Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: premek »

Moja gra z poniedziałku Rzymianie vs. Egipcjanie, 84-78 dla Rzymian więc jak widać da radę wygrać Rzymianami.
czarny_mj
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:37

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: czarny_mj »

Zaskoczony jestem, gdyż u nas to rzymianie wygrywają większość partii... Zwykle pod koniec 3 tury wygląda an to ze są daleko w tyle by na koniec 4 tury wyprzedzić wszystkich o 10-20 punktów... (zresztą wszystkie największe nasze rekordy na razie były ugrywane rzymianami...
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Dexterus »

Generalnie "co grupa to obyczaj" ;) Najczęściej słyszę, że Egipt to potwór nie do zatrzymania (o ile w odpowiedniej chwili dojdzie mu choć jeden Sfinks oraz Basen), choć znowu, gdy ja gram Japończykami, to wszyscy się mnie boją ^^ Ja z kolei boję się swojej lubej gdy gra Barbarzyńcami, bo przy tym, co ona wyprawia kradnąc, paląc, łupiąc wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka (a jak ucieka, to pali drzewo), Tamerlan zdaje się słodkim, niewinnym dzieciaczkiem.

Reasumując, skoro jest tyle różnych opinii, to chyba jednak gra jest nieźle zbalansowana :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: zakwas »

A ja kontynuuję kampanię i dalej końca nie widać. Powoli mnie zaczyna nudzić - nie wiem czy miałem takiego farta całą grę (a raczej 11 gier), czy zasady są za łatwe, czy Barbarzyńcy tak roznoszą całą okolicę. ;)

Jak zdobędę wszystkie 20 prowincji, to następną spróbuję Rzymianami, którzy to ponoć tacy słabi. ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: mat_eyo »

Dziś po dłuższej przerwie znów siedliśmy z żoną do Osadników i z marszu ustanowiłem swój rekord punktowy - 82 grając Egiptem. Wybudowałem 16 frakcyjnych budynków, w ostatniej rundzie dostałem 15 punktów z samego Złotnika i szczerze powiem, że nie wiem jak ludzie osiągają stokilkadziesiąt punktów...
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: zioombel »

Ja rownież po dłuższej przerwie odbyłem rozgrywkę w Osadników i po raz pierwszy wygrałem Rzymem. Uff a myślałem, że to nie możliwe w moim gronie.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Wosho »

Rzym wymaga innego stylu gry, bardziej jak combo deck w innych karciankach,
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 318 times
Been thanked: 347 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tomb »

U mnie też przesiadka na Rzym i pierwsze zaskoczenie - tutaj wszystkie karty wymagają poświęcenia karty zwykłej. Za to córka, grająca Egiptem, trafiła w pierwszej ręce kamieniołomy i piramidy, czyli samowykładający się łańcuszek kart. Dodatkowo nikt nie miał mieczyków, więc prawie wcale nie było palenia. Wynik - mój Rzym 50 pkt., Barbarzyńcy żony około 60, Egipt młodej - ponad 110. W kolejnej partii już się odkułem i Rzym triumfował z 83 punktami, ale partia była łeb w łeb.
Rzym super, muszę sporo pogłówkować przy zagrywaniu kart. Zobaczymy co dalej. Tylko na kampanię solo czasu brak.
Awatar użytkownika
Yooreck
Posty: 159
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 63 times
Been thanked: 53 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yooreck »

Czy ktoś w Was kojarzy może, czy gdzieś jest dostępna lista kart z podstawki i lista kart z dodatku? Albo czy jakoś da się je rozróżnić?
Marcin93
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:56

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Marcin93 »

Każda karta ma numer bodajże po prawej stronie malym druczkiem. Do numeru 30 to karty z podstawki.
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Dyso »

Yooreck pisze:Czy ktoś w Was kojarzy może, czy gdzieś jest dostępna lista kart z podstawki i lista kart z dodatku? Albo czy jakoś da się je rozróżnić?
W dolnym prawym rogu masz małym druczkiem cyferki. Karty lokacji frakcyjnych z podstawki są numerowane od 001 do 030. Karty z dodatku są od 31 do 41. Karty lokacji zwykłych z podstawki są od 001 do 084. Dodatek jest od 085 do 098.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
Yooreck
Posty: 159
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 63 times
Been thanked: 53 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yooreck »

Super, dzięki za wyjaśnienie :)
xof305
Posty: 33
Rejestracja: 21 sty 2015, 11:22

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: xof305 »

Czy "Magic'owe" DragonShieldy będą pasować do Osadników ?
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: annajak »

vojtas pisze:Standard dotyczy określenia "card game". Znaczy chodziło im o LCG, CCG itd. Dopisek na samym końcu dotyczy grubości koszulek (standard = cienkie, premium = grube).
I nagle wszystko zaczęło mieć sens ;).

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Pora na te koszulki, bo gra jest w moich rękach coraz częściej i różnice w stosunku do nieużywanych jeszcze kart z dodatku coraz bardziej widoczne. Niby nie lubię pasjansów (i do tego ten róż ;), ale po pierwszym przekroczeniu 100 pkt. okazało się, że "da się", a z obecnym "personal best" Rzymianami na poziomie 186 złamanie 200 pkt wydaje się jednak możliwe. Dobijam do 200 i zaczynam mieszać w talii... Kto by pomyślał...
xof305
Posty: 33
Rejestracja: 21 sty 2015, 11:22

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: xof305 »

Witam,

Gdzie znajdę link do polskiej wersji szablonów do tworzenia nowych kart ? Na stronie wydawnictwa Portal jest tylko link wersji angielskiej.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: CydPL »

xof305 pisze:Witam,

Gdzie znajdę link do polskiej wersji szablonów do tworzenia nowych kart ? Na stronie wydawnictwa Portal jest tylko link wersji angielskiej.

Pozdrawiam.
Bo polskie szablony miały się pojawić wkrótce po nich a minęło dopiero kilka miesięcy ;p
Wybaczcie.

Odpowiedź: póki co nie znajdziesz :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: zioombel »

Tak samo jak filmik promujący grę ;-)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: mat_eyo »

CydPL pisze:Bo polskie szablony miały się pojawić wkrótce po nich a minęło dopiero kilka miesięcy ;p
zioombel pisze:Tak samo jak filmik promujący grę ;-)
Ciiii, bo Trzewik jeszcze raz założy tu konto tylko po to, żeby mógł je z hukiem usunąć :D
xof305
Posty: 33
Rejestracja: 21 sty 2015, 11:22

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: xof305 »

Dziwne, że oficjalnie nic nie wiadomo, na BGG pojawiły się zdjęcia dodatkowych kart zawierających polskie szablony więc ktoś te szablony je upublicznił.

np:
http://boardgamegeek.com/filepage/11187 ... n-wersja-p
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: CydPL »

xof305 pisze:Dziwne, że oficjalnie nic nie wiadomo, na BGG pojawiły się zdjęcia dodatkowych kart zawierających polskie szablony więc ktoś te szablony je upublicznił.

np:
http://boardgamegeek.com/filepage/11187 ... n-wersja-p
Ktoś po prostu potrafi obsługiwać skaner ;p
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Palmer »

W tym przypadku całość była składana przez autora, ja słałem tylko tłumaczenia ;)

Ale przecież plik czcionki jest w paczce, więc można zastąpić tekst pay to build na polski.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: zakwas »

13 odcinek telenoweli pod tytułem kampania Barbarzyńcami za mną, wylosowałem Natłok Zdarzeń a w nim (uwaga!) Żyzne Ziemie i Głód. :mrgreen:

Brakuje mi jeszcze tylko 6 prowincji do kompletu...
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: CydPL »

Palmer pisze: Ale przecież plik czcionki jest w paczce, więc można zastąpić tekst pay to build na polski.
O ile niczego nie dorzucili, nie ma tam czcionki "tygodnik" o której mówisz.
Jest czcionka (kilka odmian) na teksty na kartach.

Może autor pokrzywił polską instrukcję i wyciągnął wektory z instrukcji jak ja, albo "najzwyczajniej" w świecie ją kupił za (o ile dobrze pamiętam) 25$ ;]
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: parasite »

Koledzy, czy opłaca się kupić osadników dla samego wariantu solo ? Wiem, że jest to możliwe i że powstała na święta jakaś kampania (?) traktująca o tym, ale chcę poznać dokładne wrażenia z solówki :)
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Dexterus »

parasite pisze:Koledzy, czy opłaca się kupić osadników dla samego wariantu solo ? Wiem, że jest to możliwe i że powstała na święta jakaś kampania (?) traktująca o tym, ale chcę poznać dokładne wrażenia z solówki :)
To byłby chyba trochę przesadyzm. Wariant solo jest spoko, ale raczej jako dodatek do wyśmienitej rozgrywki 1vs1. Pozwala uczyć się kart, wyszukiwać nowych silniczków i kombosów, ew. bawić się w śrubowanie własnych wyników. Ale na dłuższą metę to by chyba było jak picie wódki do lustra - smuta.

A kampania nie jest aż takim szałem. Była miłym odświeżeniem od "generic solitaire", dorzucając jakiś aspekt zarządzania cywilizacją i "tworzenia historii". Ma jednak sporo nieścisłości co do zasad. No i osobiście mam wrażenie - podobnie chyba jak piszący tu kolega zakwas - że jest to taka neverending story. Naprawdę trzeba by mieć nieziemskiego pecha, aby ją przegrać. Ja swoją zabawę Rzymianami przerwałem, gdy skończyła mi się tabelka. Tym bardziej że ile można mielić jedną frakcje... ^^

Z drugiej strony...wiesz, zawsze możesz kupić, zacząć od grania solo, a po drodze nagabywać ludzi i znaleźć sobie partnerów (partnerki?) do gry :D
ODPOWIEDZ