Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: zioombel »

Piettrucha pisze:
zioombel pisze:
Piettrucha pisze:Dzięki wielkie za takie fantastyczne wsparcie ! :)
Mam nadzieję, że będzie więcej takich wiernych fanów ;)

Wtedy wszystko będzie się dało zrobić :)
Może by zrobić jakiś oddzielny wątek ze wsparciem? Ciężko odszukać link do wspieram to.

Najprościej przez google - wspieram to + Dominion :)
a link tutaj: https://wspieram.to/dominion

Ale masz rację, mógł gdzieś zaginąć, w związku z tym wrzucam sobie w stopkę :)
Często tutaj odpisuję ludziom, więc powinno być już łatwiej to wyśledzić.
Wydaje mi się, że to osoby odpowiedzialne za kampanię powinny dotrzeć do ludzi, a nie ludzie sami mają się zastanawiać czy jest zbiórka czy nie ma i szukać jej w Google. Moim zdaniem nie każdy wchodzi w wątek gry jak zaczyna się w nim ruch, a nowy wątek i zbiórce może zaciekawić.

Osoby używające forum poprzez tapatalk nie widzą stopek.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: kaszkiet »

Piettrucha pisze: Najprościej przez google - wspieram to + Dominion :)
a link tutaj: https://wspieram.to/dominion
.
Wydanie na nowo Dominiona to świetna inicjatywa i widać, że masz do tego sporo zapału.
Mam jednak wrażenie, że w niektórych kwestiach brakuje Ci czasem szerszego spojrzenia i próby wejścia w perspektywę potencjalnych wspierających, zamiast polegać tylko na własnej opinii.

Jedna taka kwestia to choćby powyższy link do kampanii i brak w miarę przemyślanego planu na informowanie o niej na forum, gdzie możesz znaleźć sporą część swoich wspierających.

Oprócz tego chodzi mi także o stwierdzenia w artykule zapowiadającym kampanię - http://wspieramto.znadplanszy.pl/2015/0 ... tartujemy/

"Cena sugerowana, w chwili gdy produkt trafi do sprzedaży, wynosić będzie 159,90 zł – myślę, że jest to w naszym kraju standardowa cena jak na grę tej wielkości" - moim zdaniem to stwierdzenie jest mocno dyskusyjne, choć pewnie da się je obronić. Natomiast argumentacja sugeruje, że cena wynika z Twojego widzimisię.

No i jest jeszcze kwestia wysyłki - "wysyłkę oferujemy gratis (paczkomatem, jest to bowiem najmniej uciążliwa dla wszystkich forma transportu)". Według mnie to już nie jest kwestia dyskusyjna, tylko wniosek po prostu błędny - sporo osób nie ma w pobliżu miejsca zamieszkania paczkomatu i - jak niektórzy pisali w tym wątku wcześniej - przez to zrezygnują z udziału w kampanii, a Ty odcinasz sobie potencjalnie wcale niemałą grupę wspierających.

Nie chciałbym, żeby mój post zabrzmiał jak niekonstruktywne narzekanie - kibicuję kampanii i mam nadzieję, że będą kolejne już z rozszerzeniami. Być może wtedy weźmiesz pod rozwagę te kilka moich i nie tylko moich uwag.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1980
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 877 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Neoptolemos »

W głosach powyższych jest dużo racji. Ja dowiedziałem się o akcji tylko dlatego, że któryś okołoplanszówkowy profil na facebooku udostępnił informację o kampanii, inaczej pewnie bym nie wszedł w ten wątek tutaj.
Mnie osobiście paczkomat nie przeszkadza (wręcz przeciwnie), ale może warto teraz dodać opcję kuriera (choćby za 5 zł dopłaty)? Lepiej późno niż wcale.

Liczę na sukces, bo sam wsparłem projekt :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
bartsamel
Posty: 24
Rejestracja: 20 lut 2015, 17:47

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: bartsamel »

Przecież można dokupić kuriera GLS i Pocztę...

W sekcji nagrody jest grafika przedstawiająca wszystkie dodatki.
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 285
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: mamtonawinylu »

Jak rozumiem, karty z poprzedniej edycji będą w pełni kompatybilne (chodzi o dodatki) - bez np. jakiś różnic w kolorach, rewersach czy 1mm krótsze?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1980
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 877 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Neoptolemos »

bartsamel pisze:Przecież można dokupić kuriera GLS i Pocztę...

W sekcji nagrody jest grafika przedstawiająca wszystkie dodatki.
A no widzisz, nie popatrzyłem, zasugerowałem się wątpliwościami innych. Czyli ten problem to nie problem :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: karawanken »

To ja mam pytanie do wszystkich zachwyconych tą gra, co was w niej tak bardzo zachwyca? Mam pewne opory przed wsparciem (jeśli uda mi się sprzedać ps2 to będę miał fundusze ;) Jedyną do tej pory grą z mechaniką budowy tali w którą grałem jest RuneAge i szczerze mówiąc na jednej partii się skończyło. A nie chciał bym popełniać tego samego błędu.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1554
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 218 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Furan »

Tasowanie. Uwelbiam tasować. :twisted:
A tak serio: https://www.playdominion.com/ . :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: GFP »

Dla uproszczenia dyskusji, nie będę cytował, tylko opowiem zwięźle na wszelkie powyższe kwestie w jednym poście.

Kaszkiet, zdaję sobie sprawę, że komunikacja mogłaby być lepsza. Wiele rzeczy da się zrobić lepiej. Weź jednak proszę pod uwagę, że to mój pierwszy i do tego prywatnie robiony projekt, w związku z tym uczę się na błędach. Dodatkowo obecnie mam bardzo dużo rzeczy na głowie jednocześnie, ponieważ produkcja nagli – lada dzień trzeba oddać rzeczy do druku (dlatego też, gra będzie tak szybko dostępna do wysyłki).

Zaczynam wydawać samodzielnie gry, ale tak naprawdę jestem Waszym kolegą od planszy, nie mam zatrudnionych osób na etacie, a już na pewno nie specjalistów od mediów społecznościowych i komunikacji, które by stale czuwały nad wszystkim. Sam jestem na bieżąco z dyskusją i odpowiadam na wszystko najlepiej, najdokładniej i najszybciej jak tylko mogę.

Jeśli chodzi o cenę 159,90 zł. Jest to cena tylko i włącznie sugerowana i pewnie, jak to zawsze bywa „w internecie będzie taniej”. Podanie jej wynika nie tylko z przekonania, ale przede wszystkim z solidnej podstawy matematycznej. Jeśli wejdziesz na stronę czy to Rebela czy Barda i popatrzysz na ceny sugerowane gier w medium square’ach to średnia wyjdzie w okolicy 160 zł. Po prostu uwarunkowania rynkowo-produkcyjnie nie pozwalają na niższe ceny.

Odnośnie paczkomatów – jak już ktoś wcześniej napisał w tym wątku. Dostawa paczkomatem jest gratis, ale istnieją jak najbardziej inne opcje – kurier i kurier poczty polskiej. Znajdziecie je w dodatkach, są też wyróżnione na grafice.

http://wspieram.to/ckfinder/userfiles/3 ... ki2(1).jpg

Darmowy dostawa paczkomatem również wynika z kalkulacji. Nie ukrywam, że jest to najtańszy sposób dostawy, jednak dla wielu(w tym dla mnie) najwygodniejszy. Mam nadzieję, że to wyjaśnia pewne nieścisłości.

Odpowiadając również na pytania dotyczące dodatków. Rozumiem, że wielu z Was jest bardzo mocno zainteresowana drukiem dodatków, jednak tylko dobry wynik tej kampanii da możliwości do rozpoczęcia prac nad kolejnymi produktami z linii Dominion.
Trzeba też poruszyć i jasno rozstrzygnąć sprawę kompatybilności. Specjalnie zachowujemy stare grafiki na kartach oraz wording, wprowadzając jedynie doprecyzowanie niektórych kart, żeby nowy Dominion był identyczny wylądem kart ze starymi edycjami Barda. Wtedy, dodatki będą kompatybilne z obiema wersjami. Nie mogę zagwarantować, że producent czegoś nie zmieni. Cel jest taki, żeby wszystko ładnie współgrało.

Na koniec pytanie – czy uważacie, że lepiej jest założyć nowy wątek czy kontynuować stary?


Promocja idzie w dużej mierze przez portale patronackie, tutaj chciałbym od Was dostać feedback co zrobić lepiej. Za słowa konstruktywnej krytyki dziękuję i proszę o więcej. Za słowa wsparcia dziękuję równie gorąco i mam nadzieję, że razem uda nam się ten projekt sfinalizować. W końcu po to istnieje crowdfounding – do osiągania wspólnego celu!
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Martens10
Posty: 136
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:59

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Martens10 »

Może warto pomyśleć o jakimś dodatku specjalnie dla nowo wydanej wersji PL. Pomysł z odświeżeniem grafiki na pudełku jest bardzo fajnym ukłonem w stronę polskiego fana, ale raczej nie będzie to główny wabik przyciągający wspierających.

Myślę, że przydałoby się coś dla tych, którzy są szczęśliwymi posiadaczami wydania PL od Barda (... a raczej nie zdecydują się na kupno kolejnej podstawki), np. jakiś rodzaj kart... dobra, rodzaj to chyba za dużo powiedziane, ale może jakaś nowa karta (oczywiście w odpowiedniej ilości)??? Taki niewielki dodatek mógłby już teraz przekonać posiadaczy podstawki PL do wsparcia Dominiona, a nie czekania na ewentualne wsparcie dużych dodatków. Nie znam się na technicznych aspektach wydania takiego mini-dodatku, więc je pominęłam w swoich przemyśleniach...

Tak się rozmarzyłam ;-)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: kaszkiet »

Piettrucha pisze: Na koniec pytanie – czy uważacie, że lepiej jest założyć nowy wątek czy kontynuować stary?
Moim zdaniem załóż nowy wątek, który będziesz mógł kontynuować przy ewentualnych kolejnych kampaniach, edytując jego temat.
Tylko pamiętaj, że powinieneś wtedy też śledzić wątek obecny i starać się odpowiadać na wszelkie pytania, ewentualnie przekierowując do nowego wątku.
Dzięki za odniesienie się do uwag i powodzenia!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: tomb »

Warto założyć nowy temat - na pewno ktoś nowy zajrzy. I będzie jak znalazł na przyszłość.
karawanken pisze:To ja mam pytanie do wszystkich zachwyconych tą gra, co was w niej tak bardzo zachwyca? Mam pewne opory przed wsparciem (jeśli uda mi się sprzedać ps2 to będę miał fundusze ;) Jedyną do tej pory grą z mechaniką budowy tali w którą grałem jest RuneAge i szczerze mówiąc na jednej partii się skończyło. A nie chciał bym popełniać tego samego błędu.
Dominion to wersja czysta deckbuildingu. Prosta, elegancka mechanika, która niekoniecznie dobrze sprawdza się w połączeniu z innymi mechanizmami.
W Rune Age trzeba prócz pomysłu na budowanie talii zająć się jeszcze kilkoma rzeczami (ataki przeciwników, karty scenariusza), a przecież losowość dociągu w deckbuildingu jest wystarczającym problemem. Stąd poczucie sporego chaosu w pierwszych partiach. W Dominionie tego nie ma - tutaj można łatwo obserwować następstwa swoich wyborów, a sam plan zakupów jest bardzo prosty: w swojej rundzie wyjściowo masz 5 kart na ręce, jedną akcję do zagrania i jeden możliwy zakup - kupuj tak, żeby dociągnąć kolejne karty, zagrać więcej kart akcji, dobrać dużo pieniędzy i zrobić kilka wyśmienitych zakupów w jednej rundzie. Zatem założenie jest bardzo klarowne, a budowanie silniczka tak przejrzyste, jak chyba w żadnym innym deckbuilderze.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Vester »

Siłą Dominiona jest krótki czas partyjki, prostota zasad i nie takie wcale banalne kombinowanie. Te trzy czynniki razem wzięte wyróżniają tytuł na tle innych. Dlatego sprzedałem Trains - niby kopia Dominiona plus plansza z budowaniem torów, ale w praktyce otrzymaliśmy niewiele cięższą grę ale znacznie dłuższą. To samo Thunderstone - wszystko trybi i temat fajny, ale we 3 osoby to 1.5h gry, w dodatku pasjansowatej.

Powiem tak - po długiej podróży przeprosiłem się z Dominionem. W swojej kategorii to mistrz. Jeśli szukasz gier cięższych i dłuższych, szukaj gdzie indziej. Chcesz szybko i treściwie - welcome!
Awatar użytkownika
morris
Posty: 606
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: morris »

Czy planujecie pozostawienie starych kart podstawowych, czy raczej będą nowe (https://boardgamegeek.com/boardgameacce ... base-cards)?

Jeśli zostaną stare, to czy rozważacie zmianę koloru tej dużej monety na środku podstawowych kart skarbu (Złocisz, Srebrnik, Miedziak) w zależności od "metalu"? Złocisz pozostałby taki jak jest obecnie, Srebrnik byłby bardziej srebrny a Miedziak bardziej miedziany.

Jeśli podmienicie na nowe, to "Złocisz" straci rację bytu, będzie chyba musiał być przemianowany na "Złoto".
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Tycjan »

Odpowiedzi na pytania, które padły podczas trwającej kampanii na portalu Wspieram.to: dodatki, zmiany i kompatybilność, dostawa i jej koszt, cen.
Więcej: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2015/0 ... -kampanii/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: GFP »

Morris - będą nowe karty podstawowe (rewers taki jak w starym wydaniu barda) i będzie zmiana na Złoto :)

Tycjan - dzięki za podlinkowanie :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: ChlastBatem »

Zastanawia mnie naklejka do wypraski (mówię o nowej wersji Dominion z wspieram.to). Otóż widnieje tam puste miejsce i podpis "Poseł". Czyżbym nie miał kart Posłów czy tak ma być? Jeśli tak ma być to jaki jest w tym cel (ciekawość)?

Pytanie co do zasad. Jeśli gram w 2 osoby to wszystkie 10 kart królestwa również mam rozłożyć w maksymalnej ilości czyli 10? Wtedy czy gram na 2 czy 4 osoby zawsze będzie tych kart tyle samo? To, że karty punktowe i klątwy są zależne od liczby graczy to wiem i myślałem, że to też powinno się tyczyć kart królestwa.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 606
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: morris »

ChlastBatem pisze:Pytanie co do zasad. Jeśli gram w 2 osoby to wszystkie 10 kart królestwa również mam rozłożyć w maksymalnej ilości czyli 10? Wtedy czy gram na 2 czy 4 osoby zawsze będzie tych kart tyle samo? To, że karty punktowe i klątwy są zależne od liczby graczy to wiem i myślałem, że to też powinno się tyczyć kart królestwa.
Tylko jeśli karty Królestwa są kartami Zwycięstwa (w podstawowej wersji są to Ogrody) - wtedy 8 sztuk. Wszystkie inne karty Królestwa po 10 sztuk.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
aigimig
Posty: 410
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: aigimig »

ChlastBatem pisze:Zastanawia mnie naklejka do wypraski (mówię o nowej wersji Dominion z wspieram.to). Otóż widnieje tam puste miejsce i podpis "Poseł". Czyżbym nie miał kart Posłów czy tak ma być? Jeśli tak ma być to jaki jest w tym cel (ciekawość)?
Co więcej, w instrukcji jest spis zawartości i widzimy tam:
(...)
252 karty królestwa
Po 10 kart: Odkrywcy, Urzędnika, (...), Drwala i Warsztatu
<---- tu nie ma wymienionego Posła, są wymienione tylko 23 rodzaje kart co po dodaniu 12 Ogrodów nie sumuje się do 252...
12 kart Ogrodów
(...)
33 karty Separatorów


W mojej kopii brakuje kart Posła i odpowiadającego im separatora więc są 242 karty królestwa i 32 separatory (w całym pudełku 489 kart). Tak miało być?
Awatar użytkownika
morris
Posty: 606
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: morris »

aigimig pisze:
ChlastBatem pisze:Zastanawia mnie naklejka do wypraski (mówię o nowej wersji Dominion z wspieram.to). Otóż widnieje tam puste miejsce i podpis "Poseł". Czyżbym nie miał kart Posłów czy tak ma być? Jeśli tak ma być to jaki jest w tym cel (ciekawość)?
Co więcej, w instrukcji jest spis zawartości i widzimy tam:
(...)
252 karty królestwa
Po 10 kart: Odkrywcy, Urzędnika, (...), Drwala i Warsztatu
<---- tu nie ma wymienionego Posła, są wymienione tylko 23 rodzaje kart co po dodaniu 12 Ogrodów nie sumuje się do 252...
12 kart Ogrodów
(...)
33 karty Separatorów


W mojej kopii brakuje kart Posła i odpowiadającego im separatora więc są 242 karty królestwa i 32 separatory (w całym pudełku 489 kart). Tak miało być?
Tam gdzie zaznaczyłeś zabrakło Targowiska. Jak sobie dopiszesz, to się będzie zgadzało :)

Trudno to znaleźć, bo niestety jest to niedopatrzenie ze strony wydawcy - karty są wymienione (i opisane) w kolejności oryginalnej, czyli według angielskich nazw, zamiast polskich. A jak jest na wkładce do wypraski? W sensie jaka kolejność?

Poseł to jest karta promocyjna i nie zalicza się do 25 kart Królestwa w wersji podstawowej.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: tomb »

Proponuję skorzystać z przegródek w pudełku, w miejsce Posła włożyć sobie dołączoną kartę promocyjną i zobaczyć, ile zostanie wolnych miejsc. Wszystko się zgadza, niczego nie brakuje.

Pierwsze partie już za mną. Błędów na kartach nie dopatrzyłem się. Instrukcji nie czytałem, więc nie wiem.
Pudełko z nową okładką pięknie się prezentuje. Szkoda jedynie, że trzeba będzie wszystkie karty zakoszulkować.

Z racji tego, że znam tylko pierwsze pudła, głód dalszych dodatków wzrósł. Ciekawe, kiedy doczekamy się następnych rozszerzeń. Mam nadzieję, że tempo będzie większe, niż oryginałne, bo inaczej przyjdzie czekać wiele lat na zakończenie serii.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
aigimig
Posty: 410
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: aigimig »

morris pisze:Tam gdzie zaznaczyłeś zabrakło Targowiska. Jak sobie dopiszesz, to się będzie zgadzało :)

Trudno to znaleźć, bo niestety jest to niedopatrzenie ze strony wydawcy - karty są wymienione (i opisane) w kolejności oryginalnej, czyli według angielskich nazw, zamiast polskich. A jak jest na wkładce do wypraski? W sensie jaka kolejność?

Poseł to jest karta promocyjna i nie zalicza się do 25 kart Królestwa w wersji podstawowej.
Masz rację, mój błąd, przepraszam. Nie przyszło mi do głowy, że w pudełku jest coś, czego nie ma w instrukcji :) A sposób w jaki koszulkowałem i rozkładałem karty spowodował, że nie zauważyłem dodatkowej talii Targowiska z separatorem.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: ChlastBatem »

Mieszczą się Wam karty w koszulkach do wypraski?
Awatar użytkownika
morris
Posty: 606
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: morris »

Ale w sensie na grubość czy długość? Jeśli wypraska jest taka sama jak w pierwszym wydaniu, to na długość wszystkie karty się mieszczą, ale na grubość Miedziaki i Srebrniki się nie mieszczą.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: ChlastBatem »

morris pisze:Ale w sensie na grubość czy długość? Jeśli wypraska jest taka sama jak w pierwszym wydaniu, to na długość wszystkie karty się mieszczą, ale na grubość Miedziaki i Srebrniki się nie mieszczą.
Czyli reasumując nie ma opcji na zmieszczenie kart w wyprasce? Bo trzymać miedziaki i srebrniki poza pudełkiem to trochę słabo.

Wypraska raczej jest taka sama jak stara.
ODPOWIEDZ