Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Argue »

Zet pisze: 16 mar 2022, 13:48
Lepiej, nie znaczy dobrze. Słyszałem, że do tego będziesz potrzebował dodatek (Szwajcaria).
Zobaczymy, przekonamy się czy w ogóle Europa siądzie, jak nie to raczej odpuszczę, chyba, że zostawię sobie do zaangażowania dzieciaka jak podrośnie (na razie 1,5 roku) :)
BOLLO pisze: 16 mar 2022, 14:09
Tash-Kalar: Arena of Legends + dodatki
-bo to legendarne abstrakcyjne pojedynki od V.Chvatila więc muszą być ciekawe. Plus chciałem mieć w kolekcji jako już chyba biały kruk?
Tash-Kalar swego czasu był na mega mocnych wyprzedażach, więc raczej to nie biały kruk ;)
azazelmo
Posty: 920
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 153 times
Been thanked: 295 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: azazelmo »

Argue pisze: 16 mar 2022, 16:36
BOLLO pisze: 16 mar 2022, 14:09
Tash-Kalar: Arena of Legends + dodatki
-bo to legendarne abstrakcyjne pojedynki od V.Chvatila więc muszą być ciekawe. Plus chciałem mieć w kolekcji jako już chyba biały kruk?
w

Tash-Kalar swego czasu był na mega mocnych wyprzedażach, więc raczej to nie biały kruk ;)
Co nie znaczy, że gra jest słaba! Oryginalna mechanika, a co do wykonania to jest to kosmiczny fenomen: plansza jest akurat tak duża, że może na niej na raz stanąć cały fanklub tego tytułu z danego kraju. Na jednej nodze, ale za to połączeni w serdecznym uścisku amatorzy gry logicznej podszytej klimatyczną pojedynkową karcianką czekają na powrót Mistrza Chvatila.
Polecam.
Ale jest też na BGA.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Argue »

azazelmo pisze: 16 mar 2022, 16:49 Co nie znaczy, że gra jest słaba! Oryginalna mechanika, a co do wykonania to jest to kosmiczny fenomen: plansza jest akurat tak duża, że może na niej na raz stanąć cały fanklub tego tytułu z danego kraju. Na jednej nodze, ale za to połączeni w serdecznym uścisku amatorzy gry logicznej podszytej klimatyczną pojedynkową karcianką czekają na powrót Mistrza Chvatila.
Polecam.
Ale jest też na BGA.
Tego to nie powiedziałem, z resztą nie grałem, więc o jakości gry się nie wypowiem, jedynie o kwestii statusu białego kruka.

Sam kupiłem Troyes na wyprzedaży za 45 zł, więc cena nie świadczy o jakości gry. Dla mnie Troyes to też perełka w kolekcji :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1390
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Emil_1 »

Ankh...
bo podobno to świetna gra jest :)
Miłego dnia! :)
Varth Dader
Posty: 215
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Varth Dader »

Argue pisze: 16 mar 2022, 17:14 Sam kupiłem Troyes na wyprzedaży za 45 zł, więc cena nie świadczy o jakości gry. Dla mnie Troyes to też perełka w kolekcji :)
Tak samo jak brak dostępności nie świadczy o statusie białego kruka, jest wieeeele gier, których nie ma w już sprzedaży i jakoś nie są specjalnie pożądane. Ot taki cykl życia planszówki, w końcu każdej skończy się dodruk.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Witchma »

Chai: Tea for 2 - zamówiłam w Planszostrefie, bo chyba jednak dotrze (choć w pewnej chwili naprawdę źle to na KS wyglądało).
Lehu89
Posty: 64
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:38
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 158 times
Been thanked: 54 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Lehu89 »

Z ostatnich zakupów, to w sumie:

Survive: Escape from Atlantis - po wyprzedaniu większości kolekcji zorientowałem się, że nie mam już prawie żadnej prostej gry do zagrania z kimś kto nie zna planszówek. Wczoraj gdy kończyliśmy Pamir-a, wpadł kumpel, który w planszówki nie gra. Wyciągnąłem Escape, wytłumaczyłem w 3 minuty, zagraliśmy w pełnym składzie, podobało się, może nawet złapie bakcyla, kto wie.
Trajan - nie wiem czemu, ale do tej pory nie grałem, a przecież to Trajan... :)
Pax Renaissance 2ed - gdy po zapowiedziach Galakty moja mina posmutniała, a Pamir na półce wyglądał na samotnego, to postanowiłem coś z tym zrobić. Będę się najwyżej uczył miesiąc, ale się nauczę... Dodatkowo wydaję mi się, że to idealny moment na zakup gry, bo po dodrukach może być znacznie drożej, ale kto wie, może się mylę.

Z rozważań - ciągle zastanawiam się nad Pax Emancipation - szukam małej i trudnej gry do zagrania czasem solo i to może być chyba strzał w 10 (jeśli nie odbiję się od zasad i tematu).
Ostatnio zmieniony 30 mar 2022, 00:20 przez Lehu89, łącznie zmieniany 1 raz.
Atk
Posty: 1408
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Argue pisze: 16 mar 2022, 17:14
azazelmo pisze: 16 mar 2022, 16:49 Co nie znaczy, że gra jest słaba! Oryginalna mechanika, a co do wykonania to jest to kosmiczny fenomen: plansza jest akurat tak duża, że może na niej na raz stanąć cały fanklub tego tytułu z danego kraju. Na jednej nodze, ale za to połączeni w serdecznym uścisku amatorzy gry logicznej podszytej klimatyczną pojedynkową karcianką czekają na powrót Mistrza Chvatila.
Polecam.
Ale jest też na BGA.
Tego to nie powiedziałem, z resztą nie grałem, więc o jakości gry się nie wypowiem, jedynie o kwestii statusu białego kruka.

Sam kupiłem Troyes na wyprzedaży za 45 zł, więc cena nie świadczy o jakości gry. Dla mnie Troyes to też perełka w kolekcji :)
Wow ale ci się udało!!! Gdzie takie prezenty rozdawali?

Sam kupiłem dodatek do Arnak. Gra mnie jakoś nie porwała, ale nie odmawiam gry i liczę, że dodatek ja rozkręci.

Detektyw sezon 1 tak wiem najsłabsza część (nie grałem, ale takie opinie chodzą). To w ramach prezentu niespodzianki dla dziewczyny ziomka. Wyprowadzając się na wieś, zostawiła mi Robin Hood legendarnego wydawnictwa Sfera. Sprzedałem go i stwierdziłem, że kupię jej właśnie Detektywa. Niestety jako, że ona mało planszowa, a ziomek jeszcze mniej, pomyślałem że będzie dobre na początek. Sama prowadzi Escape Room (niestety ta seria była próbowana i nie podeszła), lubi zagadki i kryminały, więc jak się spodoba, to na urodziny dostanie dużego Detektywa.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Argue »

Atk pisze: 18 mar 2022, 19:09
Wow ale ci się udało!!! Gdzie takie prezenty rozdawali?
2018 rok pamiętny black Friday na merlinie z promocją "masterpass", później też wyciągnąłem Zamki Burgundii za 63 zł, Ciężarówką przez Galaktykę za 45 i jeszcze kilka innych ciekawych tytułów :)
Atk
Posty: 1408
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Argue pisze: 18 mar 2022, 19:35
Atk pisze: 18 mar 2022, 19:09
Wow ale ci się udało!!! Gdzie takie prezenty rozdawali?
2018 rok pamiętny black Friday na merlinie z promocją "masterpass", później też wyciągnąłem Zamki Burgundii za 63 zł, Ciężarówką przez Galaktykę za 45 i jeszcze kilka innych ciekawych tytułów :)
Panie! Myślałem, że w obecnych czasach ci się udało tak upolwac. Co by nie było gratulacje!
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 57 times
Been thanked: 35 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kamiya »

[b]Fleet The Dice Game 2ed[/b] - bo mat_eyo się nie zna na grach, a w pewnym sklepie będzie dostawa i za jakiś czas przyjedzie do paczkomatu.

Teraz muszę zacząć sprzedawać coś z półek, choć kolekcja skromna to miejsca nie ma za wiele w mieszkaniu.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5316
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1718 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

kamiya pisze: 20 mar 2022, 20:48 Fleet The Dice Game 2ed - bo mat_eyo się nie zna na grach, a w pewnym sklepie będzie dostawa i za jakiś czas przyjedzie do paczkomatu.

Teraz muszę zacząć sprzedawać coś z półek, choć kolekcja skromna to miejsca nie ma za wiele w mieszkaniu.
A ja myślałem że kupiłeś bo: opowiedziałeś o niej w klubie i mieliśmy bekę z tego że to kolejna gra z motywem statków...no i te customowe kości. Czyli rozumiem że będzie grane?
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Golfang »

Kupiłem kolejny starter set do Bolta Action - tym razem 8th Army oraz Island Assault. Chętnie dokupie czas jeśli ma na sprzedaż :(
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Koklusz »

Men At Work w wersji francuskiej bo była w świtnej cenie.
Bardzo chciałbym, żeby ktoś to wydał po polsku. Robota prosta, bo tylko tłumaczenie kart i instrukcji...
"Panowie na budowie" pasowałoby jak ulał :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5316
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1718 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Golfang pisze: 21 mar 2022, 16:03 Kupiłem kolejny starter set do Bolta Action - tym razem 8th Army oraz Island Assault. Chętnie dokupie czas jeśli ma na sprzedaż :(
Skupowałem cudze mandaty z radaru.....za czas byś się nie wypłacił :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 331 times
Been thanked: 1257 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Flash Point: Fire Rescue
Flash Point: Fire Rescue - Extreme Danger
Flash Point: Fire Rescue - 2nd Story
Flash Point: Fire Rescue - Urban Structures
Flash Point: Fire Rescue - Dangerous Waters
Flash Point: Fire Rescue - Honor & Duty
Flash Point: Fire Rescue - Veteran and Rescue Dog
Flash Point: Fire Rescue - Fire Academy Challenge
Flash Point: Fire Rescue - Extreme Danger Kickstarter Bonus Pack
Flash Point: Fire Rescue - Tragic Events

Bo to kompletny zestaw w dobrej cenie, a i dodruk sie nie szykuje, a człek od dawna chciał zagrać :roll:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kastration »

Wsparłem Endeavora z dodatkiem, bo... nawet Czacha zasługuje na drugą (ostatnią) szansę.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 487
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 878 times
Been thanked: 209 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

kastration pisze: 30 mar 2022, 20:34 Wsparłem Endeavora z dodatkiem, bo... nawet Czacha zasługuje na drugą (ostatnią) szansę.
Nie będziesz żałować :)
Przede wszystkim Endeavor jest świetny - zakupiłem z drugiej ręki komplet z dodatkiem, mini dodatkami, upiększeniami i to jeden z lepszych zakupów :) No i moim zdaniem gołym okiem widać zmianę podejścia Czachy do Klienta i ich progres na rynku
venomik
Posty: 565
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 254 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: venomik »

JollyRoger90 pisze: 31 mar 2022, 09:27 No i moim zdaniem gołym okiem widać zmianę podejścia Czachy do Klienta i ich progres na rynku
A coś z nimi było nie tak?
Ja akurat nic od nich nie mam, nie złożyło się, ale wydaje mi się, że słyszałem raczej pozytywne opinie.
Awatar użytkownika
Anarprim
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2021, 09:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Anarprim »

6. Bierze! i Karaluszek Kłamczuszek Edycja Królewska, proste nieskomplikowane możesz zagrać z każdym i dają to czego oczekuje przy stole od grania w gry planszowe: mnóstwo frajdy, śmiechu i ekscytacji.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1109 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ave.crux »

Moje pierwsze przedsprzedaże, czyli:

Liderzy Ekspedycji do Zaginionej Wyspy Arnak, która siadła mocno.
Great Western Trail 2ed, na którą czaiłem się już dawno, po tym jak sprezentowałem GWT 1ed przyjacielowi. Wiedziałem, że muszę mieć własny egzemplarz, a jak się okazało, że będzie kolejna edycja, to wystarczyło trochę poczekać.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Pod wrogim niebem - bo musiałem dopełnić czymś do darmowej wysyłki a gry solo zawsze uda się ograć bo znajdzie się chętny gracz :) po 2 partiach jest spoko. Przypuszczalnie znudzi się po pewnej ilości partii ale do sporadycznego grania się nada. Mechanicznie mi się bardzo podoba. I kurcze... Jest wyzwanie już na najniższym poziomie trudności a i kampania przede mną. Udany zakup choć zachwytów nie będzie.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 487
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 878 times
Been thanked: 209 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

venomik pisze: 31 mar 2022, 10:14
JollyRoger90 pisze: 31 mar 2022, 09:27 No i moim zdaniem gołym okiem widać zmianę podejścia Czachy do Klienta i ich progres na rynku
A coś z nimi było nie tak?
Ja akurat nic od nich nie mam, nie złożyło się, ale wydaje mi się, że słyszałem raczej pozytywne opinie.
Niestety mieli coś za uszami, mówiąc delikatnie. Aczkolwiek również znam te wszystkie historie z przekazów, ponieważ wtedy jeszcze nie śledziłem tak mocno planszowego świata.
Nie mniej jednak nie chce nic rozgrzebywać, tylko skupić się na aktualnych działaniach Czachy :)

Wracając do tematu wątku. U mnie ostatnio kupione:
1. Tsukuyumi z drugiej ręki. Powód taki, że cena super korzystna - odrobine więcej niż podstawka, a w tym 3 dodatki frakcyjne o rozszerzenie na 5 gracza.
2. Takenoko - korzystna promka z ceneo (odbior osobisty)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5316
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1718 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

JollyRoger90 pisze: 31 mar 2022, 09:27
kastration pisze: 30 mar 2022, 20:34 Wsparłem Endeavora z dodatkiem, bo... nawet Czacha zasługuje na drugą (ostatnią) szansę.
Nie będziesz żałować :)
Przede wszystkim Endeavor jest świetny - zakupiłem z drugiej ręki komplet z dodatkiem, mini dodatkami, upiększeniami i to jeden z lepszych zakupów :) No i moim zdaniem gołym okiem widać zmianę podejścia Czachy do Klienta i ich progres na rynku
ładnie wydane, grałem ale mi nie podeszło. Znaczy nie była to zła gra....zła była tylko cena.
JollyRoger90 pisze: 31 mar 2022, 12:51 2. Takenoko - korzystna promka z ceneo (odbior osobisty)
Tez miałem chrapkę ale z wysyłką tylko 5pln różnicy od ceny w sklepach więc odpuściłem....
Zbieram na dom :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4122
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2672 times
Been thanked: 2589 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

W marcu miałem kompletnie nic nie kupować, ale jednak pokusa była silniejsza. Do kolekcji trafiły:

Alien: Fate of Nostromo - Bo... Jestem miłośnikiem, wręcz fanatykiem uniwersum Aliena, więc logiczne, że musiałem TO mieć. Planszostrefa zrobiła promocję z okazji dnia kobiet, więc wpatrując się w głąb siebie i poszukując pierwiastka kobiecości, zrobiłem sobie z tej okazji taki oto prezent. :lol:

Thunderstone Quest: Barricades Mode - Bo... TQ trafił ponownie na stół, dostarczając kapitalnej zabawy i wywołując ochotę na więcej. Lubię kooperację, ale tutaj dość długo się wahałem. Znalazłem jednak na OLX-ie w dobrej cenie i się złamałem. :(

Elizjum - Bo... W zeszłym miesiącu zagrałem i bardzo mi ta gra podeszła. Stwierdziłem, że chcę do niej wracać, a żeby wracać, to... Dobrze jest mieć to na półce. ;)

Pośród Gwiazd - Bo... Jestem totalnie oczarowany New Dawn i poza samą grą podoba mi się uniwersum. I choć kiedyś grałem w PG i jakoś mnie nie porwało, tak teraz stwierdziłem, że dam grze drugą szansę. Zakup trochę na siłę, ale była okazja, żeby wziąć od kolegi forumowicza za jednym zamachem razem z Elizjum, to nie wahałem się długo. Lubię draft, chociaż nie wiem, czy nie mam w kolekcji zbyt wielu gier w tym gatunku. A Paper Tales i tak nic chyba nie przebije.

P.S. Endeavor jest rewelacyjny! ;)
ODPOWIEDZ