(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

asiok pisze:
salou pisze:
salou pisze:Witam

Na początku listopada otwierać będziemy kolejną Żyrafę, lokalizacja ARENA GLIWICKA :mrgreen: w związku z tym poszukiwana jest osoba :

1. znająca się na obsłudze klienta
2. znająca asortyment sklepu żyrafa
3. której jednym z hobby są gry planszowe :D


resztę sobie wyjaśnimy na ewentualnym spotkaniu.
Sprawa zakończyły się sukcesem, na chwilę obecną zawieszam poszukiwania. :D

A że tak po cichu zapytam.... Ceny w Arenie będą wyższe niż na Mikołowskiej? Pytam na podstawie tego co robi Gral - w marketach jest inna grupa odbiorców, inne czynsze i inne ceny...
Zapraszam po otwarciu (przypuszczalnie początek listopada :D ) na rekonesans a na pewno wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane :mrgreen:

PS: Gral to sklep stacjonarny ma swoje koszty pracowników (taki prawdziwy sklep :) ) a nie jakiś dziwny twór w domu na 4 pietrze skąd towar można sprzedawać z dziwna marżą. Więc raczej bym tutaj równał w kierunku Grala niż w stronę chałupnictwa :mrgreen: przykładów jest wiele, oczywiście klienci na tym zyskują, ale na dłuższą metę takie rzeźbiarstwo jakie stosowane jest przez wiele sklepów szczególnie w sieci nie sprzyja tej branży a wręcz jej szkodzi. :(
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

A ja z innej beczki - na jutrzejsze spotkanie biorę ze sobą Small World-a i Wikinger-a. Postaram sie byc od ok. 16:30.
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Nie lubię tiamata.

Najpierw - Small World. Tiamat 109 punktów, ja 98.

Nie lubię tiamata.

Potem - Wikinger.

Nie wdając się się w szczegóły - miałem ok. 50% punktów pierwszego gracza. Ciekawe, kto nim był?

Nie lubię tiamata.

Następny - nowy projekt Korzenia. Moja niechęć do tiamata zmalała.

Na koniec - Metropolys. Mam 45 punktów. Zgadnijcie kto miał 48?

Nie lubię tiamata.

P.S. Tak na marginesie - super spotkanie. Small World sprawdza się także na 3 osoby (mam w SW duże doświadczenie - to już moja druga partia!), Wikinger sympatyczny a Metropolys wisienką na torcie ;) A że udało się pograć ponad 4 godziny - głód planszówek zaspokojony na dobre 2 dni ;)

"Apartament" Korzenia zapowiada się na naprawdę niezłą gierkę. Tak jak autor mówił - przed nim jeszcze sporo pracy - ale już gra się dobrze. Ciekawy pomysł na transportowanie i meblowanie, szczwany pomysł z właściwym umieszczaniem mebli na ciężarówkach - na pewno chętnie jeszcze pogram.
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Było kameralnie, spokojnie i intensywnie, to prawda. Ja nie pograłem wiele (tylko w mój mini prototyp oraz Zombiaki2), mam już reisefieber przed Essen i na widok gier generalnie mam dreszcze. Dobra wiadomość jest taka, że remont naszej sali zmierza do finału, dziś byłem w MDK i się dowiedziałem, że w czwartek panowie kończą, tak więc tym serdeczniej zapraszam w najbliższy poniedziałek do naszej nowej, wyremontowanej sali Kredensowej (dawna siłownia :P ).
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Korzeń »

Asiok, przyjacielu, lejesz miód na serce moje :) Biorę się do roboty.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wilczur »

13 pionek?

mam pytanko do szanownego orga czy przewidywane jest uruchomienie stolika z Descentem? Chciałbym zagrać w to a jakoś do tej pory nie miałem okazji....

p.s.
sorry ale nie znalazłem tematu nowego pionka
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Kto dzisiaj będzie? I czy macie już plany jakiś rozgrywek?
Ja pojawię się dopiero o 18.10 - wcześniej nie ma szans (robota...).
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ja przyniosę dzisiaj Dynastię Ming, w którą dwa tygodnie temu nie zdążylismy zagrać. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

A ja {napalony na Dynastię Ming} niestety dzisiaj nie dam rady się pojawić - robota niby nie zając, ale....:(
Już żałuje i miłego grania życzę.
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Dla mnie - ze względu na pracę - dzisiejsze spotkanie niestety krótkie... Niezły Eufrat i Tygrys (zapomniałem już że to naprawdę dobra gra jest ;) ), potem próba "Apartamentu" - niestety brakło czasu na zagranie, ale przynajmniej kolejni gracze znają reguły, więc za tydzień zawalimy hotele meblami :D

Za tydzień uda mi się chyba być wcześniej więc przez te kilka dni trzymam kciuki, żeby Mst zdążył przeczytać reguły Dynastii Ming i żeby wystarczyło dla mnie miejsca przy stoliku.

Jeśli dobrze widziałem - obok leciały "Ghost Stories" - sądząc jednak z okrzyków Trzewika szło im to (nie powiem komu) dość żenująco.... :D
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Korzeń »

to nie były Ghost Stories, a Chaos in the Old World
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ja wczoraj zaliczyłem powrót do klasyki - Samuraj oraz Eufrat i Tygrys - obie gry wciąż znakomite. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Rozgrywka w Chaos in the Old World była - chyba - bardzo dobra. Tam warunek jest by obrocić kółkiem lub mieć 50 pts, Grześ dobił do 50tki podczas gdy Alchemik miał 49 pts, a Siman też coś koło 40, czyli bardzo wyrównana partia, w której ostatnia runda zadecydowała o zwycięstwie.

Ja grałem jak ostatni matoł, niestety, ostatnio nie nadaję się do grania, mam poziom stresu tak duży, że nie mogę się na niczym skoncentrować. Po 3 godzinach grania nadal w ostatniej rundzie nie rozumiałem zasad. Nie jest ze mną dobrze :)

Mst przychodzący z grami, których nie zna i liczący, że w 10 minut doczyta reguły niezmiennie, co tydzień wprawia mnie w radosny nastrój :D
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

No to ja się cieszę na nastepne spotkanie, bo jak pisałem wczesniej, w Dynastię Ming jestem chętny zagrać, a i reguły już raz przeczytałem, więc może nie będzie tak źle jak pisze Trzewik :) Proszę o rezerwację miejsca również dla mnie. No i wezme niezmiennie Colosseum - może w końcu się uda zagrać :)
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Tak trochę z innej beczki - czy jest gdzieś dostępny spis gier, jakie mamy w MDK? Czasem nachodzi mnie ochota w coś zagrać i nie wiem, czy w kolejny poniedziałek ją upoluję czy nie... Szafy robią się coraz pełniejsze i nie pamiętam ich zawartości ;)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: WRS »

Ja się na tym oczywiście nie znam, ale na stronie http://www.pionekwmdk.blogspot.com/ jest podany pewien link:
http://www.boardgamegeek.com/collection ... dgame&ff=1

Może się przyda?
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Taaaaaaa.... Najciemniej pod latarnią :D

Dzięki ;)
maaku
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2009, 21:08

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: maaku »

Mam pytanie od której zaczynaja się te spotkania, bo wkońcu mam chwile czasu by jutro podejść ;d
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Trzewik siedzi chyba od 16.00 (tak?), ja jutro będę o 16.15, Tiamat też powinien się tak pojawić.

P.S. Będę miał ze sobą Attikę, jeśli ktoś ma ochotę można pyknąć.
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Na pierwszej stronie tego tematu podane są wszystkie informacje :)

Zajęcia zaczynają się od 17:45 i trwają 3h do 20:45

Wcześniej trzewik jest, ale prowadzi j. angielski. Co prawda jest to angielski z grami, więc nie jest to zwykła lekcja, ale jakieś tabuny złazić się nie mogą, bo nie będe miał jak prowadzić zajęć z dziećmi.
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Kurczę, to ja jakiś niedoinformowany jestem. Cały czas byłem pewien, że startujemy od 16:30 najpóźniej....No cóż, nie będę zmieniał nawyków i pojawię się mimo tego ok. 16:15-16:30 i po cichu dotrzymam Wam towarzystwa. :)
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ja stawiam się dzisiaj z Dynastią Ming ... i nie zmieniając nawyków wciąż mam nadzieję, że przed spotkaniem zdążę przeczytać reguły. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Na wszelki wypadek udało mi się przeczytać dzisiaj jeszcze raz instrukcję do Dynastii Ming, tak że mogę tłumaczyć. No i oczywiścia mam Colosseum :)
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Potwierdzam, że nie ma problemu, by sobie przyjść po 16tej i po cichu w kąciku posiedziec i pograć.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Dzisiaj nie pograliśmy w wiele gier ale było - jak zwykle - ciekawie ;)
Na początek - nie najmłodsza Attika. Co ciekawe - Mst nie marudził na losowość! Byłem poruszony - wcześniej wydawało mi się, że zruga ją jak Elfenlanda (a kto nie słyszał Mst podczas gry w Elfenlada ten myśli, ze to Angole są cyniczni, zgryźliwi i marudni....), a tu - nie było najgorzej ;).
Jak dla mnie gra jest całkiem sympatyczna - lekka eurogra ale ma w sobie to najważniejsze - chce mi się w nią jeszcze zagrać.

A tak na marginesie myślę, że dzisiejszy wynik UDOWODNIŁ, że wygrywają w nią tylko NAJLEPSI STRATEDZY I YNTELYGENCI! (dziękuję... dziękuję... nie było trzeba.. zamiast gratulacji wystarczą czeki)

Potem - TADAMMMM!!! TADAMM! TADAMMM! Po sześciuset podejściach - udało się nam zaatakować Dynastię Ming! Sam w to nie wierzę!

Na gorąco - kilka przemyśleń:
Jedną z najważniejszych cech gry jest względna prostota reguł mechaniki - stworzenie gry, gdzie reguły mają 200 stron może nie jest łatwiejsze niż takiej, gdzie instrukcja ma stron kilka - ale niesamowicie utrudnia to rozgrywkę. Tu - Mister Robert F. Watson stworzył grę, której reguły zmieściły się na kilku stronach i jest ciekawa! Początkowo element losowości wydawał się porażający po czym... okazało się, że przejście z danego pola do innego da się osiągać różnymi trasami - a implikuje to (fajny wyraz, nie?) możliwość obejścia pozycji innego gracza i - za przeproszeniem - wydymanie go...
Jak to często bywa - mój sposób gry oparty na nieustającej agresji okazał się błędny - ale za to wprowadził trochę zamieszania na planszy ;) Myślę, że wrócę do Dynastii Ming jeszcze nie raz - ale większa rozwagą.
Zastanawiając się nad nią teraz jeszcze raz - chyba chciałbym, żeby wprowadzono do niej maksymalny downtime... Boję się, że chcąc wygrać trzeba naprawdę móżdżyć wiele minut - a jak wiecie, może to współgraczom zepsuć przyjemność z każdej gry.
Podsumowując - interesująca gra, łatwa do wytłumaczenia, ciekawa do rozgrywania. Wynik był nieuczciwy (jak już pisałem wcześniej - nie lubię Tiamata), ale z dużą chęcią zagram jeszcze raz.

P.S. Chciałem wyrazić serdeczne wyrazy współczucia wszystkim, którzy nie bywają u nas. Wyraz koszmarnej paniki, jaka pojawia się na twarzy Trzewika po okrzyku "Essen!" - bezcenna!!!! (dla wyjaśnienia - Trzewik właśnie jedzie do Essen na targi "Spiele 2009"pokazać Strongholda)
ODPOWIEDZ