Schyłek "złotego wieku" Kickstartera?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3652
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 461 times
Been thanked: 1075 times

Re: Schyłek "złotego wieku" Kickstartera?

Post autor: psia.kostka »

Ad Tidal Blades:
Etam, wyglada jak trumienka z FFG(np Tide of iron). To usankcjonowany format, zadne widzimisie ;)
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Schyłek "złotego wieku" Kickstartera?

Post autor: promykx »

Gizmoo pisze: 20 lip 2021, 00:27 Specjalnie dla Ciebie zrobiłem zdjęcia:
Jest jeszcze inna, większa i ciekawsza torba z ikei. https://www.ikea.com/pl/pl/p/frakta-tor ... lsrc=aw.ds
Którą można jak nawet nosić jak plecaczek, chociaż jak się nie wypełni porządnie to trochę się gibie to co w środku :)

A co do schyłku to ksa to nic mądrzejszego niż zostało powiedziane to nie dodam :P Poczekamy, zobaczymy. Ale mimo wszystko cieszy że polscy wydawcy pomału wydają ksowe kobyły.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 995
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 634 times
Been thanked: 544 times

Re: Schyłek "złotego wieku" Kickstartera?

Post autor: Irr3versible »

Trochę na temat, od drugiej strony czyli problemów podatkowych wydawców.
1/ Właśnie CMON się wypiął na Norwegię, najprawdopodobniej przeliczyli na kalkulatorach plusy i minusy rejestrowania/opodatkowania wysłanych produktów do Norwegii i powiedzieli dość. Gra nie warta świeczki. Kampanie Massive Darkness 2 oraz Trudvang zostały zamknięte dla Norwegów a środki zostaną im zwrócone - alternatywa wysyłka do innego kraju, reszta na głowie wspierającego. Oczywiście w komentarzach pojawiły się już zarzuty o brak zrozumienia przepisów i wybór złej firmy transportowej. Niezależnie od prawdziwych powodów, koszt obsługi przewyższał korzyści.
2/ Mniejsze firmy też dały się zaskoczyć przepisom (VAT i brexit), level up po bardzo kontrowersyjnym sposobie zarządzania wysyłka/komunikacją zawiesił realizację ponad 600 wsparć do Europy (środki mają zostać zwrócone).
3/ Tanares adventures (Dragori games) wysyła wave 1 bezpośrednio z Chin do użytkowników. Nie korzystają z centrów logistycznych w regionach. Skompletowane zamówienia mogą liczyć wiele paczek, dostarczonych w różnych dniach. Przy okazji zastrzegli, że w związku z panującą sytuacją wymiany (braki czy błędy) nastąpią dopiero z końcem projektu bo teraz ciężko czymkolwiek zarządzać (moja interpretacja). Brzmi jak przepis na problem, choć plusem jest dość przejrzysta komunikacja w kluczowych momentach.

Jak widać każda z firm ma problem z zarządzaniem projektami w 2021, a trochę czasu jeszcze minie zanim wszystko się ustabilizuję. Decyzje konsumentów to jedno, ale jak widać twórcy też muszą staranniej planować sprzedaż - na miarę swoich możliwości.

PS. MD2 miał pobrany podatek od wspierających, Trudvang nie.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 477 times
Been thanked: 447 times

Re: Schyłek "złotego wieku" Kickstartera?

Post autor: Shodan »

Nie znam się na podatkach, ale np. AR wystawia fakturę od razu po opłaceniu zamówienia w GF, więc na przykład do Etherfields mam fakturę od 2 lat :-)
Wydaje mi się, że taki modus operandi chroni klientów przed zawirowaniami podatkowymi, przynajmniej na terenie UE w zbiórkach prowadzonych przez firmy z UE.
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1615 times
Been thanked: 941 times

Re: Schyłek "złotego wieku" Kickstartera?

Post autor: feniks_ciapek »

Irr3versible pisze: 20 lip 2021, 11:13 3/ Tanares adventures (Dragori games) wysyła wave 1 bezpośrednio z Chin do użytkowników. Nie korzystają z centrów logistycznych w regionach. Skompletowane zamówienia mogą liczyć wiele paczek, dostarczonych w różnych dniach. Przy okazji zastrzegli, że w związku z panującą sytuacją wymiany (braki czy błędy) nastąpią dopiero z końcem projektu bo teraz ciężko czymkolwiek zarządzać (moja interpretacja). Brzmi jak przepis na problem, choć plusem jest dość przejrzysta komunikacja w kluczowych momentach.
Stanowczo przepis na problem. Nie mam pojęcia, jak zamierzają ogarniać wymiany, jeśli miałyby także być wysyłane z Chin albo bezpośrednio od wydawcy. Obawiam się, że mogą się nad tym ostro przejechać.
rogal
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Schyłek "złotego wieku" Kickstartera?

Post autor: rogal »

Irr3versible pisze: 20 lip 2021, 11:13 Trochę na temat, od drugiej strony czyli problemów podatkowych wydawców.
1/ Właśnie CMON się wypiął na Norwegię, najprawdopodobniej przeliczyli na kalkulatorach plusy i minusy rejestrowania/opodatkowania wysłanych produktów do Norwegii i powiedzieli dość. Gra nie warta świeczki. Kampanie Massive Darkness 2 oraz Trudvang zostały zamknięte dla Norwegów a środki zostaną im zwrócone - alternatywa wysyłka do innego kraju, reszta na głowie wspierającego. Oczywiście w komentarzach pojawiły się już zarzuty o brak zrozumienia przepisów i wybór złej firmy transportowej. Niezależnie od prawdziwych powodów, koszt obsługi przewyższał korzyści.
to teraz poza fajkami i alkoholem na bezcłowym bedą jeszcze planszówki
ODPOWIEDZ