Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

nikozja_dg pisze:
Zniżki na mieszkanie nie możemy załatwić, ale na stół - jak najbardziej!

Obrazek

doskonałe :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Scythe

Post autor: Trolliszcze »

rastula pisze:Ale tak serio - przy 7 nacjach i 7 planszetkach graczy liczba kombinacji jest naprawdę spora - kto poza ubergeekami potrzebuje więcej?
To samo pytanie można by zadać w stosunku do setek świetnie sprzedających się i zupełnie zbędnych dodatków do naszych ulubionych planszówek xD
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Trolliszcze pisze:
rastula pisze:Ale tak serio - przy 7 nacjach i 7 planszetkach graczy liczba kombinacji jest naprawdę spora - kto poza ubergeekami potrzebuje więcej?
To samo pytanie można by zadać w stosunku do setek świetnie sprzedających się i zupełnie zbędnych dodatków do naszych ulubionych planszówek xD

jasne, jasne...

będzie popyt to może i napompują jeszcze coś... tylko jaki nominał monetek pozostał... 4 , 6, 7, 8, 9 ... 100 ;)...
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

nikozja_dg pisze:Zniżki na mieszkanie nie możemy załatwić, ale na stół - jak najbardziej!

Obrazek
Za hasło reklamowe jakieś tantiemy poproszę ;P Albo zniżkę na stół na który czekam od kilku miesięcy ;)
Ostatnio zmieniony 14 lis 2016, 14:51 przez crsunik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: pan_satyros »

"Cenowe żniwa z Phalanx"
Kosimy ceny, byś za stół nie płacił jak za zboże :D
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Scythe

Post autor: playerator »

nikozja_dg pisze:
playerator pisze:
crsunik pisze:Da tych zasobów i mapy warto zmienić stół ;)
Co za świetny przykład pozytywnego wpływu gier planszowych na życie! Nowe stoły, większe mieszkania... Wystarczy mieć motywację :D
Zniżki na mieszkanie nie możemy załatwić, ale na stół - jak najbardziej!

Obrazek
To się dzieje naprawdę :D :D :D
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Scythe

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Ta zniżka na stoły to serio czy tylko żarty?

Swoją drogą, nic do R&P nie mam, ale osobiście chyba wolałbym po prostu stół do bilarda kupić. Jakiś najprostszy. Cena będzie podobna jeśli nie mniejsza. Nie mówię o profesjonalnych stołach z kamiennymi blatami ale o drewnianych z płytą meblową.
Myślałem o czymś takim http://www.fa-bil.pl/stol_lazar_-_nogi_ ... ,p226.html
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

Na Facebooku także zostało to ogłoszone ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Trolliszcze pisze:
rastula pisze:Ale tak serio - przy 7 nacjach i 7 planszetkach graczy liczba kombinacji jest naprawdę spora - kto poza ubergeekami potrzebuje więcej?
To samo pytanie można by zadać w stosunku do setek świetnie sprzedających się i zupełnie zbędnych dodatków do naszych ulubionych planszówek xD
Pytanie było o frakcje. Dodatki to co innego. Moze sie jakieś ukażą, ale też bardzo wątpię. Ta gra była raczej robiona jako zamknięta całość. Wydaje mi się to nie w stylu tego wydawnictwa, zeby tak pompować. Jak to było z poprzednimi grami?
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: EMI_NAT »

Hej, czy próbował już ktoś z Was włączyć "Autome" jako kolejnego gracza w rozgrywkach np. dwu lub trzyosobowych. Ciekawy jestem czy to "zafurczy" i czy jest sens spróbować, może macie jakieś doświadczenia? Dzięki.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: ChlastBatem »

rattkin pisze: Pytanie było o frakcje. Dodatki to co innego. Moze sie jakieś ukażą, ale też bardzo wątpię. Ta gra była raczej robiona jako zamknięta całość. Wydaje mi się to nie w stylu tego wydawnictwa, zeby tak pompować. Jak to było z poprzednimi grami?
Dodatki (i nawet poprawki) to bardzo w stylu tego wydawnictwa. Popatrzmy chociażby na Viticulture. Nigdy nie widziałem takiego chaosu i nadmiaru zbędnych dodatków (niektóre z nich w nowym wydaniu zostały wykreślone). Tak więc z takimi wyrokami byłbym ostrożny, szczególnie nie znając wydawnictwa/autora.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Być może. Mnie się wydaje, że Jamey dojrzał od tego czasu i właśnie raczej nie pójdzie tą samą drogą. Ale, rzeczywiście, to takie trochę strzały "na wyczucie" - nie czuję się tu kompetentny.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 114 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

Fruczak Gołąbek pisze:Ta zniżka na stoły to serio czy tylko żarty?

Swoją drogą, nic do R&P nie mam, ale osobiście chyba wolałbym po prostu stół do bilarda kupić. Jakiś najprostszy. Cena będzie podobna jeśli nie mniejsza. Nie mówię o profesjonalnych stołach z kamiennymi blatami ale o drewnianych z płytą meblową.
Myślałem o czymś takim http://www.fa-bil.pl/stol_lazar_-_nogi_ ... ,p226.html
Jeśli nie przeszkadza Ci, że Twój stół będzie ważył 150 kilogramów w wersji najlżejszej/najtańszej, to nie widzę problemu. Jak ktoś ma dom, a nie mieszkanie na 10 piętrze, to czemu nie. W przeciwnym razie to raczej wolałbym zajrzeć do R&P i kupić stół u nich. Będzie praktyczniejszy i lżejszy. I będę mógł go po mieszkaniu nosić ;)
ChlastBatem pisze:
rattkin pisze: Pytanie było o frakcje. Dodatki to co innego. Moze sie jakieś ukażą, ale też bardzo wątpię. Ta gra była raczej robiona jako zamknięta całość. Wydaje mi się to nie w stylu tego wydawnictwa, zeby tak pompować. Jak to było z poprzednimi grami?
Dodatki (i nawet poprawki) to bardzo w stylu tego wydawnictwa. Popatrzmy chociażby na Viticulture. Nigdy nie widziałem takiego chaosu i nadmiaru zbędnych dodatków (niektóre z nich w nowym wydaniu zostały wykreślone). Tak więc z takimi wyrokami byłbym ostrożny, szczególnie nie znając wydawnictwa/autora.


Taka Euphoria nie miała żadnych dodatków. A wydanie na KS wręcz było wypchane po brzegi takimi bajerami jak metalowe komponenty (w tej kwestii Scythe poszło tą samą drogą).
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Scythe

Post autor: Fruczak Gołąbek »

hamish pisze:Jeśli nie przeszkadza Ci, że Twój stół będzie ważył 150 kilogramów w wersji najlżejszej/najtańszej, to nie widzę problemu. Jak ktoś ma dom, a nie mieszkanie na 10 piętrze, to czemu nie. W przeciwnym razie to raczej wolałbym zajrzeć do R&P i kupić stół u nich. Będzie praktyczniejszy i lżejszy. I będę mógł go po mieszkaniu nosić ;)
Mi się najbardziej podobają takie co po 400kg ważą. Na szczęście siedzę w domu i stół były na parterze. Te od R&P jeśli są z litego drewna to też będą swoje ważyły. Jednak na pewno trochę mniej.

Żeby nie offtopować.

Gdzie mam się zwrócić w sprawie tych hiszpańskich kart?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Fruczak Gołąbek pisze:Gdzie mam się zwrócić w sprawie tych hiszpańskich kart?
Nigdzie - przyślemy wszystkim, którzy zakupili u nas + roześlemy do sklepów, które nabyły grę z kartami promocyjnymi. :)
EMI_NAT pisze:Hej, czy próbował już ktoś z Was włączyć "Autome" jako kolejnego gracza w rozgrywkach np. dwu lub trzyosobowych. Ciekawy jestem czy to "zafurczy" i czy jest sens spróbować, może macie jakieś doświadczenia? Dzięki.
Na BGG pisali o tym i podobno działa.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Ja tam czekam na wariant 1 vs reszta :) ten (1) to gra "Fabryką" na przykład i niczym pinki z mózgiem planuje podbić świat (codzienność), a reszta ma go powstrzymać. Limit czasowy gry - fabryka buduje super-broń. Jak zbuduje - wygrywa.
1) Fabryka musi zebrać X jakichś surowców.
2) po zebraniu zaczyna się odliczanie.
Na pierwszy rzut oka początek gry będzie "standardowy" mniej więcej, a po odpaleniu timera - zacznie się nawalanka. Ot takie urozmaicenie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Scythe

Post autor: dominGeS »

Hej,
Wczoraj otrzymałem swoją, własną, prywatną kopię Scythe'a :D
Pozwólcie, że podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami odnośnie samego wykonania i jakości komponentów.
Wszystkie komponenty, kartonowe i karty super, miodzio. Figurki, spoko mogą być. Natomiast drewienka, to już jakieś styropian. Czuć, że nie jest to na pewno jakość drewienek Kawerny i to mnie trochę wkurzyło. Kształt zasobów jest nijaki. Surowiec symbolizujący drewno, to już porażka totalna przy całej reszcie jaką gra oferuje.
Miałem kiedyś Belfort i jakość drewienek a raczej, to z jakiego drewna są wykonane komponenty były tam podobne ( Belfort i Scythe wyprodukowane w Chinach, Kawerna-Niemcy). Nikt mi nie powie, że nie ma różnicy w jakości. Różnica jest i to mnie drażni. Płaci się kupę kasy i oczekuje się najwyższej jakości. Ktoś powie takie "Twoje fanaberie"- pewnie tak, ale...
Bądź co bądź nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki.
P.S
Mam wrażenie, że specjalnie zrobiono słabej jakości surowce w podstawowej wer., żeby naciągnąć graczy na surowce z KS.
pozdrawiam
toblakai
Posty: 1289
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 233 times
Been thanked: 251 times

Re: Scythe

Post autor: toblakai »

dominGeS pisze:Miałem kiedyś Belfort i jakość drewienek a raczej, to z jakiego drewna są wykonane komponenty były tam podobne ( Belfort i Scythe wyprodukowane w Chinach, Kawerna-Niemcy). Nikt mi nie powie, że nie ma różnicy w jakości. Różnica jest i to mnie drażni.
Karton z Polski, drewno z Chin - pakowane w Niemczech ;)
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: nikozja_dg »

pan_satyros pisze:"Cenowe żniwa z Phalanx"
Kosimy ceny, byś za stół nie płacił jak za zboże :D
Mistrz! :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: nikozja_dg »

Fruczak Gołąbek pisze:Ta zniżka na stoły to serio czy tylko żarty?

Swoją drogą, nic do R&P nie mam, ale osobiście chyba wolałbym po prostu stół do bilarda kupić. Jakiś najprostszy. Cena będzie podobna jeśli nie mniejsza. Nie mówię o profesjonalnych stołach z kamiennymi blatami ale o drewnianych z płytą meblową.
Myślałem o czymś takim http://www.fa-bil.pl/stol_lazar_-_nogi_ ... ,p226.html
Nie, to nie są żarty. Na hasło Scythe specjalna zniżka. :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Wy jesteście nienormalni...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: zakwas »

misioooo pisze:Wy jesteście nienormalni...
Wczoraj jak opowiedziałem w pracy o promocji na stoły do gry, to się w głowy tylko pukali. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Scythe

Post autor: ariser »

Odebrałem właśnie przesyłkę od 3T - standardowo brak kart spotkań, ale dodatkowo mam, tak jak kolega wcześniej, niemieckie plansze akcji i frakcji.. :evil: :cry: Masakra! Miałem nadzieję, że pogram w ten weekend..
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Scythe

Post autor: uyco »

spoko, głowa do góry. napisz do Michała z 3T to dośle karty i na sales@phalanxgames.pl. chłopaki jak uporają sie z wysyłka bedą zajmować sie reklamacjami, jeszcze w tym tygodniu.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Scythe

Post autor: ariser »

Tak zrobiłem, teraz czekanie. Szkoda, że ni w ząb nie kumam niemieckiego.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ODPOWIEDZ