Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Jiloo pisze: 15 mar 2021, 01:00 AT miało jakąś jedną wadliwą partę koszulek gdzie faktycznie się kleiły (to było jakieś 1,5 roku temu). Mam ich naprawdę sporo – w tym gry mocno grane. Thunderstone to ponad 3 tyś kart, ma ponad 50 partii za sobą, Pathfinder tysiąc kart, 30+ partii. W samych CCG AT mam łącznie zakoszulkownanych ponad 6,5 tyś. katy – nie mam z nimi problemów. Rozmiarowo są identyczne do FFG, są jednak ciutkę cieńsze (z tego co pamiętam 10 mikronów mniej). Nie jest to jakość koszulek FFG, ale jak dla mnie dają radę, tym bardziej, że są w spoko cenie.
Kupiłem te klejące się AT (rozmiar: 63,5x88) w październku 2019. Chwilę potem się ich pozbyłem, bo nie dałem rady w tym grać. Może dam im jeszcze drugą szansę. Ta wadliwa partia dotyczyła tylko jednego rozmiaru, czy wszystkich?
Jiloo pisze: 15 mar 2021, 01:00 Parę różnych rozmiarów Gamegenic kupiłem. Jakość jest ok, ale moim zdaniem w podobnej jakości można mieć trochę tańsze koszulki. Ja je sobie odpuściłem.
Tych kupiłem 10 op. czyli 1000 szt. na próbę. Ten 1mm więcej i bym został, a tak mnie trochę to drażni. Jakoś specjalnie droższe od innych nie są. Oczywiście nie mówię o szmatkach typu Classic / Soft :)
Jiloo pisze: 15 mar 2021, 01:00 Generalnie koszulkuję w Arcane Tinmen, Ultra-Pro i Paladyn. Z Ultra-pro najchętniej używam Deck Saver Pro Matte Clear, który ma jedną stronę błyszczącą, drugą matową. Hologram jest na stronie matowej i zakładam tak, żeby hologram był na rewersie karty. Jest naprawdę spoko. UP mocno się poprawiło z jakością, koszulki nie rwą się tak jak kiedyś. Dodatkowo kilka lat temu zmienili hologram, jest teraz bardziej przezroczysty i mniej przeszkadza.
Po co im ten hologram? Bawi się w to ktos jeszcze oprócz nich? Przecież to podbija koszt koszulki. A tak w ogóle, to ten hologram to nalepka, czy jakieś inne cuda?
Poza tym czasami karty są dwustronne. I jeżeli taki hologram wypadnie na czymś istotnym to wkurza. Jeżeli karta ma rewers (a nie dwustronna) to jeszcze ujdzie.
Jiloo pisze: 15 mar 2021, 01:00 Moje ostatnie odkrycie to Paladin. Wcześniej trzymałem się trochę od nich z dala, bo bywało ciężko z dostępnością. Ja lubię mieć dostęp do koszulek na bieżąco. Kupowanie na zapas na KS koszulek, które dostanę za rok, półtora to nie dla mnie. Wolę zapłacić nieco więcej, ale mieć koszulki tu i teraz. Ostatnio nie miałem problemu z zakupem potrzebnych rozmiarów, więc najnowsze rzeczy wrzucam właśnie w nie i jestem bardzo miło zaskoczony jakością.
Paladin wziąłem 1 op. ale trochę za mało chyba, bo nie wiem co tam wrzucić :) Mogłem wziąć ze 2-3, a tak musiałbym domówić. Z drugiej strony prawie nikt tego nie ma.
Co więcej możesz napisać o Paladinach?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

alpha pisze: 15 mar 2021, 13:26 Kupiłem te klejące się AT (rozmiar: 63,5x88) w październku 2019. Chwilę potem się ich pozbyłem, bo nie dałem rady w tym grać. Może dam im jeszcze drugą szansę. Ta wadliwa partia dotyczyła tylko jednego rozmiaru, czy wszystkich?
MIalem to tylko z koszulkami CGG (czyli właśnie 63,5 x 88 mm). Pamiętam, że wtedy przyszedł dodatek do Thunderstone Quest i nagle okazało się że część koszulek mi się klei. Kupowałem dużo później kolejne paczki i ten problem już mi się nie pojawił. Zakładam więc, że była to jakaś jedna wadliwa partia, ale nie wiem czy to dotyczyło też innych rozmiarów koszulek.

Tych kupiłem 10 op. czyli 1000 szt. na próbę. Ten 1mm więcej i bym został, a tak mnie trochę to drażni. Jakoś specjalnie droższe od innych nie są. Oczywiście nie mówię o szmatkach typu Classic / Soft :)
No tak, to nie jest półka cenowa Dragon Shield od Arcane Tinmen, ale jednak koszulki są trochę droższe od innych niż kupuję. Szybkie porównanie koszulkę CCG (zakrąglam ceny) UP 50 szt – 10 zł, UP matte 50 szt – 11 zł, Paladin 55 szt – 10 zł, Arcane Tinmen 100 szt – 16 zł, Gamegenic 50 szt – 13 zł.
Oczywiście Gamegenic to są dobre koszulki. Ale jak dla mnie nie są na tyle lepsze od Paladynów czy UP żeby dopłacać na paczce 2-3 zł.

Po co im ten hologram? Bawi się w to ktos jeszcze oprócz nich? Przecież to podbija koszt koszulki. A tak w ogóle, to ten hologram to nalepka, czy jakieś inne cuda?
Poza tym czasami karty są dwustronne. I jeżeli taki hologram wypadnie na czymś istotnym to wkurza. Jeżeli karta ma rewers (a nie dwustronna) to jeszcze ujdzie.
Ja chyba w ogóle nie kojarzę innych marek które dawały hologramy na koszulki. Tak jak pisałem, kiedyś hologram był srebrny, mocno się wyróżniał, teraz jest dużo subtelniejszy. Ale generalnie rozumiem, że komuś może przeszkadzać samo jego istnienie. Mi kiedyś przeszkadzał bardziej, teraz jest naprawdę akceptowalny.

Wrzucam w spoiler foty w dwóch oświetleniach. Po lewej jest koszulka clear – obie strony błyszczące, karta dwustronna. Po prawej koszulka clear matowa, hologram jest na stronie matowej.
Spoiler:
Paladin wziąłem 1 op. ale trochę za mało chyba, bo nie wiem co tam wrzucić :) Mogłem wziąć ze 2-3, a tak musiałbym domówić. Z drugiej strony prawie nikt tego nie ma.
Co więcej możesz napisać o Paladinach?
U mnie przygoda z Paladynami zaczęła się od innych wymiarów niż standardowe. Kupiłem kilka gier gdzie tak naprawdę ciężko było dostać dedykowane rozmiary. Postanowiłem kupić najbardziej pasujące i przyciąć od góry trymerem. Okazało się, że akurat są w tych rozmiarach Paladyny, więc stwierdziłem, że to okazja przetestować. Opisywałem nawet w tym wątku moje przygody z wycinaniem.

Pierwsze wrażenie było bardzo dobre i okazało się, że sklep gdzie często kupuje ma ich duży wybór to kupiłem więcej i też w bardziej starndarowych rozmiarach. Na pewno sporo CCG, jakieś euro albo american. Nie testowałem jeszcze małych koszulek.

Jeśli chodzi o dopasowanie to bliżej im do UP czy właśnie Gamegenic. Grubość chyba 90 mikronów, ale w ręku sprawiają wrażenie dobrych mocnych koszulek. Jak gram nimi to od razu czuję to pod palcami i się śmieję, że tak długo nie dawałem im szansy.
Jeśli chodzi o dostępność to kupuję w planszostrefie, mają tam większość dostępnych rozmiarów i nawet jak na jakiś czas znikały CCG to się pojawiały w ciągu tygodnia. Mam tam 11% zniżki, więc ceny trochę lepsze niż te na stronie.

Wrzucam porównanie kilku koszulek CCG, które miałem pod ręką.
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 272 times
Been thanked: 112 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: preshiq »

Hej,
Czy ktoś sie może orientuje czy Rebel planuje znowic te koszulki : 63,5x88: Rebel Premium ?
Nie ma już w żadnym sklepie chyba....
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Jiloo pisze: 15 mar 2021, 18:08 Oczywiście Gamegenic to są dobre koszulki. Ale jak dla mnie nie są na tyle lepsze od Paladynów czy UP żeby dopłacać na paczce 2-3 zł.
Tak się teraz zastanawiam nad jednym: czy koszulki Gamegenic istniały wcześniej (przed przejęciem przez FFG)?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

alpha pisze: 16 mar 2021, 13:06
Jiloo pisze: 15 mar 2021, 18:08 Oczywiście Gamegenic to są dobre koszulki. Ale jak dla mnie nie są na tyle lepsze od Paladynów czy UP żeby dopłacać na paczce 2-3 zł.
Tak się teraz zastanawiam nad jednym: czy koszulki Gamegenic istniały wcześniej (przed przejęciem przez FFG)?
Nie, decyzją grupy Asmodee FFG zakończyło produkcję koszulek na rzecz przekierowania tej dziedziny pod skrzydła Gamegenic - marki powołanej do życia jeżeli dobrze pamiętam gdzieś w okolicach Essen 2019, której głównym celem było produkowanie akcesoriów do gier planszowych (głównie Keyforge) - nie pamiętam tylko czy Gamegenic istniało przed przejęciem przez Asmodee czy powstało de novo.
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Tencz »

preshiq pisze: 16 mar 2021, 11:33 Hej,
Czy ktoś sie może orientuje czy Rebel planuje znowic te koszulki : 63,5x88: Rebel Premium ?
Nie ma już w żadnym sklepie chyba....
Nie wiem, czy konkretnie te, ale dostawa koszulek do Rebela będzie kwiecień/maj.
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

alpha pisze: 16 mar 2021, 13:06 Tak się teraz zastanawiam nad jednym: czy koszulki Gamegenic istniały wcześniej (przed przejęciem przez FFG)?
Nawet jeśli firma istniała wcześniej to nie była jakoś bardzo popularna i zapewne powstała niedawno.
Ja usłyszałem o nich po raz pierwszy jak FFG ogłosiło zaprzestanie produkcji swoich koszulek.
Wtedy też była informacja, że przejęli GameGenic, czyli wyglądałoby na to, że jednak wcześniej już istnieli.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Jiloo pisze: 16 mar 2021, 15:38
alpha pisze: 16 mar 2021, 13:06 Tak się teraz zastanawiam nad jednym: czy koszulki Gamegenic istniały wcześniej (przed przejęciem przez FFG)?
Nawet jeśli firma istniała wcześniej to nie była jakoś bardzo popularna i zapewne powstała niedawno.
Ja usłyszałem o nich po raz pierwszy jak FFG ogłosiło zaprzestanie produkcji swoich koszulek.
Wtedy też była informacja, że przejęli GameGenic, czyli wyglądałoby na to, że jednak wcześniej już istnieli.
No właśnie też słyszałem, że przejęli ją. A skoro przejęli, to chyba musiała te koszulki robić, bo skoro swoje przestali produkować, to chyba nie na rzecz kogoś, kto dopiero zaczyna w to wchodzić?
Tyle, że ja o takich koszulkach nie słyszałem.
Stąd moje pytanie o to czy ktoś z was o takich koszulkach słyszał jeszcze przed przejęciem Gamegenic przez FFG :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

alpha pisze: 16 mar 2021, 15:41 ...
Stąd moje pytanie o to czy ktoś z was o takich koszulkach słyszał jeszcze przed przejęciem Gamegenic przez FFG :)
Nie jestem pewien czy to to samo ale Gamegenic przejęło Blackfire(?) i to chyba o tą serię chodzi.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

c08mk pisze: 16 mar 2021, 15:57
alpha pisze: 16 mar 2021, 15:41 ...
Stąd moje pytanie o to czy ktoś z was o takich koszulkach słyszał jeszcze przed przejęciem Gamegenic przez FFG :)
Nie jestem pewien czy to to samo ale Gamegenic przejęło Blackfire(?) i to chyba o tą serię chodzi.
Oooo, to w takim razie co sądzicie o Blackfire? :lol:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Blue »

alpha pisze: 15 mar 2021, 13:26 Paladin wziąłem 1 op. ale trochę za mało chyba, bo nie wiem co tam wrzucić :) Mogłem wziąć ze 2-3, a tak musiałbym domówić. Z drugiej strony prawie nikt tego nie ma.
Co więcej możesz napisać o Paladinach?
Ja mogę napisać ze kupiłem tego sporo na zapas. I w zasadzie tylko w jednej grze gdzie się dużo tasuje je mam - wirus. Niestety pękają, mam już ładnych kilka strzelonych. Inna sprawa, że one są trochę małe jak na te karty, strasznie ciasno wchodzą, da się, ale może przez to strzelają...

Opócz tego generalnie fajne grube koszulki.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Blue pisze: 18 mar 2021, 17:38 Ja mogę napisać ze kupiłem tego sporo na zapas. I w zasadzie tylko w jednej grze gdzie się dużo tasuje je mam - wirus. Niestety pękają, mam już ładnych kilka strzelonych. Inna sprawa, że one są trochę małe jak na te karty, strasznie ciasno wchodzą, da się, ale może przez to strzelają...

Opócz tego generalnie fajne grube koszulki.
Ja nigdy nie wciskam na siłę. Może zwiększ rozmiar koszulek żeby nie pękały?
Kilka sztuk zawsze może być felerne. Ważne żeby nie leciały hurtowo :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Blue »

Problem w tym że właśnie nie da sie miec jednego producenta. To powinny byc koszulki ktore na te karty pasują, a wchodza niestety ciezko. Chyba w space alercie tez mialem karty pod ktore kupilem dedykowane koszulki i tez marnie wchodziły. Powinno byc cos zapasu(w sensie z 0,5mm), a tak jak jest na styk to kicha.

Wkurza mnie to bo mam pol szafy koszulek, kupuje nowa gre i cos jest nie tak. Wirusa to kupilem drugiego nawet bo te karty sa tak marne, ze sie zniszczyły strasznie szybko. A teraz sobie jedną podczas wkladania do tych koszulek uszkodziłem sam. Mam koszulki niby we wlasciwym rozmiarze, chce zakoszulkowac(bo karty syf) i juz grac z młodym, a tu wychodzi ze trzeba losować ten sam rozmiar z innych firm, doplacac i liczyc ze wejdzie. Do bani to jest :/.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Ja bym tych wszystkich producentów co wymyślają co chwila nowy rozmiar kart, to w kolejce do pręgierza ustawił i zrobił co trzeba.
Zrobili by z 5 rozmiarów kart i by było OK, a tak co co chwila dochodzi jakiś rozmiar.
Z koszulkami też cudują: jedni 2 mm za długie, inni 1 mm za długie, inni na styk, albo jak już wysokość dobierzesz, to szerokość też zaczyna "pływać".
Trafia coś człowieka :twisted:

Z tym, że tu koszulki mało są winne, bo to raczej te mm ucinają na samych kartach producenci gier.
Nie trzymają się konkretnych wymiarów, np. zamiast 63,5x88 to zrobią 63,5x87 itd. :evil:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 11:10 przez alpha, łącznie zmieniany 2 razy.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

alpha pisze: 18 mar 2021, 22:53
Z tym, że tu koszulki małego czego winne, bo to raczej te mm ucinają na samych kartach producenci gier.
Nie trzymają się konkretnych wymiarów, np. zamiast 63,5x88 to zrobią 63,5x87 itd. :evil:
Ten zapas 1-2 mm jest pożądany akurat, jak koszulka jest na styk to karta sie brudzi i niszczy na jednym brzegu, a jak koszulka jest dłuższa to w niczym to nie przeszkadza, a chroni karte przed pazurami osób które karty ze stołu podnoszą za krótki bok.
Mi tak sie niszczą karty londynu w rebel premium bo są prawie równo z koszulką.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

paracelsus444 pisze: 18 mar 2021, 23:05
alpha pisze: 18 mar 2021, 22:53
Z tym, że tu koszulki małego czego winne, bo to raczej te mm ucinają na samych kartach producenci gier.
Nie trzymają się konkretnych wymiarów, np. zamiast 63,5x88 to zrobią 63,5x87 itd. :evil:
Ten zapas 1-2 mm jest pożądany akurat, jak koszulka jest na styk to karta sie brudzi i niszczy na jednym brzegu, a jak koszulka jest dłuższa to w niczym to nie przeszkadza, a chroni karte przed pazurami osób które karty ze stołu podnoszą za krótki bok.
Mi tak sie niszczą karty londynu w rebel premium bo są prawie równo z koszulką.
A tutaj to ja się z tobą zgadzam :)
Ja też wolę ten zapas żeby karta w razie czego nie była na styk.
Pisałem raczej o tym, że koszulki są w wielu rozmiarach dla konkretnego rozmiaru, i wiele kart konkretnego rozmiaru w wielu rozmiarach :lol:
Dla mnie najlepsze były koszulki FFG, bo miały ok. 2mm zapasu i nigdy mi się karta nie zrównała z brzegiem koszulki.
A teraz mam problem na co przejść gdy skasowali mi FFG :(
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Blue pisze: 18 mar 2021, 17:38 (...)I w zasadzie tylko w jednej grze gdzie się dużo tasuje je mam - wirus. Niestety pękają, mam już ładnych kilka strzelonych.
Ja mam Paladyny na kilku grach, w tym też na kilku deckbuilderach. Jeszcze żadna koszulka mi nie pękła. Co prawda większość które mam do rozmiar CCG, ale te kilka w innych rozmiarach tez trzyma się dobrze. Jakie karty są w tym Wirusie?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Blue »

No karty są takie że w Gawainy (57x89) ledwo wchodzą, czyli trzeba by było mieć przynajmniej 57,5(czyli pewnie rebele by były ok).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Blue pisze: 19 mar 2021, 09:10 No karty są takie że w Gawainy (57x89) ledwo wchodzą, czyli trzeba by było mieć przynajmniej 57,5(czyli pewnie rebele by były ok).
Nie wiem dokładnie o której grze mowa, ale skoro w Standard American wchodzą bardzo ciasno to lepiej by miały w Standard European?

-EDIT-
Jeśli to ta gra, to na forum bgg ktoś pisał, że karty to american, ale ktoś niżej odpisał, że raczej european. W tych dwóch rozmiarach jest raptem 2 mm różnicy, więc to taki niuans, który może robić różnicę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Blue »

Jiloo pisze: 19 mar 2021, 09:50 Jeśli to ta gra, to na forum bgg ktoś pisał, że karty to american, ale ktoś niżej odpisał, że raczej european. W tych dwóch rozmiarach jest raptem 2 mm różnicy, więc to taki niuans, który może robić różnicę.
Tak , na pewno 2mm na szerokość by rozwiązały sprawę, nawet 0,5mm więcej by pewnie rozwiązało.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Blue pisze: 19 mar 2021, 09:10 No karty są takie że w Gawainy (57x89) ledwo wchodzą, czyli trzeba by było mieć przynajmniej 57,5(czyli pewnie rebele by były ok).
https://aleplanszowki.pl/sloyca/2517-sl ... 0-szt.html
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Blue »

krwlng pisze: 19 mar 2021, 10:44
Blue pisze: 19 mar 2021, 09:10 No karty są takie że w Gawainy (57x89) ledwo wchodzą, czyli trzeba by było mieć przynajmniej 57,5(czyli pewnie rebele by były ok).
https://aleplanszowki.pl/sloyca/2517-sl ... 0-szt.html
Ja nie mówię że takich koszulek nie ma :). Ot kupiłem trochę paladinów, mam jakieś rebele, a i tak mam wrażenie że co chwilę co kupię nową grę to jest jakiś kolejny śmieszny standard. też fajnie jak nie ma za dużo maginesów po bokach, bo wtedy karta lata :). Pewnie właśnie te 0,5mm-1mm więcej niż mają gawainy by było idealnie do tego wirusa.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Blue pisze: 19 mar 2021, 10:47
Spoiler:
Przerzuciłem się na Gamegenic na większość "standardowych" rozmiarów - przez grubość koszulki karta w środku nie lata a co mnie wyjątkowo urzekło to to, że GG są o 1-2 mm krótsze niż FFG (co mi trochę przeszkadzało :wink:). Są na tyle uniwersalne że na chwilę obecną to jedyne koszulki, które odważę się kupić "na zapas". Na niestandardowe wymiary Paladiny zazwyczaj się sprawdzają, ale trzeba dobierać indywidualnie pod grę.
Niestety nie ma złotego środka - gry są produkowane w różnych fabrykach i różnie wytną karty, tak samo koszulki - niby ten sam typ karty a potrafią być 2 mm szersze między markami... :/
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Blue pisze: 19 mar 2021, 10:32
Jiloo pisze: 19 mar 2021, 09:50 Jeśli to ta gra, to na forum bgg ktoś pisał, że karty to american, ale ktoś niżej odpisał, że raczej european. W tych dwóch rozmiarach jest raptem 2 mm różnicy, więc to taki niuans, który może robić różnicę.
Tak , na pewno 2mm na szerokość by rozwiązały sprawę, nawet 0,5mm więcej by pewnie rozwiązało.
Istnienie formatów kart standard/mini american obok standard/mini european to jedna z największcyh głupot planszówkowego świata.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Jiloo pisze: 19 mar 2021, 11:09 Istnienie formatów kart standard/mini american obok standard/mini european to jedna z największcyh głupot planszówkowego świata.
Mam dziwne wrażenie, że to pokłosie systemu imperalnego vs metrycznego.
ODPOWIEDZ