ISS Vanguard - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5228
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: raj »

maciejo pisze: 25 maja 2024, 09:35 Jeżeli jesteś na Kuzynie zrób to i to jeśli nie czytaj dalej :wink:
Złe sformułowanie, bo drugie zdanie dotyczy także Kuzyna. :)
Ogólnie dobrze to napisali, tylko trzeba pamiętać, ze to są dwa osobne stwierdzenia.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: wirusman »

Mogę konwertować ikonę na każdej kości czy tylko na jednym danym kolorze? Jaki jest pokazany na karcie?

Karta sygnał naprawadzajacy. " ... Natychmiast przejdź do kroku Wydawać ja kości tego testu". Do czego mam iść?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: maciejo »

wirusman pisze: 28 maja 2024, 18:40 Mogę konwertować ikonę na każdej kości czy tylko na jednym danym kolorze? Jaki jest pokazany na karcie?
Tylko w danym kolorze przedstawionym na karcie członka załogi, możesz użyć konwertera na ilu kościach chcesz.

Pytania co do zasad gry są w innym wątku !
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Void
Posty: 252
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 17 times
Been thanked: 112 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Void »

wirusman pisze: 28 maja 2024, 18:40 Mogę konwertować ikonę na każdej kości czy tylko na jednym danym kolorze? Jaki jest pokazany na karcie?

Karta sygnał naprawadzajacy. " ... Natychmiast przejdź do kroku Wydawać ja kości tego testu". Do czego mam iść?
Na każdej kości danego koloru podstawowej dla której dana postać ma dostęp do konwertera we wskazanym kolorze, tzn jak masz kilka konwerterów np. z ekwipunku ( ale własnego, asystować konweterem nie można), lub jakichś innych efektów to każdy możesz wykorzystać, ale dla jednej kości możesz wykorzystać maks jeden konwerter (nawet jak masz dwa różne dla tego samego koloru).

Nie znam karty, ale wygląda to na przejście do kroku wydawania kości tego testu, tzn przechodzisz do kroku 9 pomijając pozostałe, czyli jakby kończysz test wydając pozostałe kości pomijając wyniki robiąc tylko ów efekt z karty. Np karta Uplifting speech (mowa motywacyjna?) ma podobny efekt kombinacji kończący test.
gogovsky
Posty: 2271
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 473 times
Been thanked: 518 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: gogovsky »

Ej pytanko jak już wyszedł kwiatek w głównym wątku to teraz pytanie jak wyciągam z worka wskazówki np 4x flora wyciągam w kolejność 1, 2, 3, 2 to dobieramy 2x odkrycie flora i zostawiamy 2 na decku? Czy tylko 1 odkrycie?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Void
Posty: 252
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 17 times
Been thanked: 112 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Void »

gogovsky pisze: 29 maja 2024, 16:18 Ej pytanko jak już wyszedł kwiatek w głównym wątku to teraz pytanie jak wyciągam z worka wskazówki np 4x flora wyciągam w kolejność 1, 2, 3, 2 to dobieramy 2x odkrycie flora i zostawiamy 2 na decku? Czy tylko 1 odkrycie?
Wskazówki wyciągasz wszystkie jednocześnie i decydujesz w jakiej kolejności je układasz, gdy suma wartości wskazówek na odkryciu wynosi trzy lub więcej odrzucasz wskazówki umieszczone na talii i ciągniesz odkrycie. Następna kontynuujesz układanie wskazówek. Ale zależy jak jest zapisane jeśli jest "dobierz 4 wskazówki" i wyciągniesz takie nominały jak w przykładzie to faktycznie optymalnie będzie możliwe dobranie 2 odkryć i pozostawienie dwójki na decku. Natomiast jakby było " dobierz 2 wskazówki. Następnie dobierz 2 wskazówki" bądź podobnie to dwa oddzielne dobrania rozpatrujesz oddzielnie. W podanym przykładzie w najgorszym przypadku dalej byś dobrał 2 odkrycia ale zostałbyś z jedynką na stosie a nie dwójka.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: maciejo »

Spoiler:
Czy ta karta zostaje u mnie do końca gry !? :shock:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Void
Posty: 252
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 17 times
Been thanked: 112 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Void »

maciejo pisze: 03 cze 2024, 23:31
Spoiler:
Czy ta karta zostaje u mnie do końca gry !? :shock:
Polecam zapoznanie się z FAQ/ errata, zmienili i karta wraca do możliwych wydarzeń a nie do koperty oczekujących :)


Obrazek
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: maciejo »

Uff, dzięki.
Trochę się spociłem czytając "po rozwiązaniu"

Możesz proszę podać link do tego FAQ bo nie umiem znaleźć.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: wirusman »

Pytanie które chyba już było.
Mam kości urazu, robię akcje na karcie i oczywiście rzucam tymi kościami. Potem w tej samej turze przechodzę do innej sekcji. Muszę użyć zielonej lub niebieskiej kości na sukces. Czy w tym momencie też muszę rzucić żółtymi kośćmi na uraz?
Void
Posty: 252
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 17 times
Been thanked: 112 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Void »

wirusman pisze: 05 cze 2024, 22:04 Pytanie które chyba już było.
Mam kości urazu, robię akcje na karcie i oczywiście rzucam tymi kościami. Potem w tej samej turze przechodzę do innej sekcji. Muszę użyć zielonej lub niebieskiej kości na sukces. Czy w tym momencie też muszę rzucić żółtymi kośćmi na uraz?
Jeśli jest to test to tak, jak standardowo przy testach rzucając. Natomiast jeśli jest to po prostu wydaj kość aby się poruszyć no to wtedy nie.
MowMiStefan
Posty: 669
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 76 times
Been thanked: 171 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: MowMiStefan »

maciejo pisze: 04 cze 2024, 11:10 Możesz proszę podać link do tego FAQ bo nie umiem znaleźć.
https://boardgamegeek.com/thread/296027 ... ges/page/1

To warty zapoznania się temat z podsumowaniem różnych zagadnień ISS. W pierwszej linijce posta masz również link do Oficjalnych zasobów ISS, a tam na końcu jest link do Erraty w formacie PDF.
Void
Posty: 252
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 17 times
Been thanked: 112 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Void »

maciejo pisze: 04 cze 2024, 11:10 Możesz proszę podać link do tego FAQ bo nie umiem znaleźć.
Nie zauważyłem edycji posta :wink: https://awakenrealms.com/download
Azaziel
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2024, 10:44
Has thanked: 2 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Azaziel »

pytanie być może głupie, albo ja jestem za głupi i nie umiem tego znaleźć.

Skończyliśmy samouczek... wziąłem żetony, wziąłem karty o których była mowa z zakończenia samouczka...

i teraz wg instrukcji - dobieram załogę (to jest jasne i klarowne) ale co dalej? nie mam żadnej karty celu, poziomu technologii, morale itp na mostku a instrukcja nic nie mówi w rozdziale dotyczącym kampanii... odsyła do jakiegoś logu, który odsyła do strony 1 a ta odsyła do mostka gdzie pisze weź karty mostka z koperty "oczekujących" .

Z tego co widzę na YT na gameplayach to oni już mają tam karty, ale żaden nie tłumaczy skąd to wziąć... wertuję od 2 godzin instrukcję logbook i kopie w w internecie i nie wiem co dalej zrobić.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: mat_eyo »

Instrukcja, strona 7, punkt 3 PRZYGOTUJ KSIĘGĘ STATKU.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: wirusman »

Pokój narad.
Punkt 1 nie mówi nic o przydzieleniu członka załogi. Czyli rozumiem że pierwsze wydarzenie mogę za darmo ukończyć,?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: mat_eyo »

Za darmo jak za darmo, musisz wydać punkt akcji żeby w ogóle aktywować pomieszczenie. Ale tak, pierwsze wydarzenie można rozwiązać bez przydzielania członka załogi.

Warto też pamiętać, że można rozwiązywać zarówno wydarzenia leżące nad księgą statku (właśnie dociągnięte), jak i te w kopercie oczekujące. To ważne, bo inaczej niektóre wydarzenia by się zapętlały bez możliwości ich rozwiązania.
Pouzy
Posty: 75
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Pouzy »

Nie ma żadnych zdarzeń w kopercie oczekujące. W pierwszych krokach księgi statku kładziemy nad księgą wszystkie zdarzenia z koperty oczekujących, następnie dokładamy nowe zdarzenia i wtedy decydujemy co chcemy rozwiązać.
Void
Posty: 252
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 17 times
Been thanked: 112 times

Re: ISS Vanguard - pytania o zasady

Post autor: Void »

Pouzy pisze: 10 cze 2024, 23:04 Nie ma żadnych zdarzeń w kopercie oczekujące. W pierwszych krokach księgi statku kładziemy nad księgą wszystkie zdarzenia z koperty oczekujących, następnie dokładamy nowe zdarzenia i wtedy decydujemy co chcemy rozwiązać.
Zdarzenia nierozwiązane podczas poprzedniej sesji fazy statku wyciągnięte z koperty oczekujących odpalają od razu swoje efekty z czerwonego pola. Część ma efekt że potem wracają do przyszłych zdarzeń, ale część ma że wraca do koperty oczekującej. Więc wtedy istnieje możliwość że w trakcie fazy statku będą zdarzenia w kopercie oczekującej, dlatego dodano ten zapis w erracie/FAQ że można też rozwiązywać zdarzenia nie tylko aktualne nad księga statku ale również z owej koperty.
ODPOWIEDZ