Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Paskuder »

Dzięki za pomoc. Ktoś się orientuje jak jest z długością kampanii z apki w stosunku do długości kampanii z podstawki?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Strud
Posty: 318
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 43 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Strud »

Potrzebne jest małe sprostowanie odnośnie aplikacji:
- kompanii z pudełka ani żadnych dodatków nie ma.
- są 2 kampanie (bezpłatne): Kindered Fire (wystarczy podstawka) oraz Nerekhall (wymaga dodatku Cienie Nerekhall).
- Tutorial można rozegrać osobno, niemniej można go potraktować też jako prolog do Kindred Fire.
- The Delve (płatne) jest pojedynczym scenariuszem, ale tworzonym losowo przy każdej grze - nudy i powtarzalności nie ma (szczególnie przy posiadaniu dodatków), gorąco polecam!
- Trials of Frostgate (płatne) to zestaw 3 rodzajów wyzwań, w trybie bicie wyniku / gra na rekord.

Posiadanie fizycznych dodatków odblokowuje w aplikacji i scenariuszach dodatkowe mapy, potwory itp - jest to dobrze opisane w samej aplikacji przy wyborze posiadanych komponentów.

Przy okazji - Galakta właśnie podała na swoim forum, że tłumaczenie pierwszej części aplikacji (cokolwiek to oznacza) jest w już w korekcie i powinno się pojawić w aplikacji do końca miesiąca - trzymam za to kciuki ;)
Drasquez
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:22

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Drasquez »

Oooo i ta informacja sprawia, że kupuję w tym tygodniu Descenta :) Czekałem na apkę w języku polskim.

Przy okazji mam pytanie dot. gry kooperacyjnej. Umożliwiają nam ją aplikacja i dodatkowe drukowane scenariusze (do kupienia na allegro z tego co widziałem po około 60-70 zł).
Czy któryś z "dużych"/pudełkowych dodatków daje możliwość gry w kooperacji?

Pytam dlatego, że 90% gier będę grał w dwie osoby.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Odpowiedź jest prosta:
Nie
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: strid3rr »

Jeżeli masz na myśli, że gracie razem, a nie przeciwko sobie, to taka opcja jest tylko z apką lub po dokupieniu kampanii kooperacyjnych - Zapomniane Dusze i Gniew Natury.
Dodatki pudełkowe same w sobie zawierają tylko kampanie Mroczny Władca kontra gracze.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Paskuder »

A jak te kampanie kooperacyjne wypadają? Warte zakupu?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Nie grałem ale widziałem całą kampanię na kanale Solo McLaughlin. Z apką wygląda mi na fajniejszą opcję niż w kampanii kooperacyjnej papierowej.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Opcja gry kooperacyjnej z każdym dostępnym scenariuszem czy kampanią jest też przy zastosowaniu wariantu RedJaka: RAOV, który pozwoliłem sobie przetłumaczyć na język PL :)
Link do materiałów PL jest w tym dziale.
Awatar użytkownika
margrabius
Posty: 117
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: margrabius »

No napisz też, że możesz wydrukować w grywalnej wersji bo potem ktoś może szukać jak ja:)
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

OK :)
Każdemu zainteresowanemu mogę też za niewielką opłatą wydrukować te karty w dobrej jakości i wysłać pod wskazany adres :)
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: jamers »

Jak już piszemy o RAOV to oczywiście wypada też wspomnieć o RAMV (https://boardgamegeek.com/thread/141673 ... er-variant).
Posiadam, używam i jestem zadowolony ;) Chociaż ostatnio jak gram w Descent to jednak głównie w tandemie z cyfrowym Road to Legend...
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

RAMV jest częścią składową RAOV :)
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: jamers »

Berni77 pisze:RAMV jest częścią składową RAOV :)
Naprawdę? Zawsze myślałem, że RAMV jest uproszczoną (a przez to szybszą w użytkowaniu) wersją RAOV, która jest jednak autonomicznym bytem a nie częścią składową. Muszę w takim razie w końcu przeczytać sobie zasady RAOV - może w prosty sposób uda mi się przekonwertować na "cięższy" wariant... ;)
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Jest tak jak napisałeś - RAMV jest prostszy i okrojony.
Dzięki RAOV masz to co w RAMV + karty AMW, dzięki którym możesz w łatwy sposób używać kart MW bez potrzeby posiadania gracza stojącego po mrocznej stronie :)
Karty celów, które już przetłumaczyłem są właśnie wyciągnięte z RAMV (możesz ale wcale nie musisz ich używać podczas rozgrywki) :)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: lunatykuku »

Grałem zarówno w apce jak i w wariancie kooperacyjnym ('Gniew natury') i jednak apka zdecydowanie wygrywa. Zdecydowanie fajniejsza fabuła, nie trzeba się niczym martwić (przesuwanie żetonów, pilnowanie kolejności itd.). Te dodatki kooperacyjne bardziej przypominają dlc Delve z aplikacji, które jest fajne jak np. nie ma się stałych współgraczy do grania całej kampanii, albo po prostu dla odskoczni- ot taka dość prosta nawalanka. Serię potyczek spokojnie da się skończyć w jeden wieczór, progres jest szybki- dobry do testowania nowych postaci, a po zainwestowaniu w dodatki również bardzo regrywalny.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ixi24 »

Mam pytanie odnośnie scenariuszy papierowych kooperacyjnych. czy warto w nie inwestować:

Z tego co wiem są trzy:

DESCENT: ZAPOMNIANE DUSZE

DESCENT: GNIEW NATURY

DESCENT: MROCZNE ŻYWIOŁY

Ktoś ma i poleca taką zabawę? Warto wydać na takie dodatki 60-70 zł ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

ixi24 pisze:Mam pytanie odnośnie scenariuszy papierowych kooperacyjnych. czy warto w nie inwestować:

Z tego co wiem są trzy:

DESCENT: ZAPOMNIANE DUSZE

DESCENT: GNIEW NATURY

DESCENT: MROCZNE ŻYWIOŁY

Ktoś ma i poleca taką zabawę? Warto wydać na takie dodatki 60-70 zł ?
U mnie gracze wolą grać kooperacyjnie niż z Mrocznym Władcą i to jest pierwszy powód dla którego u mnie lepiej się sprawdzają. Drugi to słaba możliwość grania w kampanie z moją ekipią. Scenariusz drukowany można rozegrać w jednej sesji. Trzeci plus to możliwość gry solo gdy nie ma z kim grać.
W trakcie gry w scenariusze DnŻ postacie mają możliwość rozwoju, można zdobywać lepszy sprzęt podobnie jak przy zwykłej rozgrywce. Mapa ma predefiniowane kafle ale układ jest losowy także regrywalość jest na dobrym poziomie.
Dodatkowe scenariusze mogą się słabiej sprawdzić u ekipy która lubi długie kampanie rozłożone na klika- kilkanaście sesji.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Rocy7 »

Jaki macie patent na przechowywanie i sortowanie kafli planszy?
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: lunatykuku »

Ja trzymam w jednym pudle posortowane dziesiątkami (1-9, 10-19 itd.) spięte gumkami. Chyba najlepsze rozwiązanie gdy trzeba szukać konkretnych numerków na początku scenariusza.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: vaski »

Na sieci jest kilka filmików jak ludzie sobie z tym radzą. Ogólnie moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to segregator i koszulki na suwak.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: olsszak »

Ja chyba wzorem jednego z kolegów zrobię sobie segregator z koszulkami, które dostosuje do kształtu kafli. Pomysł Konrada z gumkami też brzmi nieźle, ale muszę sprawdzić na ile to się sprawdzi przy kompletnej kolekcji (jak bardzo różnią się one kształtem), bo trzymam je w pudełku od Labiryntu Zagłady.

W sobotę trochę się namęczyłem szukając kafli pod pierwszą misję z Kindred of Fire. Dodam, że przedłużenia, wejścia i małe "capy" i przedłuzki trzymam w dużym pojemniku z castoramy raz z żetonami :)


Vaski, masz jakieś konkretne linki?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Rocy7 »

vaski pisze:Na sieci jest kilka filmików jak ludzie sobie z tym radzą. Ogólnie moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to segregator i koszulki na suwak.
O segragatorze sam myslalem, ale o koszulkach na ssuwak nie słyszałem. Zakladam ze koszulki różnych rozmiarów dostosowane do kafli?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

Kafle mam w dużych workach strunowych pakowane dziesiątkami. Łatwo znaleźć co akurat potrzeba ale zajmują więcej miejsca nawet jeżeli się je optymalnie ułoży.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

Jeżeli chodzi o łaczniki to mam te kafelki w segregatorze, w kartach na monety - działa całkiem spoko

Co do kafli - też bym to chętnie zrobił tylko prosze o info o tych koszulkach :d
Strud
Posty: 318
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 43 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Strud »

Ja też bym z chęcią się dowiedział co i jak z tymi koszulkami. Na razie trzymam wszystko luzem (posegregowane +- wg wielkości/kształtu) w jednym z dużych pudełek - mając wszystkie polskie "duże" dodatki wchodzi to dosłownie na styk..
ODPOWIEDZ