(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
wajwa
Posty: 2239
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

Ojej , ale tu wszyscy wrażliwi na tym forum :D , nic już powiedzieć nie można.
Martwię sie po prostu :mrgreen: , a Ty Salou nie zgrywaj chojraka , bo ja akurat wiem jak się musisz płaszczyć przed żoną po tym całym szpilaniu , na forum grasz twardziela i obrażasz mnie i jeszcze nie wiedzieć czemu , Bogu ducha winnego Korzenia :D , a w domu to Ty jesteś taki malutki .... , o taki... :mrgreen:

Narka
Always look on the bright side of life
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: adam.lakomy »

Cześć :)

Chcę Wam przedstawić projekt o którym myślę już od dłuższego czasu. Mianowicie chcę założyć stwarzyszenie "planszówkowiczów" w Gliwicach. Wiem, że gramy teraz w MDKu i jest naprawdę fajnie ale granie pod szyldem MDKu ma też sporo minusów. Jednym najistotniejszym minusem jest to, że gry zakupione za pieniądze składkowe są nie nasze tylko MDKu jeśli MDK zrezygnuje z sekcji gier planszowych zostają one w MDKu a nie u planszowiczów. Kolejnym bólem jest niemoc sprawczo-organizacyjną ponieważ pod MDKiem nie kryje się osobowość prawna którą można wykorzystać do organiozowania imprez z wsparciem unijnym i miasta (dziwne to jest ale takie jest).

Minusem takiego stowarzyszenia jest to, że trzeba znaleźć lokum i tworzyć bibliotekę gier od zera... Jednak będzie to biblioteka każdego, a nie MDKu i będzie można z niej korzystać dopóki dopóty jest się członkiem. Szanse na rozwiązanie stowarzyszenia są tak nikłe, że właściwie żadne a i przed tym można się zabezpieczyć. Do tego mamy możliwość otrzymania dotacji od wszelakich urzędów i unii.

Mam już wstępny statut który przedstawiam Wam i poddaje pod dyskusje jak i statut tak i cały pomysł.
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Bardzo proszę wszystkich członków koła, którzy pożyczyli gry z MDK na wakacje o pilne ich oddanie - w ten weekend jest Pionek i sporo gier brakuje na półkach.

Stałych członków koła proszę o wsparcie w piątek przy przygotowaniu sali na Pionka.
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: adam.lakomy »

ale o której?
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

W ostatni poniedziałek podczas ostatniego wakacyjnego spotkania U Żyrafy zagrałem sobie z Borsem i Silentem (!) w Valdorę. Całkiem sympatyczna, kolorowa gra ze sporą interakcją. :)
Na drugim stole chłopcy grali m.in. w Toledo i oceny nie były wcale druzgoczące. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

W piątek będę w MDK od godziny 16tej. Zapraszam do pomocy w godzinach jakie komu pasują, zależnie jak kończycie prace. Roboty jest dużo, więc na pewno będę potrzebował wsparcia między 16:00 - 19:00 Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Na pierwsze powakacyjne granie w MDK'u (mam nadzieję, iż nie mylę się sądząc, że to właśnie dziś :) ) zabieram Palazzo i Ming Dynasty. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Na Pionku ktoś mówił że dzisiaj spotkania nie ma ze względu na jakiś remont. Wiadomo coś?
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

W czwartek, 10 września, od 16tej zapraszam do MDK w celu pomocy przy przygotowaniu sali do zajęć z gier (chodzi o ustawianie gier, porządkowanie sali, przenoszenie blatów itp.)

Co prawda na podobny apel o noszeniu stołów na Pionka nie odpowiedział nikt i wszystko musiałem zrobić w pojedynkę (z drobną pomocą 2 nieMDKowców), a i ilość Pomarańczowych Koszulek ostatnio jest tak porażająca, że 12 Pionek wziął i spektakularnie upadł na pysk, więc nie mam jakieś wielkiej nadziei na odzew, nie mniej z kronikarskiego obowiązku informuję.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Będę ale dopiero po 18:00 - wcześniej się nie wyrwę z pracy.
A Pionek nie upadł na pysk tylko marudy marudzą ;)
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

Ignacy jakie są szanse na wydłużenie godzin gry, od dłuższego czasu przychodzenie na spotkania które trwają do 20.00 lub 20.30 jest z mojego punku widzenia pozbawione sensu znam przynajmniej jeszcze jedna taką osobę która również z powodu tak krótkiego czasu zaprzestała grania w poniedziałki, więc chciałbym abyś sprawdził czy w MDK-u można pograć dłużej a jeżeli tak to w jakim dniu i do której. Ja kończę swoją pracę około 18.30 co oznacza że dopiero około 19.00 zaczynam grać a do 20.30 to zdążę jak oczywiście zacznę o czasie, zagrać w jeden i na dodatek mało efektowny tytuł. Skoro już poświęcam ten dzień na swoje Hobby i nie ma mnie w domu to chciałbym zagrać w coś co lubię.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

W ostatni poniedziałek zaczęliśmy (!) 3-osobową partyjkę Le Havre. Jakieś 5 rund przed końcem ładnie opisaliśmy sobie aktualny stan gry i w wolnym czasie dokończymy. :D
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Nie ma możliwości przedłużenia spotkań. Pozostaje ci organizowanie gier w Żyrafie bez ograniczeń czasowych.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Co z dzisiejszym dniem? Będzie ktoś?
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Będzie, będzie - tylko niestety żadnych gier nie mam ze sobą.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Ja też będę - mam ze sobą Taluvę i przez przypadek Colosseum, choć wątpię,żeby byli chętni do zagrania w drugi tytuł :)
Będę celował w 16:45 :)
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

tiamat pisze:Ja też będę - mam ze sobą Taluvę i przez przypadek Colosseum, choć wątpię,żeby byli chętni do zagrania w drugi tytuł :)
A czemuż to? Przecież Colosseum znakomitą grą jest. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: bogas »

mst pisze:
tiamat pisze:Ja też będę - mam ze sobą Taluvę i przez przypadek Colosseum, choć wątpię,żeby byli chętni do zagrania w drugi tytuł :)
A czemuż to? Przecież Colosseum znakomitą grą jest. :)
Ech, chętnie bym wpadł żeby zobaczyć i zweryfikować słynną strategię "na medale" :wink:
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Mnie się tam podoba, ale ogólnie po ostatnim Pionku opinie słyszałem różne....Ma być równiez Silent, który na Pionku był chętny do zagrania, więc może mu nie przeszło 8)
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Dzisiaj załapałem się tylko na Golden Are - sympatyczna i dość lekka eurogra. Rozgrywka przejdzie do historii, bo dzięki dość pokrętnej strategii Mst udało się ją zawiesić i to tak, że nawet wydawca wymiękł ;). (Ciekawe czy któryś wydawca zrobi ten błąd i też poda swój numer Mst :D )

A gierka generalnie sympatyczna i rodzinna -gdyby kosztowała mniej trafiłaby pewnie na moją wishlistę.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Zawiesić to za dużo powiedziane, a poza tym Ozy zdecydowanie stwierdzil, że znacznik na polu 10 w gildii jest już nie do ruszenia (chyba, że jego wlaściciel go stamtąd zabierze). Faktycznie zakończenie b.dziwne - jedna osoba z czterech grających, pomimo prowadzenia (1 punkt brakujący do zwycięstwa), mogla przez kilka ostatnich rund tylko przyglądać się rozgrywce - wydaje się, że prosta zmiana/uzupelnienie regul zapobiegalaby takiej sytuacji. Swoją drogą gdybym wiedzial, że tak dziala tor gildii pewnie wcześniej (ostatni jeden, dwa ruchy) rozważylbym rezygnację z pozyskiwania tulipanów (czyli kasy) żeby zdążyć skorzystać więcej razy z uslug malarzy i do takiej sytuacji by nie doszlo. :)
A wcześniej zagraliśmy tylko w Taluvę. Na innych stolach widzialem Samuraja, Neuroshimę Hex, Stone Age, Ingenious - planszówkowanie w Gliwicach ruszylo pelną parą. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

1. W dość postapokaliptycznych warunkach odbyło się wczoraj pierwsze powakacyjne spotkanie w MDK. Grano na trzech stołach, pojawiły się dwie nowe osoby (Szymon oraz Filip).

2. W środę szykujemy salę do remontu, więc jak są chętni do pomocy (tia...) to zapraszam od 17:00 do pomocy.

3. W kolejny poniedziałek jest robocze spotkanie Pomarańczowych Koszulek, więc jak ktoś jest Pomarańczowy lub chce być Pomarańczowy, to zaprszam.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

A jeszcze z ważnych wieści - z tego co pamiętam to Korzeń udzielił Trzewikowi bana i nagany z wpisem do dzienniczka!

Wstyd Panie Prezes! Wstyd!
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

asiok pisze:z tego co pamiętam to Korzeń udzielił Trzewikowi bana i nagany z wpisem do dzienniczka!
A za cóż to?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

mst pisze:
asiok pisze:z tego co pamiętam to Korzeń udzielił Trzewikowi bana i nagany z wpisem do dzienniczka!
A za cóż to?
Powodów jest wiele , właściwie trudno wymienić za co nie powinien jej udzielać :mrgreen:
ODPOWIEDZ