To zerknijcie jeszcze, czy macie kolory rewersu dla żetonów silników w tym samym kolorze. To też było wcześniej do reklamacji.
Z tego co sprawdzaliśmy jest ok w obu nakładach dodruku. Ale oczywiście - jak ktoś ma różne to może je zgłosić przez formularz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 116
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: sinbad78 »

REBEL.pl pisze: 30 paź 2020, 14:36 Nie tutaj na forum, ale wszelkie wątpliwości na pewno rozwieje dział reklamacji: reklamacje@rebel.pl
Troszkę jednak na forum powinno się wyjaśnić zainteresowanym. Akcja na forum na 6 stron.
Formularz i szybka reakcja z waszej strony bardzo się chwali. Można tylko troszkę więcej i nadrobić straty wizerunkowe, o których wspominacie przed sekundą na FB.
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hikiszjac »

REBEL.pl pisze: 30 paź 2020, 14:36
hikiszjac pisze: 30 paź 2020, 13:52 Dzięki za linka.
Czy w związku z tym nr seryjny NEM-PL-P01-2019 oznacza że jest to druk z 2019 roku? To by wiele wyjaśniało, tak myślę.... Chyba faktycznie Chińczykom zalegały na magazynach stare gry...
Nie całe gry, a elementy do nich. Dlatego seria nie została zmieniona.
Czy w związku z tym seria 2020 jest ok, bez błędów?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: kozz84 »

hikiszjac pisze: 30 paź 2020, 14:40 Czy w związku z tym seria 2020 jest ok, bez błędów?
Z tego co rozumiem seria 2020 ma poprawione kart, ale ma (lub może mieć) różne odcienie kafelków.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: REBEL.pl »

sinbad78 pisze: 30 paź 2020, 14:39
REBEL.pl pisze: 30 paź 2020, 14:36 Nie tutaj na forum, ale wszelkie wątpliwości na pewno rozwieje dział reklamacji: reklamacje@rebel.pl
Troszkę jednak na forum powinno się wyjaśnić zainteresowanym. Akcja na forum na 6 stron.
Formularz i szybka reakcja z waszej strony bardzo się chwali. Można tylko troszkę więcej i nadrobić straty wizerunkowe, o których wspominacie przed sekundą na FB.
Bardzo byśmy chcieli, dział reklamacji ma jednak dostęp fizyczny do produktów i może łatwo zrobić zdjęcie i podesłać, a na forum odpowiedzi są pisane z innego miejsca, nierzadko zdalnie (z uwagi na obecną sytuację pandemiczną).
Kierujemy klienta tam, gdzie otrzyma kompleksową pomoc najszybciej i od razu odpowiedzi na ewentualnie nurtujące go pytania.
Tutaj po lewej widać reproduktora:
kozz84 pisze: 30 paź 2020, 14:46
hikiszjac pisze: 30 paź 2020, 14:40 Czy w związku z tym seria 2020 jest ok, bez błędów?
Z tego co rozumiem seria 2020 ma poprawione kart, ale ma (lub może mieć) różne odcienie kafelków.
Dokładnie tak, może mieć różne odcienie rewersów kafelków pomieszczeń.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TomD1
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: TomD1 »

REBEL.pl pisze: 30 paź 2020, 14:54
Tutaj po lewej widać reproduktora:
Dzięki, nic więcej nie potrzebowałem :D Dlaczego się o to pytam, bo na wszystkich grafikach : instrukcja, pudełko, KS. Figurka reproduktora ma na podstawce przy jego nodze jakiś element, chyba w celu wzmocnienia. A widzę że tego u mnie nie ma, myślałem że to bład.
dawid
Posty: 519
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 240 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: dawid »

Niektóre poprawione figury (chyba głównie dorosły osobnik) mają te podpory. Ciesz się jak nie masz, wygląda to strasznie słabo.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Shodan »

Czy po skorzystaniu z tego formularza reklamacyjnego do Nemesis na stronie Rebela dostaliście jakieś potwierdzenie na maila albo coś?
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Elrond »

Shodan pisze: 31 paź 2020, 08:49 Czy po skorzystaniu z tego formularza reklamacyjnego do Nemesis na stronie Rebela dostaliście jakieś potwierdzenie na maila albo coś?
Nie
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: TuReK »

To jak w końcu powinny wyglądać figurki, któreś mają mieć te "podpórki"?
Z pustego i Saruman nie naleje
dawid
Posty: 519
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 240 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: dawid »

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2204006

W tym newsie było pokazane.
Ktoś wrzucił na FB:
Spoiler:
U mnie wygląda to podobnie.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Kurczu »

U mnie niestety aż 4 figurki dorosłych osobników mają pokrzywione ogony :(

Poniżej 2 przykłady:
Spoiler:
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hrachubi »

Kurczu pisze: 31 paź 2020, 12:56 U mnie niestety aż 4 figurki dorosłych osobników mają pokrzywione ogony :(

Poniżej 2 przykłady:
Spoiler:
Wydaje mi się że to celowy zabieg. Ogony są elastyczne co wykorzystałem przy malowaniu, przekładając je za te ostrze na plecach.
Przy tej grze Awaken chyba też podawało, że jak ma się krzywe figurki to potraktować ciepłą wodą i naprostować - tak było przy LoH. W ten sposób prostowałem którąś podstawkę od figurki któregoś osobnika bo nie była płaska i się kołysała po postawieniu.
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hikiszjac »

Potwierdzam ciepła woda i można ładnie prostować figurki. Prostowałem ostatnio figsy z Cthulhu Death May Die i chociaż na początku byłem załamany bo nawet nie mogły ustać same na podstawce to po tym zabiegu wyglądają jak te bez wad.

Co do ogonów to ja bym się tak akurat tym nie martwił bo tak jak przedmówca napisał to elastyczna część potwora więc jak są w różnym położeniu to nawet lepiej :)

Oczywiście jakością figurki z Nemesis nie grzeszą niestety, to inna kwestia. Dla wielbicieli malowania to faktycznie problem. Ja nigdy figurek nie malowałem i raczej nie zamierzam więc tym akurat się nie przejmuję.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2020, 14:28 przez hikiszjac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: KOSHI »

Napisałem dzisiaj reklamację do Rebela i do sklepu, w którym kupowałem grę. Machnąłem ręką na druha Borucha i inne karty bo nie jestem purystą językowym. Figurki mam tip top, silniki też to miałem sobie nie zawracać gitary reklamacjami, ale obejrzałem jeszcze dziś te sektory ewakuacyjne i zonk. Widać, że są inne jak byk. Skoro tak to pierdzielę, niech wymieniają. :twisted: Produkt za 5 stów i babolarium. Rozumiem, że z wersją KS były jaja ale tyle czasu minęło i od dawna wiadomo, co sknocono i dalej jest kaszana...
ODPOWIEDZ