Warhammer: Inwazja LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Senthe »

Jest, jest.
Talię mogą skończyć rzeczy takie jak:
a) discard
b) automatyczne developowanie
c) zbyt intensywne dobieranie
d) strategia obronna, nienastawiona na atak
e) i wiele innych ;)
150 gier i zawsze udawało wam się zdążyć ze spaleniem? Szacun :D
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
daniello_s
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2011, 21:58

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: daniello_s »

Eee coś kiepsko grali... swego czasu doprowadzałem krasnoludzkiego przeciwnika do palpitacji serca moim DElfowym dicardem i to tak, że zagroził mi zaprzestaniem gry ze mną o ile nie zmienię talii na inną :mrgreen:
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

Karaz-a-Karak, krasiowy BattlePack - http://www.youtube.com/watch?v=-KUXdqyykOc

Może ktoś jeszcze nie widział. :P
+ (BGG)
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: sowacz »

Szybkie pytanie: dwa mściciele krasnoludzkie wystawione w Polu Bitwy. Czy poświęcając jedną jednostkę i płacąc 1 żeton zasobów obie się aktywują czy tylko jedna?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: BartP »

Jaka jest angielska nazwa karty? Albo zacytuj, co karta mówi.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Inermis »

sowacz pisze:Szybkie pytanie: dwa mściciele krasnoludzkie wystawione w Polu Bitwy. Czy poświęcając jedną jednostkę i płacąc 1 żeton zasobów obie się aktywują czy tylko jedna?
Jeśli chodzi o tą kartę: http://deckbox.org/whi/Grudge%20Thrower
To aktywujesz jedną. To jest koszt akcji. Nie jest to jej efekt, ani nie jest to trigger który aktywuje akcję. :) Polecam przeczytanie FAQ 1.6 na stronie galakty.

Edit: wróciłem do grania w Inwazję... muszę nadgonić ponad rok nieobecności :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: seraf »

Panowie, znajdę gdzieś tutorial do Inwazji? Mimo kilkukrotnego przeczytania instrukcji, nadal nie wiem jak w to dziadostwo grać. Nie wiem, może jestem jakiś ułomny, ale instrukcja napisana jest dla mnie cholernie niezrozumiale.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: mckil »

ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: ppski »

Mam kilka pytań do wyjadaczy.

Chciałbym ewentualnie kupić W:I do rekreacyjnego grania przy piwku i stąd wątpliwości:
1. W core secie jak rozumiem są 4armie, więc jednocześnie 4osoby mogłyby łupać 2partie obok siebie ? Czy może potrzebny jest wówczas 2x core set aby prowadzić 2partie po 2 osoby równocześnie ?
2. Czy dostępne armie są zrównoważone i czy cieżko jest wytłumaczyć tą grę człowiekowi z ulicy ? Można w nią grać bez filozofowania o poteżnych combach ale dobrze się bawiąć zarządzając na bieżąco tym co się dzieje ?
3. Jeśli jest taka potrzeba aby dorównoważyć WSZYSTKIE armie lub ewentualnie nieco 'dodać smaczku' do core seta, które dodatki mają największy sens ? Ale oczywiście nie komplikując ani nie dociążając tej gry, to nadal ma być dobra, krótka bitka między znajomymi ;)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Banan2 »

Witam !
Jako laik :wink: i w sumie okazjonalny gracz powiedziałbym tak:
ppski pisze: 1. W core secie jak rozumiem są 4armie, więc jednocześnie 4osoby mogłyby łupać 2partie obok siebie ? Czy może potrzebny jest wówczas 2x core set aby prowadzić 2partie po 2 osoby równocześnie ?
Przy jednym core secie mogą zagrać jednocześnie 4 osoby (dwie jednoczesne partie).
ppski pisze:2. Czy dostępne armie są zrównoważone i czy cieżko jest wytłumaczyć tą grę człowiekowi z ulicy ? Można w nią grać bez filozofowania o poteżnych combach ale dobrze się bawiąć zarządzając na bieżąco tym co się dzieje ?
Na temat zrównoważenia zdania są podzielone. Reguły są proste i da się to wytłumaczyć człowiekowi z ulicy.
ppski pisze:3. Jeśli jest taka potrzeba aby dorównoważyć WSZYSTKIE armie lub ewentualnie nieco 'dodać smaczku' do core seta, które dodatki mają największy sens ? Ale oczywiście nie komplikując ani nie dociążając tej gry, to nadal ma być dobra, krótka bitka między znajomymi ;)
Szturm na Ulthuan - to na początek powinno wystarczyć. Wtedy dostępnych jest 6 ras (plansze stolic). Teoretycznie może zagrać jednocześnie 6 osób (3 partie).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: mig »

ja tylko do powyższych uwag dodam, że są całkiem przyjemne (nieoficjalne) zasady do grania zespołowego (dwóch na dwóch). I że podstawka jeśli chodzi o balans nadzwyczajna nie jest - wyraźnie słabszy Chaos; pozostałe rasy w miarę zrównoważone.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: ppski »

Dziekuje Bananie i Migu :)

Czyli ten Szturm dokupic i mialbym 6zrownowazonych armii do okazyjnego odgrywania sie ka kumplach? :)

Jesli nie W:I co byscie polecili z wlasnego doswiadczenia na tym poziomie jatki i grywalnosci, zlozenia i czasu ? Neuroshima Hex oczywiscie na pewno :)
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Senthe »

Po samym Szturmie NA PEWNO NIE miałbyś zrównoważonych armii. Dążenie do równowagi 6 armii poprzez kupno 2-3 dodatków to mrzonka. Jeśli taki masz cel, to lepiej się za to nawet nie zabieraj, z serca ostrzegam ;)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Inermis »

ppski pisze:Jesli nie W:I co byscie polecili z wlasnego doswiadczenia na tym poziomie jatki i grywalnosci, zlozenia i czasu ? Neuroshima Hex oczywiscie na pewno :)
Blood Bowl jest rewelacyjny jeśli nie szukasz karcianki kolekcjonerskiej - też w świecie Warhammera. Zapraszam do przeczytania tematów na temat Blood Bowl na forum.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: mig »

Senthe pisze:Po samym Szturmie NA PEWNO NIE miałbyś zrównoważonych armii. Dążenie do równowagi 6 armii poprzez kupno 2-3 dodatków to mrzonka. Jeśli taki masz cel, to lepiej się za to nawet nie zabieraj, z serca ostrzegam ;)
Szturm na Ulthuan to nawet to niezbalansowanie powiększa :)
Podejścia są różne - dla mnie (poza Chaosem) wszystkie pozostałe rasy (łącznie z Elfami ze "Szturmu") są dość porównywalne. Pełnego balansu się nie osiągnie ale spokojnie pograć można. Mozna też zwiększać balans przez dobieranie kart neutralnych. A w przypadku gry zespołowej (a rozumiem, że takie plany również masz) problem balansu jest jeszcze mniejszy, bo można tak łączyć rasy, żeby balans wyszedł optymalny.

Ja się Wh:I bardzo obawiałem. Zwłaszcza tego, że nie będe w stanie czerpać z niej przyjemnosci bez zakupów dodatków i kolejnych battlepacków. Jak do tej pory kupiłem jeden dodatek (Szturm) i raczej nie zapowiada się, żebym miał kupować kolejne. Gra po kilkudziesięciu partiach się nie znudziła, gramy zarówno 1x1 jak i 2x2. Ja do grania casualowego mogę tylko polecić :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Banan2 »

mig pisze:Ja się Wh:I bardzo obawiałem. Zwłaszcza tego, że nie będe w stanie czerpać z niej przyjemnosci bez zakupów dodatków i kolejnych battlepacków. Jak do tej pory kupiłem jeden dodatek (Szturm) i raczej nie zapowiada się, żebym miał kupować kolejne. Gra po kilkudziesięciu partiach się nie znudziła, gramy zarówno 1x1 jak i 2x2. Ja do grania casualowego mogę tylko polecić :)
Dokładnie tak. Ja mam podstawkę + 3 duże dodatki i może coś jeszcze dokupię, ale nie analizuję zawartości poszczególnych battlepacków i nie sprawdzam za każdym razem zbalansowania. Synowie z którymi gram co jakiś czas mówią, że rasa X jest lepsza od Y. Po następnej rozgrywce często zmieniają zdanie :wink: WI to mimo wszystko gra trochę losowa i nie zawsze dostajemy na rękę to co byśmy chcieli. Poza tym, parafrazując pewne stwierdzenie o fotografii (dobre zdjęcie = 10% sprzęt + 90% umiejętności małpy, która ten sprzęt trzyma :wink: ), istotne jest to jak się gra.
Przy graniu okazjonalnym i dla przyjemności podstawka + jakiś dodatek w zupełności wystarczy.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: ppski »

Sweet!

Czyli Szturm byłby ewentualnie najlepszym dodatkiem do smaczku dla core'a ?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: mig »

ppski pisze:Sweet!

Czyli Szturm byłby ewentualnie najlepszym dodatkiem do smaczku dla core'a ?
tak
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

ppski pisze:Sweet!

Czyli Szturm byłby ewentualnie najlepszym dodatkiem do smaczku dla core'a ?
Ja bym nawet powiedział, że cokolwiek innego byłoby nieporozumieniem. W każdym dodatku są karty dla Elfów, a tylko w Szturmie są ich stolice i podstawowe karty do ich ekonomii.
+ (BGG)
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: ppski »

Wspaniale, czyli udaję się na zakupy!

BTW. Które koszulki polecacie ? Rozmiar to 63.5x88, to wiem:), natomiast czy grubsze FFG albo MDG Premium, czy tez zwykle MDG Standard daja radę ? No i czy karty w koszulkach mieszczą się do tych pudełeczek na karty (zapewne nie..)?
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Banan2 »

ppski pisze: BTW. Które koszulki polecacie ? Rozmiar to 63.5x88, to wiem:), natomiast czy grubsze FFG albo MDG Premium, czy tez zwykle MDG Standard daja radę ? No i czy karty w koszulkach mieszczą się do tych pudełeczek na karty (zapewne nie..)?
Witam!
Ja używam Mayday Standard. Są OK. Pamiętaj, że do podstawki + Szturm będziesz potrzebował prawie 400 koszulek (cena!).
Ja wszystkie karty mam w pudle od podstawki. Każda talia (rasa) jest w osobnym woreczku strunowym.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Inermis »

Ja nie ogarniam trzymaniu wszystkich kart w koszulkach. Wygodniej jest mieć klaser (I taniej?).
Jedynie w koszulkach (czarnych usztywnianych od FFG) trzymam 3 talie.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: ppski »

Jaka rozmiarówka jest tych woreczków ?
Banan2 pisze:
ppski pisze: BTW. Które koszulki polecacie ? Rozmiar to 63.5x88, to wiem:), natomiast czy grubsze FFG albo MDG Premium, czy tez zwykle MDG Standard daja radę ? No i czy karty w koszulkach mieszczą się do tych pudełeczek na karty (zapewne nie..)?
Witam!
Ja używam Mayday Standard. Są OK. Pamiętaj, że do podstawki + Szturm będziesz potrzebował prawie 400 koszulek (cena!).
Ja wszystkie karty mam w pudle od podstawki. Każda talia (rasa) jest w osobnym woreczku strunowym.
Pozdrawiam
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Banan2 »

ppski pisze:Jaka rozmiarówka jest tych woreczków ?
Najpierw było to 17x10 cm, ale później jak kart w poszczególnych rasach przybyło to teraz używam woreczków 22x15 cm.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
rasdsaris
Posty: 53
Rejestracja: 13 paź 2009, 00:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: rasdsaris »

SKiNK, czyli parę słów o najnowszym Battlepacku -> http://maledictor.blogspot.com/2012/02/ ... rikes.html
(Jak i cały Blog o Inwazji dla wtajemniczonych lub nie)
ODPOWIEDZ