Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Ja mam wszystko w mayday'ach, ale kupiłem sobie też trochę Ultra-Pro Pro-Matte, z kolorowymi tyłami i już wiem, że powinienem był od początku zainwestować w takie...
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MartusMarcin »

uday pisze:Ja mam wszystko w mayday'ach, ale kupiłem sobie też trochę Ultra-Pro Pro-Matte, z kolorowymi tyłami i już wiem, że powinienem był od początku zainwestować w takie...
Maydaye Ultra-Fit 65x90 będą pasować ? (są znacznie tańsze od standardów)
Czy te kolorowe tyły dużo pomagają w uporządkowaniu Władcy?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

MartusMarcin pisze: jakie koszulki będą najlepsze?
Wystarczą według Was Mayday'e czy warto dopłacać i trzymać wszystko w FFG?
Kup po jednej paczce i sam zobaczysz które ci pasują. Ja jestem miłośnikiem FFG, a ich przezroczyste koszulki uważam za najlepsze na świecie. Po kilkuset grach nie są praktycznie wcale zużyte czy porysowane. Owszem, są już na nich drobne ryski, ale nie jest to żadnym utrudnieniem bo nie ogranicza widoczności. Karty w tych protektorach wyglądają znakomicie i świetnie się je tasuje.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

I jesli chodzi Ci o kolorowe koszulki do każdej strefy w innym kolorze to pozniej cieżko składać talie z rożnych stref bo widać jaka kartę odciągniesz.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Kolorowe tyły pomagają segregować karty po grze, o ile każdy gracz ma inny kolor tyłu (gra w 4 osoby). No i dodają walorów estetycznych ;)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

uday pisze:Kolorowe tyły pomagają segregować karty po grze, o ile każdy gracz ma inny kolor tyłu (gra w 4 osoby). No i dodają walorów estetycznych ;)
Ale jeśli grasz solo lub we dwie osoby i budujesz talie w oparciu o rożne sfery to są zdecydowanym ułatwieniem w grze.
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MartusMarcin »

A wiadomo czy druga część czarnych jeźdźców "mrok nadchodzi" ukaże się w polskiej wersji?
Galakta ostatecznie się wycofała całkowicie czy jest nadzieja?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

MartusMarcin pisze:A wiadomo czy druga część czarnych jeźdźców "mrok nadchodzi" ukaże się w polskiej wersji?
Galakta ostatecznie się wycofała całkowicie czy jest nadzieja?
Galakta zdeklarowała się do wydania drugiej części po polsku, po akcji mobilizacyjnej fanów WP.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MartusMarcin »

Dzięki za odpowiedź.
A co z pierwszym dodatkiem "Polowanie na golluma", wiadomo czy będzie dodruk?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Na dodruk czegokolwiek po polsku nie ma co liczyć. Pozostaje jedynie rynek wtórny, albo wersja angielska. Jedynie druk na życzenie będzie zapewne kontynuowany.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MartusMarcin »

Czyli tak naprawdę przez wyczerpany nakład "Polowania na Golluma" kupowanie dodatków traci sens. Bez tego dodatku nie skompletuje "Cieni mrocznej puszczy", a bez tego cyklu nie ma sensu kupować następnych.
Mam rację?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Jeśli jesteś graczem-kolekcjonerem to masz rację. Jeśli nie przeszkadza ci mieszanie wersji językowych, to można pomyśleć o takim miksie. Cykl bez jednej przygody jest mocno upośledzony, ale tak naprawdę jedna paczka aż tyle nie wnosi do gry. Ja lubię porządki w kolekcji, dlatego obecnie wyprzedaję wersję polską i przechodzę na angielską.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Jahmel
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2012, 18:54

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Jahmel »

Nie masz :). W każdym zestawie przygodowym jest scenariusz, karta bohatera kilka kart graczy i oczywiście karty z tali spotkań połączone z wybranymi z podstawki tworzące talię spotkań do scenariusza z konkretnego dodatku. Oczywiście bez "Polowania.." nie skompletujesz Cyklu Mrocznej Puszczy, ale nie ma przeszkód, żeby rozwijać kolekcję o resztę dodatków. Wielu graczy nie rozgrywa wszystkich scenariuszy ze względu na faworyzowanie wybranych, przy których najlepiej się bawią. To samo tyczy się kart, budując talię mając pokaźną kolekcję dodatków nie odczujesz braku kart z jednego dodatku.
Osobiście w podstawkę tłukłem przez 9 miesięcy bawiąc się wyśmienicie zanim zabrałem się za dodatki(powinienem dużo wcześniej). Wciąż nie mam wszystkich, ale co miesiąc zasilam kolekcję. Martus wg mnie kupuj, wciskaj w koszulki, baw się i dbaj o tą świetną grę, a jak Ci się przeje to odłóż na półkę i wyciągnij za kilka miesięcy lub nawet lat.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Jahmel pisze:Wielu graczy nie rozgrywa wszystkich scenariuszy ze względu na faworyzowanie wybranych, przy których najlepiej się bawią.
Oczywiście że każdy ma swoje ulubione scenariusze, ale jak się chce czasem rozegrać większą kampanię, to trzeba mieć cały cykl!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
maclis
Posty: 70
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:43

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: maclis »

Warto dociągnąć sobie jeszcze scenariusze zrobione przez graczy, mimo, że nie są one wyśmienite, to zwiększą regrywalność podstawki.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Dokładnie! Swego czasu nabyłem spory komplet dodatków, wydając przedwcześnie pieniądze. A tu dzięki przygodom np. NinjaDorg ciągle jeszcze "siedzę" w podstawce.

Z dodatków powyciągałem tylko wszystkich bohaterów i gram różnymi kombinacjami.
Wygląda na to, że miną lata zanim tę grę poznam do końca, nie mówiąć o jakimś wyeksplatowaniu :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Gdyby ktoś się zastanawiał na przyszłością Władka LCG - ponoć FFG zalicza go do swoich bardziej udanych projektów (obok Netrunnera - oba w Polsce zamknięte) i kontynuuje zasypywanie fanów kolejnymi rozszerzeniami (saga i deluxe) oraz najtmerami.
Relacja jednego z fanów https://www.facebook.com/thegreycompanypodcast.

Wytrwali będą nagrodzeni.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ja kupuję wszystko jak leci, bo temat Tolkiena u mnie jest na topie! Sporo kasy na to poszło i dalej idzie, ale nie ma rady. Gra jest świetna, a grafiki w większości znakomite. Dlatego cieszy mnie fakt, że FFG cały czas stawia na WP. Widać sprzedaż gry w skali światowej jest na tyle przyzwoita, że wydawca rozwija ten projekt. Szkoda że w Polsce to przedsięwzięcie się nie udało, ale skoro Netrunner też padł, to mnie już nic nie zdziwi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Czyli podsumowując, zapowiedziane są następujące rzeczy:

Dodatek deluxe
"The Lost Realm" wprowadzający do cyklu
"Angmar Awakened"

Saga Expansion
"The Treason of Saruman"

Plus pokazano nowe nightmare decki, Road Darkens i PoD "The Old Forest".

Dużo nowości. Nie wiem czy mam się cieszyć czy płakać z powodu mojego portfela..
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MartusMarcin »

Kupiliśmy już podstawkę po polsku i chcielibyśmy zamówić pierwsze dodatki.
I tu pytanie do Was- czy cykl "Cienie mrocznej puszczy" bez "Polowania na Golluma" będzie ok i jest wart kupna czy lepiej go ominąć i zacząć od "Khazad-dum"? A może kupić sage Hobbita?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Tak, będzie ok. To tylko jedna przygoda, która zawiera parę kart dla gracza i jedną postać. Nic bez czego nie dałoby się żyć. Nie ma konieczności kupowania chronologicznego choć tak jest najlepiej, ze względu na to, że gra się rozwija z kolejnymi cyklami.

Sagi są niezależne od normalnego cyklu wydawniczego i tak je projektowano, żeby było kompatybilne z samą podstawką. Żeby w nie grać nie ma konieczności posiadania wcześniejszych dodatków.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

MartusMarcin pisze:Kupiliśmy już podstawkę po polsku i chcielibyśmy zamówić pierwsze dodatki.
I tu pytanie do Was- czy cykl "Cienie mrocznej puszczy" bez "Polowania na Golluma" będzie ok i jest wart kupna czy lepiej go ominąć i zacząć od "Khazad-dum"? A może kupić sage Hobbita?
Sagę Hobbita kupisz dodatkowo :) A tak poważnie, na waszym miejscu sprzedałbym polski zestaw podstawowy i przeszedł na wersję angielską, o ile nie ma bariery językowej. Kupowanie cyklu bez jednej przygody jest mimo wszystko słabe.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Ja tak nie uważam, a na rynku wtórnym prędzej czy później mogą dokupić ten dodatek. Pod względem technicznym to nie ma żadnego znaczenia. Żeby nie było, od samego początku kupuję wersję angielską ale dlatego, że wolę grać w oryginalnym języku i zawsze to okazja do podszkolenia się. Podejrzewam, że ceny wersji pl będą szły w dół bo sklepy będą chciały wypchnąć tę wersję więc będzie okazja do tańszego kupienia dodatków.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MartusMarcin »

Bariery językowej raczej nie ma, ale obawy co do wersji angielskiej są ze względu na trudną tematykę.
My z kolei się boimy czy poprostu zapasy sklepowe polskiej wersji nie wyprzedadzą się w krótkim czasie...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

MartusMarcin pisze:Bariery językowej raczej nie ma, ale obawy co do wersji angielskiej są ze względu na trudną tematykę.
My z kolei się boimy czy poprostu zapasy sklepowe polskiej wersji nie wyprzedadzą się w krótkim czasie...
Jeśli chcecie trzymać się wersji polskiej to musicie wziąć pod uwagę to, że stany magazynowe się kurczą. Tyczy się to przede wszystkim pierwszego cyklu, bo kolejne raczej jeszcze poleżą. Na waszym miejscu starałbym się go skompletować jak najszybciej. Rynek wtórny jest wysoce niepewny i na niego bym nie liczył.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ