Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 493
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Gothik »

Miałem mocno na radarze pierwszą edycję, ale zamieszanie z figurkami i niektórymi zasadami oraz brak trybu solo ostatecznie mnie zniechęciły. Jeśli tym razem wszystko będzie działało - wchodzę po same kule.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Largo »

Ja również zakładam specjalnie dla tej gry revoluta i zaczynam przygodę z KS. Zapowiada się świetnie. Super byłoby gdyby uzbierało się te 400 wsparć z Polski to i dodatkowe rzeczy byłyby spolszczone :-)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Muad'Dib »

Gothik pisze: 13 lut 2019, 15:33 Miałem mocno na radarze pierwszą edycję, ale zamieszanie z figurkami i niektórymi zasadami oraz brak trybu solo ostatecznie mnie zniechęciły. Jeśli tym razem wszystko będzie działało - wchodzę po same kule.
Ja wszedłem w pierwszą edycję z figurkami i też mnie zabolało, że obiecanych materiałów min do trybu solo, nigdy nie udostępniono.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Banan2 »

Quba40 pisze: 13 lut 2019, 14:37 Są dostępne zasady http://galakta.pl/download/Waste_Knight ... k_BETA.pdf, nie wyglądają na przekombinowane, raczej są proste - myślę, że siłą tej gry będzie księga skryptów i sanboxowy charakter rozgrywki, mnie to na razie kupuje :)
Przydałaby się wersja PL instrukcji, żeby pomóc w nazbieraniu tych 400 ludków :wink: z PL.
Gothik pisze: 13 lut 2019, 15:33 Miałem mocno na radarze pierwszą edycję, ale zamieszanie z figurkami i niektórymi zasadami oraz brak trybu solo ostatecznie mnie zniechęciły. Jeśli tym razem wszystko będzie działało - wchodzę po same kule.
Nie wiem kto wydawał 1. edycję, ale tym razem mam nadzieję, że Galakta dopilnuje wszystkiego. Zwłaszcza, że będą mieli na to czas (dobry rok).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Muad'Dib »

Banan2 pisze: 14 lut 2019, 10:13 Nie wiem kto wydawał 1. edycję, ale tym razem mam nadzieję, że Galakta dopilnuje wszystkiego.
Nieistniejące już Badger's Nest.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Quba40 »

Jest i pierwszy film po polsku z recenzją i zasadami: https://www.youtube.com/watch?v=YSAnbnY-jLs&t=0s
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: mauserem »

no tak... :evil:
ja jednak czekam na coś z globalnego podwórka :mrgreen:
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Quba40 »

mauserem pisze: 14 lut 2019, 12:40 no tak... :evil:
ja jednak czekam na coś z globalnego podwórka :mrgreen:
O ile płatna recenzja jest cokolwiek warta to jest https://www.youtube.com/watch?v=AS13Hgw2jYw&t=3s
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 426 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Gosiek »

Jest kolejne omówienie (też płatne) od Dice Tower: https://youtu.be/s5xL4xfimEE
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Quba40 »

Gosiek pisze: 18 lut 2019, 22:46 Jest kolejne omówienie (też płatne) od Dice Tower: https://youtu.be/s5xL4xfimEE
Płatne czy niepłatne, ważne że można już sporo z nich wywnioskować ;)

Jakby ktoś nie widział to jest jeszcze omówienie zasad
https://www.youtube.com/watch?v=Q1XZzRjx32E

EDIT
i kolejny film https://www.youtube.com/watch?v=dcqHpEFIpeE
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: tomb »

Chyba nie ogarniam do końca tych ksiąg.

Jak działają scenariusze? Wybieramy jeden z nich i w ramach tego scenariusza wybieramy jeden wątek (plot)? Czy przerabiamy kilka wątków grając w jeden scenariusz?
Podano gdzieś liczbę scenariuszy?

Kiedy korzysta się z Księgi Opowieści? Na pewno odsyła do niej scenariusz i chyba niektóre karty. Jak często w trakcie rozgrywki mamy okazję zaglądać do tej księgi? I czy (spora, ale mimo wszystko) zamknięta liczba wpisów nie ogranicza regrywalności tego tytułu?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Muad'Dib »

Proponuję kwestie związane z KS omawiać tutaj
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Phate »

Co sądzicie o tej grze ?
Śledzę od początku kampanie na KS i super się rozkręciła - myślę, że w dobie bardzo drogich gier wypchanych plastikiem te 65 dolców to nie aż tak dużo.
Nie wspierałem nigdy niczego na KS (w sumie nawet nie za bardzo wiem jak to zrobić) i boję się, bo nie ma w necie zbyt wiele info o tej grze - te dostępne recenzję są zamówione przez wydawcę i mogą nie być rzetelne.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 988
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 238 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Moonday »

Co sądzicie o tej grze ?
Też się zastanawiałem, ale wsparłem. Dlaczego? Niewiele wiem na temat samej rozgrywki, ot tyle, co jest dostępne w sieci. Co mnie przekonało? Lubię Mad Maxa i jemu podobny klimat. Na rynku mało jest takich pozycji (są w ogóle jakieś?). Sama gra ma piękne grafiki, a całość tworzą pasjonaci (autorzy pierwszej edycji Rycerzy) z pomocą dużego i znanego na polskim rynku wydawcy. Gra ma skupiać się na tworzeniu opowieści, co jest wielkim atutem w grach przygodowych, a księga skryptów to, moim zdaniem, doskonały i sprawdzony pomysł.

Jedyne wątpliwości, jakie mam, to regrywalność. Tu wydawca zapewnia, że będzie ona wysoka, bo historie mogą różnie się potoczyć w zależności od wyborów graczy. Na papierze brzmi to bardzo dobrze, ale jak będzie w praktyce, to trudno przewidzieć. Pozostaje mi wierzyć wydawcy i ludziom, którzy nad tym pracują. Jeżeli chodzi o kwestie samej mechaniki, to nikt nie obiecuje rewolucji. Mi to odpowiada, bo rzucanie kośćmi w grze przygodowej jest dla mnie tak samo naturalne, jak zapach benzyny, prochu i smak piachu w ustach na rozgrzanej pustyni ;)

Galakta mocno się w ten projekt zaangażowała, co widać po samej kampanii. SG, które zaproponowali są wg. mnie bardzo dobre i uczciwe w stosunku do wspierających, zwłaszcza to wielkie pudło mieszczące wszystkie dodatki. Oczywiście całość można ocenić dopiero po wydaniu gry, ale ode mnie dostają kredyt zaufania.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: Muad'Dib »

Oczywiście, że to nie sa recenzje tylko płatne prezentacje gry. Trzeba rozróżniać te dwie rzeczy. Co do gry to możesz zaryzykować albo poczekać do Pledge Managera i dołączyć do kogoś. Jest też opcja wejścia za 1$ teraz samemu i w PM podbijesz go sobie do zakupu gry a będziesz miał 2-3 miesiące na przemyślenie tematu, może nawet uda się złapać gdzieś na prototyp?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: bleble630 »

Witam

Mam takie pytania do Rycerze Pustkowi - edycja pierwsza:

1. Czy ukazały się do tej pory obiecane dodatkowe scenariusze do RP, jeżeli tak to gdzie mogę je znaleźć?
2. Czy jest gdzieś jakaś ogólna zasada, która została przyjęta/wymyślona itd. do naprawy/zmiany dalekiego zasięgu/snajperki?
3. Czy scenariusz dla 3 graczy i więcej, można jakoś dostosować do gry 2 osobowej?

Pozdrawiam
pemekpemek
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2020, 14:36
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Post autor: pemekpemek »

@bleble630
z tego co wiem wyszła oficjalnie jedynie dodatkowa misja - śmierć na 18kołach, jest wrzucona na BGG
sensowny wariant do gry solo i dodatkowe misje na których gram też są na BGG - nieoficjalne ale działają bardzo dobrze,
https://boardgamegeek.com/thread/199585 ... ay-variant
https://boardgamegeek.com/thread/205492 ... iant-rules
też w tych zasadach jest wspomniane że posiadacz snajperki zaczyna walkę z dalekiego zasięgu, to troche rozwiązuje problem snajperki
ODPOWIEDZ