(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

The Adventurers to gra o zdobywaniu skarbów. Niech za mój komentarz do wczorajszej partii posłuży fakt, że wygrałem kończąc z imponującą liczbą - 0 skarbów. :twisted:
W DL nie znalazłem nic olśniewającego ale w sumie było lepiej niż się spodziewałem. ;-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Coś mnie wszyscy ostatnio leją.... Chyba zacznę grać w Magię i Miecz z wszystkimi dodatkami - tu przynajmniej nie przegram bo zanim będzie koniec wszyscy umrą z głodu....

Co do KingPina to wrażenia mam negatywne - nie podeszło mi to w ogóle. Coś mi się wydaje że po kilku partiach wygrywał będzie zawsze zaczynający jako drugi jako osoba, która później wykona ostatni dopuszczalny ruch. Dla osób nieznających zasad - koniec jest w czterech przypadkach:
1. gdy ktoś przedostanie się przez kordon nieprzyjaciela do wyjścia z przeciwnej strony
2. gdy wytłucze się wojsko przeciwnika
3. gdy zajmie się swoim wojskiem określone pola na planszy
4. gdy wykona się określoną liczbę ruchów - kto wykona więcej niż maksimum przegrywa.

Pomijając pierwsze partie na zapoznanie się z grą - pierwsze 3 warunki wydają mi się niemal niemożliwe do wykonania (pierwszą partię przegrałem wg 1. reguły ;) ). Jeżeli potwierdzi się że wystarczy uważać byle nie wykonać zbędnych ruchów - to rozgrywka okaże się nudna....

Chociaż oczywiście możliwe że właściwe reguły są inne a my graliśmy wg osławionych reguł gliwickich (a tłumaczył nam to jeden z liderów tychże przepisów :P )

Ad Astra pojawiła się jako druga i... zachwyt! Faidutti w najwyższej formie! Podeszła mi bardzo - ciekawa mechanika, doskonałe wykonanie i prawdziwa przyjemność z gry. Bardzo miła 4-osobowa partia (a Trzewik wygrał przez kartę wyciągniętą z rękawa i tyle). Nie wiem, czy ciekawsza nie byłaby w 3 osoby - planowanie miałoby może większy sens
Zdecydowanie trafia na wishlistę!! (jeśli ktoś ma i chce oddać to proszę o kontakt - pewnie coś ciekawego na wymianę znajdę :) )
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Korzeń »

Ta punktacja w Kingpinie wymusza interaktywne działania. Fakt, że gracz rozpoczynający ma gorzej, bo jeśli nie zainicjuje ataku przez całą grę- przegra. Tutaj rozpoczynający musi doprowadzić do starcia, nawet mimo potencjalnych strat, ale by zyskać na punktach. Pamiętaj, że strzelanina i podjazd nie zużywają punktów akcji (mówiłem o tym, mówiłem). Grałem ostatnio i doszło do sytuacji, gdzie niemal zająłem ziemię niczyją (czerwone pola), ale przeciwnik w porę się zorientował i zablokował mnie tak, że brakło mi akcji. Przekonuję się do gry, ma bardzo szachowy charakter. Przyniosę w poniedziałek, razem z Małymi Powstańcami.
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Salgi »

Korzeń pisze:Grałem ostatnio i doszło do sytuacji, gdzie niemal zająłem ziemię niczyją (czerwone pola), ale przeciwnik w porę się zorientował i zablokował mnie tak, że brakło mi akcji.
Wszystko było pod kontrolą :wink:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Jeśli dotrę na dzisiejsze spotkanie to w Małych Powstańców bardzo chętnie zagram. Będę również namawiał na 3 lub 4-osobową partyjkę At the Gates of Loyang.
Ignacy, przynieś proszę nowy numer ŚGP.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Korzeń »

Jest ciężko. Pokładałem w Kingpinie nadzieje, że gra ciekawa i trzeba dać jej szanse. Zagraliśmy znowu. Mst pojechał mnie dokładnie w ten sam sposób co w zeszłym tygodniu. Nawet Bogas sprawdzał zasady. Jedna z mafii w stosunku do drugiej jest przepakowana. Balans padł, a Kingpin poległ. Chyba, że wszyscy w niewytłumaczalny sposób się mylimy.
Mali Powstańcy chyba się spodobali, chociaż Fillipos i cały Hufiec Harcerzy Ziemi Polskiej padłby na zawał, gdyby widział tą rozgrywkę. Zero patriotyzmu, czysta prywata. Na szczęście Powstanie nie upadło, bynajmniej nie przed końcem gry.
Tyrus i Adventurers zdecydowanie nie dla mnie.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Dzisiaj też byłem tylko chwilę i w dodatku - jak zawsze ostatnio - dostałem baty.... Chyba muszę w weekendy spać więcej niż 2 godziny bo potem przychodzę pograć i drzemię przy wyjaśnianiu reguł...

Najpierw szybka partyjka w Tyrusa z Korzeniem - wprawdzie wygrałem ale jakoś mnie nie zachwyciła. Ma proste reguły, elegancką mechanikę ale.. to nie mój typ gier i już.

Potem Mali Powstańcy - naprawdę udany produkt. Nie jest to żaden mózgożer ale dobra i lekka gra. Jeżeli ktoś zwiedzi Muzeum Powstania i posłucha Lao Che, może dodatkowo kupi sobie "Małych Powstańców" i ma szanse łagodnie wejść w "krainę gier". Raczej jej nie kupię - za lekka dla mnie - ale chętnie bym ją wygrał w jakimś konkursie ;). Posłużyłaby do wciągania w gry początkujących i mogłaby w tym być dobra.

Natomiast co do rozgrywek gliwickich - cóż... Byliśmy dość nieźle skupieni na takim rozmieszczeniu czołgów niemieckich, żeby zablokować konkurencyjnych harcerzy oraz takim oddawaniu dzielnic Niemcom, żeby uzyskać bezpłatny ruch o kilka pozycji (po zajęciu dzielnicy harcerze są wyrzucani poza granicę tej dzielnicy w kierunku innej - po odpowiednim zaplanowaniu jest to kierunek przez nas wybrany...)Pamiętajcie - jeżeli spotkacie gliwiczan podczas powstania to naprawdę nie wysyłajcie ich z żadnymi rozkazami bo nikt nie wie, czym się to skończy...

Na koniec - niestety nieskończona partyjka w "Apartament" wersja 1945.12.111.564b. Rozwój idzie w jak najlepszym porządku ;)
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Wczorajszy dzień był pod znakiem PL, wpierw na stole wylądował Stronghold (szelma Bogas pokonał Autora Gry!), później na stół trafił Kingpin, później Mali Powstańcy, a na koniec prototyp Korzenia. Tak patriotycznie w MDK nie było chyba jeszcze nigdy.

Dodatkowo, w ramach przygotowań do Pionka podszkoliłem Korzenia w gry Tyrrus oraz The Adventurers.

Do klubu zapisało się też dwóch nowych graczy, świeża krew nada rumieńców naszym spotkaniom.

Ah, doszło też do żenującej sytuacji, gdy zachęcałem graczy do At the gates of Loyang, i nie znalazłem chętnych. Ja, Trzewik, zachęcałem do gry w marchewki i cebulę!
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

trzewik pisze:Ah, doszło też do żenującej sytuacji, gdy zachęcałem graczy do At the gates of Loyang, i nie znalazłem chętnych. Ja, Trzewik, zachęcałem do gry w marchewki i cebulę!
Ja w tym czasie byłem związany walką podczas przenoszenia rozkazów w Powstaniu Warszawskim ale nawet gdybym był wolny to sądzę, że w godzinę nie udałoby się rozegrać partyjki AtGoL. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Korzeń »

Ależ skąd Mst, przecież do partii siadali znani z wzorowego przyswajania reguł gracze, czyli Trzewik i Ja. Zważając na fakt, że obaj jesteśmy aż po jednej rozgrywce w Loyang, w godzinę dalibyśmy radę.
PS. Polecam przeczytać reckę Zaczęło się w Polsce na stronie Wookiego i Grabka (gryplanszowe.net). Uśmiałem się nieźle, jakiego to politycznego gniota znowu wyprodukowano.
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Ja dziś Lunar command (gra LEGO) oraz Ad Astra (sf).
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ja jeśli jednak dotrę na spotkanie (chociaż szansa jest niewielka) to mogę tylko przynieść At the Gates of Loyang (nic innego ze sobą nie wziąłem z domu), a grę Lego b.chętnie wypróbuję. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Melduję posłusznie, że po lekkich wakacjach pojawię się dzisiaj i zagram chętnie w to, co zostanie podane :)
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Zajęcia zaczęły się od dramatycznych scen. Trzewika został uwięziony w sali, zamknięty przez psychopatów prowadzących remont w sali obok. Na szczęście Asiok z Tiamatem przyszli z odsieczą i Trzewika uwolnili. Potem już było tylko lepiej.

Wpierw na stół powędrowała... pizza.

Po pizzy zaś na stół trafiła Ad Astra, nowa gra Bruno Faiduttiego (recenzja w grudniowym ŚGP), przypowdząca na myśl Osadników z Catanu w kosmosie. Zmiażdżyłem konkurentów. Gra kończy się, gdy któryś z graczy zdobędzie 50 punktów. Ja zdobyłem punktów 68. Masakra.

Silent podszedł do planszy, zobaczył mój wynik i ze stoickim spokojem ocenił: "Pewnie źle graliście" :P

W między czasie, na drugim stole ekipa grała w Małych Powstańców, a na trzecim stole w Cytadelę!

Potem nastąpiło przetasowanie, jedną ekipę próbowałem przekonać do tego, że The Adventurers są rewelacyjni, druga część graczy usiadła do jakieś nowej produkcji spod szyldu G3/Queen Games. Potem na stole pojawił się Lunar Command, Batik, Tyros, Manitou, Diamand...

Było to bezdyskusyjnie najbardziej ludne i najbardziej intensywne spotkanie od czasów przeprowadzki do nowej sali. Widać, że zbliża się Pionek :)

Przypominam, że w sobotę, 28go jest robocze, przedPionkowe spotkanie Pomarańczowych Koszulek.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

trzewik pisze:Ad Astra, nowa gra Bruno Faiduttiego (recenzja w grudniowym ŚGP), przypowdząca na myśl Osadników z Catanu w kosmosie. Zmiażdżyłem konkurentów. Gra kończy się, gdy któryś z graczy zdobędzie 50 punktów. Ja zdobyłem punktów 68.
Zapomnieliście zakończyć grę? :P
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

mst pisze:
trzewik pisze:Ad Astra, nowa gra Bruno Faiduttiego (recenzja w grudniowym ŚGP), przypowdząca na myśl Osadników z Catanu w kosmosie. Zmiażdżyłem konkurentów. Gra kończy się, gdy któryś z graczy zdobędzie 50 punktów. Ja zdobyłem punktów 68.
Zapomnieliście zakończyć grę? :P

Nie. Po prostu to własność Trzewika i wg zasad gliwickich trzeba grać tak długo aż właściciel wygrywa. Zamęczył nas to daliśmy mu wygrać ;)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: kolderek »

trzewik pisze:Przypominam, że w sobotę, 28go jest robocze, przedPionkowe spotkanie Pomarańczowych Koszulek.
gdzie i o której? :-)
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Od 10:00 do 16:00 w MDK w Gliwicach, w naszej sali (portier wskaże). Będziemy wkuwać reguły gier i ogólnie przygotowywać się do Pionka.
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: DanCo »

Ja będę na 100%.
Do zobaczenia.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Jakieś plany na dzisiaj? Ja będę niestety dopiero o 18.10 ale mam nadzieję że na coś poważniejszego się jeszcze załapię...
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Ja bardzo chcę zagrać w Małych powstańców. Poza tym raczej będę uskuteczniał przygotowania do Pionka :)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

No niestety nic z tego - nie dam rady dotrzeć..... Nic to - złomotam Was na Pionku!
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Dzielnie wspierając asioka dzisiaj również sie nie pojawię - bedę miał ciekawsze zajęcia (pilnowanie lekko podziębionego dziecięcia pod nieobecność Mojej Lepszej Połowy :D )
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Korzeń »

Graliśmy dzisiaj w Atlantis. Myślę, że było całkiem przyjemnie. Wygrał człowiek w niebieskiej koszulce :), bo pewnie gdzieś oszukiwał. Czekamy, aż nam się ujawni na forum!!! Potem na stół wjechały 2 prototypy i tym optymistycznym akcentem zakończyliśmy spotkanie.
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Dodam, że na stoliku obok był Race for the Galaxy oraz Batik Kid. I przygotowania do Pionka się toczyły. I malowanie figurek. I pizza też była. I kebab. I ten tego.
ODPOWIEDZ