Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: adam_k27 »

niczka pisze:Jestem jedną z osób pakujących dla Was Zamki. Czytam Wasze wypowiedzi na temat tego jak to musimy trochę poodpoczywać po odpoczywaniu, albo inne kreatywne drogi uprzykrzania Waszego życia i robi mi się tak okropnie źle. A my od ponad tygodnia od rana do nocy nie robimy nic innego tylko pakujemy kafelki do woreczków, gry do kartonów i wszystko do wszystkiego, zmieniamy formy dostawy tak żeby Zamki trafiły do Was jak najszybciej i tak jak chcecie. Dziś robiliśmy wyścigi z kurierem żeby zabrał jak najwięcej paczek- dosłownie pakowaliśmy jak on odjeżdżał wózkiem żeby jeszcze za nim pobiec i wrzucić mu 2 kolejne paczki... Nic nie jedliśmy cały dzień- do czasu kiedy kurierzy zabrali paczki, bo 'nie mogę teraz, bo kurier przyjedzie i nie zdążę mu oddać wszystkich zaplanowanych na dziś paczek'. Pewnie nie bardzo interesują Was moje żale, ale chciałam Wam uświadomić, że ciężko pracujemy żebyście otrzymali gry najszybciej jak to możliwe, a przy okazji podziękować tym osobom, które w komentarzach do formularza wysyłki napisały kilka ciepłych słów, bo to dzięki nim mamy siłę żeby osiągać rekordowe prędkości pakowania;)
Miłego weekendu życzę, ja pewnie się trochę poobijam i zostawię pakowanie paczek na przyszły miesiąc.
A ja jestem zdania że cały ten pośpiech przy pakowaniu jest niepotrzebny, a nawet możnaby powiedzieć niepożądany. W końcu termin premiery był kilkukrotnie przesuwany, przeciwności losu było po drodze co niemiara. Tak więc gdy w końcu stał się niemalże cud i gra została wydana, każdy egzemplarz gry powinien być traktowany z należną mu czcią i szacunkiem. Zamiast pakować na łapu capu byle szybciej, stosownie byłoby pakować powoli, dokładnie i z namaszczeniem. Wrzucanie kurierowi kilku kolejnych paczek w ostatniej chwili jest w zaistniałych okolicznościach postępowaniem wręcz oburzającym. Najlepiej aby każdy egzemplarz był transportowany do samochodu kuriera pojedynczo, z powagą i należnym mu szacunkiem i najlepiej przy dźwięku fanfar ;)

A tak w ogóle to firma wysyła mnie na tygodniowe szkolenie wiec czy Zamki dotrą w poniedziałek, środę czy za tydzień nie robi mi niestety żadnej różnicy.

A dla ciebie niczka szacunek za włożony trud.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

detrytusek pisze: często też jest tak, że się wypija/czyta to co się samemu nawarzyło/napisało...życie.

po co ta samokrytyka? To nie zebranie Zakładowej Organizacji Partyjnej :P ;)
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: serafin098 »

Właśnie odpakowałem mój egzemplarz zamków :) Czy pofałdowane (zapewne od źle nałożonego kleju) rewersy dodrukowanych kafelków o wartości 250 to cecha całego dodruku? Czy to akurat mi trafiły się wadliwe? :)

PS. Przepiękne wykonanie!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: detrytusek »

rastula pisze:
detrytusek pisze: często też jest tak, że się wypija/czyta to co się samemu nawarzyło/napisało...życie.

po co ta samokrytyka? To nie zebranie Zakładowej Organizacji Partyjnej :P ;)
nie chcę pisać, że nie zrozumiałeś bo się znów nadąsasz :) No ale to nie była ani krytyka ani nawet "samo". Czyste "poniczkowe" stwierdzenie faktu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

serafin098 pisze:Właśnie odpakowałem mój egzemplarz zamków :) Czy pofałdowane (zapewne od źle nałożonego kleju) rewersy dodrukowanych kafelków o wartości 250 to cecha całego dodruku? Czy to akurat mi trafiły się wadliwe? :)

PS. Przepiękne wykonanie!
Temat na osobną historię, ale generalnie cały tak ma. Specjalnie robiliśmy wszystkie 250 ażeby były jednakowe. Pofałdowanie jest od sztancy - koleś miał problem ze znalezieniem tektury o identycznych parametrach. Jedne są pofaudowane tylko troszkę, inne tak że widać gołym okiem. Generalnie absolutnie nie przeszkadza to w rozgrywce.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Swoją drogą paczkomaty w sobotę doręczyły? O_O
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: serafin098 »

Odkąd pamiętam paczkomaty dostarczają w soboty (jedna z dużych zalet tej formy wysyłki) :)
tr3b0r
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2015, 17:08
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tr3b0r »

Otrzymałem, rozpakowałwm i po krótkim "przeglądzie". Grafiki cudne, pełen zachwyt. Wieczorem będzie pierwsza partia. Natomiast rewersy dodrukowanych kafelków rozczarowują. Trochę inna kolorystyka do zaakceptowania, natomiast wyraźnie widać, że jest inne (gorsze) wykonanie. Rogi kafelków nie są zaokrąglone, rewers pomarszczony/odciśnięty od (brak mi słowa) wykrojnika. Brzegi rewersu postrzępione jakby cięte tępym ostrzem. Awers jest dobrze wykonany.
Mimo wpadki z kafelkami, dziękuję za wydanie pięknej i mam nadzieję miodnej gry. (należę do osób, które nie grały przed wsparciem).

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 17 paź 2015, 13:57 przez tr3b0r, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

To ja w ramach offtopu zapytam, czy na dwie osoby warto grać, czy na większą liczbę graczy jest sporo lepiej?
wisi gdzieś w necie instrukcja?
Ostatnio zmieniony 17 paź 2015, 10:56 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

Na dwie osoby mechanizm ustalania cen nie działa tak fajnie, ale można grać.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Jelithe »

Trolliszcze pisze:Na dwie osoby mechanizm ustalania cen nie działa tak fajnie, ale można grać.
No tu bym się kłóciła. Rozegrałam sporo partii 2-osobowych i wręcz uważam, że ten mechanizm daje większą kontrolę nad przeciwnikiem. Można świadomie podkładać mu kafelki do zakupu i kontrolować, co sobie dołoży do zamku. Mi się to bardzo podoba w rozgrywce 2-osobowej. W więcej osób już nie jest to takie bezpośrednie, bo nie pilnuje się wszystkich :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

Jak widać, co gracz to opinia :D Co nie zmienia faktu, że na 2 osoby wciąż jest fajnie - po prostu niektórzy wolą na więcej.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

Ok, dzięki. W takim razie spróbuję.
Odbiorę paczkę (właśnie przyszedł sms, że już czeka), ogarnę instrukcję (jest gdzieś dostępna w formacie pdf?) i spróbuję żonę na partyjkę namówić ;) skoro wykonanie jest tak bajeczne, to może da się przekonać ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: wirusman »

Widzę, że co województwo to inaczej działa inpost. U mnie w mieście w sobotę nic nie dochodzi.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Rocy7 »

mig pisze: spróbuję żonę na partyjkę namówić ;) skoro wykonanie jest tak bajeczne, to może da się przekonać ;)
właśnie z tego powodu wsparłem, więc też liczę, że się spodoba.
Smh
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2010, 10:57
Lokalizacja: Gda / Wro

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Smh »

mig pisze:jest gdzieś dostępna w formacie pdf?
http://www.planszoweczka.pl/product-pol ... dwika.html

Tutaj nad opisem masz instr do ściągnięcia :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

Smh pisze:
mig pisze:jest gdzieś dostępna w formacie pdf?
http://www.planszoweczka.pl/product-pol ... dwika.html

Tutaj nad opisem masz instr do ściągnięcia :)
Bardzo dziękuję. Nie wpadłem, że na stronie wydawcy może być :oops:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

tokage pisze:Swoją drogą paczkomaty w sobotę doręczyły? O_O

u mnie tradycyjnie nie, może Poznań Grunwald jest przeklęty :D...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Rocy7 »

Ja dostałem dziś info od paczkomatu ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

rastula pisze:
tokage pisze:Swoją drogą paczkomaty w sobotę doręczyły? O_O

u mnie tradycyjnie nie, może Poznań Grunwald jest przeklęty :D...
Leniwego kuriera macie tam po prostu ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Iesthir »

Paczka już w moich rękach.

UWAGA: W moim egzemplarzu kafelki Foyer (te ośmiokątne z herbami na środku) były źle wycięte. Tył był nie docięty i przy nieuważnym wyciskaniu można rozwarstwić kafelek! Reszta wychodziła jak z masła.

Oprócz tego wszystko w porządku :D Szkoda tylko, że kafelki takie małe, bo grafiki są obłędne. No i pudełko o kilka mm większe od standardowego kwadratu (Ticket to ride/gry FFG) i mi się na półce pionowo nie mieści... :P
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: 8janek8 »

Dziś pierwsza rozgrywka.
Czy kafelki z dodatku "Polskie Zamki" po prostu dodaje się do odpowiednich kafelków, a podczas przygotowania gry należy losowo odrzucić o jeden kafelek więcej z każdego stosu?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: pieprzowa »

Poznań Piątkowo nie leni się w sobotę i paczuszka już czeka w Paczkomacie :D więc może i na Grunwald dotrze ;)
Dziś wieczorem pierwsza rozgrywka!
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

pieprzowa pisze:Poznań Piątkowo nie leni się w sobotę i paczuszka już czeka w Paczkomacie :D więc może i na Grunwald dotrze ;)
Dziś wieczorem pierwsza rozgrywka!


wg. systemu to moja nawet do sortowni jeszcze nie trafiła - co prawda, to o niczym nie świadczy, bo już bywało że status zmieniał się z punktu przyjęć na w paczkomacie ...ale kurka, no po prostu chyba te grunwaldzkie faktycznie są w rozdzielniku na jakimś końcu.

nic to, gier mam tyle nieogranych że hej, ino nie ma z kim w tej chwili zagrać... :(
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Jelithe »

W Wałbrzychu Paczkomaty też się postarały i właśnie dostarczyły mi paczkę do mojego. Wystarczy się ubrać i przejść na mały spacer :D
ODPOWIEDZ